Kubix93
Dołączył/a: czerwiec 2014
5 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
3 razy przy piłce. Kiedy ustawiał na wapnie, kiedy strzelił karnego i przy farfoclu po ziemii na 2:1. Ale w sumie jak na niego to tak dobry mecz :D
1
De Gea kocur!
0
Jutro ESCANDALO musi się pojawić na okładkach :D
0
To jest dobra informacja. Potrzebujemy pomocnika i ewentualnie obrońcy. Z przodu jest Messi, Suarez, Dembele, Coutinho + z ławki Paco. W drużynie rezerw bardzo utalentowany Abel Ruiz.
12
LuisSalvano proszony o wypowiedź :D
1
Ja póki co biorę pod uwagę swoje 120-tysieczne miasto to widać gołym okiem jaki rozrost nastąpił. W ciągu ostatnich 5 lat jest wiele zmian, miejsc pracy nie brakuje, nawet dla Ukraińców których jest tu u mnie już pewnie parę tysięcy. Tyle, że w mieście stoi sporo dużych firm, które zatrudniają 1000-2000 osób, a niektóre nawet ponad 5 tysięcy.
0
Morfologia też ok. Badania to póki co mocz i 2 razy krew - wszystko czyste. Był od razu laryngolog - uszka w porządku. Typowe badania na zapalenie opon (sztywność karku, zawroty głowy) i typowe badania na udar słoneczny (biegunki brak, wymiotów brak, za niska temperatura ciała jak na udar, żadnych zawrotów głowy, żadnego przegrzania i nawet opalenizny, nie 'lała' się przez ręce). Wszystko wykluczyli. Potrzeby fizjologiczne córka załatwia bez problemu - żadnych biegunek ani nic. Tylko i wyłącznie ból głowy i apatyczna jest. Bo gorączką jako taka się pokazuje ale 37-38 wyskoczy przy bólu głowy raz czy dwa na dobę - to też żadna straszna temperatura.
0
Właśnie tego się boje - że to mogą być zmiany neurologiczne, nowotwór czy inne ścierwa. Nie ma objawów typowych dla np udaru czy zapalenia opon mózgowych, lekarze to wykluczyli i w zasadzie mówią, że po prostu jest zmęczona upałami, trochę więcej czasu spędziła przed tv (fakt, bo od piątku na dworze była tj mówiłem łącznie może z 3 godziny), wdała się jakaś drobna infekcja i ból głowy i tyle. Teraz powiedzieli, że zwalczą gorączkę jeszcze (chociaż i tak już jest 37-37,5) i wychodzimy, a córka teraz ma się ok, ale wczoraj czy w Niedzielę to wrak nie dziecko - ból głowy, placz, pot i znikoma gorączka (37,5-38). Dziwne strasznie objawy - nietypowe dla żadnej choroby, bo i brak nudności, wymogów, biegunki czy zawrotów głowy. Tylko ból głowy i apatia.
0
Nie mam. Nawet póki co nam nie pokazali - przychodził lekarz z badaniem krwi i moczu. Wszystko czysciutko jak u zdrowego dziecka, nawet CRP idealne. Lekarze mówią, że to jakiś wirus, a że zaczął się od bólu głowy tym razem a nie jak zawsze od kataru/gardła to cóż - zdarza się. Niepokojące jest właśnie to, że kiedy pytamy jaki wirus to kiwają głowami - jakby sami nie wiedzieli. Córka ma się lepiej - przyjmuje płyny, gorączki nie ma dużej i od wczoraj od około 16 ożyła - rozmawia, chce się bawic, ból głowy ustępuje ale wiadomo - dostawała na zmianę przeciwbólowe i przeciwgorączkowe to z niej to zeszło.
