0

Ja obstawiłem tak na dzisiaj:

Lyon 1
Barca - nie stracą bramki
Chelsea 2

0

Moja drużyna (1-3-4-3):

Neuer-Alaba-Mascherano-Pique-James-Pogba-Vidal-Iniesta-Messi-Suarez-Neymar.

Za Pogbę zdecydowanie dałbym Busiego, lecz niestety nie ma go w głosowaniu.

1

Tak jeszcze słówko o jutrzejszym meczu.
Chcialbym 60 minut Messiego. Dostał ostatnio 30 kilka, jutro jakby dostał koło 60 minut i w weekend mógłby śmiało zagrać już z 80 minut :)
No i przede wszystkim jutro najważniejsze jest zwyciężyć, bez kontuzji, mieć spokój - wyjście z 1 miejsca z grupy. W grudniu mamy prawdziwy maraton spotkań, czeka nas Puchar Króla, KMŚ i liga, no i ostatni mecz z Leverkusen. W lidze trzeba dołożyć wszelkich starań żeby wszystko w tym roku wygrać. Być może Real jeszcze raz gdzieś się potknie (Villarreal? Eibar?Valencia?), a przewaga 8 czy 9 punktów na półmetku byłaby mega ciężka do odrobienia dla Białych. W LM wygrać jutro, a potem już bez zmartwień podejść do meczu z Leverkusen, może nawet dać odpocząć kilku graczom (Busiemu, Pique czy Albie), bo wiadomo - w zanadrzu KMŚ, które raczej nie będzie mordercze ale niestety trzeba będzie kilometry robić, mecze grać co 2 dni no i to może się odbić. W CdR do półfinału nie powinno być problemów, tak więc skupmy się na jutrzejszym meczu, potem zostanie już tylko myślenie o lidze do końca tego roku, no i o klubowych, bo chyba każdy chciałby zostać Klubowym Mistrzem Świata. :)

1

Mamed chyba technicznie ciut lepszy, w parterze ma więcej do zaoferowania + ta jego nieprzewidywalność. Ale z drugiej strony Materla to prawdziwy byk. Zobaczcie na jego posturę - szerszy niż wyższy. Wytrzymałość to na pewno jego zaleta nr 1. Widzieliście jakąś walkę Mameda kiedy dostał naprawdę 2-3 porządne ciosy na twarz i dalej walczył ? Kiedy zalewał się krwią niczym filmowi gladiatorzy i nadal stał ? Nadal zadawał przeciwnikowi ciosy ? Materla to ma - siła, wytrzymałość. Mamed ma technike, nieprzewidywalność i doświadczenie.
Na pewno walka będzie ciekawa i dopiero TA walka pokaże nam kim jest Mamed - czy zawodnikiem na UFC czy zwykłym średnim graczem, który w UFC wiele by nie zdziałał.

1

Sytuacja z Benitezem śmieszna.
Ok, Real gra padake.
Od początku sezonu mieli może 2-3 niezłe mecze, nic więcej.
Ale Barcelona Enrique też nie była za jego początków perfekcyjna, ba, wielu pakowało Luisa już w październiku/listopadzie, a potem znowu w styczniu.
Nawet prasa już mówiła, że szukany jest jego zastępca itp.
To samo na początku tego sezonu - nie pamiętacie już jak w sierpniu pakowaliście Luisowi walizki po raz trzeci ? Nie pamiętacie Super Pucharu ? Meczu z Celtą ?
Moim zdaniem Benitez nie jest trenerem na miarę Realu, ale jest trenerem który może coś ugrać. Wielkich tryumfów za jego kadencji bym się nie spodziewał, o podwójnych czy potrójnych koronach nie ma mowy, ale pojedyncze puchary ? Ma szansę. O ile w LM są za silne zespoły, o tyle w lidze może jeszcze nam z Atletico nie jednego stracha napędzić, tak samo jak w CdR.

