0

@SkN Ja bym dał szanse w pierwszej drużynie Dziczkowi, myślę że świetnie wygląda na tym ŚPD. Co do Kownackiego to miał BARDZO trudne zadanie, zeby się wykazać. U Szymańskiego podoba mi się jego dyscyplina, fajnie by było gdyby w Rosji grał na skrzydle, może rozwinąłby się na poziom reprezentacji.

4

@Konias4318 Moje zdanie jest takie że nie ważne czy jest coś na rzeczy czy nie, to powinniśmy to mieć akualnie gdzieś, bo to jest taka złożona operacja że przez miesiąc będziemy dostawać skrajne informajce na ten temat

1

Co do Neymara, naprawdę jest za tym tranferem (mimo tego że mam duże wątpliwości, przez kontuzje itd... jednak jego umiejętności sprawiają że zapominam o wszystkim) Tym co mi się nie podoba, jest ta narracja i ogólny plan Barcy- Kupmy wielkie gwiazdy żeby pomóc Messiemu wygrywać, jeszcze Griezmanna do tego i jedziemy- tak to w skrócie wygląda. Nie lepiej po prostu grać dobrze w piłke i czeprać korzyści z posiadania Messiego? Ja rozumiem że im lepsi piłkarze tym lepsze wyniki (teoretycznie), ale i tak wszystko sprowadza się do gry w piłkę. Wiem że teraz wszyscy tutaj są obrażeni na cały świat i wszystko co z Barcą to BE jest, ale my naprawdę mamy świetny skład xd, stary- tu się zgodzę, ale tu w teori sprzedać Rakiticia, postawić w środku na De Jonga z Arthurem obok Busquetsa (wiem że jest krytykowany, ale według mnie żeby Busquets grał dobrze, Barca musi wrócić do kontrolowania gry, bo Busi to nie jestem typowy przecinak). W ataku kupić kogoś kto będzie MOCNO konkurował z Suarezem, postawić na Dembele i grać w piłke, bo już w takim składzie to jest drużyna która mogłaby co sezon realnie walczyć o tryblet i nikt mi nie wmówi że tak nie jest. Zawodnicy powyżej 30 to Alba, Pique, Busquets, Messi i Suarez (w zależności czy gra). Real nie potrzebował wielkich gwiazd czy transferów żeby wygrać 3 razy LM, był oczywiście Ronaldo, ale tacy piłkarze jak Casemiro, Varane czy Navas zostali zbudowani w tym Realu, Modrić Kroos czy Carvajal na najwyższy poziom wbili się właśnie w Realu, byli świetni, ale to nie byli goście z takiego TOP TOP. O Liverpoolu nie wspomnę, bo tam to praktycznie każdy piłkarz poza Alissonem został "zbudowany od zera" (oczywiście w dużym cudzysłowiu). I nawet nie mówie czy powinniśmy zwalniać Valverde, bo nie ja siedze w biurach i nie wiem jaki on ma plan, ale ta Barca z Messim jest naprawdę już teraz mocnym samograjem, a my próbujemy zrobić w Barcelonie kolejne Galacticos z Griezmannem, Neymarem, De Ligtem i jesze ludzie proszą o Eriksena, Ndombele i tak dalej.

2

Super chłopaki, teraz trzeba powalczyć z całych sił z dwójką głównych faworytów chyba całego turnieju, z Włochami i z Hiszpanami. Co by się jednak nie działo, myślę że już teraz możemy być zadowoleni, bo nie ukrywajmy- te dwa następne mecze będą BARDZO trudne i każde zdobyte punkty będą wynikiem ponad stan

0

Pięknie chłopaki!! Duma!!

3

Myśle że chłopaki już pokazali więcej od U20 i pierwszej reprezentacji na ostanich mistrzostwach świata (u20 i tych głównych)

0

@Barca1922 Po transferze Hazarda, Neymar raczej nie przejdzie. Inna sprawa że Real nie ma pieniędzy na ich dwóch

0

2

Dlaczego odnoszę wrażenie że każdy klasowy piłkarz w reprezentacji Argentyny dostaje -50 do techniki i kontroli nad piłką...

