2

Szczerze? To dla mnie to za daleko idące wnioski, może i Valverde powinnien odejść- myślę że tak, ale "...trener nie potrafił zjednać sobie grupy, która oddałaby za niego życie na boisku. Bez tej pasji nie da się zwyciężać."- da się, to tylko piłka, zapominamy że jedne wykorzystana sytuacja Suareza czy Alby i nikt takich tekstów by nie pisał, Valverde powinnien odejść nie dlatego że nie ma Charyzmy Kloppa, ale dlatego że był po prostu słaby trenersko i w tym dwumeczu Barca wyglądała gorzej od Liverpoolu, to tyle.
-Coutinho... tu bym się słusznie zatrzymał i dopisał Rakticia- Co to Cou, chłopak nie gra w 50% tego co powinnien i mógłby grać, jeśli na jego dalej będzie pomysł taki że będzie jednym z 3 napastników to pożegnałbym się już teraz, bo "jakieś" liczby to Coutinho przy Messim, grając tyle minut może robić nawet jeśli co mecz w polu karnym sobie krzesło ustawi i grila będzie robił, jeśli będzie trener który powie- "to jest pan piłkarz, mam na niego pomysł"- to bawimy się dalej i dajemy z pełnym zaufaniem cały sezon próby (bo pomijając fakt tego że Coutinho jest po prostu fatalny w tym sezonie, to odnoszę wrażenie że Valverde w ogóle mu w tym sezonie nie pomaga- stawianie na niego nie ważne jak gra jest jak rzucanie kogoś kto nie umie pływać w worku na środek jeziora).
Z Rakiticiem jest inaczej, bo ja doceniam go cholernie, jak mało kto tutaj, ale myślę że fakt wieku, stylu gry i tego że po raz kolejny jest jednym z główynch "bohaterów" naszej kompromitacji przemawia za tym że trzeba po prostu zrobić miejsce temu młodemu wirtuozowi z Holandi i wracać do naszego DNA dodając do tej pomocy Alenie, Arthura i Rikiego- tyle, naprawdę go doceniam, ale jeśli nasz nowy styl tak cierpi, bo piłkarz o profilu Rakticia nie jest na boisku to chyba czas zmienić styl... jesteśmy Barceloną
Tyle żadnej przebudowy kadry, przbudowa systemu, tyle

0

Przykra sprawa :/
Alba chyba najgorszy mecz w karierze zagrał dzisiaj, akurat w takim momencie, w takim jego sezonie, dużo pecha, no przykra sprawa naprawdę :/

0

Nie oceniam czy to fajne czy nie, czy za darmo etc
Czysta ciekawość jak to wygląda, przecież czasami jakieś wyjazdy do Rosji czy teraz na wyspy to w sumie zastanawiające :D

8

Pytanko: Jak to się dzieje że autobus Barcelony jest zawsze (chyba zawsze?) na wyjazdach Barcelony w LM? :D, kierowca sobie dyga przed meczami do tych miast żeby piłkarzy na stadion przewieźć czy jak to działa? :D

1

Zagrają, spokojnie ;)

0

Nie wiem czy na Polsacie będzie (wątpie), ale napewno będzie na TVP1

0

Pewniaczek

0

Ja bym dzisiaj chciał zobaczyć 4-4-2 ale z Vidalem i Arthurem po bokach i z Roberto na obronie, myślę że Arthur mógłby nam zapewnić więcej kontroli wrazie szaleńczego ataku Live

0

Dzięki za słowa otuchy, widać że się znasz więc napewno poprawi mi humor.
Ogólnie to wydaje mi się że dobrze napisałem, oczywiście było dużo lania wody, żeby nie wchodzić w szczegóły i nie popełnić błędu kardynalnego, byłem bardzo zadowolony po wyjściu, do momentu aż nie przypomniałem sobie o tych 250 słowach... Napisałem argument z "1984" Orwella czyli książki z rozszerzenia (chyba? Nie wiem tak słyszałem) więc może zaplusuje u sprawdzającego :D
Też to nie jest tak że celuje "żeby zdać", na próbnych robiłem po 60% bez większych przygotować, więc tu liczyłem na coś podobnego lub coś więcej, tylko właśnie te 250 słów mnie tak zdołowało że ucieszę się jak zdam :/
Mimo wszystko dałbym sobie ręke uciąć że jest tyle ile powinno, a tylko się niepotrzebnie zamartwiam ;)

0

Trochę mi ulżyło, ale i tak liczę że to 250 tam było :D
Muszę jakoś to wyrzucić z głowy, mecz mógłby dzisiaj być :/

