4

Euro 2012 stało na dużo wyższym poziomie sportowym niż turniej we Francji, który jest pod tym względem jednym z najsłabszych wielkich turniejów, jakie do tej pory śledziłem (obok Euro 2004 i śmiesznych MŚ 2002). Natomiast pod względem organizacyjnym chyba nie można się do niczego przyczepić, atmosfera też jest fajna - cała Europa "żyje" tymi wydarzeniami.

A co do "bardziej stabilnej sytuacji w Polsce niż we Francji", to aż ciężko skomentować... Faktycznie, rząd o dyktatorskich zapędach i organizacja szopek typu ŚDM to pikuś przy wyolbrzymianych przez mediach problemach narodowców z imigrantami.

9

Arda Turan, który przyszedł do Barcy poświęcając tak naprawdę cały sezon swojej kariery i który jest marketingowym strzałem w 10 jakkolwiek słabo by nie grał, jest tutaj hejtowany po swoim pierwszym półroczu w Barcelonie jakby przynajmniej był winny przegrania przez nasz klub kilku trofeów. Co jest nie tak z ludźmi, to dalej strona Barcelony, czy wszyscy zaczęli wyznawać "filozofię" Flora? :/

29

No widzisz, warty 30 milionów, a my go za 25 wyciągnęliśmy ;)

9

Może po prostu nie widziała tego sikającego dziecka, bo jak kucnęło to zniknęło z jej ograniczonego przez tuszę pola widzenia? Jak z prowadzeniem tira, też nietrudno mieć coś w martwym punkcie...

19

Milik... Nie trafi... I see what you did there :3

7

W sensie, że mają zorganizować Boże Narodzenie z rozmachem czy jak? :D

1

Do tego "imigrant ekonomiczny"! Po tym newsie "obrońcy czystości rasy i chowu wsobnego w Europie" z tej strony będą mieli niezły zgryz, co o nim myśleć :P

2

To, że urodził się w Kamerunie, nie znaczy, że nie jest Francuzem.

9

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

8

Squawka właśnie wystawiała noty za dzisiejszy mecz dla Francuzów, najlepszy oczywiście Griezmann (9/10) a zaraz za nim... Umtiti (8/10)! :) Dobry deal Barca zrobiła.

Swoją drogą, ten Kimmich wydaje mi się okropnie przereklamowany. Gość przypomina sposobem gry Alvesa z jego najsłabszego okresu - z przodu non-stop aktywny i kompletnie nieudane dośrodkowania, a z tyłu dramat. I dzisiaj i z Włochami był chyba najsłabszym ogniwem (obok Mullera :P ) reprezentacji Niemiec.

9

Przecież Lemosa już dawno Barca olała, na szczęście... ;)

2

Może tylko pismaki (albo jego agent, który nakręca hype na niego niczym Mendes na Ronaldo) widzą w nim dobrego gracza oczami Lucho? ;) Ja akurat tego gracza za taką kasę traktuje bardziej jako plotkę z gatunku Sci-Fi.

4

...A grając w klubie, to już nie? :P

13

Z ostatniej chwili: Cristiano Ronaldo przenosi się do chińskiego klubu. "Zawsze bardzo podobała mi się... atmosfera... na tamtejszych stadionach!" - powiedział były gwiazdor Realu.

3

Chyba szczegóły nie były ujawniane, ale ptaszki ćwierkały, że Barca ma prawo pierwokupu, co nie byłoby chyba ciężkie do załatwienia.

9

Tymczasem Squawka w samych superlatywach pisze o Kamilu Gliku w kontekście jego transferu do Monaco, nazywając go "okazją", w komentarzach również fani wyrażają swoje zadowolenie :)

6

W Polsce ostatnio też wyżej stawiane są prawa religijne, z tym, że katolickie, od prawa państwowego - vide proces pana Ikonowicza za znieważenie Chazana, który uznał, że prawo jego religii jest ważniejsze od prawa państwowego i skazał nienarodzone dziecko na śmierć w męczarniach, a jego matkę na ryzyko śmierci w wyniku powikłań przy porodzie, okłamując ich przy tym...

3

Albo problem z Polakami w Wielkiej Brytanii... Oh wait :v :v :v

6

W pierwszym poście (oraz w samym programie, który również widziałem) jest tylko mowa o Syryjczykach, a nie o muzułmanach - to już sobie sam dopowiadasz... Zresztą, przeginanie z jakąkolwiek ideologią, czy to religijną, czy polityczną, czy narodowościową, zawsze kończy się fanatyzmem i jest złe w każdej postaci, tego nikt nie próbuje przecież usprawiedliwiać chyba.

3

Do bliższych czasów czyli... Do II wojny światowej? Może napisz jeszcze, że należy brać przykład z "dzielnych Polaków", którzy wydawali Żydów Niemcom... Na szczęście zdarzali się oczywiście również tacy, którzy byli na tyle TOLERANCYJNI, żeby nadstawiać karku za swoich sąsiadów, którzy byli prześladowani tylko i wyłącznie ze względu na swoje pochodzenie i to właśnie o nich pamięć przetrwała.

7

Robespierre, Napoleon czy Ludwik XIV nie byli, ale Aleksander Dumas owszem, panie strażniku "czystości" rasy ;)

11

Polska nigdy nie była tolerancyjnym krajem? :D :D :D Tak się składa, że to właśnie "tolerancją" chlubili się polscy szlachcice w czasach demokracji szlacheckiej, stąd pewnie ta przysłowiowa "polska gościnność", a w 1573 roku została na sejmie podniesiona do rangi ustawowej - pod tym względem znacznie wyprzedzaliśmy wtedy Niemcy, Francję, Anglię czy Hiszpanię. Następnym razem proponowałbym przemyśleć tak kategoryczne osądy, bo jako Polak poczułem się nieco urażony Twoim antypatriotycznym wykwitem.

4

A niech się rodzą na Fidżi i mają pochodzenie kenijsko-norweskie, będą wychowani na Kubie i grają w klubie z Estonii, jeśli się czują Francuzami, to czemu mieliby nie grać dla reprezentacji tego kraju?

1

Maturę praktycznie wszyscy zdają w pierwszym terminie, sesję rzadko... ;) Dla kogoś, kto idzie na studia poważniejsze niż jakieś "lakierowanie paznokci", "nauki o rodzinie" czy "ręczne sposoby zbierania truskawek" to matura jest jak pestka przy jakimkolwiek egzaminie.

1

Ej, najbardziej to on się wyróżnia śmiesznymi fryzurami póki co :D

4

Kiedyś był, obecnie nie - Villarreal go nie wypożyczył, tylko kupił ;)

3

"Walking Dead" mnie znudziło po pierwszych paru odcinkach, "Peaky Blinders" planuje kiedyś zobaczyć, "House of Cards" jest genialne - więc zdecydowanie HoC :)

18

Jak gość w wieku 9 lat strzela Barcelonie dwie bramki, to faktycznie musi być doskonałym piłkarzem :o

21

Dla odmiany Squawka go chwali, że pokazał DNA Barcy ze 100% celnością podań i dobrymi statystykami defensywnymi :)

1

No proszę, doczekaliśmy się naszego barcelońskiego Don Kichota... Tylko ten zamiast z wiatrakami to walczył z drewniakami w postaci Higuaina i Aguero :v

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?