0

Ciekawe czy w Brazylii na czas Mundialu stworzone będą getta, gdzie niepokorna ludność, bandyci, prostytutki z HIV i całą reszta zostaną zamknięci, żeby wszystko wyglądało cacy.

0

Dani myśliciel.

0

Jeździec bez głowy. Tyle, że ma jeszcze sporo czasu na naukę i tylko od niego zależy jak dalej potoczy się kariera.

0

A nie lepiej kupić defensywnego pomocnika i go przekształcić w stopera?

0

Są grupy znakomite jak B czy D, a są i mniej porywające, chociażby F czy C. Jednym słowem będzie się działo i emocje powinny być ogromne.

0

Walczylibyśmy o 3 miejsce jak nic.

0

Polska - Watykan - Nauru - Tuvalu
Grupa śmierci MŚ 2022 Katar.

0

Święta Barcelona nigdy nie fauluje i zawsze gra fair. Nie ma wślizgów, pociągania za koszulkę, fauli taktycznych. Czy kopania piłką w trybuny. Nie neguję notorycznego polowania na gwiazdy Barcelony, bo to widać, ale czy na innych dobrych piłkarzy się nie poluje? Tylko na tych w barwach Blaugrana?
Gdy grał Toure to w środku pola szybko wyjaśniał wszelkie wątpliwości. Odbijali się od niego i czuli respekt. W obronie rządził Puyol, nie dawał sobie w kaszę napluć, jak i Eto'o z przodu.

0

W tym sezonie to Cristiano najbardziej zasługuje na ZP. Messiemu przeszkodziły kontuzje. Nie wspinał się na takie wyżyny do jakich wszystkich przyzwyczaił. Ale nawet pomimo tego powinien być w pierwszej trójce.

0

Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Tak jak napisałem nieco niżej - w Barcelonie szwankuje wg mnie pomoc. Powody napisałem i chyba nie ma sensu powtarzać. Brak Messiego to wielka strata, szczególnie gdy skuteczność reszty jest średnia. Brakuje gwaranta bramek.

0

Patrzyłem na terminarz. Do końca grudnia jest 5 spotkań, z czego tak naprawdę 2 o stawkę. Dwumeczu z Cartageną i meczu z Celtikiem nie liczę. Zostaje dwa mecze o stawkę, w tym Villareal u siebie i trudny wyjazd z Getafe. Jakby nie patrzeć szybko zostanie odtrąbiony powrót do formy, bo coś tam wygrają, wróci Messi i będą od razu grać na niego.

0

Też mam co do tego obawy, ale w końcu to nie są przypadkowi ludzie. Nie pierwszy raz mają styczność z piłką nożną.
Zapomniałem jeszcze dodać, że wyniki w tym sezonie byłyby nieco gorsze gdyby nie Valdes. Uratował kilka punktów.

0

Athletic to zawsze trudny przeciwnik. Dwa razy trudniejszy na swoim stadionie. Tutaj każdy ma problemy: Real, Barcelona czy Rayo. Walczą do końca, nie odpuszczają centymetra murawy. I wiedzą to wszyscy w Hiszpanii. Przynajmniej tak mi się wydawało do wczoraj.
Papa Martino ma tylko miesiąc na poprawienie prawie wszystkiego i walkę tak mniej więcej od połowy stycznia do końca marca o Tridente. To będzie sądny okres dla niego, jak i dla niektórych piłkarzy. Na razie błysku nie ma. Moim skromnym zdaniem w Barcelonie leży pomoc. Niemrawy Iniesta, w tym sezonie bez magii. Xavi już tylko statystuje innym, nie tworzy wielu okazji kolegom, Sergio bywa strasznie nieobliczalny, raz gra jak lider zespołu, innym razem jak nieudacznik. Cesc wpychany na siłę do ataku zazwyczaj nie wie co ma tam robić. Song przysypia na ławce, Roberto je słonecznik na trybunach. I jeden mecz od czasu do czasu tylko pokazuje, że grają zbyt rzadko. Tutaj tkwi problem drużyny. A transfer stopera jest niezbędny do walki o najwyższe cele. Pique powinien dostać kopa w tyłek i wylecieć z hukiem za swoje tragiczne zachowanie na boisku. Tak samo potrzebny jest prawdziwy środkowy napastnik. Taki z krwi i kości. Nawet może przyjść Lewandowski. Gwarantuje wiele bramek. A co z Messim? W GD snuł się na skrzydle i Real nie wiedział pod kogo ustawiać obronę. Gubili się w kryciu jak małe dzieci. Wiadomo, że nie będzie skrzydłowym co mecz, ani co dwa, ale jak drużynie nie idzie, to jest jakaś alternatywa dla odmiany losów spotkania. A zresztą, szkoda strzępić sobie nerwów, bo skoro tacy anonimowi kibice jak my zauważamy miejsce na poprawę, to tak samo widzą to członkowie sztabu szkoleniowego. A przynajmniej powinni, bo to ich praca.

