1

Wolałbym Valverde albo Marcelino w roli trenera reprezentacji Hiszpanii, ewentualnie z wymienionych tutaj Caparrosa. Reszta to chyba jednak jeszcze nie ta półka, Jemez jest super, ale wątpię, żeby był w stanie poukładać tę drużynę z tyłu.

Co do reprezentacji Anglii, dzisiaj słyszałem, że najpoważniejszym kandydatem jest Southgate, tę drużynę chyba jednak powinien prowadzić Anglik (lub po prostu ktoś z wysp).

O plotkach transferowych nawet nie ma co pisać :v

3

W wypadkach samochodowych ginie więcej osób i nikt nie robi z tego wielkiego halo...

1

Mój CJ miał zielony garnitur, ciemne okulary, bródkę i dwa Uzi w rękach, ale co kto lubi... :D

4

Ale przecież powiedziała prawdę, więc co w tym takiego dziwnego...?

3

W sumie to są Islandczycy, ich jest tak mało, że może po prostu przepytali wszystkich, czy oglądali :D

12

Na Superpuchar starczy Leo, po przegraniu kolejnego finału sportowa złość sięgnęła w nim już chyba zenitu, a wiadomo, że Messi, któremu wjechano na ambicję, to Messi robiący rzeczy z kosmosu.

2

Orłowski jeszcze w formie :'D "Trzeba nazwać rzeczy po imieniu, arbiter dzisiaj dał... trzy punkty królewskim" :D

2

Higuain miał znakomity sezon w Napoli, a w ćwierćfinale i półfinale popisał się dubletami, więc był naturalnym wyborem do finału... Niestety :(

3

Za Suareza nawet 100 baniek byłoby okazją, zwłaszcza po tym, co pokazał w Barcelonie ;)

1

Smutno się robi na widok tego zdjęcia, ale z drugiej strony dobrze widzieć zadowolonego Alvesa. Pokazuje, że ma jaja i dalej traktuje piłkę nożną jako kwestię ambicji i zabawy, a nie tylko pracy. Fair play!

8

Jedynym błędem Martino było w sumie danie karnego beznadziejnemy Biglii... Już nie przesadzajmy, Argentyna leje na Copa America każdego po 4:0, a z Chile tylko Higuain w wersji "finałowej" i fenomenalna interwencja Claudio Bravo uchroniły Chile od porażki. Problemem Messiego i Argentyny nie jest słaby trener, tylko to, że "wielkie gwiazdy" pokroju Aguero czy Higuaina kompletnie spalają się w ważnych meczach i jedyne, co pozostaje Messiemu to przechodzenie całego boiska i wykańczanie akcji samemu i myślę, że to raczej tym spowodowana jest ta jego frustracja.

6

Zdobył Superpuchar Hiszpanii ;)

17

Czekamy na orędzie papieża wzywające Messiego do pozostania w kadrze.

2

Myślę, że nie ma szansy na to obecnie, kiedy jest trenerem Barcy - dopiero kiedy uzna, że potrzebuje nowych wyzwań. Na razie jest sporo innych ciekawych opcji.

11

Ale jakieś 80% tego potencjału Argentyny stanowi sam Messi :P

2

To samo można powiedzieć o Hiszpanii w drugiej połowie :o

1

Niby Włosi mają patent na Niemcy, ale w ćwierćfinale będę całym sercem za Mannschaftem, ciężko patrzeć na grę Włochów, strzelą jednego gola i autobus niczym Atletico. Szkoda, że nie udało się Hiszpanii zdobyć tej bramki, w końcówce miała kilka znakomitych sytuacji i chyba jednak remis lepiej oddawałby to, co działo się na boisku przez cały mecz. Iniesta i Pique dzisiaj dobry mecz, szkoda, że reszta drużyny nie dotrzymywała im kroku - szczególnie Ramos zawiódł, tragedia co ten gość dzisiaj wyprawiał.

1

Wczoraj obejrzałem "Króla Nowego Jorku" i mogę to z czystym sercem polecić każdemu - naprawdę mocny i klimatyczny, do tego bardzo brutalny. I genialnie zagrany.

3

No właśnie, też nie rozumiem tej "walki" o to, komu powinno się kibicować, po prostu napisałem moje czysto teoretyczne zdanie i argumenty na ten temat :P

4

Myślę, że to indywidualna sprawa każdego, jak zachowałby się w takiej sytuacji, dlatego nie mam na celu nikogo przekonywać, po prostu chciałem wyjaśnić powody, które kierują mną i pewnie większością kibiców tutaj. Utożsamiam się z Barceloną, to drużyna, którą sam wybrałem, jakbym był socio to byłby to klub, na który rzeczywiście miałbym wpływ. Polska kadra to jednak "tylko" drużyna składająca się z osób, które urodziły się dostatecznie blisko i bardziej trzymam za nich kciuki ze względu na fajną atmosferę kibicowania, ale uważam za głupie dopisywanie do tego jakiejś głębokiej ideologii i filozofii patriotycznej.

8

Ale co w tym dziwnego? Po prostu Messi generalnie bardziej zasługuje na jakiś tytuł niż nasi gracze i tyle, poza tym większą sympatią jednak darzę graczy Barcelony niż reprezentantów Polski.

12

Jak dojdzie do karnych, to chyba kolejno będą musieli wykonywać dla Argentyny: Leo Messi, Leo Messi z ogoloną bródką udający Banegę, Leo Messi ogoloną głową udający Mascherano, Leo Messi w blond peruce udający Biglię i Leo Messi ubrany na zielono udający Romero. Masakra, jak Messi nie odbierze piłki i nie przejdzie całego boiska strzelając gola, to nie ma bata, żeby coś wpadło.

5

Dzisiaj brazylijski Pierluigi Collina, pierwszoplanowa gwiazda finału :D A do tego Trzeciak ze swoim stałym repertuarem historyjek do meczu Argentyny (założę się, że jeszcze wspomni o Aguero będącym trzecim najlepszym piłkarzem świata), dzisiaj dokładający do tego narzekanie na sędziego i w sumie tłamszenie drugiego komentatora. I Higuain, któremu włączył się "tryb finałowy"...

0

Antyfutbol polegałby na graniu defensywnie etc., akurat Węgrowie to ostatni zespół, o którym można tak powiedzieć, po prostu grają radosny i chaotyczny futbol :)

0

I tego gościa, bez dwóch zdań - genialny aktor: http://www.filmweb.pl/person/Beno%C3%AEt+Poelvoorde-46632

0

Taki styl gry Polski w sumie, to samo bylo z Niemcami czy Ukrainą - niby nas gnietli cały mecz, ale to Polska miała w tych wszystkich meczach lepsze okazje stuprocentowe... Szwajcarzy mieli jednego świetnego wolnego i akcję Derdiyoka.

0

Pewnie jak strzelał z przewrotki. A tak serio, to co zrobił?

4

Czyli np. bitwa pod Grunwaldem była wielkim zwycięstwem Litwinów nad Krzyżakami...? :D Niech to, poziom tolerancji w Polsce spada chyba logarytmicznie - w czasach renesansu byliśmy europejską oazą wielokulturowości, a dzisiaj na każdym kroku widzę teksty zaczynające się od "nie jestem rasistą, ale..." -.-

2

Ja coś czuję, że po prostu obie drużyny będą miały posiadanie po około 65% w tym meczu... ;)

1

A jak któraś z tych drużyn ten finał wygra, to co powiesz? ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?