17

To pokazuje także jak ważne jest zaufanie na linii piłkarz-klub - pamiętajmy że w dzisiejszych czasach Barcelona gra bardzo ostro ze swoimi zawodnikami oraz z wielką lekkością pozwala na medialne taplanie w błocie zawodników. Okno transferowe się skończyło dawno temu, ale nikt ze strony klubu nie zadośćuczynił, nikt nie przeprosił, nikt niczego medialnie nie wyjaśnił. Te kwestie prędzej czy później wrócą, gdy ze strony zawodników przyjdzie czas na podejmowanie kluczowych decyzji. Tu nie ma tak, że było minęło - niektóre zadry, urazy czy po prostu pamiętliwość piłkarzy czy agentów może uaktywnić się za rok, dwa czy trzy lata i Barcelona może mieć problem.
Bardzo jestem ciekaw postaw w najbliższym czasie nie zawodników którzy byli na świeczniku ostatniego okna transferowego, a generalnie piłkarzy młodego pokolenia, którzy z różnych źródeł są najbardziej buńczuczni i mają gigantyczną potrzebę docenienia finansowego, proporcjonalną do ego i prognozowanego poziomu rozwoju sportowego. Wydaje się że nowym standardem w Barcelonie będzie nie podawanie pensji zawodników, aby to nie wybuchło.

0

Temat jest bardziej poważny niż się wydaje - jeśli przed badaniami podają że to ścięgno podkolanowe to może wszystko się wydarzyć, a w najgorszym scenariuszu ma sezon z główy bo gojenie się może potrwać wiele miesięcy (patrz Ramsey, Kane czy Dembele który wyleciał z gry na pół roku w 2020).

5

Oby zdrowie dopisywało, a o resztę jestem spokojny.
PS: chyba jako pierwszy i jeden z nielicznych jeszcze za Koemana pisałem o zmianie podejścia do piłki oraz priorytetów u Dembele - proszę zauważyć jak wiele miesięcy potrzeba ciężko pracować, aby wrócić na szczyt po licznych kontuzjach. Dembele wykonał gigantyczną ilość pracy aby wrócić do żywych - nie byłoby to możliwe bez bodźców trenerskich, pracy nad mentalem oraz litrów wylanego poty i wielu poświęceń. Dembele to nasz Rocky Balboa - wielki szacun dla niego - podobnie trzeba wierzyć, że Fati również wróci silniejszy fizycznie i jeszcze mocniejszy psychicznie.

1

To że Barcelona się nim interesuje nie dziwi - pytanie brzmi w którym roku planuje go wykupić bo sprowadzony w styczniu do Europy zawodnik może osiągnąć cenę Tchouameniego latem. Barcelona może oszczędzić na pensji jeśli zawodnik pójdzie na rękę, ale Monaco osiągnie cenę jaką sobie wymyśli mając zakontraktowanego obrońcę do 2027 roku.
Pytanie jeszcze o priorytety - jeśli Busi postanowi odejść, a wiele na to wskazuje to nie wiem skąd Barcelona weźmie pieniądze jak klub będzie musiał wypłacić kilkadziesiąt milionów zaległych pensji i kolejne kilkadziesiąt milionów wydać na następcę.

0

@Ajan123 piszesz o chłopaku który dopiero awansował do rezerw - po co ma kisić sie w pierwszej drużynie i rozegrać załóżmy 100 minut w sezonie jak może zdobywać doświadczenie w rezerwach, gdzie ma gwarantowane rozegranie sezonu od deski do deski.
To że 19-latek zbiera świetne recenzje to bardzo dobrze, ale jeśli jesteśmy w temacie futbolu na najwyższym poziomie to musi nadal się rozwijać - na ten moment jest najlepiej zapowiadającym się SO z młodych roczników, ale jego jakość gry nijak ma się do gry przykładowo Garcii.
Temat defensywnego pomocnika to oddzielny temat, ale Barcelona potrzebuje doświadczonych zawodników aby lepiej rozwijać młodych - po odejściu Pique jedynym prawdziwie doświadczonym zawodnikiem będzie Christiansen, który sam jeszcze może się rozwijać - to mało.

