Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Ciekawi mnie, jaka będzie przyszłość Vermaelena i Mathieu w Barcy. W sumie Belg jest wypychany przez prasę i kibiców, ale zaliczył naprawdę dobre Euro i obecnie jako czwarty wybór na pozycji stopera byłby jak znalazł. Natomiast Mathieu zakończył sezon z dwiema poważnymi kontuzjami i ryzykowną operacją i trochę obawiam się o to, ile jeszcze będzie w stanie grać na najwyższym poziomie. Może jednak zostawienie Tomka jako opcję awaryjną na kolejny sezon to nie byłby zły pomysł zamiast sprzedawać go za worek ziemniaków do jakichś ogórów?
3
Nie ma nawet co porównywać... Najśmieszniejsze, że jeszcze niedawno się słyszało, jak to Euro jest najbardziej wymagającym turniejem, cięższym niż MŚ. Tymczasem widząc poziom Euro i Copa America i to, jak prezentowali się zawodnicy - gdzie na Euro nikomu się nie chciało, a na CA choćby gracze Chile i Argentyny gryźli trawę - mam wrażenie, że którakolwiek z tych dwóch drużyn wystawiona na Euro zgarnęłaby puchar, pomimo teoretycznej supremacji taktyki w Europie nad tą w Ameryce Południowej.
6
Denis Suarez - 22 lata, Umtiti - 22 lata, Digne - 22 lata (chociaż za tydzień skończy 23)... Zagadka: po ile lat mają Vietto i Carrasco? ;)
1
W Atletico zaakceptował :>
2
Finał Euro pewnie jednym okiem to dlatego, że na drugim usiadła ćma? :P
9
Daleko mu do Alby, daleko do Jordiego i daleko do tego gościa z numerem 18! :D
4
Z każdym sezonem jest tylko lepiej, chociaż już pierwszy jest doskonały. A najlepsze, że wszystkie 60 odcinków tworzy jedną bardzo spójną całość, nigdy człowiek nie ma wrażenia, że coś jest pisane na siłę i od czapy w stosunku do reszty. No i jak zagrane, nawet trzecioplanowe postacie są świetne, a Cranston to mistrzostwo świata.
8
Carrasco w sumie siedzi w Atletico i siedziałby u nas, więc akurat jego fajnie by było, jakby udało się ściągnąć. "Problemem" Barcy jest to, że mamy Pique, Mascherano, Busquetsa, Iniestę, MSN - graczy, którzy są najlepsi na świecie i wiadomo, że będą grali we wszystkich najważniejszych spotkaniach jeśli nie wyłapią kartek/kontuzji, a poza tym przynajmniej 80% spotkań w sezonie. W Bayernie np. jest bardziej wyrównany poziom kadry, albo inaczej - mają lepszych zmienników, ale słabszych podstawowych graczy.
11
Już widzę, jak Lucho daje sobie ustalać komuś innemu, kto będzie grał. Pewnie podział będzie taki sam albo ewentualnie odwrócony, jak w poprzednich sezonach. Ter Stegen ma chyba kontrakt do 2020 i klauzulę 80 baniek, więc jakby strzelał fochy, to nie miałby i tak nic do gadania w kwestii swojej przyszłości, bo klub nie szedłby mu na rękę. Bravo obecnie jest jednak dużo solidniejszym wyborem.
2
Przed Bravo jeszcze spokojnie kilka sezonów gry na najwyższym poziomie, lepiej mieć i jego i Ter Stegena, niż kupować kolejnego Pinto. Gość jest obecnie jednak na dużo wyższym poziomie niż Niemiec, do tego ma olbrzymią charyzmę, obecnie to top 3 na świecie.
2
Też mi to zalatuje jakąś kampanią, Pep chciał zrobić z niego drugiego Lahma i mu średnio wyszło, ale teraz jest znowu hype'owany na siłę. To samo z tym całym Andre "65 baniek" Gomesem - widziałeś go w ogóle na tych MŚ? W Portugalii grały naprawdę same no-name'y oprócz Ronaldo, Pepe i Sanchesa, ich środek pola stanowił dla mnie w każdym meczu jakąś bezimienną papkę, po obejrzeniu wszystkich ich meczów w fazie pucharowej dopiero w finale zobaczyłem pierwszy raz zbliżenie na Williama Carvalho i zauważyłem, że ma wąsy - a ten cały Gomes i tak się nie przebił przez tę nijakość i siedział na ławie, przynajmniej w finale... No i trzeci do kolekcji jest oczywiście Pogba za 120 baniek :D
1
Mam nadzieję, że tak. Brazylijczycy grają u siebie i nigdy nie wygrali tego trofeum, są chyba jedyną drużyną, która podchodzi na poważnie do turnieju. A Neymarowi też dobrze zrobi jakiś triumf z reprezentacją, zwłaszcza, że bardzo zależy mu na tych igrzyskach.