1

Z roku na rok FM ma coraz więcej nowości, fajnie się pyka ale dla mnie nadal bolączką jest właśnie powstawanie nowych zawodników. 3-4 sezony i połowy zawodników się nie zna, a jak już minie z 6-7 sezonów to patrzysz na składy, a tam same małolaty po 17-21 lat, którzy wymiatają jak nie wiem :D sam w OM miałem prawego obrońcę, który w wieku 19 lat (uwaga) strzelił mi 9 bramek i miał 16 asyst. Jeszcze asysty - ok, bo miałem wysoko grających bocznych obrońców i opcję 'gra na obieg' ale 9 bramek :o Nie miał żadnych poleceń dodatkowych, sam wchodził - i strzelał bramki jak na zawołanie, dopiero się ogarnął jak zmieniłem opcję 'szukaj gry', bo bramki bramkami ale potem mi w obronie na prawej brakowało gracza i rywale tamtędy bramki strzelali :D

1

Grałem panowie podobną karierę, zacząłem 2 ligową Pogonią Siedlce, 2 sezony zajęło mi wejście do Ekstraklasy, potem w 3 sezonie 7 miejsce w naszej lidze i dostałem ofertę z Rosji (tzn sam szukałem), pograłem 1,5 sezonu - wyniki średnie, trochę wyżej niż zapowiadali bukmacherzy, dostałem w styczniu ofertę z Crystal Palace (też sam składałem CV), no i średnio to wyszło, pograłem do końca sezonu i też nic szczególnego z tego nie wyszło. Nie przedłużyli mi kontraktu, byłem więc bezrobotny - po 3-4 miesiącach na bezrobociu, wróciłem do naszej ligi - oferta z Legii. Tu było lepiej - 2 sezony, 2 mistrzostwa, 1 puchar polski, faza grupowa LE i LM. Złożyłem CV do Villarrealu, przyjęli mnie i właśnie z 3-4 miesiące pograłem i się wkurzałem, bo pełno newgenów w grze - mi się ta gra właśnie nudzi w momencie, gdzie piłkarze typu Ronaldo czy Messi mają po 36 i 33 lata. A ci młodsi jak James czy Neymar też mają po 28 czy 27 lat, w grze potem pełno Brazylijczyków czy Argentyńczyków w wieku 17-19, którzy już grają w podstawowych składach Barcy czy Realu i wymiatają bardziej niż Messi czy Neymar.

0

Panie i panowie, ktoś poleci jakiś fajny team w Football Managerze 2015 ? Grałem już wieloma. Zaczynałem Barceloną, po 4 sezonach się znudziło. Potem 6 sezonów grałem Marsylią, też się znudziło, bo we Francji zaraz się robi miliony newgenów. Grałem już w polskiej lidze, grałem chorwackim Dynamem, potem była Sevilla, Schalke, Valencia, Atletico Madryt, Aston Villa, West Ham i jeszcze kilka zespołów. Mam aktualizacje, najnowsze składy tylko jeden problem - kim zagrać tak aby przynajmniej z 5 sezonów się fajnie pobawić ? Bo chęci mam ogromne. Ale jakoś dobór drużyny to dla mnie problem...

2

Lub dla Suareza :)

1

Oglądałem mecz z kolegą, który jest za Realem. I była 45-50 minuta kiedy kolega powiedział pół żartem, pół serio 'zobaczysz, że Benitez zdejmie zaraz Jamesa i Marcelo, którzy cokolwiek grają i są w najlepszej formie'. Nie minęło 10 minut a James i Marcelo siedzieli na ławce, a znikający magicy jak Ronaldo czy Bale grali dalej, a Jese (niezła forma) dalej siedział na ławce :D

0

Ciekawe czy Messi wyjdzie na Romę w podstawowym składzie. Oby tak ! :)
Nie mogę się doczekać MSN w ataku przez całe 90 minut, trzeba się napawać tym widokiem - ja na nich patrze ile mogę, bo nie sądzę żebym zobaczył takie trio w ataku po raz drugi. Każdy z nich jest unikalny, każdy ma swój styl. Neymar to magik, niczym Ronaldinho. Suarez to żądło, które było nam potrzebne. On skończy wszystko jeśli ma formę - gwarancja bramek i asyst. Messi - wiadomo, zawsze nastrzela i naasystuje co nie miara, tym razem też tak będzie i czuje, że właśnie z Romą wyjdziemy MSN i Messi zaliczy 2/3 bramki, bo jest głodny gry.

3

Mi łeb pęka, ale po takim meczu nawet kac ma 'słodki' smak :)

3

Oby Barca na czele z MSN osłodziła Ci te trudne chwile! Trzymaj się i zawsze VeB!

