0

Obiektywnie: ZP dla Cristiano. I nie poiszę tego pod wpływem wczorajszej wygranej nad Szwecją. Pozostałe miejsca na podium dla dwóch z trójki: Messi, Ribery, Ibra. Dziękuję.

0

No co Ty, przecież to piłka nożna.

0

Puchar Uefa to było coś. Obecna Liga Europejska jak dla mnie posiada niższą rangę od tamtych rozgrywek. Do tego PZP i Intertoto. Pewnie niewielu to pamięta, a mniejsza część tych pamiętających wie, że najwięcej triumfów w PZP ma Barcelona - 4. I choćby nie wiem co pozostanie do końca świata na pierwszym miejscu.

0

Skoro ktoś ma sporo informacji do przekazania, to jasne jest, że objętościowo jego komentarz zajmował będzie więcej niż zdanie jedno, nawet najbardziej prawdziwe z prawdziwych. Nie zawsze więcej znaczy lepiej, tak jak krótko nie musi oznaczać dobrze.
Wyśmiewanie czyichś wypowiedzi, dodatkowo popartych tak wyniosłym lecz wulgarnym stwierdzeniem "chuja wiedzą" uznać można za objaw syndromu misia o małym rozumku. Komuś wystarczy za przeproszeniem nażreć się i zbluzgać kogoś w internecie, żeby uznać dzień za udany, a ktoś inny ten dzień wykorzysta na zrobienie dobrego uczynku.

0

Mijasz się z prawdą w wielu przypadkach. Casillas ma przecież 32 lata i grzeje ławę. Deyna odchodząc z Legii miał 31 lat i był już na równi pochyłej. Nawet już nie był powoływany do reprezentacji. Xabi Alonso to rówieśnik Ikera, po sezonie pewnie opuści Real za darmo, bo nie ma szans na regularną grę. Puyol obecnie jest chyba najsłabszym ze stoperów Barcelony. Wiek jest przeszkodą dla piłkarzy i tylko nieliczni potrafią grać świetnie pomimo upływu lat.

0

Nie ma co ukrywać, że każdy kolejny sezon zbliża go bardziej do końca kariery niż do zostania tym pierwszym, ale gratuluję ambicji i dobrego samopoczucia. Wiele wskazuje na to, że pozostanie jeszcze przez rok w Barcelonie. Jeśli nowy bramkarz "odpali" to powinien to być ostatni sezon Pinto w tym klubie, a prawdopodobnie i w karierze. Choć bywa on nieprzewidywalny jak sprzedawca na targu i jeszcze może na starość poszukać nowych wyzwań.

0

A z kim Juventus walczy?

0

Zapewne jeden i drugi chcą pozostać w Barcelonie. Na pewno chcą grać więcej niż dotychczas. Teraz pytanie jak się na to zapatruje Tata? Bartra toruje sobie miejsce w szeregu świetną formą, ale gdyby nie kontuzje innych, to pewnie często by siedział na trybunach. Tak samo Montoya korzysta z braku możliwości gry innych zawodników. O ile teraz Martino rotuje środkiem obrony, to na prawej rządzi Alves. Wróci Alba i na lewej stronie nie będzie już miejsca dla Martina. I znów powrót na niebyt.
Jak Barcelona chce ich zatrzymać, to musi dać słowo, że trener będzie częściej z nich korzystał.

0

A klapki z oczu nie spadają.

0

Komuś się odbija czkawką Toure i Zlatan.

0

I tak wróci za wcześnie do gry. Jak po każdej kontuzji.

0

Pep Guardiola: To nie ja eksploatowałem Messiego przez 4 sezony ponad miarę.
Tito Vilanova: To nie ja kazałem Messiemu grać z kontuzją.
Gerardo Martino: Robiłem co mogłem, żeby grał dopiero po całkowitym wyleczeniu.
KingLeonidas: Wszyscy wyżej kłamią.

0

Cristiano odjeżdża w Pichichi. Jaka będzie odpowiedź peletonu?

0

Ciężko powiedzieć kto w tym roku jest kandydatem nr 1 do ZP. Obiektywnie patrząc nie ma piłkarza, który w pojedynkę poprowadził swój zespół do wielkiego triumfu. Messi sam LL nie wygrał, Ribery miał ogromne wsparcie Robbena i całej reszty, CR7 i Zlatan zachwycali kibiców wiele razy, na nic epokowego się to jednak nie przełożyło.
Podejrzewam, że niestety ZP powędruje do zawodnika najbardziej popularnego, a nie najlepszego w danym roku kalendarzowym. Smutne, lecz prawdziwe.

