0

Messi zagra za 4 lata, na bank. Sama kadra była mocna, tyle że były prawdopodobnie jakieś konflikty i niestety część graczy poza formą (szczególnie podpora Mascherano). Udało się postawić pod ścianą faworyzowanych Francuzów, walką udało się wywalczyć awans - bramkarz, obrona. Tutaj bym szukał przyczyn, bo jednak bramki wpadały, Messi z Banegą kreowali, coś tam dorzucił i Aguero, i di Maria, i Hiquain. Za łatwo wpadały im gole - mieli 2:1 z Francją i w 10-15 min wpadło 2:4 - tak się wygrać nie da. Dla mnie byliby faworytem gdyby byli pewni z tyłu jak 4 lata temu, bo w ataku by coś wpadało zawsze przy takich graczach. Po fazie grupowej było słabiutko, natomiast wczoraj już odpadali z podniesioną głową - walczyli, strzelali, cisnęli Francję, dali fajny pokaz, było na co popatrzeć ale wszystko niemal im wpadało, każda akcja Francji to gol lub setka.

3

Oni mieli problem w obronie, bo w ataku to im wchodziły bramki, Messi coś kreował, reszta też się starala. Oni by byli głównym faworytem gdyby mieli atak z tego turnieju, a obronę sprzed 4 lat.

5

CR wczoraj nie zagrał nic, jedno wielkie ZERO. Messi wczoraj też nie brylował, ale w tym natłoku graczy Francji, których miał udało mu się zaliczyć 2 asysty, 3 dryblingi i 4 kluczowe podania. Cristiano natomiast chyba tylko mentalnie próbował kolegów zmobilizować, bo fizycznie na boisku go nie było. Szkoda dla turnieju - szczególnie Argentyny, bo ich gra w ataku naprawdę mogła się podobać, zabrakło jakości w defensywie.

0

To by była trafna dechzjay, bo być może Simeone nadchodzi ;)

0

Argentyna była mocna, oni z bardzo solidną obroną zaszli by dużo dalej. Francja z drużyną ogarniętą w obronie leci z turnieju. Szkoda Leo, szkoda Angela (bo dzisiaj niezły mecz), szkoda tego teamu, bo jakby byli bardziej zorganizowani z tyłu to paka mocna. Teraz Urugwaj do boju! Ograć ekipę Crisa i z Francją będzie w miarę łatwo.

0

Francja polega z kimkolwiek kto ma ogarniętą obronę.

5

Fazio kozak. Bramkarze także są zajebiści. A po meczu szukanie winy w Messim, Aguero, Hiquainie i całej ofensywne reszcie.

0

Na prawym skrzydle - przypomnijmy. No jeśli twierdzisz, że Dybala sam o sobie gada głupoty to ok. Bo to właśnie on sam często dawał do zrozumienia, że gra w kadrze/ewentualny transfer do Barcy są niemożliwe, ze względu na Leo.

0

Dybala sam mówił, że porusza się w podobnych strefach co Messi. On nie jest ani napastnikiem, ani lewo skrzydłowym więc nie ma dla niego miejsca w kadrze poki Leo gra.

0

Może się chłopak przebudzi, co z Islandią i Nigerią nie wychodziło mu nawet przyjęcie prostej piłki.

0

Miranda to kozak będzie, strasznie mi się podoba taki typ obrońcy.

3

Portugalia nie da rady Urusom. Za mocni są.

1

Argentyna ma szansę jedynie wtedy kiedy Mascherano, di Maria, Aguero/Hiquain się obudzą. Bo sam Banega i Messi to mało.

1

Francja ma dużo lepszy potencjał kadrowy, ale i w Argentynie może odpalić di Maria, Hiquain, Aguero, Dybala czy Mascherano. Ciekawy mecz będzie pod jednym warunkiem - Messi musi być dodatkiem w tej układance. Bardzo ważnym dodatkiem ale i TYLKO dodatkiem. To nie są lata 60 gdzie sobie Pele przyjeżdżał na mecz, nikt go nie znał i walił po 5 bramek. Tutaj liczy się taktyka i głowa - jeśli Messi jest pilnowany przez 2-3 graczy to szybka piłka na takiego Aguero/di Marię/Hiquaina i oni muszą też coś pokazać, coś zagrać. Sam Messi wspomagany przez Banege (swoją drogą bardzo fajny gracz - kreatywny i bardzo pracowity) to będzie za mało. Z kolei Francja też mega pod formą - jedyny gracz z sześciu 'ofensywnych' piłkarzy który gra na poziomie to Kante. Reszta też szuka formy i cała Francja czeka aż odpalą.

0

Chyba jednak Aguero ze względu na obronę Francji - oni mogą mieć problem z szybkim zawodnikami typu di Maria, Pavon, Aguero (Messi wiadomo). A Hiquain jest po prostu wolny, co prawda lepiej gra ciałem, chyba też lepiej szuka miejsca (wychodzi lepiej do podań, umie na klepkę fajnie nie raz zagrać) ale jak widzę jakieś prostopadłe podanie od Messiego/Banegi to raczej w stronę szybkiego Kuna, bo Hiquaina to i Varane i Umtiti przegonią raz dwa.

