Największym kłopotem Barcelony jest brak jakiegokolwiek myślenia ludzi którzy odpowiadają za transfery. Nie jest to problem kilku ostatnich sezonów, ale już dużo starszy np. transfer Savioli.
Mi się w głowie nie mieści jak można podpisywać tak durne umowy jak np. ta z Arsenalem na mocy której, Fabregas został sprzedany za pół darmo. Zawodnik, który jest war co najmniej 50mln odchodzi za marne 33. Przecież każdy widzi że tu jest coś nie tak, to nawet Real drogo sprzedaje, a się mu zarzucało że oddaje za darmo.
Ja tam jestem zwolennikiem zasady masz kasę, kupujesz nie masz kasy nie kupujesz. Barca nie ma kasy podpisuje śmieszne umowy z jakimiś zmiennymi, obniżaniem zarobków bądź przekazywaniem kwot transferowych, a później są takie komedię, że głowa boli.
Jak już wyżej napisałem jak za Mathieu wydaje się 20 mln to niestety na Benatię czy Mangalę te 40 mln musi być zaoferowane. Ja gdzie czytałem, że prezes Romy jest skłonny usiąść do rozmów od 35 mln. ale Barca jest chyba napalona na Cuardado więc więcej jak 20 na stopera nie przeznaczą.
Ja nie mówię, że Barcelona ma ich kupić tylko podawałem ich jako przykłady dobrych obrońców. Zawsze można by spróbować sprowadzić Benatię, Vertongena czy Mangalę. Może to nie są obrońcy pokroju Silvy czy Kampanego, ale zapewne lepsi od Pique.
Normalna cenę ? A czy kwota 20mln za starego palącego Francuza jest normalna. Jeżeli Barcelona płaci tyle za takiego zawodnika to niestety jeżeli chce ściągnąć zawodnika pokroju Kampanego, Benati czy już tego nieszczęsnego T. Silvy musi się liczyć z wydatkiem rzędu 50mln.
A skąd wiesz, że nie ma stoperów, którzy chcą grać w Barcelonie ? Siedzisz w ich głowach, przecież nie będą się z tym w mediach afiszować. Trzeba kierować zapytania do klubów, bo każdy ma swoją cenę i każdego można w dzisiejszych czasach kupić. A co rozumiesz przez pojęcie klasowy ? Bo dla mnie to jest pojęcie bardzo szerokie, ważne żeby obrońca był perspektywiczny, a np taki Mathieu nie jest i raczej nie będzie Vermalen. Barcelonie jest potrzebny obrońca który w tym roku skończy bądź skończył maksymalnie 27 lat, bo wtedy wiadomo, że jest on w stanie pograć przez 5 sezonów na w miarę równym poziomie. Przykład Pique pokazuje,że niestety obrońca może grać max 5 lat na świetnym poziomie, a jeśli chodzi o Barcelonę to chyba dotyczy to wszystkich zawodników. Dają 20mln za starego Francuza, co nie gra w reprezentacji, to niech się nie dziwią że kluby żądają za swoich lepszych i młodszych obrońców astronomiczne kwoty. Jak Zubi sobie robi taką autopromocję to każdy chce wykorzystać jego nieudacznictwo negocjacyjne.E:@ Norbi77 - Vlaar jest stary i raczej nie ruszy się z Aston Villi,
Nie ja tak nie myślę, tylko panowie z FC Barcelony tak myślą, jest to samo co w ubiegłym roku co się na Silvę uparli, PSG go nie puściło i był problem przez cały sezon. Teraz PSG nie puściło Marquinhosa to się uczepili Vermalena, który prawdopodobnie jest już dogadany z MU. Oczywiście że kluby nie chcą puszczać swoich stoperów, ale Barcelona winna mieć co najmniej 5 alternatyw, a nie uczepią się jednego nazwiska i będą przeginać tak jak z Mathieu i dlatego Valencia zażądała 20 mln, widzieli że Barca jest zdesperowana to i dyktowali warunki, a mogli powiedzieć dajemy 15 i ani centa więcej, jak wam nie pasuje to wasza strata zważywszy że sam Francuz ponoć nalegał na transfer, a jak wiadomo z niewolnika nie ma pracownika.
