2

@pacior95 Chłopie masz ładną odklejkę, twoja interpretacja zdarzeń to kompromitacja w każdym opisywanym przypadku.
1. Jutgla grał w Europie i na tle doświadczonych zawodników wyglądał rewelacyjnie - przeskok sportowy mu nie robił najmniejszego problemu i to była weryfikacja, a Alvarez grał jedynie w Argentynie i był jedynie egzekutorem - to Pep nauczył go kreatywnego grania, pressingu czy dobrego poruszania się po boisku.
2. Gavi - parę miesięcy temu przy jednym stole siedział z Musialą i Bellinghamem, potem dostał nagrodę Golden Boy tylko za to że gra w Barcelonie, a boisko srogo zweryfikowało jak bardzo sportowo dwójka z Bundesligi mu odjechała. Gavi jest fenomenalny, ale już między tymi zawodnikami zrobiła się przepaść co widać było nawet na Mundialu. To regres jeśli inni rozwijają się szybciej i to wina Xaviego bo nie egzekwuje od niego dyscypliny taktycznej.
3. Dembele - to że zagra w finale Mundialu nie oznacza progresu - Dembele jest mniej kluczowy niż był rok temu gdy zaczął budować swoją pozycję po wielu kontuzjach i strzela mniej goli. To fakt, a nie opinia.
4. Balde - przeanalizuj sobie z kim Balde był przygotowywany całymi tygodniami do gry w pierwszej drużynie oraz jak grał przed kontuzją która wykluczyła go z gry na wiele miesięcy (łącznie 2,5 roku kontuzji). Nawet wg materiałów z BarcaTV to Koeman przepracowywał z nim wszystko aby mógł grać w pierwszej drużynie i to czego się nauczył gra do dzisiaj - nic więcej. Debiutując w LM za Koemana grał to samo co dzisiaj - Xavi absolutnie niczego go nie nauczył, a sam Balde był blisko opuszczenia Barcelony bo Xavi w niego nie wierzył - to sam zawodnik zadbał o siebie i cudem nie złapał kontuzji w najważniejszym momencie i mógł pokazać się.
5. Auba - przychodził do nas bardzo dobry piłkarz, który był skłócony z Arsenalem i to był powód dla którego udało nam się go sprowadzić. To zawsze był dobry piłkarz, lecz potrzebował zmiany otoczenia i to zaowocowało - od początku grał w Barcelonie dobrze - po tym co piszesz mam świadomość że nie znasz się na piłce, ale bez pzesady - myślisz że po jednym treningu u Xaviego nagle złapał formę i zaczął strzelać? Obudź się...
6. Ferran - podobnie do Gaviego - regres - w żadnym aspekcie piłkarskim się nie poprawił
7. Pedri - podobnie do Gaviego - regres - właściwie przestał asystować
8. Araujo - podobnie do Gaviego - regres - jeśli trener nie rozwija go na SO, a wystawia na PO gdzie łapie kontuzje to zawodnik traci czas i się nie rozwija
9. Garcia - podobnie do Gaviego - regres - nadal popełnia te same błędy, w niczym się nie rozwinął. Po kilku miesiącach pracy z Xavim ma jeszcze większe problemy z koncentracją niż jak przychodził.
10. Nico - ostatni raz kiedy było widać jego rozwój to jeszcze za czasów Koemana - Xavi wystawiał go na tak dziwacznych pozycjach że głowa mała. Chłopak tak cofnął się w rozwoju że nawet w Valencii już sobie nie radzi, a rok temu prawie zabrał miejsce w składzie Busiemu.
11. Raphinha - gigantyczny regres z punktu widzenia tego co grał w Anglii i to kolejny piłkarz który jest wystawiany nie na swojej pozycji tylko dlatego że klub wydał bardzo dużo pieniędzy
12. Fati - regres - nie można zwalać wszystkiego na kontuzje - u Xaviego zagrał w 27 meczach i o ile po kontuzji może być bez formy to regres zauważalny jest w aspekcie poruszania się po boisku czy dyscypliny taktycznej.
13. de Jong - nie rozwija się z punktu widzenia pivota na pozycji Busiego - nie generuje asyst, nie robi już średnich i długich podań, nie kreuje już akcji bo Xavi wszystko przeniósł na skrzydła i gra Barcelony uzależniona jest od formy dnia skrzydłowych. To logiczne że optycznie de Jong lepiej wygląda bo ma więcej miejsca i nie musi być kreatorem, a tego po pivocie trzeba się spodziewać jeśli liczymy na silną linię pomocy.
Podsumowując - jeśli chcesz dyskutować to pisz o faktach, które mają znaczenie w poruszanym temacie - co z tego że Gavi ma więcej goli/asyst niż parę miesięcy temu jeśli jest dużo gorszym pomocnikiem? Co z tego że Pedriemu uda się od czasu do czasu strzelić gola jeśli nie rozwija sie jako kreator gry? Co z tego że mamy świetnego Araujo w składzie jeśli nie gra bo wystawiany jest na pozycji na której łapie kontuzje? Co z tego że zawodnicy jak Nico, Fati czy Raphinia nawet w 50% nie potrafią grać tego co grali parę miesięcy temu? Co mi z twoich opinii które nic nie wnoszą do tematu jak Garcia czy Ferran co mecz popełniają te same błędy? Co z tego że napastnicy z wyjątkiem Lewego właściwie przestali strzelać gole? Proszę napisz jeszcze raz że nagroda Golden Boy czy to że Dembele/Kounde grają w finale Mundialu to zasługa Xaviego to skisnę...

