Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
To po co nagrywać, skoro całość będzie wrzucona na sport.tvp? ;)
6
Akurat to żaden wyczyn, przy nich to i Ty byś bronił spoko :D
1
My z kolei mamy jak do tej pory żelazną defensywę - oczywiście, że zdarzało się kilka błędów, ale jak do tej pory to chyba i tak najlepsza defensywa na tym turnieju, biorąc pod uwagę, ile sytuacji już wybroniła.
A Pepików mi akurat jest szkoda :(
1
Hiszpania moim zdaniem jest jednak najgorszym możliwym rywalem dla Polaków, to nie byłoby jak z Niemcami czy Ukrainą, że uda się wysoko wybronić kilka czy nawet kilkanaście akcji, tylko oni zrobiliby zamek hokejowy przez 90. minut i coś by musiało wpaść. Z Chorwacją mamy o tyle szanse, że póki co dopisuje nam ogromny fart :P
1
Węgry też dzięki dzisiejszym wynikom zapewniły sobie awans minimalnie z trzeciego miejsca.
4
O ile dobrze liczę, to Słowacja i Irlandia Północna pewne awansu do kolejnej fazy.
0
Włochy mają zapewnione pierwsze miejsce w swojej grupie, bo jedynie Belgia może się z nimi zrównać punktami, a ma gorszy bezpośredni bilans - czyli w 1/8 szykuje się niezły hit.
1
No to jutro Włochy chyba zrobią wszystko, żeby nie zająć pierwszego miejsca w grupie :'D Oh wait, chyba za późno, bo ewentualnie tylko Belgia mogłaby ich dogonić, ale słabiej wypadła w bezpośrednim starciu :o
0
Silva nie grał, bo dostał żółtą kartkę za kompletnie bezmyślny i niepotrzebny faul w ataku we wcześniejszym meczu z Kolumbią. A do tego płacz podczas karnych z Chile, a potem jeszcze narzekanie, że mu zabrali opaskę - no wybitnie się na tego kapitana nie nadawał, umówmy się :P
16
Rustu trochę na wyrost, przyszedł za friko i bądź co bądź był wtedy topowym bramkarzem, więc chociaż mieliśmy mocnego zmiennika w razie czego.
5
O ile ma numer do Benzemy, to trzecie wyjście wydaje się najłatwiejsze :v
1
Ale mając te 10 milionów możesz tak naprawdę mieć wszystko. Za więcej kasy może jedynie zapewnić życie w luksusie jeszcze większej liczbie przyszłych pokoleń swoich potomków :P
4
Nie wiem, czy większe brednie wyczytałem w samym artykule czy w komentarzach, gdzie wszyscy użytkownicy nagle okazali się specami od ludzkiej psychologii doskonale znającymi charaktery Neymara i innych piłkarzy :'D
Ostatnio panuje pewna strategia robienia kapitanami największych gwiazd i jak dla mnie to bardzo trafiony pomysł - tacy piłkarze są bardziej przyzwyczajeni i odporniejsi na presję, więc lepiej poniosą odpowiedzialność na swoich barkach niż najtwardsi goście, którzy jednak tej presji nie muszą codziennie znosić. Idealnym przykładem jest Thiago Silva, który na MŚ w 2014 pokazał, że kompletnie się na kapitana nie nadaje.
Dziwi mnie jeszcze, że w Hiszpanii kapitanem jest czerwony Ramos, a nie Iniesta, którego wszyscy absolutnie szanują.
0
Krychowiak ma problemy z mówieniem po polsku, za długo chyba przebywał we Francji i Hiszpanii i jego akcent jest taki jak Eugene'a Polanskiego. Kapitan jednak powinien mówić bardziej zrozumiale chyba :P
5
A mi tego trenera strasznie szkoda było, wygląda faktycznie jak typowy Rusek, ale tak mega sympatycznie i cały czas taki przejęty był.
1
Też mi się to nie podoba, za dużo jest meczów, których kompletnie się nie chce człowiekowi oglądać, w każdej grupie są ze dwa słabsze zespoły, do tego 2/3 drużyn wychodzą z grup. Zobaczymy, czy faza pucharowa będzie ciekawsza. Powinni jednak wrócić do poprzedniej formy. No i przynajmniej rozpiska 1/8 byłaby bardziej intuicyjna, a nie jakieś magiczne shennanigany :P
3
W sumie wygrany jest i tak jeden, więc najlepszej drużynie nie powinno robić różnicy, kogo wyeliminuje po drodze...