Teraz wyjdzie, że nie kupią nikgo i będzie defensywa jak sito, łatana przez Mascherano, który jak pokazały MŚ musi grać w pomocy bo tam jest prze kozakiem.
Irytuje mnie już ta cała karuzela transferowa z tym stoperem. Za Suareza wolną ręką dali 80 baniek a na stopera im szkoda dać 40 mln. Wyjdzie że znowu będziemy bez obrony i potem będzie gadanina, że sezon stracony
Telegraph: Thomas Vermaelen osiągnął ustne porozumienie z Manchesterem Untied.Belg ma na Old Trafford zarabiać 100 tysięcy funtów tygodniowo. T: Kręcidło
Czyli odejdą za grosze tak jak Villa, masakra co robi ten zarząd. Ogólnie kupno Songa to było wielkie nieporozumienie. Zapłacili za niego 19 mln a teraz pewnie nawet 5 nie dostaną.
Wszystko ładnie pięknie, ale ja bym tam wolał żeby kupili solidnego stopera za te 30 baniek niż dawać za Kolumbijczyka około 50 mln. Wiem, że to nie moje pieniądze i ja tam sobie coś mogę chcieć, ale mnie jakoś Cuadrado nie przekonuje. Jak już kiedyś pisałem z niego taki prawy obrońca jak z Songa stoper. Idealnie pasuje do taktyki 3-5-2, ale jak ona nie wypali to gdzie on będzie grał ? Na obronie go nie widzę, a w ataku Messi Naymar i Suarez, więc ciężko go będzie zmieścić.
Myślę że szkoda wydawać kasy na Cuadrado, Fiorentina nie zejdzie poniżej 40 mln, a i sam Kolumbijczyk nie chce ponoć obniżyć wymagań finansowych. Może Alves się otrząśnie, a jak Barca ma grać 3 w obronie to za lotnego obrońcę/ skrzydłowego zawsze może grać Pedro, a jak Alves będzie miał mniej zadań defensywnych to gorszy od Cuadrado nie będzie.
Człowieku, ale Szkoci żądali z tego co czytałem 4 razy więcej kasy niż się generalnie płaci za takie mecze + tylko obraz z 4 kamer, gdzie normą jest 16. Więc chyba lepiej, że nie wykupili słabej transmisji za wysoką cenę.
Może i się nie sprawdził, ale grał w niej i czasami mu to wychodziło.
To nie moje pieniądze ale ja ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do transferu Kolumbijczyka.
Nie jest wart 50 mln. Skoro Alexis odchodzi za 43 mln (pewnie 50 można by było dostać), a jednak on już w LM czy La Liga się sprawdził. Kolumbijczyk gra w średniaku we Włoszech, błysnął na Mundialu, ale myślę że to za mało, aby płacić za niego taką sumę. Nie wiadomo jak by sobie poradził w Barcelonie gdzie nie byłby jedyną gwiazdą i gdzie presja i oczekiwania są nieporównywalnie większe niż w Fiorentinie. Myślę, że max 35 mln, można na niego przeznaczyć, szczególnie, że jego walory defensywne mnie nie przekonują, a nie można z góry założyć, że system Lucho się sprawdzi i Barca będzie grać 3 w obronie, a robienie na siłę z Cuardado obrońcy jakoś mi się nie podoba.
7
Największym kłopotem Barcelony jest brak jakiegokolwiek myślenia ludzi którzy odpowiadają za transfery. Nie jest to problem kilku ostatnich sezonów, ale już dużo starszy np. transfer Savioli.
Mi się w głowie nie mieści jak można podpisywać tak durne umowy jak np. ta z Arsenalem na mocy której, Fabregas został sprzedany za pół darmo. Zawodnik, który jest war co najmniej 50mln odchodzi za marne 33. Przecież każdy widzi że tu jest coś nie tak, to nawet Real drogo sprzedaje, a się mu zarzucało że oddaje za darmo.
Ja tam jestem zwolennikiem zasady masz kasę, kupujesz nie masz kasy nie kupujesz. Barca nie ma kasy podpisuje śmieszne umowy z jakimiś zmiennymi, obniżaniem zarobków bądź przekazywaniem kwot transferowych, a później są takie komedię, że głowa boli.