2

Czytanie było trochę cięzkie, szczególnie drugi tekst, więc tam jakąś połowe punktów bym dostał to by było oki ;)

@Gappeq- problem jest taki że NIE policzyłem, a nie że policzyłem źle

1

Tylko że wiesz, to jest tak że normalnie byłbym pewny że jest to 250, wizualnie tak bym powiedział na 90%, ale widmo tego że mogę przez takie niedopatrzenie mature oblać mnie przeraża totalnie xd

Poza tym to kilka cytatów tam dałem więc to też coś odejmuje

1

Pismo w miarę małe, nie wiem kolega mówi że napisął 450 na 3 nie całe strony więc mam nadzieje że będzie dobrze

A to nie jest czasami tak że poniżej 250 wypracowanie jest nie ważne? Coś takiego mi się obiło o uczy

0

Dramat jaki stres mnie dopadł gdy w domu przypomniałem sobie że słów nie przeliczyłem... Ogólnie dałbym sobie ręke uciąć że 250 było, 2 strony A4 całe, ale ten brak pewnośći mnie zabija od środka...
Myślicie że tam serio liczą słowa w każdej pracy i mogliby mnie odwalić za kilka słów za mało? :/

0

Czy w ostatecznośći na maturze, mógłbym użyć argumentu z Gry o Tron? Czy przez to że jest taka "ostra" to lepiej unikać?

5

Dowód na to że Messi to idealny kapitan dla Barcy, ma taki autorytet że nie musi mówić dużo, ale jak mówi to każdy słucha i bierze sobie do siebie jego słowa, nawet mały sprint Leo w pressingu motywuje innych do ataku, co z tego że kapitanem byłby taki... nie wiem Mascherano (z całym szacunkiem do szefa), skoro nie jest takim autorytetem i wiele gwiazd (nie ma co ukrywać, wszędzie są tacy zawodnicy) może wychodzić z założenia że "kim jesteś żeby mnie pouczać?", jeśli Messi mówi to każdy jest tylko słuchaczem i wcale nie trzeba biegać ża każdym i krzyczeć co chwile "Jazda! Jazda!" żeby kogoś zmotywować. W meczu Liverpoolem Messi był wzorowym kapitanem

10

Co do Griezmanna, to już naprawdę pomijam aspekt sympati, a nawet umiejętnośći (bo to jest absolutny TOP), ale jaką role miałby odgrywać? Przed obecnym sezonem każdy z nas wyobrażał sobie Coutinho w pomocy, wtedy rotacja między trójką Dembele, Suarez, Griezmann wydawała się być W MIARĘ realna, aktualnie dodając do tego Coutinho mamy 5 zawodników z absolutnego top, Messiego i Suareza którzy na najważniejsze mecze po prostu muszą grać- tego nie pomieścimy, Griezmann, ani jeden z dwójki Cou, Ous nie będą godzić się na częste przesiadywanie ławki
I kolejna sprawa- Griezmann (co widać we Francji i Atletico) do gry potrzebuje innej 9, nie lubi przebywać w polu karnym, jest pracusiem ale w innym znaczeniu tego słowa, lubi mieć piłke, a nie walczyć o pozycje ze stoperami i uciekać do prostopadłych piłek, nawet jakby miał na dłuższą mete zastąpić Suareza i gralibyśmy Dembele-Griezmann-Messi to jakoś tego nie widzę, Griezie często zajmuje strefy Messiego, w takim zestawieniu brakuje nam zawodników w polu karnym. W przesunięcie Messiego do pomocy nie uwierze- sorry.
Podsumowując- aktualnie osobiśćie nie widzę jaki pomysł jest na Griezmanna

93

I dalej umniejszanie Barcelonie xd, jak po El Clasico, teraz w English Breakfast "dawno nie pamiętam mecz w europejskich pucharach w których wynik był tak bardzo nie adekwatny"... haloo? Ktoś oglądał LM od 3 lat? Ktoś oglądał chociażby Bayern- Real w tamtym sezonie? Real w połowie meczów z rywalami z najwyższej pólki był gorszy wizualnie ale wygrywał, tego już nie pamiętamy? Real był wyrachowany a Barca ma farta xd- ok. Poza tym... to nie wiem... ja tam widziałem wczoraj wyrównany mecz, z szansami po jednej i po drugiej stronie, różnica taka że Barca je wykorzystała (biedny Live nie potrafił z metra w bramkę trafić), a ja czytam że Barcelona nie miała nic do gadania w tym meczu, Liverpool dał Barcy lekcje jakiej nie dostała od kilku lat... no piłkarze Barcy pewnie do tej pory nie wychodzą z pokojów

