1

@Kondziubarca Wybitny Sommer stracił 6.

0

@MesQueUnClub_87 Jest w tym jeden bardzo ważny detal. Jak napiszesz tak jak napisałeś, to myślę, że spiny nie będzie, bo użyłeś zwrotów: "Nie rozumiem ludzi, którzy..." oraz "Uważam, że...". Problem się zaczyna, gdy ktoś nie wygłasza w ten sposób swojego zdania, ale wygłasza jako jedyną słuszną prawdę, nie szanując wiary katolików.

Na przykład:
"Tylko idioci wierzą w brednie zapisane w jakiejś księdze zwanej Biblią"
"Katolicy to naiwniacy, którzy łykają bajeczkę o życiu wiecznym"

Te przykłady nazwałbym prowokacją.

1

@MesQueUnClub_87 Ok, to musielibyśmy mieć przykłady, bo odnośnie postu, to mi na myśl przychodzą komentarze typu: "Ale wleciał schabowy na obiad". Tylko to trudno nazwać krytyką. Dla jednych żart, dla innych prowokacja.

Krytykę katolicyzmu/katolików rozumiałem jako np.
"Spowiadanie się księdzu jest złe, bo..."
"Przykazanie kościelne nr X jest szkodliwe, bo..."
"Katolicy w niedzielę chodzą do kościoła, a tylko z niej wyjdą i już obgadują sąsiadów"

0

@MesQueUnClub_87 Nie słyszałem nigdy, żeby katolicy traktowali krytykę za prowokację.

0

@Comentateiro To proszę nie siać tutaj pomówień bez pokrycia. Nikt świeckim, niezależnym sądom czy prokuratorze nie broni ścigać księży, nawet najwyżej postawionych. Będą dowody, będzie wina, będziemy wyrokować. Inaczej jest to obrzydliwe co robisz.

A jak to nie sprawa dla wymiaru sprawiedliwości tylko moralnej oceny, to również proszę przeprowadzić śledztwo, przesłuchać papieża i ludzi związanych ze sprawą i wtedy przedstawić szczegółową analizę, żeby można wyciągnąć jakieś wnioski i ocenić czy Robert Prevost faktycznie cokolwiek tuszował lub zaniedbywał. Bo może się okazać, że zrobił co do niego należało, ale poza zasięgiem mediów. Może ktoś ma niesłuszne odczucia, że zrobił za mało, bo nie ma wystarczającej wiedzy co faktycznie zrobił i cyk... już poszedł fake news.

2

@Comentateiro @arasz1819 Zero konkretów. Zero dowodów. Zero czegokolwiek co dałoby się zweryfikować. Czy wobec obecnego papieża toczy się jakieś choćby postępowanie w tej sprawie? Ale co ja tam wiem... Wy już wszystko wiecie. Byliście tam, na własne oczy widzieliście, znacie każdy szczegół tej sprawy.

0

@Starrk Wypraszam sobie, ja nie jestem zakłamany.

1

@Messibestplayerintheworld Do GTA to w RDR2 wszystkie liście czy trawa wyglądają strasznie płasko.

1

@Kgorecki2500 Jesteś z Wrocławia? Dobrze kojarzę?
https://letmegooglethat.com/?q=Okulista+Wroc%C5%82aw

xD :)

5

Czy jestem normalny, jeśli jaram się roślinnością w GTA VI? Zobaczcie jak to wygląda w porównaniu do RDR2, gdzie już tam było to zrobione na bardzo wysokim poziomie [2:12]



Edit: Trzeba oglądać na YouTube, bo w tym podglądzie jest 100x gorsza jakość.

2

@Starrk GK: bez zmian
CB: Odchodzi Araujo, przychodzi Tah
RB: Bez zmian (Kounde i Garcia)
LB: Martin na wypożyczenie, a my bierzemy jakiegoś zmiennika dla Balde
MID: Liczę na Bernala
ATT: Ktoś w miarę szybki z dryblingiem na lewe skrzydło

2

@July_6_BcN Kto wie... @Leon ?