2

@Comfortable_ , @Encore , @Transu96 , @Yoshi94 Barcelona nie zarobi z tytułu ewentualnej wygranej na Mundialu przez Messiego, a samego faktu że będzie grał na Mundialu. Łapcie opis: https://barcauniversal.com/barcelona-to-receive-e3-88-million-from-the-world-cup-as-part-of-fifa-benefits-program/

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Poważnie piszesz czy trollujesz? Po co mi piszesz o formacie SL - skąd weźmiesz kluby piłkarskie które tam mogą grać? Założyciele stworzą zespoły z rezerw i szkółek aby mieli z kim grać? Zrozum, że z 3 klubów nie da się stworzyć żadnego turnieju, a w dodatku skąd te kluby będą miały brać piłkarzy? Przecież piłkarze szybko uciekną z klubu który nie będzie w strukturach piłkarskich. Nie po to trenują całe życie aby grać amatorsko w piłkę, a nie walczyć o trofea klubowe i reprezentować swój kraj na arenie międzynarodowej. Sportowcy muszą o coś walczyć, a kibice piłkarscy chcą kibicować zespołom piłkarskim z którymi się identyfikują. Dlatego napisałem żeby sobie stworzyli mini turniej w letnim okienku i sprawa załatwiona.
Linki które podałeś jednoznacznie wskazują że format LM ma sens - ponad 350 zespołów miało szansę zagrać w elicie, a będzie mogło jeszcze więcej. Koncepcja LM polega na tym że grają w niej mistrzowie krajów, a z silniejszych lig dodatkowi reprezentanci. Reprezentanci wszystkich lig europejskich mają szanse w niej zagrać i na tym polega rywalizacja sportowa - grają najlepsi i każdy z uczestników włącznie z eliminacjami może dodatkowo coś zarobić. Podsumowując nie pisz że LM to podobny syf do SL bo to kłamstwo - nie ma idealnych rozwiązań, ale te które jest to rozgrywki sportowe, w których uczestniczy cała Europa, a ty mi piszesz o jakiejś wydmuszce składającej się z 3 klubów, z czego piłkarze i kibice to aspekt tymczasowy (nie będzie ich jeśli klub będzie poza strukturami piłkarskimi).

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 NBA nawet w 1% nie ma nic wspólnego z SL - bliżej im do Ligue 1, gdzie masz ligę poszerzoną o gości (np. Monaco). Dla mnie i tak to bezsensowne rozgrywki bo co sezon masz te same zespoły bez względu czy ktoś na to zasługuje czy nie. Tam nie ma znaczenia czy przegrasz w sezonie 10, 20 czy 40 spotkań. Amerykanie nie są zbytnio wymagający, a widzowie z innych krajów przyzwyczaili się do takich show, gdzie nie ma większego znaczenia kto wygrywa - ważne aby zobaczyć ciekawe spotkanie i tyle. W piłce nożnej to nie przejdzie bo ideą jest rywalizacja stricte sportowa na wielu płaszczyznach, a dla kibiców piłki nożnej kluby piłkarskie to coś więcej niż ładne logo. Prędzej Barcelona, Real i Juve zostaną bez piłkarzy i bez kibiców niż uda im się stworzyć cyrk o nazwie SL. Tak jak napisałem - są już mini turnieje jak Puchar Gampera, Audi Cup itd - nie wiem po co tyle szumu o kolejny turniej - przecież nikt do tego syfu nawet nie chce należeć oprócz 3 założycieli.
PS: Można by było mówić o SL w odniesieniu do NBA gdyby przykładowo Los Angeles Clippers i Los Angeles Lakers stwierdzili że wypisują się z interesu i tworzą swoją ligę - pytanie brzmi po co - aby jakiś Czesiek jarał się oglądając 20 raz derby? Nie zgadzam się na to aby traktować kibiców jak debili, którzy zapłacą każde pieniądze aby zobaczyć na żywo "logo" - dla mnie piłka nożna to przede wszystkim sport, pasja, rywalizacja, cele sportowe i prawdziwe emocje. SL to zaprzeczenie tego wszystkiego - to bilet do cyrku na show w stylu Harlem Globetrotters jak już jesteśmy w tematyce koszykówki w USA.

0

@bluu a słyszałeś coś takiego jak szacunek? Absolutnie każdy każdemu życzy wszystkiego co najlepsze - te same osoby wysyłają zarówno Messiemu jak i Dembele/Kounde życzenia wygranej. Jeśli po dwóch stronach barykady walczą piłkarze z jednego środowiska się to te środowisko ich szanuje i każdemu bezstronnie kibicuje.
Pomimo tego że dla marketingu Barcelony lepiej by było aby wygrała Francja to jak wygra Argentyna również wszyscy będę się cieszyć i gratulować.