42
Serio, w najlepszej jedenastce Euro jest Cristiano zamiast Bale'a...? Bleh. Do tego jeszcze Rui Patricio, który dopiero w finale pokazał się z bardzo dobrej strony i Kimmich (jakim cudem?!), który w decydującym meczu z Francją był najsłabszym ogniwem Niemców. Szkoda, bo w jedenastce umieszczeni zostali w sumie tylko gracze z topowej czwórki, a zabrakło miejsca dla Pazdana/Glika (:D), Bonucciego, którego wartość chyba najbardziej poszła w górę na Euro czy Buffona, który przeżywa dwudziestą trzecią młodość.
Co do Hectora, to przyznam się, że dopiero na Euro go zobaczyłem po raz pierwszy i jego gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, jeśli rzeczywiście byłby do wyjęcia za 18 milionów, to z pewnością jest lepszą opcją od pozostałych pojawiających się do tej pory nazwisk (skoro cicho o Rodriguezie i Azpilicuecie).
1
Jasne, wiem, że to jest bardziej jedenastka największych rozczarowań. Ale dawanie tam gracza wicemistrzów Europy czy reprezentacji Polski, która była czarnym koniem na tych MŚ, wydaje mi się mocno przesadzone. Brakuje choćby Alderweirelda, który zawalał w najważniejszych meczach, Fabregasa czy Rooneya.
Swoją drogą, jedyna sensowna jedenastka tego Euro, na jaką do tej pory trafiłem, to jedenastka największych hipsterów :P http://www.squawka.com/news/from-gabor-kiraly-to-will-grigg-the-ultimate-euro-2016-hipster-xi/720784
1
Granada i Udinese zdaje się mają tych samych właścicieli w sumie :P
1
Chociaż mecze Copa America były w środku nocy, to o wiele mniej mi się na nich chciało spać niż na "szlagierach" typu Niemcy-Włochy, Portugalia-Chorwacja, Portugalia-Walia nie mówiąc o samym finale i meczach grupowych.
38
Póki Messi nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, to nazywanie go wprost "przestępcą" zdaje się samo podpada pod paragraf, nie? Mnie osobiście średnio interesuje, jaki udział w tych przekrętach miał sam Messi - podejrzewam, że znikomy, bo nie wygląda mi na finansowego criminal masterminda, ale tego się i tak nie dowiemy.
Natomiast Messi to najlepszy piłkarz na świecie i gracz mojej drużyny, dlatego uważam, że akcja ze wsparciem dla niego jest jak najbardziej na plus! Gdyby ktoś z mojej rodziny albo przyjaciół trafił do więzienia za rzeczy typu przekręty finansowe, to przecież też nie wyparłbym się go, tylko starałbym się zrobić wszystko, żeby go oczyścić i wyciągnąć.
1
Doszedł do finału będąc podstawowym graczem w każdym meczu, strzelił jedną bramkę, zamiast 100 baniek teraz kluby chcą dawać za niego 120... Serio? Albo Giroud, który był piłkarzem meczu z Islandią? Dla mnie nawet Hart jest w tej drużynie dyskusyjny po tym, co odwalał w fazie grupowej bramkarz Rumunii... Zresztą tak samo jak Juanfran. Było mnóstwo piłkarzy, którzy bardziej zawiedli od nich, nie wspominając już o tych, którzy zagrali całkiem koślawo i nieudolnie.
4
Po tym Euro chyba trzeba dać sobie spokój z oglądaniem jakiejkolwiek innej drużyny niż Barcelony i ewentualnie reprezentacji Polski, obejrzałem około 20 meczów i gdzieś na połowie przysypiałem.