0

Eh...zawsze to samo przed El Clasico.
Chociaż w wypadku przegranej nie będzie tragedii, bo dalej będziemy liderami (współliderami), ale zawsze tak mam, już od 2006 roku. W nocy nie mogę zasnąć, budzę się niewyspany, łapy się trzęsą od rana, w żołądku ściska, że nawet jeść się nie chce, serce napierdziela (czym bliżej meczu tym bardziej), pale szluga za szlugiem, dzisiaj od 7 spaliłem już ze 12 szlugów. Wszystko to zawsze odchodzi po pierwszych 10 minutach meczu, już wtedy się rozluźniam, wypije ze 2 piwka przed meczem, zacznie się i już 18:30 będę spokojniej oglądał. Ale do 18 jeszcze 5h - jak żyć ? Melise pić ?

0

'Względy bezpieczeństwa'.
Ja się obawiam o klasyk. Terroryści są wszędzie, moim zdaniem jutro może być groźnie - albo mecz się nie odbędzie, albo będzie opóźniony.

1

Hm...jakoś mi ten Klasyk też śmierdzi. Bojownicy ISIS wchodzą gdzie chcą i jak chcą więc pewnie jutro meczu nie będzie albo tak jak w Hamburgu - zacznie się znacznie później...oby nie.

1

Mecz HSV - Dortmund opóźniony. Ktoś wie co tam znowu się dzieje ?

0

Mam nadzieję, że Messi rozstrzygnie ten klasyk. Oczywiście, byłoby fantastycznie zobaczyć go przez całe 90 minut albo chociaż przez 70. Ale najważniejsze jest zdrowie, a mi się wydaje (takie mam przeczucie), że wejdzie przy remisie gdzieś koło 55-65 minuty i rozstrzygnie nam mecz na naszą korzyść :)

1

Chyba zagra z 60-70 minut od początku. Trenuje już cały tydzień, biega, skacze, gra całe gierki treningowe, nawet w wolne dni przychodzi potrenować więc myślę, że śmiało może od początku wyjść bez konsekwencji urazu.

7

Nie ma wyjścia. Trzeba ich zniszczyć tam, a potem sprawdzać wszystkich 'arabopodobnych' w Europie.

8

22:10 "Nalot z udziałem dziesięciu maszyn został zrealizowany dzisiaj wieczorem jednocześnie z terytorium Emiratów Arabskich i Jordanii. Zrzucono 20 bomb"- poinformowało w komunikacie ministerstwo obrony. Podczas operacji, skoordynowanej z siłami amerykańskimi, atakowano centrum dowodzenia, punkt rekrutacyjny dla dżihadystów, składy amunicji oraz obóz treningowy.

Widze, że wzięli się do roboty i nie rzucali słów na wiatr.

2

Możliwe, tylko że zaplanować nalot na Syrię nie jest trudno. A zrobić zamach, szczególnie teraz - kiedy wszystko jest mocno pilnowane nie jest tak łatwo. Trzeba na to kilu miesięcy.

4

Francuskie lotnictwo uderzyło wieczorem na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii. Jak informuje ministerstwo obrony w Paryżu, celem ataków z powietrza jest bastion dżihadystów - Rakka.

wp.pl

1

18:52 Reuters: Policja wzywa paryżan zebranych na Placu Republiki do rozejścia się. Wiele osób ucieka w popłochu. Policja na Plac Republiki wkroczyła z bronią.
Nie wiadomo dokładnie, co sprawiło, że na Placu Republiki wybuchła panika. Część osób twierdzi, że usłyszało strzały; wielu demonstrantów zdecydowało się na ucieczkę. Do akcji wkroczyli policjanci, którzy zaczęli uspokajać sytuację.

0

4

Czyli Merkel i Obama dali broń 'wybranym' ludziom i kazali strzelać ? Ok - podejmowali niefortunne decyzje i działania, ale do ch**a ludzie, nikt nie chciał aby były te zamachy i aby ginęli ludzie...

5

To dobrze strzelał Obama. Po 21 zaczął, a potem o 23 z minutami już w USA, w Białym Domu dawał przemówienie, ah ci amerykanie, zawsze wynajdą jakąś nowość, 2h i z Francji się przedostał do USA, pozazdrościć transportu...