1

@pt9 wbijaj w archiwum - 3-4 razy sporo na ten temat pisałem - nie da się tego na szybko opisać

@ViscaelBarca2007 zgadza się, jest gigantyczna ilość zawodników na rynku godnych uwagi i za grosze. Barcelona powinna swoją marką ich przyciągać, a nie wielomilionowymi kontraktami. Wystarczy zobaczyć o ilu piłkarzach się wspominało że mogą być dostępni za półdarmo 1-2 lata temu a dzisiaj na Mundialu blyszczą. Nadal uważam że Barcelona niepotrzebnie inwestowała w kadrę przez 2 okienka bo nic to nie zmieniło - nadal mamy wiele talentów i nadal potrzebują czasu aby zdobyć doświadczenie i jakość piłkarską. Teraz ich wejście na wyżyny będzie dłuższy bo wątpię aby Barcelona uruchomiła dźwignie na zakup kluczowych zawodników, a nie tylko drogich zmienników.

@slayer Barcelona też będzie silna - z perspektywy 3-4 -letniej nasze talenty mogą być jakościowymi piłkarzami z doświadczeniem, wystarczyło będzie tylko mądrze uzupełnić skład o brakujące elementy. To całkowicie inna perspektywa - jeśli chodzi o rozwój młodych zawodników to pracę Xaviego oceniam negatywnie, ale jeśli Xavi się nie obudzi to nie wierzę że na ławce będzie dłużej niż do końca sezonu. Przy zalożeniu że Laporta nie jest hipokrytą to do trenera powinien podchodzić zerojedynkowo - są efekty lub ich nie ma.
Odnośnie przedłużeń kontraktów młodych zawodników to też zapowiada się cyrk - temat Yamala wiadomo że to priorytet, ale tematy piłkarzy jak Barbera Barcelona unika jak ognia, a piłkarze jak Riad czy Pedrola tylko warunkowo przedłużyli umowy (dali sobie czas na obserwację tego co dzieje się w pierwszej drużynie). Nie wiem co mam myśleć w tej kwestii - tak jak zawsze mam jakieś przecieki odnośnie młodzieży czy na ktorych piłkarzach Barcelona się skupi w najbliższym czasie tak teraz każdy mówi co innego. Zaczynam się zastanawiać poważnie czy Laporta już nie dogaduje się z jakimś innym trenerem w ciszy, aby nie było szumu medialnego do końca sezonu.

8

Chłopak się genialnie zapowiada, bardzo możliwe że za 2-3 sezony będziemy mieli gwiazdę globalnego formatu w LaLidze jakiej nie było od czasów młodego Neymara, a być może nawet młodego Messiego.
Historia pokazuje że silny Real to też silna Barcelona - szkoda że nie trafił do nas, ale to było wiadome od dawna i nie ma co dramatyzować - równie dobrze Yamal ze szkółki też może zostać gwiazdą - oboje są bardzo młodzi i wszystko jest możliwe.
Perezowi, Al-Khelaifiemu i Al Mubarakowi trzeba pogratulować stworzenia genialnej siatki relacji między klubami i agentami piłkarskimi gwarantując sobie wręcz nieograniczony dostęp do największych talentów na rynku brazylijskim. Kto by pomyślał jeszcze parę lat temu, że 3 tak wrogo nastawione strony stworzą coś tak mocnego, że Barcelonie będą wciskani piłkarze za 35mln, których potem bierze Almeria za 8mln (patrz Kaiky).

0

Szczerze... to ja zastanawiam się jak w takich warunkach działal by Perez, Cerezo, Cloarec (genialny menedżer z Rennes) czy inni prezesi/prezydenci, których sylwetki są mi znane medialnie i nie tylko - wydaje mi się że schemat działania był by taki:
1. Trener dostał latem zawodników jakich chciał.
2. Kontuzjowanii zawodnicy lada dzień będą dostępni (np. Araujo, Garcia), a ci co wrócili wcześniej po kontuzjach mogą być lada dzień w lepszej formie (np. Fati).
3. Zimą nie ma transferów - trener wiosną musi udowodnić że zasługuje na zaufanie zarówno ze strony klubu jak i kibiców (przypominam zadłużona Barcelona sprowadziła bardzo dużą ilość piłkarzy od okazji rynkowych po grajków za grube dziesiątki milionów euro wedle życzenia trenera)
4. Jeśli Barcelona coś wygra w tym sezonie - biorąc pod uwagę skalę inwestycji to powinna być formalność - wtedy możemy mówić o wzmocnieniach i utrzymaniu trenera na ławce. Ja bym dopisał do wymagań wyraźny styl gry zespołu Barcelony oraz wyraźny schemat budowy zespołu przyszłości, ale wiem że dla Laporty kluczowy jest wynik sportowy.

