2

Nie wiadomo nic na temat opcji pierwokupu, co nie znaczy, że jej nie ma.

8

Jak mogą podbić cenę, skoro Barca może po prostu za 3 bańki kupić, bo tak było ustalone podczas sprzedaży do Villarreal, a sam Suarez do lipca przecież może po prostu zlewać każdą ofertę :v

0

W sumie dobra wiadomość, bo trafił do porządnego klubu, gdzie będzie mógł pokazać pełnię swoich umiejętności i ogra się na najwyższym poziomie. Najwyżej go odkupimy - kto bogatemu zabroni :D

4

Klub, gdzie gra Pogba i gdzie grali Pirlo czy Vidal jest dla niego za poważny? :P

1

Zarąbiście, dzięki za cynk! Szkoda tylko, że brakuje innych rozmiarów od XL :v

5

Hahaha, co ja bym dał, żeby zobaczyć po jednej stronie Stoiczkowa i Luisa Enrique, a po drugiej Cantonę i Roya Keane'a :D Oczywiście wiadomo, że nasz trener nie zagra, ale reszta to i tak byłoby już coś :)

1

Bartra sam może nalegać na taką opcję w swoim kontrakcie, skoro jego celem jest osiągnięcie sukcesów w Barcelonie.

3

1

W Barcy też by się tak szybko do pierwszego składu nie przebił :P

2

Czy ja wiem - Alvesowi chyba jednak dosyć często zdarzały się wtopy na swojej stronie jeśli chodzi o defensywę. Vidal musi się jeszcze trochę ogarnąć, natomiast Roberto jak już grał w defensywie, to zwykle bardziej się pilnował od pozostałej dwójki.

Swoją drogą, Robert na konferencji nie wykluczył transferu innego prawego obrońcy, więc zobaczymy. Jeszcze się okaże, że do pierwszego składu przebojem przebije się Douglas :D

1

Jeszcze Mascherano, Neymar i bramkarze = konkret :) Ja tam też jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany tą konferencją, nie zaspojlował innym klubom naszych planów, ale padło dosyć konkretów.

1

Turan już parę razy był w Chinach, Neymar wczoraj w Realu (:D), Bravo i Ter Stegen od pół roku są na zmianę sprzedawani jak świeże bułeczki. Poza tym jak widać, Dani niekoniecznie pójdzie do Juventusu, skoro jego agentka rozmawia z PSG :P

3

To posunięcie strategiczne - ich rywale widząc jedenastu gości ubranych w to będą dostawać oczopląsu, ataków epilepsji i nudności.

5

Pismaki sprzedawały już w tym okienku połowę składu, więc fakt, że jednak udało im się cokolwiek trafić, to nie jest jakieś specjalne osiągnięcie :P

3

Szkoda, ciężko będzie znaleźć dla niego jakieś sensowne zastępstwo. Może trochę wkurzał swoim dziwnym wyprowadzaniem piłki pod presją i randomowym odpuszczaniem krycia, ale w ważnych meczach zawsze robił swoje, 1 na 1 w obronie był świetny no i jeżeli chodzi o jakość gry ofensywnej, to ciężko szukać w całej historii piłki lepszego bocznego obrońcy, ponad 100 asyst robi wrażenie. Powodzenia w nowym klubie, Dani!

1

Jasne, chodziło mi oczywiście o osiągnięcia z reprezentacją ;) Guardiola też jedną LM wygrał bądź co bądź jako piłkarz.

3

Luis Enrique :) Jakoś najpierw zapamiętałem go z gry Euro '96, a potem z fotek i artykułów w Piłce Nożnej/Piłce Nożnej Plus i ewentualnie tym biednym Bravo Sport. W sumie wtedy zacząłem kibicować Barcy. Lubiłem jeszcze Andreasa Mollera z Borussii, a koszulki miałem Shevy z Milanu, Janckera z Bayernu i Kluiverta z Barcy... I F*go z reprezentacji :D

6

Bravo - Dani Alves, Bartra, Vermaelen, Adriano - Mascherano, Turan, Samper - Neymar, Sandro, Halilović.

Jedenastka piłkarzy, którzy mieli odejść z Barcy w tym okienku, też prezentuje się dosyć imponująco :D

30

Dlatego Benzema nie pojechał na turniej ;) Zwykle problemy Francji na wielkich imprezach wynikały z fermentu w szatni, więc Deschamps zrobił słusznie, że nie powołał problemowych ogniw typu Karima B. To samo było na MŚ w 2010, gdzie Anelka się obraził na Domenecha.