0

Myślę, że jak ktoś ma mocna kadrę, jest dobrze przygotowany fizycznie, faktycznie i mentalnie przede wszystkim to bez różnicy mu z kim zagra. Tj chociażby Barca w LM 14/15

0

I co w związku z tym? Jak chcesz być mistrzem świata to wygrasz z Brazylią, Hiszpanią i Francją.

2

Banega oczywiście poziom niżej - ale jak gra na tym mundialu to i Argentyna coś potrafi stworzyć. Jak go nie ma to 3 blisko Leo i pograne.

0

Od Sane? Pewnie, że nie. Gość by im zrobił robotę, za Wernera, który grał non stop na lewym skrzydle w sam raz by był.

0

Argentyna to musi ogarnąć swoją grę, bo bylo lepiej niż z Chorwacją ale to za mało. Jak wyjdą z czystą głową, bez błędów ala Mascherano wczoraj to nam się szykuje porządny meczyk.

4

Ależ karma ostra Loewa. Marc nie przyjmuj więcej powołania tam.

1

Niemieckie łzy xD

0

6

0

Argentyna miała zdecydowanie trudniejszą grupę.

19

Jak Portugalia gra jeszcze większe gówno. Argentyna czy przegrywa czy wygrywa to atakuje. Portugalia murowała z Hiszpanią, z Maroko i pół meczu z Iranem...

0

Argentyna i tak wyszła z nie lada kłopotów. Oni się chyba nawet z tej medialnej paplaniny trochę uwolnią i wyluzuja, bo oni już praktycznie byli wisielcami. Jest bardzo dużo do poprawy - gra jest słaba, ALE są naprawdę bardzo solidne przebłyski. Dzisiaj pierwsza połowa niemalże idealna - Nigerii na boisku nie było - trochę szczęścia, trochę skuteczności i spokojne 2-3:0 do przerwy. Z tym, że patrząc na Francję to tam też są problemy, bo ich potencjał jest OGROMNY, wydawało by się, że niemal nieograniczony, a grają...mocno średnio lub nawet słabo. Nie mają środka pola - jest defensywny Kante i nic więcej. Dość solidnie w obronie i piłki do ofensywnej trójki z przodu, której ewidentnie nie idzie. Całokształt tylko i wyłącznie solidny. Tu jest tak mniej więcej 60-40 dla Francji.

3

Jest Dybala i właściwie to dlaczego nie spróbować dać mu zagrać na lewej stronie? Przecież od jednym podaniem/strzałem może odmienić losy meczu, a jednak di Maria nie trafił najwidoczniej z formą na mundial, bo i fizycznie i techniczne nie wygląda najlepiej. Moim zdaniem mimo wszystko chyba Aguero dałby więcej z Francją - pamiętajmy, że to nie będzie obrona Częstochowy jak dzisiaj tylko Messi i spółka będą mieli zdecydowanie więcej miejsca.

10

Nie wierzę, że Mascherano drugi raz z rzędu zagra tak FATALNY mecz. To jest trzon gry defensywnej - chłop musi wziąć się w garść na najważniejszy mecz/najważniejsze mecze. Rojo i Otamendi dość pewnie, boki obrony w miarę - nic nie popsuli, w ataku oprócz asysty Mercado też nic nie pokazali. Problem leży wyżej, bo poza obrońcami jest 6 graczy w polu, z których tylko Messi i Banega dają cokolwiek tej drużynie. Tam drzemie potencjał - i na grę pozycyjną i na kontry. Wystarczy popatrzeć na całą pierwszą połowę - klepki Messiego z Hiquainem, Benegą czy Perezem (atak pozycyjny) czy chociażby akcja di Maria-Banega (piękna kontra). Oni muszą obudzić się w ataku - mimo wszystko Aguero jest lepszą opcją od Hiquaina, a Angel albo się obudzi albo musi usiąść na ławce. To jest przebojowy skrzydłowy - z niezłym dryblingiem, z przyspieszeniem i dobrym podaniem/dośrodkowaniem, a dzisiaj? Kilka fajnych klepek, a poza tym nie umiał opanować prostych piłek - na takim poziomie to niedopuszczalne. A na ławce jest paru grajków którzy mogą go zastąpić - Dybala, Lo Celso czy Pavon od biedy. Z Argentyny zeszło ciśnienie - oni mogą się tylko poprawić, bo jedyne co im do tej pory wyszło to pierwsze 45 minut z Nigerią, bo pograli naprawdę fajną i szybką piłkę. Nie dali rywalom dojść do głosu, pewnie bronili, dobrze rozgrywali (poza paroma farfoclami Mascherano) i do tego pokazali, że w ataku mają coś do zaoferowania - głównie dzięki Banedze ta gra się zazębiała.

1

Jednym sędzia daje awans (Portugalia), innym zabiera (Argentyna) - życie. A Var nie jest rozwiązaniem, bo jak widać można dalej drukować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?