Kacper1432
Dołączył/a: grudzień 2013
Sława
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Kidd Szczerze to chciałbym go u nas na ławce, co prawda nie wiem czy z takim charakterem pasowałby tu, jednak gra w bardzo Barcelońskim stylu i myślę że pod względem taktycznym pasowałby u nas idealnie
1
@mauerinho Masz całe 50% szans na to że wytypujesz poprawnie, jeśli naprawdę nie przejdzie to twoje przewidywanie będzie naprawdę wielkim wyczynem, zdecydowanie trzeba zrobić screena
24
@Veb1233 Nom, fatalne są
0
@Coutinho007 To przeczytaj jeszcze raz to co napisałem od początkuMój komentarz żadnym momencie nie sugeruje że Rakitić musi u nas grać, że Barca gra dobrze i że teraz jest stabilizacja. Jedyne co robię, to "chronie" Rakiticia bo uważam że aktualnie znalazł sie kozioł ofiarny, a tak naprawdę to świetny piłkarz, ale powinnien odejść jeśli Barca chce przedefiniować swój styl... ale że zostaje Valverde który tego nie zrobi (niestety) to zostanie Ivan i nasza gra dalej się nie zmieni, co jednak nie będzie winą Rakiticia który nie zmieni tego jakim piłkarze jest
0
@Momalsino Nie, nie brakuje argumentów za Rakticiem, brakuje argumentów za trenerem który próbuje wybudować drużynę z "pięciu Rakticiów" w ofensywie, napisałe ci wyżej jak to wygląda@Coutinho007 Ta "stabilizacja" nie jest mityczna, widzieliśmy to u Lucho, gdzie obok MSN i Iniesty Rakitić bardzo dobrze "równoważył" grę, aktualnie poza Rakiticiem robi to Arthur i w sumie Coutinho też (w trochę innym stylu), do tego Busi z Suarezem kopią się po czole
0
@Momalsino Według mnie Raktić Valverde > Rakitić Enrique, wtedy był głównie pracusiem który dużo biegał i łatał prawą stonę przy Messim i Alvesie którzy grali wysoko, aktualnie jest dużo inteligentiejszy, lepiej się ustawia i czyta grę, lepiej rozgyrwa- takie jest moje zdanie, problem według mnie polega na tym że wtedy Barcelona miała MSN, Inieste w środku i Busquetsa który nie grał jak beton więc taki człowiek jak Ivan w srodku świetnie pasował, w tym momencie mamy Messiego... a do tego Suareza który gra dobrze 1/3 mecze, Coutinho nie skomentuje, beton u Busiego i Arthura który gra dobrze, ale do tyłu i nie ma kreatywności.Poza tym: Ter Stegen, Alba, Umtiti, Rakitić Valverde> Ci sami zawodnicy Lucho, więc nie przesadzajmy
6
Ja już nie rozumiem tego ataku na Rakiticia, o tym że mówi że chce zostać, to o De Jongu itd... co ludzie oczekują że mu się tu znudzi? Jak jakiś piłkarz odmawia Barcy to wielkie oburzenie bo "Jak to można nie chcieć grać w Barcy a do PSG chce (np) iśc?!", a jak Rakticiowi się podoba, u dwóch trenerów z rzędu jest absolutnie podstawowym zawodnikiem (nie... nie przez przypadek, darujmy sobie umniejszanie mu umiejętnośći proszę), mieszka w pięknej Barcelonie etc... czemu ma chcieć odchodzić? Jestem pewien że jeśli jakiś klub da nam dobrą ofertę (40mln United to jest śmieszna oferta za takiego piłkarza- umówmy się) a klub to przyjmie to Rakitić rozważy tą opcje, ale nie widze powodów dla którego miałby nalegać na odejście, gdyby on grał fatalnie... ale on i tak jest chyba najlepszym pomocnikiem w tym sezonie. Sam chciałbym żeby odszedł i żeby Barca zmieniła sposób gry gdzie zawodnicy o profilu Rakticia nie są niezbędni, ale jak wiemy Valverde zostaje i jestem w 90% pewny że Frenki który przyjdzie, będzie grał obok Ivana i Busquetsa, nie chcę tego bo