0
Jak już wyżej napisałem jak za Mathieu wydaje się 20 mln to niestety na Benatię czy Mangalę te 40 mln musi być zaoferowane. Ja gdzie czytałem, że prezes Romy jest skłonny usiąść do rozmów od 35 mln. ale Barca jest chyba napalona na Cuardado więc więcej jak 20 na stopera nie przeznaczą.
0
Ja nie mówię, że Barcelona ma ich kupić tylko podawałem ich jako przykłady dobrych obrońców. Zawsze można by spróbować sprowadzić Benatię, Vertongena czy Mangalę. Może to nie są obrońcy pokroju Silvy czy Kampanego, ale zapewne lepsi od Pique.
0
Normalna cenę ? A czy kwota 20mln za starego palącego Francuza jest normalna. Jeżeli Barcelona płaci tyle za takiego zawodnika to niestety jeżeli chce ściągnąć zawodnika pokroju Kampanego, Benati czy już tego nieszczęsnego T. Silvy musi się liczyć z wydatkiem rzędu 50mln.
4
Wenger: Vermaelen może odejść, ponieważ chce regularniej grać. Mamy za niego kilka ofert. Wolałbym, aby odszedł do zagranicznego klubu.
Ź: Kręcidło
0
A skąd wiesz, że nie ma stoperów, którzy chcą grać w Barcelonie ? Siedzisz w ich głowach, przecież nie będą się z tym w mediach afiszować. Trzeba kierować zapytania do klubów, bo każdy ma swoją cenę i każdego można w dzisiejszych czasach kupić.
A co rozumiesz przez pojęcie klasowy ? Bo dla mnie to jest pojęcie bardzo szerokie, ważne żeby obrońca był perspektywiczny, a np taki Mathieu nie jest i raczej nie będzie Vermalen. Barcelonie jest potrzebny obrońca który w tym roku skończy bądź skończył maksymalnie 27 lat, bo wtedy wiadomo, że jest on w stanie pograć przez 5 sezonów na w miarę równym poziomie. Przykład Pique pokazuje,że niestety obrońca może grać max 5 lat na świetnym poziomie, a jeśli chodzi o Barcelonę to chyba dotyczy to wszystkich zawodników.
Dają 20mln za starego Francuza, co nie gra w reprezentacji, to niech się nie dziwią że kluby żądają za swoich lepszych i młodszych obrońców astronomiczne kwoty. Jak Zubi sobie robi taką autopromocję to każdy chce wykorzystać jego nieudacznictwo negocjacyjne.E:@ Norbi77 - Vlaar jest stary i raczej nie ruszy się z Aston Villi,
1
Zapomnieliście chyba, że nazwiska nie grają i należy przestrzegać zasady, że najlepsze drużyny nie zawsze tworzy się z najlepszych zawodników
0
Nie ja tak nie myślę, tylko panowie z FC Barcelony tak myślą, jest to samo co w ubiegłym roku co się na Silvę uparli, PSG go nie puściło i był problem przez cały sezon. Teraz PSG nie puściło Marquinhosa to się uczepili Vermalena, który prawdopodobnie jest już dogadany z MU. Oczywiście że kluby nie chcą puszczać swoich stoperów, ale Barcelona winna mieć co najmniej 5 alternatyw, a nie uczepią się jednego nazwiska i będą przeginać tak jak z Mathieu i dlatego Valencia zażądała 20 mln, widzieli że Barca jest zdesperowana to i dyktowali warunki, a mogli powiedzieć dajemy 15 i ani centa więcej, jak wam nie pasuje to wasza strata zważywszy że sam Francuz ponoć nalegał na transfer, a jak wiadomo z niewolnika nie ma pracownika.
Teraz wyjdzie, że nie kupią nikgo i będzie defensywa jak sito, łatana przez Mascherano, który jak pokazały MŚ musi grać w pomocy bo tam jest prze kozakiem.
0
Wiesz co jak masz pisać takie bzdury to lepiej już nie wchodź na tę stronę
3
Irytuje mnie już ta cała karuzela transferowa z tym stoperem. Za Suareza wolną ręką dali 80 baniek a na stopera im szkoda dać 40 mln. Wyjdzie że znowu będziemy bez obrony i potem będzie gadanina, że sezon stracony
0
Też się zdziwiłem, może jednak warto przeznaczyć budżet w następnego sezonu i kupić Benatię za te 40 mln
3
Telegraph: Thomas Vermaelen osiągnął ustne porozumienie z Manchesterem Untied.Belg ma na Old Trafford zarabiać 100 tysięcy funtów tygodniowo.