3

@RosjaninBut i @czar007 ja nie porównuję drużyny Koemana do drużyny Xaviego - porównuję młodych zawodników gdzie byli ponad rok temu, a gdzie są dzisiaj. Jeśli młody piłkarz gra to samo co grał rok temu to można mówić o regresie. Powiedzmy sobie szczerze - czym innym dla młodego piłkarza jest debiutancki sezon w dorosłej piłce, a czym innym posiadanie 50-150 meczy w nogach w dorosłej piłkce. Młodzi piłkarze nie tylko uczą się wielu rzeczy od nowa to w dorosłej piłce potrzebują czasu aby dostosować się do szybkości gry, do siły fizycznej przeciwników czy to konfrontowania się z przeciwnikami posiadającymi wieloletnie doświadczenie.
Statystyki Xaviego dyskwalifikują go jako trenera mogącego rozwijać młodzież - dla dzieciaków wdrożonych przez Koemana mamy 2-3 sezon w dorosłej piłce - to nie są już debiutanci, a napastnicy przestali strzelać, pomocnicy przestali asystować - nie da się wskazać nawet jednego piłkarza który gra inaczej/lepiej niż za Koemana i co by mogło wynikać z pracy trenerskiej, a nie oczywistego faktu większego doświadczenia i wieku. Część piłkarzy stoi w miejscu, a część ma regres, a mówimy o światowych talentach - po prostu czego zostali nauczeni to grają do dzisiaj, a Xavi nie rozwija ich dalej. Jak przyszedł Xavi to było super, ale biorąc pod uwagę czas i efekty pracy można powiedzieć że ludzie byli zmęczeni podważaniem Koemana przez Laportę i to dało nam nową świeżość i odbicie się. Zanim Laporta zaczął podważać Koemana i grać na spadek wartości piłkarzy w kwietniu 2021 to Barcelona wygrała Puchar Króla i walczyła o mistrzostwo.

@pacior95 czytaj ze zrozumieniem - Alvarez w styczniu 2021 roku mógł czyścić buty Jutgli - nasz zawodnik miał fenomenalny sezon, a argentyńczyk dopiero zaczynał swoją przygodę w Europie.

1

@Herbert Wielka kasa to slowo klucz - śmieszy mnie jedynie jak ludzie przeżywają ten temat - jedni na drugich nawalają, na forach kibice szaleją, a tu tylko o pieniądze chodzi - walić sport, walić więcej niż klub, walić UEFA haha:) Od początku było wiadome że nic z tego nie będzie bo piłka nożna to sport globalny i nie da się wyprodukować tak wielkiego namiotu aby wszyscy zmieścili się w cyrku:) I dobrze - wygrał sport.

3

@Herbert zgadzam się w 100% - monopol by był gdyby kluby piłkarskie nie mogły opuścić struktur FIFA/UEFA, a mogą to zrobić.
@sebsbastiams.fcb.fan92 Nie zgadzamy się w tej kwestii, ale nie pisz że popieram monopol, którego nie ma. Świat piłkarski ma w d*pie SL - nawet piłkarze i ludzie ze środowiska Barcelony, Realu czy Juve mają w d*pie SL, zatem dlaczego ma mi na niej zależeć jeśli to nie ma nic wspólnego ze sportem.
Nikt nikogo do niczego nie zmusza - jak Barcelona zdecyduje się wyjść ze struktur piłkarskich to będę kibicował innym zespołom, które są w tych strukturach - będzie z czego wybierać zostaje 99,999% zespołów do wyboru. Z drugiej strony piłkarze będą mogli swobodnie odejść z Barcelony bo podpisywali kontrakty piłkarskie a nie udział w cyrku. Po prostu nie dla każdego jest ta rozrywka - jak cyrk przyjeżdża do miasta to nie interesuje mnie taka rozrywka jak żągleży, klauny i zwierzęta. Będę nadal oglądał sport wg zasad piłkarksich, a cyrk niech oglądają inni.

0

@RosjaninBut Dlatego pisałem wielokrotnie że nie podoba mi się klub doboru preferowanych piłkarzy przez Xaviego. Dla mnie Torres to zdecydowany wybór Xaviego. Barcelona nie sprowadziła najważniejszych zawodników preferowanych przez Alemany'ego.
W Barcelonie moim zdaniem talentu jest wystarczająco dużo - problemem jest zarządzanie formą zawodników oraz skupienie się na ich rozwoju. Jeśli Fati pojechał na Mundial nawet w roli rezerwowego to znaczy że w klubie źle wykorzystywany jest jego potencjał i nadaje się do grania w poważną piłkę. Lucho miał z kogo wybierać, bo mowa o bardzo dużej liczbie piłarzy na podobnym poziomie. Wybrał jednak Fatiego zatem musiał widzieć możliwość podniesienia jego umiejętności boiskowych w bardzo krótkim czasie (w stosunku do tego co pokazywał w Barcelonie).

5

W dużym uproszczeniu trybunał wydał opinię że 3 pracowników Biedronki z kilkudziesięciu tysięcy zatrudnianych przez tą firmę może chodzić w koszulkach Lidla. W trakcie pracy muszą chodzić w koszulach Biedronki, a po pracy niech robią co chcą, ale niech się nie obnoszą zbyt mocno bo wywalą ich z roboty.
Ja tam nie jestem fanem UEFA/FIFA, ale fanem g*wna, który jest chorym mokrym snem Pereza też nie będę. Jeśli coś nie zrzesza całego środowiska to nie jest sport tylko show. Równie dobrze Barcelona może rozszerzyć Puchar Gampera o 2 zespoły - będzie Real, Juventus, Barcelona i jakiś rotacyjny gość i sprawa załatwiona - mogą robić sobie turniej o pietruszkę co letnie okienko transferowe aby monetaryzować oglądalność wśród fanów tych zespołów, a nie piłki jako takiej.