będzie to BARDZO zachowawcze, defensywne itd ale takie są realia, tak jest u Valverde, nie widzę jak stawia na młodego za Busquetsa lub jak sadza Ivana na ławkę, więc jednocześnie rozumiem w jakimś stopniu jego wypowiedz w stosunku do De Jonga, to trenerzy ustawiają go na tej pozycji, nie on- więc ma powody czuć się pewnie. Nie powinnien mówić że jego miejsce jest zajęte itd... ale no w sumie czemu nie? Pokazał że nie ma zamiaru ustępować miejsca w składzie.Osobiście (poza meczem na Anfield) nie mam żadnych zarzutów do Rakiticia, jest piłkarze o takim profilu i tyle, gra bardzo dobrze, wywiązuje się z obowiązków i jest pewny siebie w Barcelonie dzięki temu że wszyscy na niego stawiają.Zarzuty można mieć do trenerów i zarządu że tak definiują styl że nikt nie może sobie wyobrazić lini pomocy bez Rakitica, bo Barcelona zaczeła bardziej stawiać na fizyczność, nie na finezje
23
Według mnie powinna wrócić ta zakładka z odświeżaniem, gdy zjeźdzaliśmy na sam dół, jednym kliknięciem w "odświeżenie" wracaliśmy na samą górę, ułatwiało to poruszanie się
2
@pax Ogólnie to nie do końca rozumiem dyskusje, to są tylko nic nie znaczące oceny dla zawodników, które i tak w przypadku Semedo w opini obu panów nie różniły by się o więcej niż 1pkt. Pan ściah podał myślę sensowną argumentacje tego że hype na Semedo nie ma, jest u użytkowników tu sie zgadzam, ale nie widziałem niczego szczególnego u redakcji, mało tego- widzę anty hype ze strony pana Paxa, który przy większościach ocen krytykuje Semedo skupiając się na każdym detalu jego gry.To że Semedo się nie spisuje jest widoczne i nie ma co tego negować, jednak nie zarzucajmy mu wszystkiego, a napewno nie porównujmy do Alby, prawda jest taka że Barcelona nie gra symetrycznie stronami, Alba ma DUŻO większą swobodę w poruszaniu się i atakowaniu niż PO, prawa strona w Barcelonie nie działa dlatego że mamy słabych PO (choć to też ma związek), ale składa się na to wiele czynników, takich na Messi na PS (gdzie praktycznie go na tej prawej stronie nie widujemy) głęboko grająca pomoc (Rakitić) i wiele innych, oczywiśćie to nie tłumaczy dlaczego Semedo nie ma W OGÓLE liczb, ale napewno tłumacz dlaczego porównania do Alby czy nawet Alves kilka lat temu nie mają racji bytu. Są tu jeszcze inne sprawy, takie jak to że Semedo tak rzadko był podstawowym obrońcą na kilka meczów, a nawet czasami grał na lewej stronie. Jeszcze raz- nie mówie że to jest powód jego słabej gry, Nelson jest chyba po prostu za słaby, ale napewno nie wiele czynników ułatwia mu poprawienie formy, więc nie widzę większych powodów dla takiej krytyki w jego kierunku
0
Ale o co chodzi, po prostu tańczyła X razy lepiej lol, wszędzie gdzie wygra ktoś "inny" doszukują się jakieś dziwnej ideologi
0
Nie ma Fabinho? O.o
1
Świetny film o Griezmannie od pana Ćwiąkały, polecam :)
0
Ale już wtedy Barca nie miała za bardzo konkurencji
0
De Jong- Busquets- Arthur i pomoc uleczona według mnie. Z takim atakiem nie potrzeba nam nie wiadomo jak dużej kreatywnosći w pomocy, tylko kontroli i regulowania tempa w rozegraniu, której Vidal z Rakitciem nam nie zapewniają
0
Mnie zastanawia że taka klauzula Griezmanna nikogo poza Barcą w sumie nie zainteresowała. Real to rozumiem bo od Atletico nie kupią, ale Juve? Dybala +$, United, Chelsea? Liverpool? Taki pracuś w obronie napewno by się Kloppowi podobał.