38

Przy założeniu że po sezonie odchodzi Pique to genialny ruch że strony klubu bo Martinez nie dość że solidny zawodnik to jeszcze za darmo

12

Nie łykajcie wszystkiego jak pelikany - to zwykła prowojacja. Loże czy samoloty w wielomilionowych kontraktach są tak prawdziwe jakby ktoś zatrudniał się w Biedronce i chciał zapis w umowie o pracę że w toalecie będzie widział zawsze papier toaletowy o zapachu rumiankowym. Szanujmy się - Messi to nie ta skala.
PS: Messiemu zawdzięczamy kilkadziesiąt trofeów oraz wspaniałą i niezbywalną historię wielkiej Barcelony - ile by nie zarabiał to i tak klub zarabiał na nim więcej zarówno finansowo, sportowo jak i wizerunkowo.

2

@mielniczas nie ma tematu tego piłarza - Real i Barcelona obserwują kilku piłkarzy Rennes, ale nie z tego pokolenia.
Podpowiedź do oczywistego piłkarza: tegoroczny mistrz świata U17 z reprezentacją Francji i jedyny obok Tela urodzony w 2005 roku, który strzelił gola w top5 najsilniejszych lig w Europie.

4

Weźmy pod uwagę jak może wyglądać Nico, Kessie oraz de Jong za rok oraz powiedzmy sobie szczerze - w 80% meczów w sezonie mogą sobie poradzić bo Barcelona będzie dominowała swoich przeciwników na boisku, a defensywny pomocnik nie będzie miał aż tak dużo do bronienia.
Problem pojawia się gdy będzie trzeba grać z mocnymi rywalami czy w LM - Nico za rok nie będzie gotowy nawet jak zagra sezon od deski do deski bo to piłkarz z około 3-letnią medianą rozwojową, a Frenkie bez względu na świetną grę bronić się nie nauczy, bo to inny profil piłkarza. Ostatni Kessie nie posiada kreatywności i ponadprzeciętnego rozprowadzania piłek.
Czy nam się to podoba czy nie - uważam że podobnie do Realu Barcelona będzie musiała zainwestować duży pieniądz aby zastąpić Busiego. Z całym szacunkiem do Nevesa i Zubimendiego - ja uważam że to nie ten poziom aby wejść w buty takiej legendy futbolu - to musi być crack pokroju Kimmicha lub piłkarz z gigantyczną perspektywą rozwojową w stylu Tchouameniego czy Kamary.
Barcelona mogła by też obserwować Romeo Lavia - dzieciak to ewenement grający już w Premier League - jak Endrick jest uznawany za przyszłego mega cracka w linii ataku tak Lavia już gra w pierwszym składzie Southampton i wśród obserwatorów uznawany jest za najbardziej obiecującego na pozycji defensywnego pomocnika na świecie. Ten dzieciak ma absolutnie wszystko aby w krótkim czasie być światową topką (2-3 lata).

8

Szanuję gdy piłkarze mówią otwarcie, że przekonał ich do gry w danym zespole trener, a nie pieprzenie głupot o klubie jak to robi większość piłkarzy.