12

Ciekaw jestem czemu nikt nie spojrzy na temat tego pikarza w Barcelonie szerzej:
1. Alvarez w Barcelonie miał swojego odpowiednika i był nim Jutgla
2. Alvarez rok temu miałby problem z przeskoczeniem w hierarchii Jutgli bo nie był tak dobry, a co dopiero fenomenalnego na wiosnę Aubameyanga, robiącego rekord asyst Dembele, czy nawet wchodzącego na końcówki de Jonga. Możliwe że latem Barcelona by go wypożyczyła bo nie wydała by 20mln euro za zawodnika do ogrywania w rezerwach.
3. Alvarez jakby trafił do Barcelony nigdy nie zagrałby na Mundial - to Guardiola w City go rozwinął, a Xavi nie rozwija młodych piłkarzy. Wystarczy zobaczyć statystyki w porównaniu do poprzedniego trenera: regres Pedriego (ostatnia asysta 10 miesięcy temu), regres Araujo (właściwie nie rozwija się na SO, a z gry na PO ma bliżej do szpitala), regres de Jonga (dwa razy mniej asystuje pomimo tego że optycznie dobrze wygląda), regres Dembele (strzela mniej goli niż kiedyś między kontuzjami), regres Fatiego (można być bez formy po kontuzji ale on zatracił inteligencję boiskową), a zawodnicy jak Garcia, Balde, Gavi i Torres nie rozwinęli sie piłkarsko - są po prostu starsi, lepiej zbudowani i nieco bardziej doświadczeni, ale nie ma tutaj kszty metodologii szkoleniowej.

Ja nie byłem zwolennikiem sprowadzania Torresa, ale nie ze względu na wielkiego piłkarza którym MOŻE być, a ze względu na kwotę transferu (55+15) - przypominam że on nadal nie jest spłacony, a kilka miesięcy później Barcelona zaszalała znowu kupując Raphinię za jeszcze większe pieniądze (58+7) - ja tutaj widzę problem, a nie w tym że nie kupiliśmy Alvareza. Zespół Barcelony jest wzmacniany od d*py storny - jeśli klub kupuje Lewego i wydaje 45mln to efekt jakości piłkarskiej Polaka jest widoczny od razu, ale jeśli kupujemy piłkarzy jeszcze droższych i to na pozycje obstawione to muszą być to albo światowe cracki na swoich pozycjach albo niepodważalne talenty, gdzie jest stosunkowo duża pewnosć że trener je rozwinie. Ja wierzę że Torres jeszcze odpali i nie ze względu na to że jestem kibicem Barcelony ale również ze względu na fakt że to typ piłkarza, którego pik jeszcze nie nadszedł, ale na litość boską równie dobrze Barcelona mogła zainwestować w innych konkretnych piłkarzy, a Torres jakby bardzo chciał grać w Barcelonie to by poczekał na koniec kontraktu w City. Tutaj zabrakło odpowiedniego planowania - było to nieprzemyślane i trochę z łapanki.

8

Hiszpańscy dziennikarze chyba nie wiedzą, że Angers kontraktując zawoników od 2021 roku zawierało niskie klauzule odejścia zawodników na wypadek spadku z ligi, aby zachęcięć do gry klubie z bardzo dużą ilością problemów.
W tym sezonie na 100% Angers spadnie z ligi, a jak tak się stanie nie sprzeda żadnego piłkarza kupionego po 2021 roku drożej niż za 5mln euro. Wierzę że Leicester jest w stanie wyłożyć 45mln euro na piłkarza, ale będę w wielkim szoku jeśli Angers wyciągnie takie pieniądze za Ounahiego biorąc pod uwagę jak tani może być latem. Moim zdaniem jak taki klub jak Barcelona zainteresuje się piłkarzem i nawiązane zostaną jakieś relacje/kontakty to będzie nasz bo każdy młody piłkarz chciałby grać w wielkim klubie.

2

Niech wygra lepszy - lepszy defensywny zespół lub lepszy ofensywny zespół.
Wczoraj wydawało mi się że Chorwacja poradzi sobie z Argentyną, ale Leo i spółka zagrali swój najlepszy mecz na turnieju, a bałkańscy wojownicy najgorszy.
Teoretycznie dopóki piłka jest w grze wszystko jest możliwe - Francja może zagrać fenomenalnie, ale może być również wyjątkowo nieskuteczna, a piękny sen dumy Afryki może trwać dalej. Wydaje się że Francja jest dużo silniejsza i pewnie wygra, ale trzymam kciuki za to żeby były emocje od początku do końca, a aby tak się stało Maroko nie może tracić koncentracji jak wczoraj Chorwacja.