1

Jak ktoś nie ma własnego zdania i płynie z prądem, to nigdy nie będzie wolny, wiadomo. Politycy i rządzący nam wkręcają różne rzeczy, to również wiadomo - ale dalej jakieś 99% teorii spiskowych to wyssane z palca, sensacyjne głupoty, jak choćby zwalanie czegokolwiek na złych, szalonych naukowców - to się sprawdza w Bondzie, ale serio, prawdziwe życie tak nie wygląda :D

6

Zapomniałem już, że taki gość jak Kovacić gra w Realu :P Szkoda, że trener ma spinę z Lovrenem i go nie powołał, bo to jednak byłoby spore wzmocnienie obrony. No i szkoda Halilovicia, zwłaszcza, że w ataku są jacyś Cop czy Pjaca, czyli gracze również z niewielkim doświadczeniem w reprezentacji.

1

Jedenastka OK, chociaż jeżeli już Casillas nie chce sam siebie powoływać, to możnaby pomyśleć o Zubim albo Canizaresie w bramce. I ewentualnie Hierro wymieniłbym na Guardiolę, chociaż tak naprawdę żaden z nich nie osiągnął praktycznie nic na arenie międzynarodowej (Guardiola ma złoty medal olimpijski).

1

Że co? Pokonaliśmy choroby, które przez lata trzebiły ludzkość, obecnie dochodzi do praktycznie całkowitego wyeliminowania polio, a te "nowo powstałe" choroby to po prostu mutacje wirusów powstałe naturalnie drogą ewolucji - skoro zwalczamy je jednym sposobem, to one się starają na to uodpornić. Ale nie ma to jak zrzucić winę na "amerykańskich naukowców" i spiski rządowe :D :D :D

1

Właśnie obejrzałem "Biutiful", którego akcja dzieje się w Barcelonie - małe dziecko imigrantów nazywa się Samuel i chłopczyk mówi do matki "O, to tak jak Eto'o!" na co ta odpowiada, że jego ojciec jest fanem Barcy :D Z kolei główny bohater wyjmuje kasę ze skarpety, na której jest logo... Espanyolu. Specjalnie po tym temacie z przedwczoraj zwracałem na to uwagę, przyznaję się :D

1

Na rozmiary póki co nie patrzyłem, zresztą i tak zawsze biorą L i jakoś pasuje :P A co do emblematu, to wolę się wstrzymać i poczekać na rozwój wydarzeń, skoro faktycznie tyle osób pisało do nich w tej sprawie, to pewnie spróbują coś ogarnąć szybciej, bo zwęszą większy hajs ;) A jak nie to wezmę bez, jakoś to przeżyję - bardziej mi zależy na braku sponsora i własnym nazwisku na plecach :)

2

Najpierw w sumie ogłoszą porozumienie ze sponsorem, więc jeszcze wtedy będzie można przez chwilę zamówić czystą koszulkę, zanim pójdą do produkcji. Ja się póki co wstrzymuję jeszcze.

3

Odnośnie emblematu KMŚ na koszulkach na nowy sezon, zapytałem Nike, czy planują je wkrótce wprowadzić.

"W tym momencie nie mamy w ogóle opcji zamówienia tego emblematu dla najnowszych koszulek FC Barcelona.
Jak zauważyłeś, jest ona dostępna dla personalizowanych koszulek 2015/16, jednak nie jestem w stanie powiedzieć kiedy będziemy mieli taką opcję i dla modelu 2016/17 - jest ona w planie, ale konkretów nie jestem stanie podać."

1

Jakby odszedł Mascherano, to jedynym, który byłby go w stanie zastąpić na ŚO byłby Verratti ;)

1

Pazdan chodził ze mną do podstawówki, 2 roczniki wyżej ode mnie był. Kojarzyłem go w sumie z widzenia.

5

Myślę, że to bzdury - z ostatniego długiego wywiadu z Mathieu wynika, że nie ma pomiędzy nimi żadnej kosy, więc to raczej zostało potraktowane jak żart: http://www.fcbarca.com/70305-mathieu-przeszedlem-operacje-by-moc-jak-najszybciej-powrocic-do-gry-w-barcelonie.html

"Kiedy przychodziłeś do Barcelony, mówiłeś, że będziesz jednym z tych zawodników, którzy będą jedynie słuchać i oglądać. Co usłyszałeś, co widziałeś?

Widzę, że wszyscy są zadowoleni. Kiedy mamy się śmiać, to się śmiejemy. Kiedy mam mówić, to to robię, jednak ja wolę słuchać i się śmiać. Są ludzie, którzy w zespole wprowadzają świetny nastrój, jak Gerard, Aleix czy Dani Alves."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?