1

Jednym sędzia daje awans (Portugalia), innym zabiera (Argentyna) - życie. A Var nie jest rozwiązaniem, bo jak widać można dalej drukować.

5

Argentyna musi coś wcisnąć do 60-70 minuty. Wtedy jest luz, spokój i można czekać na kontry. I nawet w razie jakby Islandia coś szarpnęła na 1:0 to jest jeszcze zapas. Kilka naprawdę fajnych akcji, klepy di Maria-Banega czy Messi-Perez-Hiquain naprawdę fajne. Szkoda słupka i okazji Hiquaina - ale Argentyna dość pewna z tyłu, gryząca trawę i w zasadzie poza Mascherano wszyscy raczej na plus.

5

Argentyna chyba jedyne co od Sampaolego wzięła to trochę towaru, bo śmigają aż miło.

1

Głęboka rezerwa chyba tylko na bokach obrony - reszta zawodników conajmniej klasę wyżej niż odpowiednicy z Islandii.

30

Bo Francja to mocna, że hoho. Taki potencjał w ataku, a w 3 spotkaniach może ze 4 składne akcje...

0

Badelj, Kovacic, Modric, Corluka, Jedvaj, Pjaca, Kramaric, Perisic - goście z 1 składu lub tacy, którzy sie o ten skład ocierają. Niezle olanie meczu.
Poza tym rezerwowi będą grać na 200% by się pokazać i liczyć na dalsze występy na mundialu.

29

Całkiem ok. Parę dryblingów, parę fajnych podań. Zdecydowanie lepiej od kolegów z ofensywny.

2

Sampaoli powiedział, że mają jasny pomysł na grę jutro i chcą zapomnieć o 2 poprzednich meczach i zacząć pisać nową historię tego mundialu. Zeby się Argentyna nie rzuciła jutro tak, że dostaną szybką kontrę i będzie po zawodach. Pasjonujące mecze jutro przed nami.

0

Fakt, przeoczyłem to. Dlatego lepiej dla Messiego i spółki żeby ruszyli mocno i wygrali to z 3:0. Wtedy nie będzie wątpliwości.

2

Każda wygrana jeśli Islandia nie wygra. Lub jak Islandia wygra to Argentyna musi wygrać i strzelić bramkę więcej.

0

Argentyna. Nie wierzę, że tacy gracze nie rzucą się na Nigerie i kolejny raz przejdą obok meczu. Jak faktycznie są bez formy to wycisną 1:0 jakieś. Jak forma jako tako rośnie to będzie 2:0, 3:1

3

Nie mów SIIII póki nie przeskoczysz.
Ledwo, ledwo Portugalia dzisiaj.

3

Masche i Sampaoli w wywiadzie mówią, że żaden konflikt na linii trener-druzyna nie istnieje. Skupiają się tylko na Nigerii, chcą wygrać i awansować dalej.

0

Argentyny jednak bym nie wrzucał do jednego worka z Polską, bo jednak prawie 60 min z Chorwacją zagrali przyzwoicie i z pomysłem - wysoki pressing i ofensywna piłka. To samo z Islandią - cały mecz cisnęli i mieli jasny plan, z tym, że oni mają u siebie bajzel na górze, od federacji - po trenera. U nas po prostu czysto fizycznie i piłkarsko brakowało. Jeśli taki Pazdan czy Grosik jest pokazywany w 35-40 minucie i łapie tlen jak topiące się dziecko to chyba coś w przygotowaniu zawiodło...
No i najważniejsze, że Argentyna ma o co grać po 2 meczach - wygrywają pewnie z Nigerią i grają dalej. A to jednak kadrę scala - pokonanie przeciwności. U nas zabrakło wszystkiego po trochu - talentu, umiejętności, taktyki, pomysłu, przygotowania.

1

Siatkarze mają zaplecze o jakim piłka nożna może tylko pomarzyć. Mamy 8-10 graczy między 18-22 rokiem życia na poziomie takich piłkarskich Gabrielow Jesusow czy Osmanów Dembele. Widzisz chociaż jednego młodego piłkarza w naszym kraju o takim potencjale? Bo ja nie. Tylko, że siatkówka przed 2006 rokiem też miała długą zapaść - jednak postawiliśmy na mocną ligę, siatkarze już tak hurtowo nie uciekali do Włoch/Rosji tylko grali u nas, sięgnęliśmy po szkoleniowców z Włoch, Francji, Belgii, Argentyny czy Niemiec - oni mają pojęcie o szkoleniu i wprowadzaniu nowych, młodych twarzy. I o 2006 roku do teraz to praktycznie jakieś upadki można liczyć na palcach jednej ręki - nie udane Euro 2007, nie udane Euro 2017, nie udana Olimpiada 2016 i chyba tyle. Mamy hale, ośrodki treningowe, dobrych fachowców - czy to z Polski czy zza granicy, mamy młode talenty, są jakieś tam pieniądze i przede wszystkim nasza liga stoi na poziomie piłkarskiej Bundesligi czy Serie A, jesteśmy 3-4 ligą na świecie, a nie 20. Nasze drużyny rok w rok grają o medale LM - a piłkarze? Mają problem przejść jedną rundę eliminacji do tej LM. Boniek i spółka powinni zacząć od ligi, tak zrobił Przedpełski (były prezes PZPS) i teraz jesteśmy ścisłym światowym topem - tak ligowo, jak i reprezentacją.