1

@th@les też mieszkam we Francji i twój opis jest mocno przesadzony - oczywiste jest że zawsze znajdą się debile które będą rozrabiały, ale przykładowo w Paryżu to policja zawaliła sprawę - mecz Maroka był wcześniej i wcześniej na polach elizejskich znaleźli się kibice Maroka, po kilku godzinach swój mecz wygrała Francja i francuscy kibice również ruszyli na pola elizejskie. Gdy kibice byli częściowo wymieszani i nic się nie działo niepokojącego to policja wpadła na "genialny" pomysł oddzielenia kibiców poprzez wygonienie części marokańskich kibiców na poboczne ulice aby optycznie było więcej francuskich kibiców i można było nagrać świętujących francuzów z okazji awansu. Z tego powodu zaczęły się zamieszki - marokańscy i francuscy kibice nie walczyli ze sobą, świętowali razem, a jak były jakieś starcia to były z policją, która jak przy każdym możliwym spędzie wykazuje się nadpobudliwością i podejmuje złe decyzje.
Ja bym nie zwalał tylko winy na marokańczyków bo policja aresztowała łącznie kilkaset osób, a tylko kilkadziesiąt z nich było pochodzenia marokańskiego - zauważ, że przekaz medialny dotyczył tylko osob "pochodzenia marokańskiego".
Z drugiej strony zamieszki we Francji to taka niepisana tradycja, mam rodzinę też w Paryżu - tam protestują rolnicy są zamieszki, protestują przeciwko wysokim podatkowm są zamieszki itd. Wg mnie niepotrzebnie poruszasz temat palących się samochodów, wybijanych szyb w sklepach czy koszy na śmieci bo w takich krajach jak Francja to standard - ktokolwiek by nie protestował lub policja postani dzielić tłum ludzi - w jedną noc sylwestrową średnio palonych jest około tysiąca samochodów - to też marokańczycy? We Francji masz idiotów szukających dymów każdego koloru skóry i wyznania, a policja wobec wszystkich niejednokrotnie przesadnie jest agresywna i dokonuje złych wyborów. Nie robi im różnicy czy pałkują 20-latka pochodzenia arabskiego czy 80-letnią białą emerytkę. U mnie w Rennes kibice marokańscy i francuscy wspólnie na ulicach świętowali i jest to znacząca mniejszość w moim mieście. Nic niepokojącego się nie działo.

3

Tak jak pisałem wczoraj - temat może być bardzo niewygodny wizerunkowo dla Barcelony bo to unikanie sankcji antyrosyjskich. Umowa jest podpisana to logiczne że obowiązuje - domyślam się, że teraz bardziej analizują prawne konsekwencje współpracy lub koszty zerwania umowy z WhiteBit.

2

@Pawlak1992 Maroko też zrobiło kilka niepowtarzalnych rekordów hehe.
Po pierwszej połowie chyba będą musieli liczyć na cud - dobrze grali i w 5 minut wszystko zmarnowali - błąd indywidualny jakiego przez całe mistrzostwa nie popełnili i szczęśliwa akcja młodziaka z City i już są jedną nogą są poza turniejem. Przynajmniej druga połowa będzie od bramki do bramki. Brawo też dla Argentyny - okazje też trzeba wykorzystywać i zrobili w ofensywie co trzeba.

1

@Bocheno1 pożyjemy zobaczymy - ja jestem szczęśliwy bo te mistrzostwa sprawiają mi bardzo wiele radości - są emocje, dramaty, zwroty akcji, niespodzianki - niemal na każdym kroku. Dla ludzi grających w zakłady bukmacherskie ciężkie sprawa, ale dla spragnionych emocji - rewelacja. W każdym zespole z top4 mam komu kibicować - kto wygra będzie dobrze, ale liczę na mecz pełen walki i emocji:)

4

Ja dla kontrastu przewiduję zwycięstwo w regulaminowym czasie gry Chorwacji 1:0 lub 2:1. Dodatkowo uważam że:
1) Może być to najbardziej ofensywny mecz Chorwacji w fazie pucharowej na tych mistrzostwach.
2) Argentyna źle gra przeciwko zespołom posiadającym wyraźnie lepszą linię pomocy, a Chorwacja ma dużo lepszą linię pomocy.
3) Chorwacja jest dużo bardziej zdyscyplinowana taktycznie i posiada silniejszy mental.
4) Dalić wydaje się dużo lepszym trenerem niż Scaloni - lepiej określa taktykę pod przeciwnika oraz lepiej reaguje na wydarzenia boiskowe. Mam takie wrażenie że każdy słaby element przeciwnika jest przeanalizowany przez chorwacki sztab szkoleniowy.
5) Dla Argentyny będzie to dopiero pierwszy poważny przeciwnik na tym Mundialu.
6) Linia obronna Argentyny zagra bez 2 zawodników Sevilli - Montiela i Acunii - to mogą być wbrew pozorom bardzo duże luki z taktycznego punktu widzenia.