0
Tu przyczyną musi być głębsza - bo lekarze pierwsze co to są uszy i zęby, potem katar i gardło. Wszystko niemal perfekcyjnie czyste. A szukam w internecie podobnych przypadków, bo lekarze nie wiedzą o co chodzi. Teraz był właśnie obchód to powiedzieli, że córka się zrobiła pogodniejsza (to fakt) i jak jej minie gorączka (37-38,2 mniej więcej taka ona była) to nas wypiszą, bo tu jakiś drobny wirus był (ale we krwi czysto, w moczu czysto) - czyli tak naprawdę nie znają przyczyny. Jakieś przemęczenie od upałów - fakt, że mało jadla od Niedzieli ale piła dużo, normalnie sie zachowywała, z ostrożności nie wychodziliśmy z domu. W tym roku - w gorsze upały - wychodziła normalnie z domu, miała czapkę, posmarowana kremem, piła jak zwykle i nic się nie działo, a teraz takie akcje.
0
Zna się ktoś tutaj na medycynie? Dziecko, wiek 3 lata - jedyne objawy to ból głowy (4-5 razy na dobę, dość silny bo dziecko płacze), apatia (córka raczej żywa, a od niedzieli właśnie przez 75% czasu chce tylko spać, pić i odpoczywać). Żadnych nudności, żadnych wymiotów, żadnych zawrotów głowy - pije normalnie, nie chce jeść. Na słońcu w tym upale była od piątku (czyli ostatnie 96h) łącznie może jakieś 3-4h, z czapką na głowie i z butlą wody w rękach żeby się nie zgrzala, więc nie ma mowy o udarze, wykluczone też zapalenie opon mozgowych. Uszy zdrowe, lekki katar i gardło może lekko różowe. Uraz głowy odpada, córka jest wrażliwa na każdy upadek - wszyscy bysmy zauważyli że uderzyła się w głowę. Kleszcze i inne odzwierzęce choroby odpadają - oglądaliśmy ją 500 razy, lekarze także. We krwi czysto, żadnego stanu zapalnego nawet. Mocz jeszcze w badaniu.
Oczywiście dziecko już od niedzieli jest u lekarza, jak tylko zaczęła się na ból głowy skarżyć - lekarze nic nie mówią, nic nie wiedzą - według nich dziecko ma jakiś mały wirus, który zaraz zdiagnozują. Przeszperałem pół Internetu - nic nie znalazłem.
0
Właśnie nie do końca wiem o co mu chodziło. Bo jak większość z nas wie to są takie pozycje gdzie się przypisuje dany numer np klasyczna 10, 6 (rozgrywający), 8 (bardziej wysunięty pomocnik) czy 9 (napastnik) ale co ma do tego rozstawienie na boisku? Alves latał z 6 na prawej obronie i nikt nie mówił, że jest rozgrywającym :D
0
A kto Ci tak powiedział? Pierwszy przykład z brzegu to Messi ma 10 i nie gra jako środkowy pomocnik. Poza tym 6 to rozgrywający - rzadko kiedy gra jako defensywny pomocnik. To moim zdaniem zależy od drużyny i zawodników w niej grających - Coutinho lata z 14, której nie wymieniłeś i nie ma problemu, Rakitic lata z 4, bo niejednokrotnie mówił że to jego ulubiony numer - a według Ciebie to numer dla stopera.
0
Dla mnie już gorsze cieszynki to uciszanie kibiców rywala lub te brazylijskie tańce, które kiedyś Puyol ogarniał u nas. Zwykła cieszynka z gry, którą ktoś lubi? A co w tym złego? Jeden pokaże koszulkę, inny zrobi salto, kolejny rzuci się na szczupaka w narożnik, a taki Antoine zatańczy szybki taniec ze swojej ulubionej gry. Nikomu nie ubliża, nikogo nie ucisza, z nikogo nie drwi.
