2

Ale że tak po prostu nagle komunikat o przedłużeniu umowy z Bilbao? Tego się chyba nikt nie spodziewał. Myślałem, że będzie saga na całe okienko transferowe.

1

@Pomimo27 A wczoraj był na 150% piłkarzem Barcelony. Tyle warte są te newsy.

3

@Zoker Zapytałbym o powód dlaczego mieszka z rodzicami.

0

@ProMILs Nie miałem jeszcze tak ani razu. A jadłem kebaby w około 8 różnych miejscach.

0

@MesQueUnClub_87 Hm... Dokładnie nie pamiętam. To było na pewno na Alei Najświętszej Maryi Panny. Możliwe, że Zahir, ale coś mi nie pasuje, bo po mapie widzę, że idąc od Jasnej Góry jest on po lewej stronie, a mi się wydaje, że był po prawej. W każdym razie to był chyba i tak najgorszy z tych, które wymieniłem.

0

@ProMILs Jak czytam o niedobrym mięsie w kebabie to sobie myślę, że albo się nie znam albo mam takiego farta. U mnie w niedużym mieście są 4 kebaby i 3 z nich są mega dobre. Podobnie jak kilka razy próbowałem w innych miastach, np. w Częstochowie, Wrocławiu czy Opolu to też były całkiem niezłe. Choć gorsze niż te u mnie.

1

@Hshdhrhdh Tutaj akurat dyskusji nie ma. Wiadomo, że kebab. Każdy kto ma inne zdanie po prostu się myli.

3

@4drian0 Gameplay w Efootball stał się naprawdę bardzo przyjemny po wielu aktualizacjach. Brakuje tej grze tylko licencji i ciekawych trybów gier. Czyli nadal bardzo dużo i nie zapowiada się na poprawę, zwłaszcza w kwestii licencji. Ja zdecydowanie wolę grać realnymi drużynami, a nie w te tryby gdzie się samemu buduje skład.

0

@Faro Nie ma opcji, że się na to zgodzą. Jeszcze gdyby to było 30 mln to może... A co jeśli nie znajdzie się na szybko nikt zainteresowany za 60 mln to i tak Nico zostaje bez prawa do gry.

2

@kstyko Nie. Zanim trafi w ręce polskiego DHLu to jest transportowana jeszcze przez inne firmy kurierskie z Chin czy skąd tam zamówiłeś. W DHLu będziesz miał informację o paczce prawdopodobnie dopiero, gdy będzie ona w Polsce.

10

Łohoho, ale tajemnica jaka cyfra będzie w miejscu "?". Emocje sięgają zenitu!

3

Czy gdyby to jakiś grzybiarz znalazł ciało Tadeusza Dudy dostałby 50k?

1

@CLS63AMG Zobaczę, zobaczę. Nie wiem czy mam tyle czasu na granie, bo Wiedźmin 3 to właśnie kolejna ogromna gra, a teraz chciałem spróbować Wukonga, MGS III Remake, Mafie The Old Country, a potem już GTA VI. I tak do premiery GTA VI nie zdążę tych trzech, które mam w planach :D

0

@CLS63AMG Szczerze mówiąc nie potrafię powiedzieć co konkretnie na to wpływa. Klimat, sposób rozgrywki, świat, chyba całokształt :D

1

@CLS63AMG Nie grałem w trójkę. Może kiedyś, ale nie jestem przekonany czy to gra dla mnie. Raczej się przy takich RPGach dobrze nie bawię. Kiedyś odbiłem się od Wiedźmina 2.

