1



Gdzie, on się podział.....

1

Cały czas była, na trybunach.

25

Dobre interwencje, przeplatały się ze złymi interwencjami. Tak można opisać grę Pique w tym meczu. Szkoda tylko, że te złe interwencje przesądziły o wyniku...

2

Barcelona jak jeszcze niedawno Real. Głośne nazwiska w ataku, burdel i chaos w obronie. Nawet nasze serwery po meczu siadły jak kiedyś fioletowa po przegranych. Quo vadis Barcelono?

1

Cała magia CR7

http://cdn.makeagif.com/media/10-14-2014/4yWUVB.gif

Dziś, możemy się spodziewać podobnych jego fenomenalnych zagrań.

3

A tam, Pedro :D

2

Będą dzisiaj, w nocy oceny za mecz z Ajaxem ?

3

Ja osobiście nie sądzę, że z Busim kosztem Masche w pierwszym składzie znacząco stracimy na agresji w środku pola i balansie między obroną i atakiem, o ile od początku zacznie Rakitic (inaczej być nie może). Chorwat dał nam to, czego nie dają już Iniesta i przede wszystkim Xavi - czyli szybkiego powrotu do defensywy, wysokiego, skutecznego pressingu czy ogólnie pojętej gry w destrukcji (wślizgi, odbiory, walka bark w bark, taktyczne bądź szybkie faule na przerwanie kontry etc.). A piłką przecież operować też potrafi. W końcu to u nas gra mocno cofnięty, a w Sevilii z tego co wiem ustawiany był znacznie wyżej, wręcz jako mediapunta czy tam ofensywny pomocnik. Tutaj ma inne zadania - z których wywiązuje się imo co najmniej bardzo dobrze - bo też za dystrybucję i operowanie piłką na połowie rywala odpowiada Leo do spółki z Iniestą. Ale że Ivan umie zagrać otwierające podanie udowadniał już w tym sezonie, a tym bardziej w poprzednich. Ktokolwiek zagra obok niego to możemy być w miarę spokojni o środek pola. Inna kwestia to skrzydła.

Z Busiego nie robiłbym też jakiegoś znacznie bardziej ofensywnie usposobionego defensywnego pomocnika (jakkolwiek dziwnie to brzmi) od Masche. Może sprawiać takie wrażenie, bo ma świetną technikę użytkową, świetny odbiór bez wykonywnia wślizgów i tendencję do grania krótką piłką, ale przecież to nie Yaya z Barcelony czy nie wiem... Matuidi, który lubi się podłączyć do akcji i wbiec agresywnie w szesnastkę. Już częściej można go dostrzec między dwójką stoperów niż gdzieś z przodu.

3

Nie wyczuwasz żartu ?

11

Iwański zrobi to za nas. Przy każdym dotknięciu piłki przez Ronaldo, dostaje orgazmu.

3

Bartra biegł z urazem mięśniowym. Sam mówił,że w pierwszej połowie zdołałby dogonić Garetha. Zreszą, obejrzyj powtórki i zobacz, jak biegł Bartra. Widać było,że coś go powstrzymuje.

4

Messi dalej ma rekord, gdyż obowiązuje on po wyjściu z grupy.

2

Ja bym Suareza trzymał na maj. To wtedy rozstrzygnie się sezon i chłop po rocznym odpoczynku będzie świeży jak nikt. No chyba że poczekać do przyszłego sezonu żeby spokojnie przepracował presezon.

2

W tej sytuacji – jaki by nie był Faus – nie można nagradzać tak nagannych postaw. Nawet jeśli chodzi o Argentyńczyka.
Przestańmy zatem mówić o Messim jako o niezwykle skromnym i cichym bohaterze. To już nie ten Leo. To już Leo, który – rozpieszczony przez otoczenie – daje sobie prawo do rozstawiania wszystkich po kątach. To Messi, który rzucał zakrętką, bo Gerardo Martino ośmielał się zdjąć go z boiska.To Messi,który obraca się tyłkiem do Enrique.To Messi, który wiceprezydentowi zarzuca niewiedzę o futbolu. W końcu to Messi, który z ojcem kombinują i – mimo wielomilionowych dochodów – oszukują urzędy podatkowe.

Mam wrażenie, że to to właśnie Jorge Messi ma tak fatalny wpływ na swojego potomka. Ojciec zna wartość syna i stara się wycisnąć ją jak cytrynę.
Leo to nieoceniona wartość Barcelony. To nie gwiazda, to cała galaktyka. Może więcej, ale nie za dużo. To nie on rządzi klubem, choć to właśnie on zapewnił mu w ostatnich latach niesamowite sukcesy. Niech jednak nie zapomina, że nie tylko on – że te sukcesy to praca Joana Laporty, Pepa Guardioli i kolegów z zespołu.