0

@CardPrevost to było oficjalne konto papieża na X? Widzę, że konto zawieszone...

6

Dobrze mu z oczu patrzy :D

2

@macio_944 A propos pojazdów. Bardzo podoba mi się, że poszli jeszcze bardziej w kierunku prawdziwych modeli. Na tym zrzucie widać ewidentnie m.in. Mercedesa, Lamborghini i Porsche, a na początku trailera Vapid jeszcze bardziej przypomina Forda niż w poprzednich częściach serii. Dla mnie mega opcja.

https://insider-gaming.com/wp-content/uploads/2025/05/image-1-1024x462.png
https://www.thedrive.com/wp-content/uploads/2025/05/caracara.jpg

3

@Kgorecki2500 "nie bo zwykły człowiek i tak na to uwagi nie zwróci"

Zwykły człowiek może nie zwróci uwagi na wszystkie takie detale, ale je widzi. Powodują one, że ogólnie doznania wizualne są znacznie lepsze. Ok, kurczących się jaj konia prawdopodobnie nie dostrzeżesz, ale pot na ciele protagonisty jak najbardziej tak, nawet jeśli nie zwrócisz na niego szczególnie uwagi. I jeśli zsumować wiele takich detali, to wychodzi, że otrzymujesz mega dopracowany produkt. A to dostrzeże każdy.

@macio_944 Ciekawe czy pojawi się możliwość modyfikacji broni. Mam tu na myśli kwestie wizualne. Podobało mi się, że w RDR2 mogłem sobie odwalić złote rewolwery na przykład :D

4

@barcanawieki Potwierdzam. Nie był gotowy :)

4

@Kgorecki2500 @Deathwing112 @qbsonFCBarca A tu cyk. Wokół parady LGBT zrobią ogromną niewidzialną ścianę i nie będzie się dało wjechać w tłum.

1

@BorzyKrzys Dokładnie tak, tylko strzał na dalszy słupek, a Donnaruma bronił na bliższy.
https://zapodaj.net/images/6bd3f75a298f8.png

27

Ostatni raz w temacie Szczęsnego i porównań do Donnarumy i Sommera. Nie możecie tego tak bezrefleksyjnie porównywać. Ci trzej bramkarze mieli inne sytuacje do obrony. Poniżej wklejam zrzuty ekranu z Sofascore, które pokazują z jakich pozycji wpadały strzały przeciwko Barcelonie i w jaki punkt bramki mniej więcej leciała piłka. Przy Interze i PSG oznaczyłem sytuacje, które by bronione przez Donnarumę i Sommera.

Mini legenda: ikonki piłki to strzały po których padł gol, ikonki z kropką w środku to strzały obronione przez bramkarza, a puste ikonki to strzały zablokowane i niecelne.

Szczęsny:
https://zapodaj.net/images/e47806d7619d0.png
Wszystkie sytuacje są z okolic 11. metra lub bliżej. Żadna z nich nie jest z ostrego kąta. Z wyjątkiem pierwszej sytuacji piłka zawsze szła tuż obok słupka lub pod poprzeczkę.

Sommer:
https://zapodaj.net/images/2ef029abfc80c.png
5 strzałów lądowało w okolicy środka bramki i to w dodatku w większości były to strzały z dalszych pozycji, niż te który puścił Wojtek. Jeden z tych strzałów to ta groźna sytuacja Erica Garcii. Brawa dla Sommera za to, ale prawda jest taka, że Eric to powinien zamienić na gola i nie dać Sommerowi szans. To tak jakby Lautaro przy pierwszym golu kopnął w zasięgu Wojtka, bo przecież Wojtek tam podobnie jak Sommer nie odpuszczał i rzucił się za strzałem. Tu o golu lub nie decydowali strzelcy, a nie bramkarze.