1

@NeroTFP To w tym hymnie dalej są słowa? :D To czemu do tej pory nie puszczali tego momentu ze słowami, przecież to dziwne xd

0

Argentyna ma nowy hymn? Z tego co pamiętam to oni nie mieli słów i melodie chyba też inna,a tutaj piłkarze coś śpiewali i w ogóle inny jakiś

0

Oglądałem powtórke meczu Brazylia Boliwia... i nie mogę przeboleć że tak źle się to ogląda (nie mówie o grze), wiem że w Ameryce jest ten klimat inny z trąbkami etc (no trzeba to przeboleć), ale ten stadion... według mnie wygląda okropnie, przecież w Brazylli były piękne stadiony na Mistrzostwach (tak mi się wydaje, oglądało się to dobrze), a teraz na mecz otwarcia mamy taki okropny stadion z bierznią, bez zadaszenia, oprawa słabiutka. Nie wiem, może są lepsze stadiony na te mistrzostwa i lepiej będzie to wyglądało, ale ten mecz Brazyli był bardzo nieprzyjemny (dodając do tego styl kibcowania którego osobiście bardzo nie lubie, trąbki, bębny i tak dalej)
Edit: Teraz sprawdziłem stadiony... i widzę że ten mecz został rozegrany na tym zdecydowanie najgorszym, nie wiem czemu na mecz otwarcia nie wybrali lepszego stadionu ale no okej, mam nadzieje że następne spotkania będzie sie oglądało dużo lepiej, w nocy trzeba mieć jakąs radoche żeby nie usnąć :D

1

@socha Griezmann to JEST odpowiedź, problem w tym że są wątpliwośći czy będzie wykorzystany tak jak powinnien, Eriksen? Nie potrzeba go, Coutinho, De Jong, Arthur, Alenia, Puiq, Busquets, Vidal wystarczą, ale to wszystko trzeba wykorzystać

13

To miała być ciekawostka, czy rozbudowany żart o CR7? XD

7

@Mathew86 Busquets... ty juz wiesz

2

Zbliża się Euro u21 więc warto mieć podgląd na to kto na tych mistrzostwach w ogóle będzie grał, w porównaniu do mistrzostw u20, jest tu zdecydowanie więcej znanych nazwisk, kolega niżej zapytał, napisałem kilka nazwisk z głowy, a póżniej poszukałem na transfermarkt kadr i aż się zdziwiłem jak wiele ciekawych piłkarzy (odpisałem tam w komentarzu, ale może nie każdy zaglądał, to wkleje tutaj na główną całą liste, mam nadzieje ze nikt się nie obrazi xd)
Francja: Konate, Upamecano, Guendouzi, Aouar (!), Moussa Dembele
Włochy: Meret, Barella, Pellegrini, Chiesa (!), Cutrone, Zaniolo, Kean (!)
Hiszpania: Vallejo, Firpo, Soler, Ceballos, Oyarzabal (!), Fornals, Fabian Ruiz (!)
Niemcy: Tah (ale on chyba kontuzja i nie jedzie- na transfermarkt tego nie ma), Klostermann, Dahoud,
Anglia: Wan-Bissaka, Foden (!), Sessegnon, Maddison, Gray, Calvert- Lewin
Do tego: Lukebakio (Belgia), Hagi (Rumunia) i chyba Jović (Serbia) choć nie mam pewnośći czy jest powołany
Myślę że najmocniejsze kadry mają Hiszpanie i Włosi, za nimi Anglia i Francja, trochę gorzej (tak mi się wydaje prezentują się Niemcy)- to moje zdanie, nie wiem jak te kadry prezentują się na boisku, kadry jednak mają takie jak widzicie.
A no i Polacy z wartością kadry około 38mln, są warci mniej od takiego Solera, Ruiza, Chiesy czy Kean z którymi będziemy się w grupie mierzyć (odpowiednio 50, 50, 60 oraz 40mln) ;)