Życzę Messiemu zdobycia Mistrzostwa Świata, ale będzie niezwykle ciężko - z punktu widzenia wykorzystania słabych i mocnych stron obydwu zespołów to wydaje się że mecz Argentyny z Francją mógłby być dla ekipy Messiego łatwiejszy. Jedno jest pewne - będzie ciekawie i nie mogę się doczekać.

3

@Bogan i znowu się zgadzamy :) - również uważam że Laporta poszedł na grubo absolutnie ze wszystkiem. Szkoda że ten piękny sen o potędze nie trwał dłużej niż pierwsze 2 miesiące sezonu. Tak zaczynamy znowu od nowa, ale z mniejszą ilością aktywów i "dziwnymi" dealami, aby utrzymać młodzież w klubie.

2

@Bogan Zgadzam się - ale ja nie wchodzę w politykę, mieszkam we Francji i nic nie mam indywidualnie do Rosjan, a znam ich bardzo wielu, nawet sąsiaduję z jedną rosyjską rodziną. Piszę o aspekcie aktualnych sankcji UE - które nie dotykają ludzi biednych, którzy obracają kwotami poniżej 10tyś euro, a tych którzy posiadają dużo większe rachunki/konta kryptowalutowe.
Piszę z punktu widzenia przestrzegania prawa unijnego i ewentualnych kar za brak przestrzegania tego prawa. Ja sam widziałem prospekty jeszcze przed Mundialem opisujące tą firmę było poniżej 30 pracowników, a reszta to "inwestorzy". Tutaj masz stare dane tej firmy: https://www.datanyze.com/companies/whitebit/476943189 - jest tam 38 pracowników, ale to już nie aktualne bo mają nowy system informatyczny do zarządzania kontami i taka liczba pracowników nie była już potrzebna.

@Don_Padree Ja nie piszę nic o praniu pieniędzy, kradzieżach czy oszustwach - tylko piszę o obchodzeniu sankcji UE. Tutaj nie ma problemu znikających pieniędzy czy coś w tym stylu, tu chodzi o utrzymanie dostępu do pieniędzy ludzi którzy włożyli w kryptowaluty gigantyczne pieniędze i nie chcą mieć tych pieniędzy zamrożonych na czas konfliktu "UE-Rosja".

0

W dużym uproszczeniu pewnie nie zgodził się odejść bez wypłacania pensji do końca sezonu, zatem zdecydowano że zostanie... oczywiście tak mi się wydaje że mogło tak być.

13

O Mój Boże! Czy w Barcelonie jest aż tak źle, że będziemy pomagać WhiteBIT omijać sankcje antyrosyjskie? Nawet we Francji, gdzie dominują nastroje prorosyjskie w aspekcie biznesowym, żaden klub piłkarski nie podjął się tak wielkiego wizerunkowego ryzyka.
Mi jest ten temat znany bo UE w ostatnim pakiecie sankcji antyrosyjskich wydała zakaz prowadzenia kont i rachunków kryptowalutowych dla Rosjan na terenie UE. WhiteBIT niemal w każdym klubie piłkarskim lub firmach technologicznych powiązanych niegdyś lub obecnie z Rosją, Katarem, Arabią Saudyjską lub Chińczykami szukał jelenia który pod przykrywką internetowych platform innowacji rozwojowo-technologicznych pozwoli obchodzić obywatelom Rosji żyjącym w Europie obchodzić sankcje. Mowa o transakcjach za grube miliardy euro - multum milionerów i miliarderów ze wschodniej Ukrainy, którzy są Rosjanami zamieszkuje europejskie kraje.
Kiedyś nie śmierdziały Barcelonie katarskie pieniądze, dzisiaj nie śmierdzą rosyjskie - z góry mówię że nigdy nie będzie podana kwota jaką zarobi na tym Barcelona - WhiteBIT oferuje model prowizyjnej współpracy. Jestem w szoku - jeszcze piszą że firma ma ukraińskie korzenie... właściciel jest finem z rosyjskim paszportem, który nawet nie posługuje się ukraińskim językiem, a firma zarejestrowana jest na Litwie. W komunikacie napisane jest o 700 specjalistach - z tego co wiem nie posiadają nawet 30 pracowników, a reszta "specjalistów" to prorosyjscy oligarchowie z Ukrainy i jedni z bogatszych Rosjan mieszkających w krajach UE. Bardzo jestem ciekaw zakresu współpracy Barcelony z tą firmą...