0

Ale Busquets zagrał wczoraj meczycho O.O
Te jego sztuczki techniczne są piękne na tej pozycji

2

A gdyby było 4-0 i to była akcja na 5-0 to byś mówił "jakośa z 5-0 było by pewniej" to zawsze tak jest :D, trudno, Salah też mógł strzelić i już by tak łądnie nie było

1

Jak drużyna do tego doprowadzi, to każdy będzie winny, a nie tylko Dembele

1

Biedni kibice Liverpoolu którzy byli tacy pewni siebie i głośno głosili że Barca teraz to już tylko nazwa... spokojnie, następny sezon będzie wasz ;)

2

Najlepsze jest to, że prawdopodbnie to nie jest tak jak każdy mówi, że Barca cierpiała, miała dużo szcześćia i mecz nie układał się po ich myśli, czy nie było właśnie wręcz przeciwnie (panie Valverde?), przypomijmy sobie mecze z Realem- to wyglądało tak samo, solidna defensywa i zabójczy atak, nie potrzebujemy piłki czy 100 okazji. Valverde zrobił z Barcy wyrachowaną bestie- tak trzeba grać żeby wygrywać Ligę Mistrzów. Wielkie brawa dla Valverde

1

Chyba Wichniarek
Nie wiem gdzie oglądąc i tu i tu słaby komentarz, no Polsacie jednak lepsza jakoś obrazu i glosu (tak mi się wydaje)

6

Ter Stegen może być nazywany najlepszym bramkarzem na świecie bez względu na to czy dzisiaj wyciągnie piłki nie do wyciągnięcia czy nie

3

A "cios", czyli puszczenie sztyletu i złapanie w drugą ręke użyła już w "towarzyskim" pojedynku z Brien, wszystko fajnie ale gdyby to wszytsko nie wydarzyło się tak z nikąd... w tak słaby sposób :/

4

Problem tego odcinka dla mnie jest taki, że mam gdzieś tą bitwe (oczywiśćie super, że jest, że jest budżet, ale tu nie o to chodzi) Oglądając grę o tron chcę zobaczyć to co w tym serialu jest najlepsze i najważniejsze- chce żeby to miało sens, nigdy jeszcze oglądając GoTa nie miałem tylu momentów gdzie tak bardzo łapałem się za głowę, fatalne decyzje, błędy logiczne, zero sensu w większośći akcji... i zakończenie chyba najważniejszego wątku- który ciągnał się od pierwszego odcinka, tak naprawdę od pierwszych scen- w tak... żenujący sposób, Arya pojawiająca się z nikąd... nie nie, to nie GoT, jak chcę zobaczyć genialną bitwę, z wielkimi błędami logicznymi które dobrze wiem że przez skale wydarzenia muszę wybaczyć, to sobie pójdę na świetny Endgame, gdzie walka dała mi dużo więcej frajdy, tutaj dostałem jedno wielkie rozczarowanie (gdyby chociaż ta bitwa była nakręcona tak że mi dech zabierało... a tam nic nie było widać). Oczywiśćie zobaczę następne odcinki... ale teraz mi zwisa to kto usiądzie na Tronie i w sumie co się wydarzy. Bohaterowie (poza Aryą chyba) wykazali się taką głupotą że nawet mi się nie chce im kibicować, a Cersei wychodzi na cwaną i bystrą, więc niech sobie teraz siedzi na tym tronie. Jeśli Bran nie będzie jeszcze jakoś poprowadzony to jego wątek ostatecznie wyjdzie tragicznie, nie wiadomo w sumie po co on jest. Dla mnie tą sytuacje może uratować tylko... nie wiem Bran wstający z wózka z niebieskimi oczami i podnoszący armię umarłych w momencie bitwy Jona i Dany z Cersei... nie wiem czy tak bezpłciowe zakończenie wątku Nocnego Króla może coś jeszcze innego w te 3 odcinki naprawić

4

Nom, to była tragedia, też nie mogę dojść do siebie z tego rozczarowania

0

Dopiero dzisiaj zobaczyłem nowy odcinek GoTa i... nie sądziłem że ten serial może mnie tak zawieść... w sumie już nawet nie do końca interesuje mnie to co wydarzy się dalej (tzn. interesuje ale hypu już nie ma), bo taka pretensjonalość i styl kompletnie nie w stylu tego serialu zepsół mi cała zabawę, w sumie teraz może wydarzyć się cokolwiek bo przez to jaką głupotę pokazali nasi ulubieni bohaterowie to już za bardzo kibicować im się nie chce, niech ta Cersei pozostanie na tym tronie i tyle

0

Po ostatnim odcinku GoTa to już tego uczucia chyba nie będzie...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?