...No chyba, że mówimy o Realu w Lidze Mistrzów :'D
0
Ani Portugalia nie jest w żadnym stopniu pewniakiem do wyjścia z pierwszego miejsca w grupie, ani nie byliby faworytem w starciu z Belgią, ani Walia nie musi pokonać w 1/8 Chorwacji/Czechów, z którymi mogą zagrać :P
0
Czyli że zarabiając 800 złotych powiedzmy serwując kebaby, zgodziłbyś się z radością zamienić to na czyszczenie kibli za 1000 złotych? ;) Co innego 2 miliony dla nas, a co innego dla kogoś, kto i tak zarabia 8 milionów, wątpię, żeby to robiło aż taką różnicę, żeby można było się upodlić.
7
A ja nie ogarniam, o co chodzi z tą "pomocą Anglików"... Polska ma 4 punkty i to powinno na lajcie styknąć do wyjścia z 3. miejsca, do tego gramy z zaskakująco słabą Ukrainą, która gra tylko o honor i mamy nawet szansę na wygranie grupy. Albania ma 3 punkty i słaby bilans bramkowy, Szwecja ani Irlandia raczej swoich meczów nie wygrają więc też nie będą mieć więcej punktów od Polski, a w grupie F nawet Portugalia może jeszcze odpaść.
1
Polacy będą za to w lepszym rytmie meczowym ;)
1
...co może być pewnym wyjaśnieniem tego, dlaczego Węgrzy tak dobrze grają na tym Euro, mając u siebie dyktatora Orbana :D
A większość z tych Rumunów raczej i tak wróci do zagranicznych klubów.
Zresztą z tym rzekomym zesłaniem piłkarzy i trenera Korei to też niepotwierdzone ploty.
1
Też obstawiałbym Francję. Najbardziej się obawiam Hiszpanii, która jest zdecydowanie największym faworytem do końcowego triumfu i po prostu Polsce chyba nie starczyłoby pary na obronę przed ich grą piłką przez cały mecz. Włochy też byłyby ciężkie, ale skoro udało nam się zremisować z Niemcami, to może i do przejścia! ;)
0
Wątpię, żeby wszyscy byli aż tak sprzedajni, żeby mając do wyboru powiedzmy 8 milionów w Barcy i 10 w Realu poszli do białych :D
4
Kibice w USA dalej myślą, że to jest młody Liam Neeson.
0
Porównanie z PRL-em w żaden sposób nie jest ekwilibrystyczne, jest proste jak konstrukcja cepa - donoszenie też wtedy było przecież obywatelskim obowiązkiem, ale niekoniecznie było dobre z moralnego punktu widzenia.
2
No ale to dalej polega na tym samym - to skoro nie pracodawcę, to powiedzmy kolegę, który Ci się chwali, że właśnie sobie kupił nowego kompa do domu do grania na fakturę dla swojej firmy.
I pamiętaj, że te 105 milionów to jest cała kasa łącznie z podatkami i innymi opłatami za Neymara, dla jego agentów i jego samego, Real dawał 120 baniek po prostu za sam transfer, czyli z opłatami i podatkami by wyszło pewnie z 200 na lajcie, więc jednak pan Elias nie przesadza mówiąc, że i tak wychodzi nam połowę taniej.
I to nie są poważne przestępstwa, tylko wykorzystywanie kruczków prawnych i spisywanie umów w najkorzystniejszy dla siebie sposób, przestępstwa na razie nikt Barcelonie nie udowodnił i zdaje się ustalono ugodę z prokuraturą - po prostu jest kwestia różnej interpretacji prawa podatkowego.
Generalnie pan Cases należy do osób, które gdyby mieszkały w PRL-u, dzisiaj nie mogłyby pełnić funkcji publicznych, że się tak eufemistycznie wyrażę. Nie mów, że Ty też :(
3
Słucham? Czemu miałbyś zgłaszać do prokuratury coś takiego, że Twój klub robi najbardziej korzystne finansowo dla siebie operacje? Spójrz, nawet po uwzględnieniu tych kar zapłaciliśmy za Neymara mniej, niż zapłacilibyśmy normalnie. Rozumiem, że na swojego pracodawcę też donosisz do skarbówki za wzięcie na fakturę krzesła biurowego, które trzyma w swoim domu...? :D
3
Dawno mi się tak dobrze nie słuchało komentarza jak podczas tego meczu - rozmowy wychodzą płynnie i nie sztucznie, obaj komentatorzy są dobrze przygotowani merytorycznie i ogarniają co się dzieje na boisku, nie popełniają gaf językowych, mówią wyraźnie a do tego sypią anegdotkami i udanymi żarcikami. Brawa dla panów Laskowskiego i Trzeciaka, oby dostali jakiś mecz na Euro wspólnie.
1
Jakby faul był na graczu Realu, to byłby bardziej oczywisty :'D