0

Kobieta spędziła tam większość swojego życia. 56 lat dziennikarstwa, conajmniej 40 lat blisko tych ludzi i tej kultury, więc sądzę, że może wiedzieć 'ciut' więcej od nas. Szczególnie, że ja żyje 25 lat, a ona 'badała' islam prawie dwa razy dłużej.

0

Hm...nie przeczytałem całego Koranu. Nie mam zamiaru też tego robić, może kiedyś w celach naukowych, obecnie jakoś nie jestem zainteresowany. Dla mnie ludzie żyjący w tamtych kręgach w większości nie są normalni, a sam islam w większości jest interpretowany jako niestety agresja, morderstwa, krew.
Polecam Ci też poczytać teksty Oriany Fallaci, kobieta ta miała kontakt ze wszystkimi konfliktami w tamtych terenach. Zna ludzi stamtąd, spędziła tam całe służbowe życie, poznała islam od podszewki i jakoś niestety nie mówi o nim specjalnie dobrze. Mówi wręcz, że nie ma islamu umiarkowanego.

Odsyłam:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Oriana_Fallaci

https://pl.wikiquote.org/wiki/Oriana_Fallaci

'Allah nie ma nic wspólnego z Bogiem chrześcijańskim. Z Bogiem Ojcem, Bogiem Dobra, Bogiem miłującym, głoszącym miłość i przebaczenie. Bogiem, który w ludziach widzi swoje dzieci. Allah jest Bogiem-właścicielem, Bogiem-tyranem. Bogiem, który w ludziach widzi swoich poddanych, ba, swoich niewolników. Bogiem, który zamiast miłości naucza nienawiści, który w Koranie nazywa „psami” niewiernych, którzy wierzą w innego boga i rozkazuje ich ukarać. Podbić, wymordować. Jakże więc można stawiać na tym samym poziomie Jezusa i Mahometa? Czy wystarczy brednia o Jedynym Bogu, by ustalić zgodność pojęć, zasad i wartości?'

6

Ci którzy troszkę zagłębiają się w politykę i to co od kilku/kilkunastu miesięcy (a nawet i lat) dzieje się w Europie, ci którzy zagłębiają się trochę w działania ISIS, USA itp. Polecam Wam przeczytanie książek włoskiej dziennikarki Oriany Fallaci. Kobieta od 1950 roku była dziennikarką, która zagłębiała się religią islamu, jeździła tam i interesowała się tym, zmarła w 2006 roku, a więc ponad 50 lat miała styczność z tymi ludźmi i wie o nich bardzo dużo. Polecam jej artykuły, wywiady czy książki. Nawet wikicytaty można poczytać, zachęcam. Można się sporo dowiedzieć, jak ta 'religia pokoju' działa.



https://pl.wikiquote.org/wiki/Oriana_Fallaci

Kilka przykładowych cytatów:

'Nie chcę widzieć tego meczetu, to bardzo blisko mojego domu w Toskanii. Nie chcę widzieć minaretu wysokości 24 metrów w miejscowości Giotta, skoro ja w krajach muzułmańskich nie mogę nosić krzyżyka ani mieć Biblii. Jeśli będę dalej żyć, pojadę do przyjaciół w Carrarze, mieście marmurów. Tam jest wielu anarchistów: razem z nimi wezmę materiały wybuchowe i wysadzę ten meczet w powietrze.'

'To jest wojna, obudźcie się! (...) Czy nie widzicie, że tacy ludzie jak Osama bin Laden chcą nas zniszczyć? Że czują się uprawnieni do tego, żeby zabijać was i wasze dzieci, tylko dlatego że pijecie wino lub piwo, chodzicie do teatru lub kina, nosicie minispódniczki albo krótkie skarpetki, kochacie się kiedy chcecie, gdzie chcecie i z kim chcecie? Nawet to was nie obchodzi, idioci?'

'Kiedy pomyślisz na przykład, że taki pijak jak Jelcyn był carem, a taki ignorant jak Wałęsa symbolem wolności, zapiera ci oddech. Faktem jest, że w ostatnich dziesięcioleciach nasza epoka zrodziła jedynie dwóch liderów: Karola Wojtyłę i Bin Ladena.'

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?