Kubix93
Dołączył/a: czerwiec 2014
5 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zwykła przepychanka w polu karnym. Poza tym Juve tak grało cały mecz - to Real prowadził grę, a Juve z dośrodkowań i pojedyncze kontry. Włosi czekali na dogrywkę - sędzia użył gwizdka a zdecydowanie nie musiał. Bo gdyby w takich sytuacjach były gwizdki to Ronaldo by stał po każdym różnym z piłką na wapnie i ładował kolejne karne.
4
Karny taki naciągany. Przy różnych czy wrzutkach w pole karne takie popychadła lecą non stop i gwizdek milczy, a nogą go nie ruszył. Decyzja mocno naciągana - ale Real tak awansuje od kilku lat, w którym ich meczu w LM poza fazą grupową nie ma kontrowersji? Szkoda, że w 90% pod Real gwizdanie...
0
Z jakiś 40 metrów i z ostrego kąta - dodajmy, że miał blisko rywala i decyzje podejmował na już, w ciągu sekundy. Metr niżej i by wpadła.
1
Mała szansa na remontade - daje im z 10% ale tylko dlatego, że nie ma Ramosa/Nacho którzy są pewni. Vallejo to jednak półka niżej.
1
Jaki Denis - tam będzie grał Andre Gomes lub od biedy Paulinho.
0
Tu nie chodzi o wypalenie, a o ZLEKCEWAŻENIE. W Chelsea to właśnie Pique, Busi i Messi zagrali zajebiste zawody i byli tymi liderami. To samo w wielu innych meczach tego sezonu - nie raz też Iniesta trzymał wysoki poziom. Oni po wylosowaniu Romy byli głowami w półfinale, a po pierwszym meczu to najchętniej by na Olimpico rozłożyli leżaki i czekali 90 minut i na piątkowe losowanie.
2
Tak się teraz człowiek zastanawia - po co nam Griezzman? Po co nam Arthur? Tu trzeba kogoś pod taktykę Valverde - jakiś Bakayoko, Fellaini czy inni tego typu rzemieślnicy. I nie pozbywać się Andre Gomesa czy Paulinho tylko oddać Inieste, Denisa lub chociażby Dembele - to są gracze, którzy mają trochę kreatywności, dryblingu i magii. A Barca nie gra kreatywnie, nie drybluje i nie ma ani trochę magii. Trzeba nasprowadzać typowych najemników - wciskać szybko bramkę na 1:0 i od razu defensywne zmiany, piłki w kosmos i na auty lub murarka. Coutinho też się nie przyda na LM w sumie, bo nie umie bronić, a tu trzeba chłopów co potrafią biegać i odbierać piłki na 1-50 metrze. Z przodu tylko Messi (on i tak wszystko zrobi - sam sobie poda, rozegra, sam strzeli coś na 1:0), a reszta jest od bronienia.
5
Tak rozmyślam nad tą porażką i nie wiem do tej pory - JAK to się stało? Ja rozumiem, że jest gorszy dzień i grasz z mocnym Realem, piekielnie taktycznym Juventusem, z minimalistycznym Atleti czy nawet z mega ofensywnym PSG i zdarzy się porażka. Ale KIM w europejskim futbolu od wielu lat jest AS Roma (z całym szacunkiem)? Kim oni są dla Barcy? Małym szczurem na tle Rekina? Niemowlakiem w objęciach matki? Przecież to drużyna o klasę gorsza - już nie mówie o potencjale, ale nawet taktycznie czy technicznie...
Nie wspominając o doświadczeniu, bo u nas pół kadry to już nie ma gdzie trzymać medali. Oczywiście gratulacje dla Rzymian - oni o ten awans walczyli, w przeciwieństwie do nas i to oni są zasłużonym zwycięzcą tego ćwierćfinału. Tylko dalej po głowie krąży mi pytanie - JAK?
2
To co panowie - w końcu kogo w tym półfinale? Bayern czy Liverpool? A może ten Real, bo jednak nikt poza nami ich nie zatrzyma :D
1
Ciekawe czy strona padnie jak odpadniemy...
0
Tam jednak się pojawiły sytuację, ba - nawet setki były. A tu nic - zero.
0
Roma nas tłamsi tak, że ciężko sobie przypomnieć podobny mecz w ostatniej dekadzie. Tak w skrócie :)
1
Niezła ta Barca, grają w Rzymie i cisną Romę aż miło, tamci nawet nie mogą do piłki dojść i auty obijają, pressing jak za Pepa...oh wait...
A tak już bardziej na poważnie to zero wyprowadzenia, zero pressingu, zero składnych akcji - nie gramy nic. Nie chcę nawet myśleć co to będzie jak siądzie na nas tak Real w lidze czy inna mocna ekipa w półfinale LM (daj Boże ten półfinał). Roma, 4 drużyna z Serie A, bez żadnego nazwiska z topu robi z nami jak na razie co chce. Trochę się w piłkę kopało - wiadomo, że to nie będzie trwało cały mecz, bo koło 55-65 minuty Rzymianie siądą i wtedy tylko się modlić by dalej było 0:1 i by ich DOBIĆ. Ale nie, że skromnie 1:1 i tyle - oddać im tą połowę i (tak jak m.in Realowi) załadować ze 3 bramki.
