La4Pulga
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: sierpień 2014
8 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
W takim klubie jak Barcelona, nie ma miejsca na błędy.
7
Myślę, że ta ciągła krytyka i gwizdy ze strony kibiców, musiała mu się odbić na psychice. Kto chciałby grać w klubie, w którym go nie chcą ? No właśnie.
4
Żadnemu piłkarzowi nie życzy się kontuzji... . ..
3
To podobnie jak z Fabregasem. W Chelsea gra super, ale w reprezentacji gra totalne dno.
2
Na cytat tygodnia to powinny trafić komentarze Dona, a nie moje ;)
1
Pewnośc to Casillas stracił już dawno. Ciągła krytyka,gwizdy ze strony kibiców, to musiało się odbić na jego stanie psychicznym.
2
Hala dzieci mówią nawet że Busquets symuluje,podając symulkę sprzed 3-4 lat. Od tego czasu nie symulował, a nawet teraz nie jest tak często faulowany, ale to może dlatego że jest niewidoczny ;)
2
Hehe :) Aj tam,piszę to co mi ślina na język przyniesie(?), ale dzięki za komplement :)
3
No i co w związku z tym ?
2
Może przynajmniej na bramce Costa by się sprawdził ;)
2
Już widzę teksty o murawie w przypadku przegranej.
4
Przypadek Iniesty jest osobny. O ile Xavi kończy niedługo 34 lata, o tyle Andres dobija zaledwie trzydziestki.
Xavi zrezygnował z gry w kadrze, więc z magików został tylko Iniesta.
Szkoda tylko, że nie czaruje.
3
"Nie robię nic nadzwyczajnego, to, co najtrudniejsze, wykonują za mnie Xavi z Iniestą" - powiedział kiedyś Leo Messi. Od 2009 roku wymieniana jednym tchem trójka mikrusów z La Masia stała się symbolem jednej z najbardziej kultowych drużyn w historii piłki.
A jeśli nawet Xaviemu z Iniestą cokolwiek nie wyszło w Barcelonie, jak w 2010 czy 2012 roku, gdy klub z Katalonii przegrywał z Interem i Chelsea batalię o finał Champions League, obaj odbijali to sobie w reprezentacji Hiszpanii, wygrywając mundial w RPA oraz broniąc mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie.
Od 2008 roku, czyli wielkiej eksplozji formy podczas austriacko-szwajcarskiego Euro, Xavi jest w czołowej piątce plebiscytu Złota Piłka nieprzerwanie. Nigdy nie wzleciał powyżej trzeciego stopnia podium, ale to kwestia stosunkowo niskiej medialności i małej liczby bramek zdobywanych przez lidera Barcy. Jego pozycja w futbolowej hierarchii zachwiała się dwa/trzy lata temu, 32-letni wtedy pomocnik cierpiał na chroniczne problemy ze ścięgnami Achillesa. Tłumaczył, że bywały mecze, gdy czuł się tak, jakby jego stopy i piszczele łączył kawałek drewna. Ale odpuszczać nie mógł, zwłaszcza w drużynie narodowej. Kiedy tylko Vicente del Bosque dawał mu odpocząć, w Hiszpanii wybuchała debata, że jako zdeklarowany Katalończyk nie ma ochoty umierać za "La Roja".
Paradoksalnie właśnie na koniec 2012 roku Xavi i Iker Casillas otrzymali hiszpańskiego Nobla, nagrodę księcia Asturii w dziedzinie sportu. Przyjaźń liderów Barcelony i Realu uznano za fundament złotego okresu reprezentacji Hiszpanii. Zaledwie kilkanaście miesięcy później obie ikony są kwestionowane.
2
Smuda !
3
Mamy Roberto :)
3
Na razie wygląda to bardziej na delikatny zastrzyk świeżej krwi niż na rewolucję.
Hiszpania jest niewolnikiem własnego stylu, tak samo jak Barca.
Nie wyobrażam sobie, by Vicente del Bosque zmienił tiki-take na grę z kontry.
Co do obsady bramki-wyjaśnijmy sobie coś. Takie określenia jak "menda","kret" czy "drewno" są nie na miejscu(wiadomo,zasługi) ale widać że Casillas ostatnio obniżył loty.
W kolejce czeka przecież utalentowany De Gea, a za nim wcale nie gorszy Casilla.
Prawdziwy kapitan wie kiedy zejść ze sceny. Chyba że Iker ma zamiar jeszcze się ogarnąć.
5
Za taką grę, to sam Pedro powinien iśc do więzienia.......
2
Iniesta zawsze potrafił zmotywować się na Gran Derbi. Ale kto wie jak będzie teraz.
4
Jeżeli wynik uratować ma Pedro, to ja współczuje Hiszpanom.....
3
Swoją drogą, to chyba najdurniejszy powód dania zakazu transferowego jaki tylko FIFA mogła wymyślić, bo praktycznie każdy większy klub w Europie przy zatrudnianiu młodych piłkarzy gra nieczysto i to nie jest nic wyjątkowego. Jeśli już jakieś kary to za nieprawidłowości w przejściu Neymara, bo tak to teraz po uszach powinny dostać wszystkie najmocniejsze kluby kontynentu. Choćby Chelsea, które w szachrowaniu na poziomie juniorskich stało się już wirtuozem.
4
Szczególnie komentarze Destro :)
2
Co ten Iker zrobił......
2
Nie masz Polsat Sport ?
3
Rojo ? Wiem że nie patrzysz na skille, ale to co Argentyńczyk wyprawia ostatnio w Manchesterze, woła o pomstę do nieba(o meczu z Leicester, nawet nie wspomnę).
Taka, moja uwaga :)
3
Nie popisałeś się tym komentarzem............
1
Hala dzieci i tak będą gadać :)
2
Wersja mobilna nie działa :)
3
40-50 lat ? Messi jest w takim stopniu eksploatowany że jeżeli będzie grał do 35 urodzin to będzie sukces. On może mówić że nie przeszkadza mu gra w każdym meczu, ale to musi się odbić w przyszłości na jego zdrowiu ( niestety). To nie jest maszyna.
4
I podczas ataków hala dzieci ;)
2
Wiadomo, że każdy piłkarz chciałby zakończyć karierę w ojczyźnie. Ale jeszcze fajnie by było gdyby skończył tu, w Barcelonie.