2

Z Gabrielem sytuacja latem będzie analogiczna do Kaiky'ego - cena dla Barcelony 35mln euro, a dla Almerii 7mln euro - to prosty myk na obejście wcześniejszych porozumień, czyli informowanie Barcelony w momencie gdy wiadomo że nie kupi piłkarza. Nie po to takie zespoły jak Real czy City nadpłacały za zawodników czy tworzyły całe siatki agentów oraz układów z brazylijskimi klubami przez ostatnie 4 lata, aby przepuszczać najbardziej utalentowanych zawodników.
Jeśli ktoś interesuje się ligą brazylijską to wie o czym piszę - inżynieria układów aby pozyskać Endricka musiałaby być tak wielka, że śmiało można by było mówić o najdroższym piłkarzu w historii futbolu. Wg mnie to jest nierealne aby opłacić tak wiele stron, szczególnie że finansowo teraz, za rok lub za dwa lata nadal u nas będzie ciężko. O Endricka będzie licytacja Realu z City, bo te dwa kluby mają sztamę zarówno z Palmeiras jak i reprezentantami piłkarza. Może jeszcze jakieś PSG wykona jakiś szaleńczy ruch finansowy i grubo wejdzie na rynek brazylijski, ale dla Barcelony to nadal będzie koszt poza zasięgiem, szczególnie że mówimy o dzieciaku, który nawet za 2 lata będzie musiał się nadal rozwijać aby być topem.

4

@Rastafarnianin większej bzdury dawno nie czytałem -większość młodych piłkarzy czas spędza na treningach, spotkaniach z kolegami i rodziną - na ulicy pięknej i ciekawej wewnętrznie nigdy by nie znaleźli zatem szczególnie młodzi europejscy piłkarze w 99% przypadków szukają ładnych dziewczyn na instagramie. Ma to swoje zalety - tracą mało czasu, a chętne dziewczyny mogą spełnić wszelkie zachcianki erotyczne itd. Kluczowa kwestia to czas - szybko, łatwo i dużo - jak zaklika to super, a jak nie to następna.
PS: nie wiem czemu piszesz o Gavim akurat, ale biorąc pod uwagę jego profil psychologiczny to może być pod tym względem niszczycielem hehe.

34

Nie ma wstydu - przy odrobinie szczęścia mecz mógł się ułożyć na naszą korzyść.
Moim zdaniem nieźle się zaprezentowaliśmy na tle jednego z faworytów LM pomimo tego że w lidze i tak mają zadyszkę. To nie ma znaczenia - mecz pokazał gdzie jesteśmy, co musimy poprawić siłowo oraz w jakim kierunku się rozwijać.
Za parę miesięcy też będziemy silniejsi - zgranie zespołu również ma wielkie znaczenie.
Następne mecze z Interem zapowiadają się niezwykle ciekawie.

3

Świetna z punktu widzenia widowiska pierwsza połowa - na tle Bayernu w Monachium mamy ciekawy i wyrównany mecz. Obydwa zespoły miał swoje szanse, a my nawet trochę lepsze. Nie jestem pewien czy na Dembele nie powinien być odgwizdany rzut karny.
Szkoda trochę łatwo traconych piłek, czy niewykorzystanych szans Lewego i Pedriego, ale nie ma co narzekać.
Jedyna rzecz jaka mnie niepokoi to ilość sytuacji 1 na 1 w jakich musi mierzyć się Alonso z Sane - na ten moment 3 bezpośrednie pojedynki wygrane, ale musi być lepsza asekuracja bo jak przedrze się to może być problem. Mimo wszystko Alonso też na plus bo od początku pokazał brytyjską twardą grę w starciach czy to z Pavardem czy innymi zawodnikami odbierając na kilkanaście minut ochotę do gry.
W drugiej połowie widzę szanse na zwycięstwo zatem - pozostaje trzymać kciuki!!!

1

@gaucho104 ośmieszyłeś się - tym bardziej miałem rację że Balde nie zagra na boku obrony jak dostał szansę Alonso, który jest nowy i bez okresu przygotowawczego.
Po meczu ligowym widać było że Alonso ma jeszcze braki motoryczne, ale widocznie na treningach przekonał Xaviego.
Nie zmienia to faktu że Balde był bardzo daleko od wyjściowego składu i te powołania to tylko potwierdzają.
Skończ pisać głupoty bo tylko to pokazuje jak bardzo masz od klejone spojrzenie na futbol. W LM potrzebne jest doświadczenie i jakość piłkarską - Balde dzisiaj tego nie posiada. Gdyby nie było Alonso to pewnie i tak Alba by wyszedł bo tak to wygląda w piłce. Ja już byłem w LM i wiem jak to wygląda od środka.