0
14 lat kibicowania i widzę Barcę, która wykopuje na auty chyba pierwszy raz - nieźle.
0
Zajechany to może być człowiek, który tyra na budowie po 12h, a to często się zdarza, że nawet nie jest. A nie piłkarz zarabiający kilka milionów w rok.
1
Dlaczego nasi po prostu w swoim stylu nie mogą ruszyć DO OSTREGO PRESSINGU? Wtedy Roma wypieprza piłki po autach, oni tak piłki nie wyprowadzają jak my...
0
Barca całkowicie stłamszona, ciekawy widok.
0
Ja mam znajomych, którzy tyrają 10-12h dziennie (sam tak kilka lat temu zaczynałem) i to nie rzadko gdzieś na budowie - mocno fizycznie, a po pracy i dzieckiem się zajmą i zakupy do domu zrobią, a nawet niektórzy sobie robili trening na siłce. I tak 250 dni w roku, bo często w soboty - i jakoś nie są i nie czują się zajechani więc dlaczego Suarez czy Rakitic w wieku 30 lat mają być zajechani po przebiegnięciu jakiś 40-50km tygodniowo? Liczę mniej więcej 10km na mecz 2 razy w tygodniu i po około 5-6km na trening 4 razy w tygodniu. Tak na ludzką logikę to nie bardzo mogą być zajechani.
0
Na pewno trzeba gwizdać wolny dla rywali i dostajesz żółtą kartkę, a z resztą to myślę, że lekarz powinien pomóc.
0
Przeszczep włosów od Gąsowskiego :D
87
Gadka szmatka, a Dembele ma już 5 asyst :)
1
Panowie już głowami w domach, truchtają a tutaj rywal nie odpuści. Wrzucić bramkę lub dwie i wybić im grę z głowy jak w 1 połowie.
1
Jak Semedo 5 to Umtiti 2 :D
1
Moim zdaniem na Leganes odpoczynek dla Luisa, Pique, Rakiticia, Roberto i Umtitiego. Iniesta też mógłby chwilę odsapnac przed ważnymi meczami. Messi i Busi o ile wszystko fizycznie z nimi ok to powinni zagrać żeby złapać rytm po przerwie i ewentualnie przy dobrym wyniku ich zmienic, tak samo Semedo niech łapie rytm, bo się przyda. Ławkę jednak mamy mocniejszą niż w ostatnich latach.
Stegen, Semedo, Mina, Verma, Alba, Busi, Paulinho, Coutinho, Messi, Paco, Dembele.
Optymalna jedenastką, no może Denisa gdzieś wcisnąć bo zasługuje chłopak. I tak samo to powinno wyglądać jak z Romą - zrobić swoje w godzinkę (czytaj strzelić 2 czy 3 bramki) i potem dodreptać mecz, to samo rewanż z Romą. Wolę takie spotkania pod koniec sezonu niż jakieś rwane 5:2 czy 4:3 pełnym składem jak za Lucho. Dać pograć rezerwowym - czeka nas finał PK, klasyk i półfinały LM i to w tych meczach mamy wypruwać z siebie żyły i grać pełne 90 min na spięciu, reszta spotkań to czas na lekkie rotację i kombinacje, nie gramy z jakimiś mega rywalami żeby po 3-4 zmianach w składzie przegrywać czy remisowac wszystko do końca.
0
Moim zdaniem powinno się 3:3 skończyć, może w rewanżu by na poziomie zagrali...
0
Barca dzisiaj chyba nastawieniem 'to tylko Roma, wyjdziemy i samo się wygra'.
1
A na PC wyszukiwanie statystyk z Ronaldo i wrzucanie na La Ramble ;)
0
Jedną nogą Bayern i Real w półfinale. Ciekawe czy Barca i City jutro też zaklepią swoje awanse czy ciut więcej emocji będzie i jednak jakieś bramkowe remisy popadają.
0
No ale czemu najczęściej w meczach z nimi ? Z Atletico, z Bayernem, z PSG też może nie było nic wielkiego, ale mimo wszystko na korzyść Realu sędziowanie, teraz z Juve 90% sytuacji stykowych pod gości. Ja tam rozumiem - sędzia też człowiek ale dlaczego nie rzuci karnym z dupy dla PSG/Atletico/Juve czy Bayernu? Do LaLigi nic nie mam - podejrzewam ze mamy z nimi podobną statystykę pomyłek sędziowskich ale w LM w ostatnich latach to zakrawa o jakiś żart.
4
Real chyba nie lubi wygrywać czysto, szczególnie w LM :D