Podobnie mam w sumie z De Ligtem, myślałem że Liverpool wszystko zrobi o takiego zawodnika, pozycja drugiego stopera to chyba u niech jedna ze słabszych, dodatkowo razem z Van Dijkiem grają w reprezentacji- z tego to by chyba najlepszy duet stoperów powstał. jest jeszcze Juve z obroną 30+
0
Nie zakupią
0
Brzmi jakby powiedział zdanie które mówi każdy piłkarz gdy odchodzi gdziekolwiek xd
0
No to jeszcze nie ma pewnośći ze chodzi o nas chyba co? XD
1
Ale nikt tu nie nawiązał do meczu z Liverpoolem, prawda jest taka że Coutinho daje d*** cały sezon, ciągle ma pierwszy skład i przez wszystkich w klubie jest głaskany po głowie- tu jest sedno sprawy
0
Amatora, "chociaż" te mistrzostwa jakiś tam krajów wygrywa, gdzie on to... w Niemczech? Yyy, ta tak niezła, jak jej tam? Premier League? Tak? No chyba tak, amator sobie zdominował najlepszą Ligę na świecie a w LM już nie taki cwaniak... pf, Ekstraklase by z Sosnowcem wygrał to by pokazał jaki z niego trener a nie
0
Znając życie to Legia remisując dwa kolejne mecze wygra mistrzostwo bo Piast dwa mecze przegra.
To by było w stylu naszej Ekstraklasy
0
To ciekawe że po tym co stało się we wtorek, ludzie tutaj dalej potrafią smiać się z Liverpoolu.
2
Ten też kolejna kontuzja w sezonie, poza tym ma problem z dograniem 90 minut... mam nadzieję że aspekt fizyczny poprawi w następnym sezonie, tak samo jak Dembele i Coutinho
2
Właśnie dlatego Griezmann ma jakiś sens, bo w porównaniu do Suareza (który co prawda pracuje dużo, ale głównie w pressingu, ale nie cofa się) potrafi cofnąć się do tyłu i wyrównać ustawienie, w tym co powiedziałem mógłby zajmować w defensywie w ustawieniu 4-2-3-1 pozycje prawego pomocnika a z przodu zostawałby sam Leo.
Własnie ta praca Griezmanna w obronie której nauczył go Simeone jest jednym z jego największych atutów
Według mnie ewidenty problem z Messim na PS (o którym mówisz i z którym się zgadzam) jest do rozwiązania właśnie dzięki postawieniu w ataku kogoś kto go w obronie wyręczy, bo mówie- Suarez nie cofa się do tyłu, kto wie czy paradoksalnie takie ustawienie nie sprawiło by że nasza obrona byłaby jeszcze szczelniejsza (nie solidniejsza oczywiście, ale szczelna), przez to ze w obrone angażowałoby się 10 piłkarzy, a nie tak jak teraz 9 (Suarez i Messi zostają)
11
Ale polece teraz, ale bardzo byłbym ciekaw Barcy która kupuje Griezmanna i wraca do ofensywnej gry, na wysokim graniu i posiadaniu piłki
W ataku ustawienie
Dembele-Griezmann-Messi
De Jong-Coutinho-Arthur
W pomocy odwrócony trójkąt gdzie De Jong i Arthur grają cofniętych rozgrywających/defensywnych pomoncików (Tak obaj grają/grali w poprzednich klubach, tak mi się conajmniej wydaje że Arthur tak grał) a Coutinho gra ofensywnego pomocnika, w defensywie Griezmann schodziłby niżej prawej strony, żeby zabezpieczać ten sektor za Messiego który zostawałby z przodu.
