0

Zobaczcie jaką różnicę robi posiadanie w składzie skutecznego piłkarza. Bayern grał, Mbappe strzelał.

5

Borek to jednak klasa, bardzo przyjemnie słucha się jego komentarza.

7

Udane dryblingi na mecz. Messi z wynikiem 4,3 nie dziwi. TOP. Drugi w kolejności Dembele 2,2 - jedyny zawodnik z ofensywy obok Messiego, który potrafi stworzyć przewagę grą jeden na jeden. Dalej - de Jong z 1,5.

Później trochę zaskakująco. O ile Dest z wynikiem 1,0 to jeszcze w miarę normalnie, tak Trincao z tym samym wynikiem nieco zaskakuje, ponieważ gra tylko jako rezerwowy.

Gdzie pozostali ofensywni piłkarze z pierwszego składu? Pedri z wynikem 0.8 - myślę, że jak na jego potencjał to naprawdę mało, a przecież Hiszpan ma naturalną umiejętność minięcia rywala. No i Griezmann z wynikem 0,6. O ile Pedri gra niżej, tak Griezmann często okupuje półstrefy w linii ofensywnej, gdzie jesteś nawet zmuszony do podejmowania częstej gry 1 na 1. Ciężko wykorzystać w pełni potencjał ofensywny Barcy, gdy jeden z zawodników nie podejmuje prób wygrywania pojedynków. Ten wynik 0,6 jest oczywiście tragiczny. Griezmann pasowałby idealnie gdyby miał do dyspozycji dwóch skrzydłowych oraz "9". Oczywiście w Barcelonie nie ma takich warunków.

Jeśli Messi zostaje w Barcelonie to wciąż kadra będzie budowana pod Argentyńczyka. Sprowadzenie odpowiednich partnerów dla Griezmanna będzie wtedy niemożliwe do zrealizowania. Uważam, że w takiej sytuacji Griezmann powinien być sprzedany.

3

Myślę, że na mecz z Realem do składu wróci Araujo kosztem Minguezy. Hiszpan łapie dużo kartek, a wtedy ciężej grać w defensywie. Urugwajczyk powinien wnieść stabilizację.

Nie wiem jak Koeman z kolei zapatruje się na to spotkanie, ale biorąc pod uwagę znowu będących w solidnej formie tercetu Casemiro-Kroos-Modrić, ciężko będzie wygrać walkę w środku pola. Czy to czas, aby de Jong wrócił do pomocy? Jeśli Araujo i Lenglet są w dobrej formie to myślę, że warto wrócić do tego wariantu i wtedy 2 ŚO zupełnie by wystarczyło. Jeśli w drugiej linii zagramy tylko Pedrim i Busquetsem to myślę, że wtedy nie mamy czego szukać.

2

Po przerwie reprezentacyjnej obejrzałem 2 mecze. O ile druga połowa meczu, w którym grał Real jakoś się obroniła, tak pierwsza to była straszna padaka z multum niedokładności. Niestety to samo widziałem w meczu Barcy z Valladolid.

Długa przerwa reprezentacyjna rozregulowała kluby. Trzeba poczekać, aż wszyscy wejdą na wyższy poziom i ten kto będzie pierwszy, ten powinien zgarnąć pełną pulę bo dochodzimy do końca sezonu.

0

Dzisiejszy mecz Bayern - PSG skomentuje potężny Borek. Asystować mu będzie Podoliński.

0

Ostatnie zwycięstwo Liverpoolu na Anfield miało miejsce 16 grudnia 2020. Myślę, że nie ma co się łudzić w rewanżu. Real dumnie zmierza do finału.

0

Klaskanie Zidane czy Kucanie Valverde?

4

Najważniejsze, żeby Wijnaldum do nas nie przyszedł.

1

Wylewy jak za Kariusa.

0

Jakim cudem Liverpool dostał się do 1/4? Oni są tragiczni. Real gra swoje i zasłużenie prowadzi.

0

Thiago ławka to raczej zaskoczenie.
Marcelo jednak nie gra i mamy parę obrońców Nacho Militao.
W BVB absolutny hit - Knauff w pierwszym składzie (kto to?)

4

Ale bukmacherzy hajpują Barcelonę. Real osłabiony, ale wciąż mają topową linię pomocy, niedocenianego Nacho i Benzeme oraz Courtouis. Wg mnie remis jest całkiem możliwy, a płacą za niego aż 3.85. Zwycięstwo Realu wyceniane jest na 3.20.

Nie sądzę, żeby Barca była faworytem - to jest typowy mecz na styku.

2

@AmigoBlancos Już się martwiłem, ale na szczęście najważniejsze ogniwo Realu w defensywie wraca w czas.

0

@itmustbejoke 50/50 na ten moment bym ocenił

0

Obrona w obu drużynach wygląda słabo ze względu na liczne absencje. Stwarza to okazje na wiele bramek bo jedni i drudzy mają kim straszyć w ofensywie. Napastnikom też będzie miał kto dostarczać piłki bo z jednej strony Fabinho, Tiago i Wijnaldum, a z drugiej Casemiro, Modrić i Kroos.

BTTS po 1.66 to chyba dobra inwestycja.

1

@Transu96 Zgadzam się z LS. Dembele jest już 4 sezon, a jego jakość jest wątpliwa jak na jego zarobki. Trzeba uszczuplic wydatki na pensje np poprzez sprzedaż Ousmane

1

Dobrze, że Dembele wsadził, ale na spokojnie to trzeba ocenić, że zagraliśmy słabo zwłaszcza pierwszą połowę. Dest i Pedri przeciętne zawody, de Jong i Messi myśleli o żółtej kartce, Griezmann jak zwykle więcej wnosił w destrukcji, a Dembele potrzebował milion szans, żeby coś strzelić.

0

Dembele pokazał, żeby iść spać.

1

Bruno czerwona kartka! musi to sprawdzić na varze

0

Moriba, weź co walnij z dystansu. Dawaj Yaya.

16

Ale jaja, potrzebujemy cudu, żeby wygrać z Valladolid na Camp Nou. To się nie dzieje.

1

Masip bądź koleś i coś wpuść po znajomości.

5

Le le le le Lenglet- tak powinna brzmieć reklama Lecha

7

pozostaje 4 sekundy do końca połowy, a on kończy dobrze zapowiadającą się akcję...

Sędzia? DNO...

0

@Matt_i1992 a co tu bronić 1 pkt, gdy musimy zdobyć 3?

0

Trincao za Griezmanna, Braithwaite za Pedriego i de Jong do pomocy.

0

Zapomnieliśmy co to dokładność.

2

Biorąc pod uwagę ostatnie mecze ligowe i reprezentacyjne najbardziej przemęczeni są de Jong i Griezmann. Mocno eksploatowani byli też Alba, Pedri, Busquets i Lenglet.

Większość z nich, ostatni mecz grali 5 dni temu, więc raczej wszyscy dzisiaj zagrają, ale w szczególności Holendrowi przydałby się odpoczynek.

0

@mekston no to w takim razie Valladolid stonks, ale Barca wciąż musi wygrać

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?