0

@Tibu ośmieszyłeś się - tym bardziej miałem rację że Balde nie zagra na boku obrony jak dostał szansę Alonso, który jest nowy i bez okresu przygotowawczego.
Po meczu ligowym widać było że Alonso ma jeszcze braki motoryczne, ale widocznie na treningach przekonał Xaviego. Nie zmienia to faktu że Balde był bardzo daleko od wyjściowego składu i te powołania to tylko potwierdzają.

0

@Yoshi94 jeśli wracać do 8:2 to należy pamiętać że to była końcówka sezonu i zajechany zespół grający 13-14 zawodników sezon od deski do deski oraz fakt że siłowo, notorycznie i szybkościowo 9 z 11 zawodników piłkarze przeciwnika byli dużo szybsi i w najlepszej formie.
Jakby Xavi nie liczył na Albę to by nie grał w poprzedniej kolejce LM, a jak zobaczysz sobie statystyki z tego meczu to właśnie Alba był drugi w zespole jak chodzi o rozgrywanie, podania i kreację. Ładnie zostało przemilczane, ale to fakt.

@Recha_0684 to piekielnie trudna grupa i nie ma lekko - jeśli spadek formy będzie z Interem i wyprzedzą nas to będzie dramat większy niż polityka Bartomeu i wielka wyprzedaż po sezonie.
Dodatkowo za zwycięstwo w LM dobrze się płaci - dla Barcelony każdy grosz ma znaczenie, zatem nie uważam że Laporta machnie ręką i powie że jest super jak Bayern nas wypunktuje. Każdy mecz w tej grupie jest ważny i każdy trzeba starać się wygrać. Nie po to przyszłość klubu została postawiona na ostrzu noża aby przy pierwszej okazji się podkładać.

0

@Recha_0684 to nie ma nic wspólnego z meczem z Bayernem - Alba późno zaczął sezon i był bez formy na początku sezonu. Nie do końca rozumiem porównywanie Albę z Balde - jeden jest reprezentantem dorosłej reprezentacji Hiszpanii, a drugi nie łapie się w kadrze U19 - zobaczymy czy dostanie powołanie na wrześniowe mecze, a gdzie tu kolejne etapy reprezentacyjne. Spokojnie na ten moment pomiędzy nimi jest przepaść bo młody talent potrzebuje się rozwinąć.

@Fake69 pożyjemy zobaczymy - nie ma co się spinać i przeżywać

@Bananowysong dzięki

@Yoshi94 szczerze to każda inna konfiguracja niż z gazet mi pasuje - teraz media podają że Xavi na trybuny może wysłać kogoś z czwórki Memphis, Pique, Alba i Bellerín, zatem obstawiam że na boisku pojawi się Alba i nie wykluczone że Pique:) Linię pomocy widzę tak ze względu na proporcje jakościowe i możliwość asekuracji:
- Alba, Pique, Kounde, Araujo
- Alba, Garcia, Pique, Kounde
- Alba, Garcia, Kounde, Araujo
Szybki i silny zawodnik na prawej obronie może odebrać chęć do gry Daviesowi, a Alba ma przewagę nad Pavardem i Mazraoui jeśli chodzi o jakość piłkarską.

3

Lepszy rydz niż nic, ale fakt jest taki że wychodzi na to że Barcelona podpisała słabą umowę i została wdymana na 15mln euro. Torchę boli ta cena z perspektywy wszystkiego co jest związane z Griezmannem.