1
Brazylia ma mega pakę indywidualnie i widać, że też grają pod siebie, znają się perfekcyjnie i atmosfera lajtowa jak to u nich - główny faworyt. Potem dość zgrane teamy to Niemcy i Hiszpanie, tyle że mało takich Neymarow, Coutinhow czy Willianow u nich, mało kto tam pociągnie w pojedynkę jak nie będzie szło. Następnie Francja - mnóstwo błysków fajnej piłki, nie wiadomo jak będą wyglądać jako drużyna + nikłe doświadczenie, bodajże nikt z nich nie grał nigdy wyżej niż 1/8 mundialu. Potem wieksza grupa pościgowa, która ma swoje plusy i minusy tj Argentyna (Messi, fajna atmosfera), Belgia (mnóstwo indywidualności), Anglia (to samo co Belgowie), Portugalia (Ronaldo, remisy, szczęście i pakty z diabłem) czy chociażby Chorwacja (doświadczona ekipa, paru graczy światowego topu, wyglądają na mocno zgraną paczkę).
0
Królowa TVN, 4 zupki vifona roztapirzone na głowie i jazda z programem :D
0
Nie żartuje, fajny mecz Grześka - szczególnie, że sezon baaaardzo przeciętny miał.
3
Pazdan słaby punkt zdecydowanie, Krychowiak poza jedną groźną stratą to naprawdę dzisiaj klasa - pressing, odbiór, podanie i przerzuty. Niemal wszystko mu wychodzi. Linetty też nieźle - widać, że szukamy szybki ataków po odbiorze - kilka podań maksymalnie i już ma być wrzutka/strzał. Przez 15-20 min optymistycznie to wyglądało.
0
Pewnie jacyś kibole :D
1
Tak sobie czasem myślę, że Ty musisz niezłego lolka co raz obalić żeby nad tym wszystkim tak myśleć i to nam przedstawiać ;)
1
#PedeudoOut
2
Strasznie wyrachowana jest ich gra. Mają niewielu graczy, którzy się wyróżniają, prawdopodobnie żaden obecny piłkarz Islandii nie zapisze się na kartach europejskiej piłki ale ich serducho, ich inteligencja, ich taktyka i atmosfera są niemal tak duże jak ego Cristiano.
2
Bedorf od dobrego roku (nawet 1,5 roku) zalicza ciągły regres, Pudzian zalicza ciągły progres - z każdą kolejną walką widac, że pracuje nad kondycją, techniką itp. Cholernie zawzięty facet - z takiego zbitego kloca w kilka lat stał się naprawdę solidnym ciężkim.
2
Jedna z większych niespodzianek. Tak jakby Brazylia nie zabrała Coutinho, a Francja np Mbappe.
0
Gomez? Draxler? Rudy?
Przecież Sane ich zjada wszystkich - dla mnie to był pewniak do 1 składu na skrzydło, a on nawet nie jedzie...
3
Idealnie się odnalazł w tym Realu, bez niego ciężko by było Królewskim o takie wyniki.
0
Tu podłoże ma raczej genetyka. To samo jest z Rafinhą - strasznie ich męczą urazy. Zawodnik naprawdę porządny, w swojej najwyższej formie robi różnicę, no ale musielibyśmy się pogodzić z tym, że na około 50-60 spotkań rocznie Alcantara spędzi conajmniej 15-20 w szpitalu.
0
Francja podstawą praktycznie. Bez libero pierwszego i bez rozgrywającego. Jesteśmy mega w gazie, oby tylko na MŚ forma taka była - to walka o medale będzie.
0
Miałem wybity bark - nie da rady grać raczej, chyba że mają takie leki że nie czujesz nic, bo za każdym nawet lekkim kontaktem Salah byłby w coraz gorszym stanie, aż ból pewnie znowu by mu nie dał w ogóle biegać. Musiałby cały mecz biegać gdzieś z boku i oddawać szybko piłkę żeby nie mieć kontaktu z rywalem - a taki gracz się nie przydaje kompletnie.
1
Nie przesadzajmy, bo jeśli chodzi o grę w obronie, wybieganie (kondycja) czy chociażby walkę o każdą piłkę to jednak Ivan jest tu klasę wyżej. Niemiec jest statystą raczej w obronie - często idzie na jeden zwód, jak się zapędzi za połowę to już go w obronie nie zobaczymy. Jest moim zdaniem lepszy nieco od Rakiety ale nie, że poziom wyżej. Poza tym to inne charakterystyki.