0

@Kacper1432 Teraz sam się zaciekawiłem i sprawdziłęm kilka reprezentacji i widze że jest jeszcze kilka nazwisk których nie wiedziałem a są naprwde ciekawe:
Francja: Konate, Upamecano, Guendouzi
Włochy: Meret, Barella, Pellegrini, Chiesa (!), Cutrone
Hiszpania: Vallejo, Firpo (dla nas ważny), Soler, Ceballos (Ogólnie chyba najmocniejszy skład, tak na oko)
Niemcy: Tah (ale on chyba kontuzja i nie jedzie- na transfermarkt tego nie ma), Klostermann, Dahoud,
Anglia: Wan-Bissaka, Foden (!), Sessegnon, Maddison, Gray, Calvert- Lewin (Też bardzo mocna drużyna)
Lukebakio (Belgia)
O i ciekawostka:
Fabian Ruiz (50mln), Soler (50mln) z Hiszpani oraz Chiesa (60mln) i Kean (40mln) z Włoch- to zawodnicy którzy w pojedynke są warci więcej niż nasza kadra na te mistrzostwa (38 mln), Włosi i Hiszpanie to nasi rywale w grupie więc warto o tym wiedzieć budując sobie oczekiwania na ten turniej ;)

2

@Goh Aouar, Dembele, Hagi, Oyarzabal, Fornals, Fabian Ruiz, Kean, Zaniolo, Jović (będzie chyba na mistrzostwach z tego co wiem), nie wiem może jeszcze o kilku zapomniałem

3

Po tym co się dzieje teraz z De Ligtem, coraz bardziej doceniam De Jonga, że u nas jest

32

Ale ten sezon to będzie rzeźnia na tej La Rambli (i ogólnie) XD
Valverde to stracił aktualnie z 90% swoich obrońców i to się teraz rozkłada jakoś 95-5 przeciw Ernesto, po każdym gorszy meczu będzie jechany równo, nawet nie chce sobie wyobrażać co będzie jak on się w LM zbłaźni znowu... przecież tu będzie organizowany jakiś FCBarca.com trip z taczką do Barcelony.
Dalej- Rakitić z Busquetsem jechani za każdym razem gdy będa grali razem
Zarząd- zakładajać ze poza Griezmannem nie będzie zadnych konkretów w transferach, na co na ten moment się zapowiada, to będzie kolejny element do jechania (żeby nie mówić gorszego słowa na J)
Młodzi piłkarze sobie pewnie tym bardziej nie pograją, gdy na Valverde będzie ciążyć taka presja wyników i stylu- będzie stawiał na najlepszych według niego, co pewnie też się wiąże z brakiem rotacji- KOLEJNY poziom do jechanki XD
Redakcjo zróbmy tu jakiś znaczek "La Rambla 18+" na ten sezon bo tu będą głowy latały

1

@messi564 To chyba na La Rambli :D, po kazdego poza Jasperem tu się hejtuje

0

@Cartey Oo Handanović, to ja zamiast Oblaka daje Handanovicia :D

0

@cules100pro Mówię że ciężki wybór xd. Odnoszę wrażenie że Oblak wymieniany jest zazwyczaj za MATSem, De Gea, Alissonem czy Edersonem, a według mnie w ogóle nie jest od nich gorszy, a kto wie czy nie najlepszy z nich wszystkich, a przez to że nie wygrywa trofeów to nie znajduje się w 11 sezonów itd

0

@capoN Podbijam :D

0

Kolega niżej pytał o najbardziej przereklamowanych piłkarzy na każdej pozycji ostatnich 5 lat, to ja zapytam o 4 niedocenionych zawodników (Bramka, Obrona, Pomoc, Atak)
-Oblak
-Gimenez
-Pjanić
-Lewandowski
(Ciężkie zadanie :D )