2

Widzę,że toczy się tutaj dyskusja na temat zachowania Messiego. W takim razie, ja też dodam coś od siebie. Messi – skromny, cichy, godny naśladowania. To jedna strony medalu. Drugie oblicze Argentyńczyka wcale nie jest takie, jak chciałoby widzieć je większość kibiców Barcelony. Coraz więcej rys na tym kryształowym pomniku. Rys, które pokazują jasno – Messi to też tylko człowiek.
Tych oznak wcześniej było sporo, ale każdy z nas – na czele z zarządem – je ignorował. Teraz wszyscy padają ofiarą rozpieszczenia Argentyńczyka. My, bo nie chcemy dostrzegać wad swojego idola.
Wyobraźmy sobie sytuację, że jeden z pracowników krytykuje swojego przełożonego, jednego z najważniejszych w firmie. Otwarcie i publicznie stwierdza, że dyrektor nie zna się na swojej robocie i najlepiej będzie, jak się po prostu przymknie. Czego byście się spodziewali? Jestem pewien, że na pewno nie podwyżki dla pracownika. Tymczasem taka właśnie sytuacja miała miejsce w zeszłym sezonie.Messi – choć jeden z najważniejszych – to jednak wciąż pracownik klubu. Nie mam wątpliwości co do tego, że bez niego FC Barcelona nie odniosłaby tylu sukcesów i nie zarobiłaby miliardów euro. Jednak nawet ktoś o takim statusie jak Argentyńczyk nie powinien mieć prawa do jawnej krytyki swoich przełożonych.Ibrahimović za gorzkie słowa o Guardioli do dziś jest linczowany przez wielu cules. Tymczasem Messi przeczołgał się po Javierze Fauście i zamiast dostać za to po głowie, dostanie nowy kontrakt.

1

Sergi schodzi i bramka :D

2

No oby,oby :)

2

Kolega mnie dzisiaj uświadomił co do podobieństw do El Classico (manita 2010), tylko że takich "na odwrót" mianowicie:
-to był pierwszy ligowy klasyk po zwycięstwie w LM Barcy, teraz jak wiadomo to real wygrał LM. Wtedy klasyk odbył się na Camp Nou, teraz na Bernabeu.
-Wtedy to real był z nowym trenerem, teraz Barca.
Coś tam jeszcze mi mówił, ale już nie pamiętam ale zasiał we mnie ziarno niepewności.

7

Dyskutowałbym, na temat tego, że Ronaldo zostanie zapomniany za kilkanaście lat. Niesamowity piłkarz, jeden z najlepszych w historii.
Jednak kim jest w takim razie Messi? Messi jest facetem, który sprawia, że ten 'jeden z najlepszych w historii', 29-letni facet, musi potykać się o kawałek powietrza w polu karnym, w meczu z zespołem z dołu tabeli żeby móc wsadzić kolejnego karnego. Musi biedny wymachiwać tymi rękami przy każdej okazji, musi celebrować czwarty w meczu gol wskazując na siebie (czy swoją klatkę), by pokazać "to ja jestem zwycięzcą". Musi udzielać śmiesznych wypowiedzi komentując występ swojego przeciwnika na mundialu. Musi obrażać się na swój klub, by ten w całości zaczął się angażować w jego promocję.
Fakt faktem, nie obciążając naszego Argentyńczyka - to w głównej mierze Messi jest winien temu, że portugalski Ronaldo jest taką mendą, jaką jest.
Jeśli porównać ich obu do himalaistów, to Cristiano jest najlepszym na świecie. Z małym zastrzeżeniem - wchodzi na Mount Everesty, które zbudował pewien niewysoki Argentyńczyk :)

2

Widzę, że kontuzja Thiago jest dla wielu wielkim sukcesem jego transferu. Nikt nie mógł przewidzieć, że chłopak zacznie się łamać - a nawet jeśli, to Pep również by o tym wiedział, w końcu przez całą karierę w FCB miał nad nim pieczę. Nie naginajmy rzeczywistości, pieniądze dostaliśmy za niego marne, a rozgrywającego teraz brak. Mam nadzieje, że szybko się wyleczy i zacznie grać, bo to dobry chłopak.

3

Lekcje odrobiłeś ?

2

Niby oni mają szacunek do nas ? To był żart, a jeśli chcesz pouczać, to zjedź niżej, tam też jest parę delikwentów.

3

Nie to, że chce marudzić od razu, ale mecze które widziałem ostatnio (lub też skróty) mnie na razie nie przekonują. Luis wydaje się być trochę za bardzo napakowany i ciut wolniejszy.
Dalej potrafi uderzyć (co w sumie najważniejsze), ale nie wygląda jakoś porywająco moim zdaniem.
Jakoś bardzo mnie to nie dziwi bo forme najlepiej utrzymuje regularna gra i podejrzewam, ze jak już Luis zacznie grac to będzie mordował..

4

Skopiowane z blaugrana.pl Weź to w cudzysłów chociaż.http://blaugrana.pl/16851-Zaluje-ze-nie-wychowalem-sie-w-La-Masii

2

Na zdrowie :D

1

Don, nie znałem Cię z tej strony ;)

2

Następny co ma przepuklinę......

4

Beka jak rzeka.

4

Ronaldo płakał,jak oglądał.

5

Wiele osób pisze, że środek pomocy z Iniestą i Busim nie zagwarantuje jakości podczas GD. A ja wam mówię, że GD to taki mecz, że niezaleznie od formy, chłopaki tak się zepną, że zagrają na maksa. Zawsze tak jest. Podobnie w reprezentacji Polski jak gramy z Niemcami, wtedy też wszyscy zapier*alają trzy razy więcej niż normalnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?