Wiem że to fantazja, bo pewnie zbyt ofesnywnie, ale z drugiej strony coś podobnego gra teraz Ajax, gdyby był trener który potrafi zbudować zawodników jak taki Klopp, Coutinho dobrze pracowałby na boisku mając taki luz z rozegraniu, schodząc bliżej lewej strony, a na prawej stronie akcje klepali by wymieniający się pozycjami Griezmann i Messi. Dembele dla odmiany pełen luz na lewej stronie jako skrzydłowy. Zatrzymać trochę Albe na tej lewej stronie, i nauczyć Dembele gry w defensywie. Arthur, Coutinho i Griezmann mieliby pewnie problem z wytrzymywaniem takiego tępa gry (pierwsza dwójka już ma), ale w obwodzie byłby wchodzący Busquets (lub to on grałby za Arthura), Suarez, Alenia, Vidal, Malcom
Jest to scenariusz bardzo optymistyczny, ale myślę że są trenerzy którzy potrafią tego dokonać, jeśli tylko będziemy podchodzić do meczów że to my mamy go dominować, grać piłką, a przeciwnik jedyne na co może liczyć to kontrataki, a nie tak jak teraz że Liverpool może nas dominować w dwumeczu, a z naszych założeń meczowych wynika że tego chcieliśmy i im na to pozwalamy, wtedy ma to jakąś racje bytu, bo gra (tak jak teraz) 4-4-2 z tyłu spokojnie czekając na przeciwnika nie miałby w tym ustawieniu sensu. Nie wiem czy w ogóle to miałby sens, ale marzyć można bo opcji i możliwośći jest mnóstwo a my z nich nie korzystamy
3
Moje zdanie jest takie że się ludziom w dup** poprzewracało po tej porażce
Jak ważny by to mecz nie był to jednak tylko jeden mecz w sezonie, a ludzie już kadrę przebudowują.
Jedyne gdzie mogę się po częsci zgodzić to Coutinho (bo gra fatalnie cały sezon, jeśli ktoś wymyślił by na niego jakiś nowy pomysł a nie gra na skrzydle przy 3 napastnikach to może dostać jeszcze szansę) i Rakitić (bo mimo że jest świetny, gra dobyr sezon i bardzo go doceniam to według mnie powinnien zrobić miejsce de genialneg Holendra i powinniśmy opierać nasz styl gry na zawodnikach finezyjnych a nie siłowych, mamy już Vidala gdy będzie taka potrzeba)
A reszta typów to jakaś śmieszność, wyrzucanie legend tego klubu jak Busi i Pique, a do tego chyba jedynego piłkarza który zawsze jest w 100% zaangażowany i przedewszystkim jest naszym wychowankiem- Roberto, chłopak daje nam mnóstwo możliwości.... zresztą nie chce mi się tego tłumaczyć) ludzie Pique był genialny w drugiej połowie sezonu, a Busquetsa docenicie dopiero jak go nie będzie- jestem tego pewny
2
Po tym sezonie nie się co spodziewać czego fajnego, wleci Danka na Drogonie, spali wszystko i wszystkich cudem nie będąc trafionym z tych wielkich kusz itd
9
Ajax pokazuje co to znaczy wyjść z pazurem na półfinał Lm przy korzystnym wyniku
0
Nie, to po prostu piłka nożna, za to ją właśnie kochamy
0
Alba wczoraj chyba najgorszy mecz w karierze, to niewiarygodne że on w drugiej połowie chyba tracił piłke za każdym razem gdy miał ją wysoko na połowie Liverpoolu, 2 bramki na jego konto... w takim sezonie... przykra sprawa