18

Problem z Griezmannem jest taki, że przychodzi kolejny zawodnik na każdą, czyli żadną pozycje, ja osobiście nie mam pojęcia gdzie Francuz będzie grał, mówi się tutaj że MOŻE grać na skrzydle tu i tam... Coutinho też może grać na skrzydle... tyle powiem. GDYBY Barca miał trenere podobnego do Guardioli (który potrafi ustawiać Bernardo na każdej pozycji, Silve i KDB w pomocy mimo że to bardzo ofensywni gracze itd i wszystko prawie zawsze funkcjonuje bo wymiennośc pozycji i wachlasz rozwiązań ofensywnych jest tam nieskończony) to jestem w stanie sobie wyobrazić Barce która gra "Freestyle" w ataku, Messi ciągle się wymienia pozycjami z Griezmannem, Gdzieś tam Dembele biega sobie raz po jedym, raz po drugim skrzydle itd, aktualnie? Widzę Griezmanna duszącego się na lewym skrzydle, Dembele duszącego się na ławce, Coutinho poza klubem. I naprawdę to nie jest kolejny komentarz anty Valverde, bo ja wiem że ten trener to nie jest amator, potrafi usatwić drużyne, wprowadza porządek etc, ale dla Barcelony, a szczególnie dla kadry której posiadamy, potrzeba "luzu", mając taki atak, potrzeba tym zawodnikom dać wolność, a Ernesto nie potrafi zbudować piłkarzy (no może obrońców jak już, Alba, Lenglet, Pique)

0

@aguero10 A gdzie ty wywnioskowałeś że uważam że Barca nie robi słabych transferów? Robi, ale to nie ma NIC wspólnego z moim komentarzem, nie wiem o co ci chodzi naprawdę

1

@Oskar00 Typowa La Rambla, nie zgadzanie się z czyjąś opinią? Cyk atak w stronę tej osoby, mam ewidentne braki w myśleniu- dzięki. Twoje myślenie jest bardzo życzeniowe, jeśli forma połowy składu wróci... no przez cały sezon im jakoś nie wróciła, tak samo Suarezowi, Umtitiemu, Coutinho czy Busquetsowi może wrócić, to w połączeniu z Messim, Griezmannem, De Jongiem czy Pique może doprowadzić to tego ze nie będzie co zbierać z Realu. Napisałem sytuacje jak wygląda na ten moment, a na ten moment to tam połowa składu zapomniała jak się gra w piłke a z zawodników których kupili tylko Hazard ma 100% pierwszy skład

5

Jakby nie patrzeć, to Real kupił 4 zawodników na pozycje (w kontekście pierwszego składu) które mają obstawione, na LS Hazard, gdzie jest Viniucius (no ok tu wszystko jest uzasadnione bo skok jakościowy ogromny), na ŚN Jović, gdzie jest już Benzema, na ŚO Militao, gdzie jest Varane z Ramosem i na LO Mendy gdzie jest Marcelo. Ciągle nie kupili zawodników na pozycje które wydawało się że najbardziej potrzebują wzmocnień, mianowicie kogoś na ŚP, bo trio KCM jest już tam mocno wypalone mimo że to świetni zawodnicy, oraz na PS, gdzie ma niby grać Vinicius, ale szczerze mówiąc średnio to widzę. Oczywiście to są dobre transfery, mają odmłodzoną i szerszą kadre, ale ciągle uważam że Real nie ma TAK silnej kadry i pierwszej jedenastki, żeby trzeba było się ich szczególnie obawiać

1

@aguero10 Dobrze że PSG w LM króluje i w ogóle nie upokorzyło się z Barcą i United. Btw: "Lepszy styl gry" xd, ludzie już w paranoje w tym temacie popadają

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?