0

@ZuczekFCB1899 Dzisiaj właśnie znalazłem ją w ostatniej lokalizacji w jakiej jest chowana i teraz już stoi nad kominkiem :D

0

@BorzyKrzys Masz na myśli łowienie legendarnych ryb? To jeśli nie będziesz tego robił, to możesz czytać dalej, a jeśli będziesz, to może lepiej odpuść, to co teraz dalej napiszę. W każdym razie po złowieniu wszystkich ryb, jedziemy z tym rybakiem-zleceniodawcą nad rzekę i on tam próbuje złowić jeszcze legendarnego suma. Nie udaje mu się to, ale legendarny sum oznacza się nam na mapie w tej lokalizacji. W rzeczywistości nie ma żadnego legendarnego suma i nie da się go złowić. Tym samym twórcy "zbaitowali" w ten sposób graczy. Ja to interpretuję, że ostatnią legendarną rybą jest sam gracz, którego złapali na haczyk sami twórcy gry :D

33

A zatem stało się! Ukończyłem Red Dead Redemption II po raz drugi w życiu, ale tym razem na 100%, a nawet więcej. Zacząłem grać w styczniu 2024, więc minęło prawie półtora roku. Na dzikim zachodzie spędziłem łącznie ponad 330 godzin i nie żałuję ani minuty.

https://zapodaj.net/images/601e6ae91b5ee.jpg

[UWAGA NA SPOJLERY Z RDR2]

Wybitne dzieło kultury bez dwóch zdań! Pierwsze moje podejście było jeszcze na PS4 Pro, ale wtedy ukończyłem tylko fabułę i część misji pobocznych. Tym razem grałem bardzo, bardzo powoli i po kilka razy oglądałem każdy kamyczek, każde źdźbło trawy i każde ziarnko piasku. Podczas całej gry nie używałem nawet szybkiej podróży - jak potrzebowałem przedostać się z Tumbleweed do Annesburga to koń pod d**ę i jazda. To z czego się też cieszę to skompletowanie całego kompendium, bo nie jest to wliczane do 100% gry, a nawet da się niektóre rzeczy pominąć. Ja pominąłem na Guarmie wszystkie gatunki Boa i głuptaka czerwononogiego. Na szczęście twórcy pozostawili furtkę - celowo lub nie - i da się wykorzystać glitch, by przedostać się poza mapę. Wystarczy stanąć w pewnym miejscu przy krawędzi mapy i schlać się do upadłego niczym @Luciano99 w piękny sobotni poranek. Tym sposobem po chwili budzimy się poza obszarem mapy, a stamtąd już prosta droga na Guarmę.

To co należy wyróżnić w RDR2 jako ogromną zaletę to na pewno te powolne, ociężałe, ale bardzo realistyczne animacje wszystkiego. Robi to kolosalną robotę, ale też dla innych jest największą wadą i przy premierze często czytałem o problemach z tzw. "input lag". No nie. Nie wyobrażam sobie, żeby Arthur poruszał się np. jak Nathan Drake z Uncharted. To by odebrało całą przyjemność z tego czym ta gra jest.

Kolejną rzeczą wartą wyróżnienia jest tętniący życiem świat jakiego nie ma nigdzie indziej. To potrafi tylko Rockstar. Wydaje się, że mapa bywa pusta, bo większość pokrywają lasy czy pustynie, ale nic bardziej mylnego. Co chwila trafiamy na jakieś losowe zdarzenia, napadają nas gangi, czasami jakiś niedźwiedź czy puma. Dodatkowo świat reaguje na zachowania graczy. Jeśli zabijemy jakieś dzikie zwierzę (lub NPCa) to zaraz zlecą się wokół niego wrony czy zaczyna krążyć po niebie sęp. Albo jeśli długo nie wracamy do obozu to nagle jego członkowie zaczynają nas szukać i sprawdzają czy żyjemy itd.

Dla mnie gra absolutnie 11/10, długo nic i dopiero takie tytuły jak The Last of Us czy God of War.

A dla tych, którzy wytrwali do końca mały Easter Egg, który znalazłem w Forcie Mercer. Nie mam pojęcia do czego to nawiązanie.
https://zapodaj.net/images/fc8c97d7ae49d.jpg

0

@UriBoyka Ale kiedy to nie ten sam Tadeusz Duda :D

2

Jakby ktoś był zainteresowany to na Steamie Little Nightmares II w promce za 12,90 zł. Grałem na razie tylko w pierwszą część i oceniam bardzo pozytywnie.

https://store.steampowered.com/app/860510/Little_Nightmares_II/

1

@JohnKennedy Komu kibicujesz?