5

Pytanie zasadnicze brzmi czy Bayern łyknie jak pelikan te ściemnianie Xaviego z konferencji że wiek nie gra roli oraz fejkowe składy z hiszpańskich gazet.
Moim zdaniem Alba szykowany jest na to spotkanie przez Xaviego od dawna bo więcej by było gadania w mediach o roli Balde-Alonso-Alba w hiszpańskiej prasie chociażby z punktu widzenia reprezentacji. Tutaj jest spokój, zatem każdy wie o co chodzi.
Oczywistością jest że w LM procentuje doświadczenie i jakość piłkarska, a skład na tak mocnego rywala można łatwo obalić poprzez chociażby jeden fakt: w jednej formacji obok siebie mamy Balde i Garcię - no śmiech na sali jeśli ktoś w to wierzy. W dużym uproszczeniu łatwo sobie wyobrazić przeważającego fizycznie i doświadczeniem zawodnika Bayernu który jednym zwodem mija Balde i co dalej? Zostaje najwolniejszy w zespole Garcia odpowiedzialny za ćwiartkę boiska - co może zrobić? Jeśli będzie blisko Balde to jeszcze sytuację wyczyści, a w każdym innym przypadku albo rywal mu odjeżdża albo nasz zawodnik fauluje przeciwnika dostając kartkę koloru adekwatnego do sytuacji boiskowej.
Odrobina wyobraźni Panie i Panowie - Balde w przenośni rozegrał kilka minut w dorosłym futbolu, a już ma być stawiany wyżej niż wieloletni wyjadacze, przykurzeni ale nadal wyjadacze... Gdy rok temu byłem jednym z nielicznych piszących na temat Balde jego zwolenników to pisała większość, że do niczego się nie nadaje, teraz gdy 3 razy kopnął piłkę już jest królem - to tak nie działa ani ze szkoleniowego punktu widzenia, ani z praktyki - to nie jest jego czas i miejsce. Może część odklejonych i zapłakanych psychofanów Puiga przerobiła teraz swoje ołtarzyki na Balde, ale dajmy mu się w spokoju rozwijać i nie piszmy debilizmów że jest gotowy na Bayern (jedyna opcja aby pojawił się na boisku to tylko jako fałszywy skrzydłowy, ale nie obrońca).

1

@gaucho104 Fakty są takie że Balde w LaLidze rozegrał 300 minut w tym sezonie, co stanowi 2-krotność minut z poprzedniego sezonu - ja jako osoba siedząca w futbolu uważam że jeszcze nie sprawdził się w LaLidze, a ty już wysyłasz go na jednego z faworytów LM?
Trochę to odklejone - Balde na Bayernie ma się uczyć podstaw obrony? Nie widziałeś jak odbijał się od zawodników Cadizu przy starciach? Balde nawet w rezerwach miał problem z bronieniem i to wymaga c zasu aby się nauczył, dlatego Xavi traktuje go jako fałszywe skrzydło i jest wyłączony z bronienia jak klasyczny lewy obrońca. Od tego ma mecze ligowe i stopniowe wzmacnianie się.
Pisanie że Balde mógłby sprawdzić się przeciwko silnemu przeciwnikowi jest debilne bo gwarantowałoby jedno - stały powrót Alby do pierwszego składu, bo nie dość że Balde potrzebowałby czasu na odreagowanie lekcji futbolu to jeszcze być może wstrzymałoby to na jakiś czas jego rozwój. Za dużo każdy ma do stracenia aby Balde wyszedł na lewej obronie - jesteśmy jeszcze w mocnej grupie LM - nie możemy się tak podkładać.

3

Chciałoby się powiedzieć wow ile talentu - ten skład ma szansę wygrać te rozgrywki, a jak widzę w nim przykładowo 15-letniego Yamala to nie mam pytań:)

7

Szanujmy się - każdy kto chociaż minimalnie zna się na piłce wie, że z Bayernem będzie grał Alba bo to jest LM, a nie mecze z zespołami dołu tabeli LaLigi. Wystarczy zobaczyć statystyki Alby z poprzedniego meczu LM - młodość młodością, ale w tych rozgrywkach punktuje się dzięki jakości piłkarskiej.
Alonso jest zbyt któtko w zespole i możliwe że musi popracować nad motoryką, a Balde byłby tak niemiłosietnie objeżdżany ze względu na brak doświadczenia oraz umiejętności bronienia, że to jest wręcz niemożliwe aby Xavi pozwolił grać w 10 przeciwko tak mocnemu rywalowi.
PS: Jedyna ewentualność aby Balde pojawił się w wyjściowym składzie to gra na fałszywym skrzydle - w ataku byłby Lewandowski i Dembele, a na lewej Balde - ale to tylko w sytuacji gdyby Xavi nie byłby pewien że Ansu da radę od początku oraz nie chciałby od początku forsować jednocześnie Raphinii i Dembele.