T: Kręcidło
0
Skąd info ?
0
Skąd takie info ?
6
A co miał zrobić jak to był mecz towarzyski a tamci kosili równo z trawą
1
Tylko, że sam Belg kiedyś powiedział, że woli jednak zostać w Anglii, więc Wenger może go sprzedać do MU.
6
MD: Dyrektor Barçy miał złożyć ofertę w granicach 12-13M€. Manchester United jest głównym rywalem FCB w walce o Vermaelena i oferuje ~19M€.
To by chyba było na tyle jeśli chodzi o wzmocnienie obrony w tym sezonie.
0
Kolejny kibic Messiego, a nie Barcelony
0
Ale skąd wiesz że tak powiedział dosłownie, tylko pismaki tak piszą
1
Naucz się pisać. A Alves to najlepszy to był ale co najmniej dwa sezony temu.
0
Czyli odejdą za grosze tak jak Villa, masakra co robi ten zarząd. Ogólnie kupno Songa to było wielkie nieporozumienie. Zapłacili za niego 19 mln a teraz pewnie nawet 5 nie dostaną.
0
Rzeby ? Serio przecież poprawia błędy
0
Bo większość ludzi zachowuje się jakby grali w FIFĘ i dlatego mają taki ból d..y.
0
Wszystko ładnie pięknie, ale ja bym tam wolał żeby kupili solidnego stopera za te 30 baniek niż dawać za Kolumbijczyka około 50 mln. Wiem, że to nie moje pieniądze i ja tam sobie coś mogę chcieć, ale mnie jakoś Cuadrado nie przekonuje. Jak już kiedyś pisałem z niego taki prawy obrońca jak z Songa stoper. Idealnie pasuje do taktyki 3-5-2, ale jak ona nie wypali to gdzie on będzie grał ? Na obronie go nie widzę, a w ataku Messi Naymar i Suarez, więc ciężko go będzie zmieścić.
1
Myślę że szkoda wydawać kasy na Cuadrado, Fiorentina nie zejdzie poniżej 40 mln, a i sam Kolumbijczyk nie chce ponoć obniżyć wymagań finansowych. Może Alves się otrząśnie, a jak Barca ma grać 3 w obronie to za lotnego obrońcę/ skrzydłowego zawsze może grać Pedro, a jak Alves będzie miał mniej zadań defensywnych to gorszy od Cuadrado nie będzie.
7
Człowieku, ale Szkoci żądali z tego co czytałem 4 razy więcej kasy niż się generalnie płaci za takie mecze + tylko obraz z 4 kamer, gdzie normą jest 16. Więc chyba lepiej, że nie wykupili słabej transmisji za wysoką cenę.
1
Znając zdolności negocjatorskie Zubiego, to transfer dojdzie do skutku w okolicach 30 sierpnia o ile dojdzie, jak tak będą skąpić
0
Tylko że ich za bardzo nikt nie chce kupić, ogólnie to kupno Songa to było jakieś nieporozumienie, chcieli zrobić ŚO z pomocnika, heloł
1
Może i się nie sprawdził, ale grał w niej i czasami mu to wychodziło.
To nie moje pieniądze ale ja ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do transferu Kolumbijczyka.
2
Nie jest wart 50 mln. Skoro Alexis odchodzi za 43 mln (pewnie 50 można by było dostać), a jednak on już w LM czy La Liga się sprawdził. Kolumbijczyk gra w średniaku we Włoszech, błysnął na Mundialu, ale myślę że to za mało, aby płacić za niego taką sumę. Nie wiadomo jak by sobie poradził w Barcelonie gdzie nie byłby jedyną gwiazdą i gdzie presja i oczekiwania są nieporównywalnie większe niż w Fiorentinie.
Myślę, że max 35 mln, można na niego przeznaczyć, szczególnie, że jego walory defensywne mnie nie przekonują, a nie można z góry założyć, że system Lucho się sprawdzi i Barca będzie grać 3 w obronie, a robienie na siłę z Cuardado obrońcy jakoś mi się nie podoba.