0

@Rastafarnianin A może skończyła mu się amunicja i wrócił po nowy magazynek? Należy docenić postawę policji, że mu to umożliwili, a nie łapią bez honoru bezbronnego.

2

@Jakchcesz Wujek się ucieszy.

1

@partymaker Skoro im nie zmieni nic te kilka milionów to tym bardziej Barcelonie. Nie rozumiem dlaczego brak rezygnacji z własnych pieniędzy ma być powodem do krytyki.

33

@Safrani To można pochwalić Pique za fajny gest, ale nie ma powodów, by wymagać tego samego od innych piłkarzy, skoro te pieniądze im się należą.

5

@TR3YWAY Profesor doktor habilitowany nie był w stanie odpowiedzieć na takie pytanie? To fajnych mamy profesorów.

23

@draxidox Przede wszystkim powinni znieść jeden z głupszych podatków jakie istnieją, czyli podatek od darowizn.

2

@Roobo To nie widzę przeszkód, żeby nauczyciele oceniali zaangażowanie, a nie wyniki. Przecież to widać kto się stara, a kto olewa zajęcia.

Ja miałem na WFie takiego kolegę, który podczas gry w siatkówkę stał i nawet jednego kroka do piłki nie zrobił. Jak piłka spadła akurat na niego to od niechcenia odbił gdziekolwiek. Inny za to starał się jak mógł, ale no... nie miał talentu do sportu i nic mu nie wychodziło. Za to było widać u niego znacznie większe zaangażowanie. Zgadnij kto miał lepsze oceny, gdy przychodziło coś zaliczać na ocenę...

@PatrykBarca Pierwsze pytanie na jakie należy sobie odpowiedzieć, to jaki jest cel takiego przedmiotu jak WF w szkołach. Jak już będziemy mieć odpowiedź, to można się zastanawiać jak ten cel osiągnąć. Jeśli chodzi w tym przedmiocie o to, żeby jak najwięcej uczniów zachęcić do aktywności fizycznej, to należy sprawić, żeby ten przedmiot był jak najbardziej przyjemny i atrakcyjny dla uczniów. Jeśli zaś chodzi o to, żeby wystawić ocenę za to kto szybciej biega lub lepiej robi dwutakt, to wtedy zostawmy jak jest. Ale nie dziwmy się, że uczniowie będą unikać ćwiczenia na WFie, bo dla nich to zwyczajnie mało atrakcyjne. Szczególnie dla tych najsłabszych, którzy widzą jak ich rówieśnikom wszystko wychodzi i mają same oceny piątki i szóstki, a oni tylko dwójki i trójki.

2

@jacobFCB O ile rezygnacja z matury z matematyki to dla mnie idiotyzm, to serio nie rozumiem po co są oceny z WFu? Do czego one służą?

Według mnie powinno chodzić o to, żeby jak najwięcej uczniów chciało ćwiczyć na WFie. Czy dla tych słabszych uczniów zachętą będzie to, że dostają słabsze oceny od innych? Bo mi się wydaję, że zniechęci ich to do udziału w zajęciach. A przecież nie o to w tym chodzi... Jak dla mnie oceny akurat z WFu kompletnie mijają się z tym, co jest najważniejszym celem tego przedmiotu.

41

@draxidox Proponuję jeszcze podatek dla ludzi nieposiadających własnego domu lub mieszkania. Jak będą płacić taki podatek to na pewno zacznie ich być stać na zakup własnych czterech ścian. A później podatek dla ludzi posiadających samochód starszy niż 5 lat. Jak będą płacić podatek to na pewno będzie ich stać na zakup nowego auta.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?