30

Świetny skład - każdy musi się pokazać, coś udowodnić lub sie rozwijać.
Liczę na zwycięstwo rozstrzygnięte w pierwszej połowie, aby możliwie wysokie były moralne przed Bayernem.

21

Niepotrzebny tytuł starający się wywołać kontrowersję. To oczywiste że Dembele robi większą różnicę bo podstawą ataków Barcelony są silne skrzydła.
Nie zmienia to faktu że Martin nie powiedział ani nic odkrywczego ani kontrowersyjnego - też bym z chęcią zamieszkał w Barcelonie i chciał mieć wszystkich w rodzinie zdrowych. Szkoda że gra w Espanyolu, ale przynajmniej odchodząc Barcelona nie musiała mu wypłacić całego kontraktu zatem nie ma co się podniecać.

6

@Litman sorki zapomniałem się - myślałem że to fachowa rozmowa, a nie z punktu widzenia kibica. Ferran nie będzie skrzydłowym a zawodnikiem na pozycji 9 - skuteczność nie jest problemem w jego przypadku - to są pierdoły do ogarnięcia - on podobnie przykładowo do Lewandowskiego czy Benzemy potrzebuje trochę czasu aby być wybitnym piłkarzem. W jego wieku Lewy trafił do BVB - na Ferrana trzeba patrzeć jak na piłkarza dojrzewającego bo to w 100% taki profil piłkarza.
Pisanie takich tekstów że nie ma szybkości i dryblingu jest niesprawiedliwe bo tylko 4 piłkarzy w zespole jest szybszych od niego - to że ma jeden z najlepszych instynktów na świecie pojawienia się w odpowiednich miejscach pola karnego także zawdzięcza ponad przeciętnej prędkości biegu. To tak w skrócie - Torres to przyszłość i za to Barcelona zapłaciła fortunę a nie za dzisiejszego piłkarza.

1

@Litman napisz dlaczego tak uważasz i o jakie parametry Ci chodzi. Wskaż mi kto oprócz Fatiego i Petriego ma większy potencjał rozwojowy i co pod uwagę bierzesz. Dla mnie biorąc pod uwagę standardy oceny potencjału to niepodważalnie jest to topka.

0

@TheNekro94 powiedz to Irlandczykom, walijczykom,szkotom czy mieszkańcom takich regionów UK jak Liverpool, Birmingham i wielu miast północy.
Śmiem twierdzić że na samych wyspach wielu ludzi się smuci z powodu śmierci, ale cieszy z powodów czy to wolnościowych czy społecznych. Północ UK nienawidziła Elżbiety II i miała takie zdanie o całej rodzinie królewskiej jak Connor McGregor.

51

Ale debilne komentarze - zamiast się cieszyć że jeden z największych potencjałów rozwojowych w zespole buduje formę to widzę same stulejarskie teksty ekspertów od niczego...
Młody chłopak nawet roku w Barcelonie nie jest, a rozliczany jest jakby był jakimś nierobem typu Puig. Litości - chłopak nawet presezonu nie miał, zatem jego postawa cieszy.

0

@kinioo Powiedzmy sobie szczerze - za rok w klubie może nie być Busiego, Pique, Alby, być może de Jonga również - razem z ter Stegenerm będą w kolejce do opaski wicekapitańskiej (nie kapitanskiej). Wykluczyć nie można niczego - teraz ważne aby zdrowie i forma była.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?