3
Co tam robią Lewandowski i Pogba? O.o
5
Jedyne, co było interesujące podczas tego finała u, to ćmy obsiadające zawodników i sztab szkoleniowy, które widać było na każdym zbliżeniu. Jedna np. siedziała na oku Cristiano Ronaldo, kiedy ten siedział i płakał na murawie, inne z kolei widoczne były na głowie Sissokho, na ramieniu Quaresmy, na sanitariuszach znoszących Cristiano, na trenerze Deschampsie... Okazuje się, że to nie był przypadek, bo Francuzi przez całą poprzednią noc zostawili zapalone reflektory na stadionie i ćmy - jak to ćmy, zleciały się w olbrzymich ilościach. Poniżej galeria z przygotowań do meczu i radosnych owadach, które sprawiły, że ten nudny jak flaki z olejem mecz w ogóle dało się obejrzeć :)
http://www.squawka.com/news/euro-2016-final-venue-invaded-by-moths/721403
2
Messiemu brakuje charyzmy? :D Przecież każdy piłkarz jest w niego zapatrzony jak w lusterko, on nie musi krzyczeć ani nawet mówić głośno, starczy, że na typa krzywo popatrzy albo delikatnie pochwali i to już działa jak motywacyjny kop. Nie wiem, skąd utarło się, że "charyzmatyczny" = "głośny i temperamentny", Don Corleone w Ojcu Chrzestnym też chyba ani razu nawet nie podnosi głosu, a jest najbardziej charyzmatyczną postacią w historii kina ;)
1
Nie no, też byłem za Portugalią wtedy, ale Xavier ewidentnie zablokował piłkę ręką w sytuacji, kiedy prawdopodobnie padłby gol. Do tego zachowanie wobec sędziego Xaviera, Nuno Gomesa i Paulo Bento to było przegięcie po tej sytuacji, wszyscy dostali kilkumiesięczne zawieszenia za skopanie arbitra.
3
Akurat Abel Xavier to wsławił się głównie oryginalnym wyglądem i ręką w półfinale, ale wtedy też im kibicowałem. Jeszcze (albo przede wszystkim) obok Figo był Rui Costa, świetny ofensywny pomocnik! I nasz Baia na bramce!
3
Oho, są nawet najbrzydsze koszulki Barcy w dziejach: https://www.classicfootballshirts.co.uk/1995-97-barcelona-away-shirt-m.html :D
1
Jak za duże buty, to dobrze - przynajmniej nie będzie nimi rzucać w sędziego :v
2
To, że najpierw prezydent uroczyście deklaruje wysłania naszych wojsk do walki z ISIS, po czym organizowane są w moim mieście za kasę z moich podatków wielomilionowe przekręty, które dla mnie poskutkują ponad tygodniowym paraliżem komunikacyjnym. Nikt w Krakowie tych ŚDM nie chce. No i gromadzenie w jednym miejscu takiej liczby bardzo religijnych ludzi po tych buńczucznych zapowiedziach prezydenta brzmi jak kuszenie losu :)
2
Granie na pomocy w Barcelonie to nie jest coś, co można ogarnąć w ciągu kilku miesięcy, więc moim zdaniem ocenianie Turana teraz jest po prostu nie fair. Ja dalej jestem pod pozytywnym wrażeniem, jakie Arda zrobił na mnie jeszcze zanim wszedł na boisku - najpierw poprzez swoje wyrzeczenie, a potem przez podkreślanie swojego bycia "cule" przez cały czas. Poza tym mówienie, że "Barcelona nie jest mu nic dłużna" brzmi jak traktowanie piłkarzy jak towaru, a nie jak ludzi. Nowy gracz, który przyszedłby w jego miejsce (Andre Gomes? Kto to w ogóle jest Andre Gomes? Na gościa hype nakręca chyba w 99% jego agent...) musiałby się znowu adaptować pewnie przez pierwszy sezon do naszej gry...
2
Akurat Turan na pewno nie może być nazwany "niewypałem transferowym", nawet jeśli nie sprawdziłby się ze sportowego punktu widzenia, to jest bożyszczem w Turcji i pewnie innych krajach arabskich, więc z pewnością przyczynił się do wzrostu zainteresowania naszym klubem przez tamtejszych kibiców = kasa z gadżetów i potencjalni sponsorzy/partnerzy.
4
Mówienie, że grał "żałośnie słabo" jest mocnym wyolbrzymieniem i całkowicie w sumie dyskredytuje resztę Twojego posta. Grał średnio, grał słabiej od Iniesty, Roberto i Rakiticia, więc nie wywalczył sobie miejsca w pierwszej jedenastce, ale to dalej klasowy zawodnik. Do tego decydując się na sezon przerwy, żeby tylko dla nas grać, świadczy o tym, że jednak mu zależy na tym klubie i zwykłym świństwem byłoby sprzedawanie go teraz, skoro chce zostać.