0

Czy to właśnie dziś odblokuje się Messi? Czy Barcelona sforsuje podwójne zasieki ustawione przez włoską drużynę? Czy może bohaterem zostanie któryś z piłkarzy Milanu? Pytań wiele, odpowiedzi jeszcze więcej. Wszystko rozstrzygnie wzorowo przycięta murawa na Nou Camp. Geniusz Martino czy włoskie catenaccio - za niewiele ponad godzinę pierwszy gwizdek arbitra. Wszystko przed nami. Liczę na wielkie emocje i dobrą piłkę.

0

Nie było żadnej oferty za Leo. Gazety opowiadają bajki.

0

Lepiej by wyglądał w koszulce Jedności Niechobrz.

0

Nie bulwersuj się. Poza tym to chyba normalne, że strzelenie bramki zazwyczaj podnosi ocenę.

0

Trochę to na wyrost stwierdzenie, że Neymar ciągnie ten wózek do przodu, ale generalnie coś na rzeczy jest. Robi różnice na boisku. W porównaniu do gry w Santosie widzę postępy w grze zespołowej. Będą z niego ludzie.
Bardzo mnie zaskakuje Alexis. Oczywiście pozytywnie. Oby już nigdy nie wrócił do dyspozycji z poprzedniego sezonu. Takiego skrzydłowego trzeba Barcelonie.

0

Nie powinno się podnosić oceny za nazwisko. Nota adekwatna do tego, co pokazał na boisku.

0

Czemu kapitanowie nie porozmawiają z Pique na temat jego fatalnej dyspozycji od kilkunastu/kilkudziesięciu miesięcy?

0

Może jest po prostu smutny jak CE-ER Siedem.

0

Nie sądzę, że jest to prawda. Choć życie potrafi czasami zaskakiwać.
Czy Robert jest potrzebny Barcelonie? Jeśli chce przesiadywać na ławce będąc u szczytu formy, to zapraszam. On ma ogromne ambicje i musi wychodzić na boisko jak podstawowy goleador. Tutaj będzie tylko kolejnym, a nie pierwszym. Nie ma szans na jego przejście.

0

Hazard nominowany - lekko się zdziwiłem. Ale z drugiej strony rośnie z niego wielki crack i kiedyś w końcu zostanie pierwszoplanową postacią PL.
Yaya Toure - o ile pamiętam nie pierwszy raz dostaje nominację. Całkowicie zasłużenie.
Robert Lewandowski - dla mnie mieści się w pierwszej dziesiątce.

0

Mam nadzieję, że Rafinha zagra przez 90 minut i pokaże co potrafi.

0

Czemu tak szybko się nim większość zachwyca? Gra w Europie dopiero dwa miesiące, a już stał się zawodnikiem decydującym. I to w Barcelonie. Drużynie wielu Mistrzów Swiata i Europy. Drużynie, w której gra piłkarz mający na swoim koncie 4xZP pod rząd. Dziwne prawda? Ciężko jest wskoczyć do nowego klubu i stać się pierwszoplanową postacią. Zmienić dodatkowo kontynent i tego dokonać - jeszcze trudniej. Stąd te ochy i achy. Do Leo brakuje mu bardzo dużo, ale skoro w tak krótkim czasie Neymar tak wielkie postępy uczynił, to śmiem twierdzić, że szybko może się do Messiego zbliżyć. To tylko moja opinia.

0

Wygrała drużyna lepsza. Grająca ładniejszą piłkę i co ważne - w końcu skuteczną. Na dobrą sprawę gdyby Messi dołożył na 2-0 jak miał 1 na 1 z Diego to byłoby po meczu już w pierwszej połowie. Szkoda tej sytuacji, ale nie da się wykorzystać każdej sytuacji. Real był przez długi okres sparaliżowany. Dawno ich takich nie widziałem. Jak mieli piłkę, to brakowało im pomysłu co z nią zrobić. Cierpią okrutnie bez Ozila. Ale to ina szczęście ch problem.
Neymar wczoraj założył diadem na swą głowę. Pewnie niedługo założy koronę. Czy będzie to korona Leo, czy też może w Barcelonie będą panować dwaj królowie? Czas pokaże. Alexis jedną bramką spłacił cały kredyt zaufania jaki dostał od sztabu szkoleniowego. Stadiony świata.

0

Powiem Ci, że jakoś tak pesymistycznie podchodzę do dzisiejszego meczu. Coś mi spać nie daje i wierci w środku. Ucieszy mnie nawet remis. Ostatnio Barcelona obniżyła loty, a Real jest na fali wznoszącej.

0

Commando - w takiej walce Ty również się przydasz ;)

0

Jeśli Tata również i mnie potrzebuje to jestem zawsze zwarty i gotowy. Jak Krzysztof Oliwa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?