0

Ktoś dzisiaj zagrał na w miarę dobrym poziomie? Nie mogłem całego spotkania obejrzeć ale urywkami widziałem, że Zieliński coś próbował pograć do przodu i Pazdan czyścił momentami sporo. Ktoś jeszcze był kto się wyróżnił?

13

Dawać Polska! Nie słuchać pajacy z La Rambli.

7

Miną dzisiaj Lewego kasuje jak leszcza...

0

https://m.sadistic.pl/jak-napierdalac-po-ryju-vt415841.htm
Myślicie, że odgłosy klapkow czy serio tak soczyście wchodzi temu typowi? :D

1

Szczególnie 4 lata temu.

0

Argentyńskie media rzucały co raz to nowym info, że jest Sampaoli zwolniony, że zawodnicy nie wyjdą na mecz jak dalej będzie trenerem. Ale poszło dementi na wszystko (tylko chyba nie oficjalne), że ich celem jest wygranie z Nigerią i awans.

1

DragonFix mu postawi xD

2

Zależy kiedy. Jeśli na teraz to zdecydowanie Isco. Jeśli parę lat wstecz to tylko i wyłącznie Modric.

0

Bardziej chodzi o to, że ma pod nosem VAR i może w każdym momencie pobiec do monitora, a nie podyktował 2 lub nawet 3 karnych (reka Islandii) w 2 prowadzonych spotkaniach. Ja osobiście go lubię bo często daje twardo grać ale i ma szacunek u zawodników, nie daje sobie w kaszę dmuchac z tym, że mundial (mundialowy var) go 'lekko' weryfikuje.

0

On nie chciał najlepszych strzelców żeby wymieniać Ronaldo, tylko najlepszych piłkarzy.

3

Ciężko odpowiedzieć, bo niektóre drużyny zagrały 1 mecz a niektóre 2 mecze. Póki co Coutinho ciut przed Modriciem i Rakiticiem. Czekam na Hirgvina Lozano, bo zaczął z wysokiego pułapu z Niemcami.

8

A za kogo pierwszy skład? Za Coutinho czy Busiego? Bo w kadrze ma problem z Brozoviciem nawet - już nie mówiąc o Rakiticiu.

1

Na pewno minimum remis będą chcieli ugrać - żeby podtrzymać morale i mecze bez porażki. Poza tym to wyjdzie pewnie 4-5 rezerwowych do ogrania się ale też chłopaki nie mogą tracić rytmu meczowego i zostać bez spotkania jakieś 10-12 dni, więc kilka zmian będzie ale jak masz na ławce takich piłkarzy jak Jedvaj, Badelj, Kramaric, Kovacic, Pjaca czy Corluka to Twój poziom jakoś mocno się nie obniży, gracze rezerwowi też będą chcieli się wykazać.

0

Co jest z Di Marią? Nie poszło mu z Islandią i przyspawany do ławki? Banega dał dobrą zmianę z Islandią - po jego wejściu gra ruszyła dopiero. Ogólnie wydaje mi się, że tutaj trzeba wrzucić największe armaty i zawodników doświadczonych więc raczej Acuna czy Pavon powinni siedzieć na ławce, a zwykłe 4-2-3-1 z Benegą i Mascherano w środku, przed nimi Messi, Dybala, Di Maria i wyżej Aguero.

0

Pamiętajmy, że za Martino czy Sabelli też akcje były pchane przez Messiego. Tutaj problemem są decyzje kadrowe i dobór taktyki. Jeśli masz ofensywnie usposobioną kadrę to może by spróbować 4-2-3-1 albo 4-3-1-2? Albo jeśli posiadasz w kadrze facetów z potencjałem Dybali, Banegi, Lo Celso, Di Marii, Fazio czy Hiquaina to dajesz im trochę pograć? On stawia na wynalazki - Acune, Pavona, Meze, Enzo. I uparcie się tego trzyma. Ja rozumiem, że może Di Maria, Dybala czy Lo Celso są lekko pod formą teraz lub nie pasują do jego koncepcji ale to są gracze, którzy jednym zagraniem potrafią zmienić obraz meczu. Ile razy robił to Dybala czy Di Maria w ubiegłym sezonie? Nie wystarczy mi palców żeby to zliczyć, a Sampaoli niestety tego nie widzi. On marnuje zupełnie potencjał tej kadry, oni grają może na 15-20% swojego potencjału...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?