Donnaruma:
https://zapodaj.net/images/c5298f618e82c.png
Tylko 3 obronione strzały (tyle co Szczęsny). Przy czym jedyny z nich, który był z pozycji jakie Wojtek wpuszczał to poleciał on w okolicy środka bramki.

I nie patrzcie błagam, że Arsenal miał wyższe xG w dwumeczu, niż Inter, a mimo to Donnaruma wpuścił tylko 1 bramkę. Tylko że do xG nie liczą się tylko strzały celne i obronione przez bramkarza. Liczą się także niecelne i zablokowane przez obrońców. Naprawdę więcej refleksji i przemyśleń, a nie klepanie głupot na podstawie suchych liczb.

3

@Zoker Może, ale w praktyce chyba żaden sędzia tego nie stosuje, zawsze słuchają na słuchawce co im podpowiada sędzia VAR. Tam przed monitorami też siedzą kwalifikowani sędziowie z uprawnieniami i mają kompetencje do podejmowania decyzji. Zatem żeby gra była w miarę płynna, główny sędzia zawsze ufa kolegom od VARu. Tutaj ok, była to sytuacja BARDZO WAŻNA i może mógł sam sprawdzić, ale szczerze mówiąc, jeśli mu powiedzieli, że nie ma faulu na 100%, to mu się nie dziwię, że nie podważał ich "kompetencji". Większość winy spada na sędziego VAR.

2

@bartekvisca Mimo iż uważam, że nie był to perfekcyjny mecz Marciniaka to jednak sędziowie VAR wołają do monitora lub nie. Tam też siedzą ludzie niby kompetentni i ma prawo im zaufać.

"Dlaczego nawet nie sprawdził sytuacji z Martinem?"

Bo nie on decyduje czy sprawdza, jeśli dostaje z VARu komunikat na przykład: "nie ma mowy o faulu, nie musisz sprawdzać"

0

@Krzysztof1987 Trudno się nie zgodzić, bo wygrywając ostatnie puchary LM musielibyśmy być kilka poziomów nad innymi. Chciałbym, żebyśmy mogli też wygrywać ten puchar grając po prostu solidnie, potrafiąc wyeliminować faworytów na swojej drodze, mimo że sami zagralibyśmy słabiej niż oni.

3

@Chucky Powiedzmy też sobie szczerze. Na pewno ma tam sporo hejtu, który należy piętnować i blokować. Może gdyby tylko dostawał merytoryczną krytykę to by nie zablokował, ale tego się nie dowiemy.

0

@Criss18Barca Jakieś El Clasico za czasów Guardioli. Ale to już w ostatnim sezonie Pepa. Tragedia, że tak późno. Co najlepsze to mnie ominęło. W każdym razie odkąd kibicuję, Barcelona wygrała tylko raz LM. Chore

1

@clyde Ja próbowałem, ale się nie dało. W ogóle mnie nie interesowało co dzieje się na boisku. Większość czasu robiłem coś innego i tylko zerkałem.

0

@ProMILs Jakie ma znaczenie, że po spalonym skoro sędzia dał grać, bo nie był pewny i akcja toczyła się do końca? W pierwszym meczu jak Szczęsny nie przeciął podania to był mu wytykany błąd, mimo że też był tam spalony odgwizdany z opóźnieniem. Druga sytiacja to zgoda, że nic specjalnego, ale na plus, że wybił tak silny strzał do boku, bo to była solidna bomba. A trzecia sytuacja dla mnie porównywalna z dzisiejszą Donnarumy, gdzie wszyscy zaczęli pisać, że Wojtek by puścił.

2

Jakby tak Arsenal wcisnął drugą w ciągu 5 minut to byłoby jeszcze ciekawie.

1

@ngif Wolałbym jakiegoś typowego prawego obrońcę, ale może masz rację. PO nie jest priorytetem. Za to lewa strona zdecydowanie kuleje.

0

@jacobFCB Oby zmiennik dla Kounde, zmiennik dla Balde i lewe skrzydło. Liczę też, że naszym transferem do pomocy będzie Bernal.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?