0

@Wymyslilemtosobie o czym ty do mnie piszesz? Lucho nie jest lepszym trenerem Xaviego? To przecież nawet ostro jechany przez wszystkich Koeman miażdży Xaviego zarówno pod względem statystyk jak i szkolenia zawodników. Za Xaviego mamy największy regres młodych piłkarzy w Europie wśród topowych lig - pomocnicy przestali asystować, a napastnicy przestali strzelać. Zawodnicy jak Fati czy Araujo cofnęli się w rozwoju, zawodnicy jak Balde czy Gavi stoją w miejscu (są po prostu starsi), wracający do formy i na właściwe tory kariery Dembele strzelał więcej goli niż dzisiaj będąc w 100% zdrowym, a największa nadzieja młodego pokolenia Pedri właściwie przestał asystować - ostatnia asysta 10 miesięcy temu. To samo z de Jongiem - dwa razy mniej asyst za Xaviego, a o Nico nawet nie wspomnę - ostatni raz kiedy było widać u niego rozwój to było za Koemana.
Xavi dostał piłkarzy jakich chciał, a w dodatku wdrożone młode talenty, których Koeman wprowadził do dorosłej piłki - w świecie topowych europejskich zespołów od wielkiej tragedii lotniczej z piłkarzami MU nie było tak dużego zaciągu młodych zawodników do pierwszego składu. Dzieciaki dostały gigantyczną szkołę dorosłego futbolu, a Xavi miał jedynie to kontynuować - okazało się że piłkarze albo stoją w miejscu albo cofają się w rozwoju bo trudno doceniać fakt że są starsi i tylko bardzizej doświadczeni z biegiem czasu. Nie pisz głupot że Xavi coś pokazał bo nawet trudno będzie ci znaleźć chociaż jedną opinię eksperta, który dzisiaj powie że zespół prowadzony przez Xaviego się rozwija lub polityka transferowa klubu pokazuje wyraźny model budowania zespołu. Efekt miotły jak Xavi pojawił się w Barcelonie był widoczny, ale kibice zlekceważyli aspekt ciężkiej atmosfery na linii Koeman-Laporta, gdzie wszyscy już byli tym zmęczeni podważaniem przez prezydenta roli trenera czy graniem na spadek wartości piłkarzy w mediach.
Sam fakt że porównujesz Lucho do Xaviego jest kompromitujący, a że jeszcze wyciągasz wniosek że Lucho jest słaby i nic lepszego od Xaviego nie pokazał... litości.
Xavi to trener na dorobku - może kiedyś będzie genialnym trenerem, ale teraz się uczy - dostając od czasu do czasu lekcję futbolu od trenerów, którzy zjadają go taktycznie. Barcelona zmarnowała ostatni rok - minimlanie jakość piłkarska się podniosła, ale nie dzięki stricte pracy Xaviego, a ze względu na fakt wpompowania setek milionów w zespół oraz ze względu na fakt że młodzi zawodnicy są ten rok starsi, a piłkarsko grają na podobnym poziomie lub gorszym.

0

@Bocheno1 Mimo wszystko zachowajmy proporcję - młodzieżowa LM to nadal tylko turniej młodzieżowy, gdzie dzieciaki mają szansę poczuć atmosferę rozgrywek LM. Zauważ że Yamal niczym specjalnym nie wyróżnił się w 5 meczach - pomimo tego że Barcelona dominowała swoich rywali nawet jednego gola czy asysty nie zaliczył - jest młody i uczy się grać ze starszymi dzieciakami, a nie dorosłymi - taki jest jego teraz czas.
Możę liga brazylijska to nie La Liga, ale Endrick zaczyna zabierać miejsce w składzie Rony'emu, który jest w idealnym wieku piłkarskim, zdobył w Ameryce Południowej wszystko co było do zdobycia - mistrzostwa kraju, puchary krajowe, Copa Sudamericana, Copa Libertadores, Recopa Sudamericana itd. To zdecydowanie inny poziom konkurencji niż towarzyskie mecze szkoleniowe w szkółce z elementami zabawy na treningach. Yamal genialnie się zapowiada ale porównywanie do Endricka już go krzywdzi bo nakłada niepotrzebną presję spowalniającą jego rozwój, czego przykładem były występy w młodzieżowej LM.

0

Nie podoba mi się określenia "polowanie", "ukradniemy" - sprowadza to piłkarza do roli małpy w cyrku, której ktoś może oferować "więcej", a fakty są takie że najważniejsze to kim się czuje sam piłkarz jako człowiek-obywatel.
Reprezentacja Maroka zmieniła zasady gry na tym Mundialu - setki młodych piłkarzy z samej Hiszpanii, Francji, Belgii czy Holandi mogą teraz być bardziej zainteresowani grą dla drużyn narodowych swoich rodziców i dobrze.

5

Oho - Xavi musi coś pokazać na wiosnę bo Laporta nie będzie miał sentymentów. Dla Barcelony to zdecydowanie dobrze: albo odpali Xavi albo pojawia się szansa na obiektywnie lepszego trenera.

4

@Bocheno1 i jeden i drugi to kozacy, ale świat ekscytuje się Endrickiem bo już gra z dorosłymi i ładuje bramki w klubie oraz w kadrze Brazylii U17 (m.in. Argentynie, Holandii, Meksykowi i Anglii - 4 mecze 5 goli i asysta).
Yamal podobnie do Fatiego świetnie się prezentuje w szkółce, ale nie wiemy co pokaże w grze z dorosłymi piłkarzami oraz jak będzie reagował na męskie starcia jego organizm przy zachowaniu trendu rozwojowego. Mamy w szkółce 7-8 genialnych piłkarzy - jak połowa będzie wielkimi piłkarzami to już będzie sukces. Boję się że Yamal stanie się ofiarą wprowadzenia Endricka przez Real bo sztab medyczny to parodia jak chodzi o młodzież, a będzie z pewnością prezentowany w najbliższych 2 latach zbyt często lub wcześnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?