0

Manita wisi w powietrzu.

0

Pique do odstrzału. Piszę to już od pewnego czasu.

0

Zobaczymy po meczu ;)

0

Za chwile Ajax złapie zadyszkę i pójdzie lulu.

0

Popatrzcie drodzy użytkownicy na zawodnika z nr 9 w koszulce Barcelony na powyższym filmiku. To środkowy napastnik, pozycja kluczowa w każdym klubie, ale nie w Barcelonie.

0

Przecież on grał w PSV.

0

Można gdybać, co by było gdyby Davids został na dłużej w Barcelonie.

0

Gdy Martino przychodził do Barcelony postawiłem mu kilka zadań:
- nie może sobie pozwolić na wchodzenie "na głowę" przez niektóre gwiazdy. To on jest trenerem i to on ustala skład,
- wprowadzenie bez pośpiechu Neymara do europejskiej piłki,
- powolna zmiana pokoleń, więcej minut dla młodzieży,
- znalezienie alternatywy dla jedynej słusznej taktyki,
- przywrócenie morderczego pressingu,
Jak na razie wszystko idzie dobrze. Powoli Barcelona się zmienia, przy zachowaniu tradycji i zgodnie z hasłem "Més que un club".
Z pozdrowieniami i nadziejami na kolejną kadencję
Hrabia Sandro Rosell.

0

Zawsze się gra pod "najlepszego" - to fakt. Ale mając taki kolektyw i potencjał jak Barcelona wydaje mi się trochę niemądrym wymagać heroizmu od jednego napastnika. Hiszpania wygrała Euro grając bez typowego napastnika z przodu. Da się? Pewnie, że tak.

0

Myślę, że Zlatan mógłby coś od siebie dorzucić na ten temat. A i Villa również by mógł szepnąć słówko.

0

Po prostu go nie zrozumiałeś.

0

Moje krótkie podsumowanie: Barcelona z Messim i bez niego to dwie zupełnie inne drużyny. Gdy Leo jest na boisku dostaje mnóstwo piłek na "weź coś z tym zrób", pomimo faktu ciągłego bycia krytym. No i zazwyczaj próbuje w pojedynkę zbawiać ludzkość. A jak go na boisku nie ma, to nagle się okazuje, że w klubie są piłkarze, którzy potrafią robić w ofensywie wspaniałe rzeczy. Strzelają, asystują i stwarzają niemałe zagrożenie. Ale jakoś z Messim idzie im to gorzej. Jaka tego przyczyna?

0

Oczywiście nie tak dawno było tu zestawienie bramek na minutę gry i Leo był nr 1. Tylko, że później była seria meczów bez bramki, a Cristiano się właśnie wtedy rozpędzał.

0

Czysto statystycznie ten sezon (łącznie z reprezentacją):
CR - 19 meczów, 28 bramek, 7 asyst.
Leo - 16 meczów, 14 bramek, 4 asysty
Cały rok 2012:
CR średnia 1,38 gola / mecz
Leo średnia 1,27 gola / mecz
Ale nikt nie widzi statystyk Leo ;)

0

No i dobrze, że ZP nie jest celem Messiego. Nagrody indywidualne są fajne, ale najlepiej smakują te zdobywane zespołowo.

0

Padre Corleone, nie oceniaj książki po okładce.

0

Jak Pinto chce w przyszłym sezonie być nr 1, to ma teraz najlepszą okazję, żeby udowodnić swoje niedawne słowa. Wszystko w jego rękach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?