4

Hehe, polecam obejrzeć ostatni sezon "House of Cards", tam jest wyjątkowo trafnie ujęty cały ten mechanizm - wyobrzymianie strachu przed wyimaginowanym wrogiem, w tym przypadku przed terrorystami, po to, by ludzie godzili się, by w imię "bezpieczeństwa" odbierano im coraz więcej wolności i pozwalano na coraz większą inwigilację.

2

Tak jak napisał nawy12, jak dziecko jest gejem, to będzie nim niezależnie od tego, co zobaczy w TV, a jak jest heteroseksualne, to takie pozostanie. Tym lepiej, jak dzieci zobaczą, że bycie homoseksualnym to nie jest nic złego i nie będą się z tym kryły, przynajmniej będą szczęśliwi, zamiast pozostać jakimiś kryptogejami, pożenionymi z biednymi, zdesperowanymi kobietami i unieszczęśliwiającymi je, skrycie marząc o innych facetach ;)

Swoją drogą, akurat Luke i Kapitan Ameryka jak najbardziej na gejów pasują :P

6

Czyli Qatar Airways - źle, bo szejki i Bliski Wschód. BP albo Shell - spoko, oni tylko handlują półproduktem, który jest u tych szejków produkowany? :D

1

E tam, już nie takie wtopy się widziało :D

6

Co to znaczy "promuje się"? Myślisz, że jak ktoś naogląda się w kinie/telewizji gejów, to sam zostanie gejem? :D :D :D

4

"Sport zdradza nam dziś szczegóły odejścia Alvesa do Juventusu. Mimo zdementowania tej informacji przez obie strony, podpisanie kontraktu ze Starą Damą jest nieuniknione." - haha, to zdanie idealnie podsumowuje to, co ostatnio wyprawia Sport :D Nie pamiętam, żeby w poprzednich latach aż tak bardzo szli w zaparte podczas tych plotek transferowych :v

3

Haha, MD twierdzi, że Masche rozważa odejście, Barca to potwierdza, ale mówi, że go nie sprzeda, Juventus potwierdza zainteresowanie, a sam Mascherano nic nie wie o sytuacji :D

1

Zapomnieliście wytłuszczyć nazwiska Luisa Enrique... ;)

4

Mathieu pokazał, że ma jaja decydując się na tę operację. Takie akcje trzeba docenić!

3

Tymczasem w redakcji Sportu: konkurs na to, kto najbardziej strolluje kibiców Barcy niewiarygodnym transferowym newsem trwa w najlepsze!

1

Zaiste, to on. Jako Frank Underwood :P

2

Początek poprzedniego sezonu miał słaby, jeszcze zadyszka z czasów Martino i przyzwyczajanie się do nowej roli na boisku - ale już końcówka świetna, choćby mecz z PSG w 1/4 czy wreszcie finał LM. W tym w sumie cały czas był w równej formie, dając popisy w najważniejszych meczach jak finał CdR czy pogrom Realu.

19

Bayern - Chelsea w 2012.

1

W sumie smutne, że taki Czeryszew miał większy wkład w zdobycie tych tytułów niż Douglas... Ale to porównanie z Cristiano - świetne :D

18

Ale to jest właśnie to co mówię, traktowanie zawodnika jak towaru, a nie jak człowieka/pracownika. Co innego jak zabuliliśmy za Neymara te 90 baniek, dostał bajeczny kontrakt i jest kluczowym zawodnikiem - to nie może sobie na widzimisię odejść gdzie chce za friko. Ale puszczenie zawodnika, z którym się miało dżentelmeńską umowę, że nie odejdzie w trakcie bana transferowego, to pokazanie, że nie chodzi nam tylko o kasę.

3

Od "First Class" nawet, co nie zmienia faktu, że mimo Oscara i 3 nominacji jest strasznie drętwa i irytująca :P

56

Nie wierzę, że ludzie mają ból dupy o to, że Barca nic nie wyciągnie za Sandro :D Jak dla mnie to się tylko ceni, że nie próbujemy za wszelką cenę wyciągnąć za niego kasy, która byłaby dla Barcy jakimiś drobnymi, a wpłynęłaby tylko na mniejszą możliwość wyboru i mniejszą pensję dla samego zawodnika. Barca traktuje swoich zawodników po ludzku, a nie w kategorii towaru - to jak najbardziej pozytywna rzecz!

24

"Atlético dokonało historii pokonując trzech mistrzów lig europejskich." - historii to dokonała Barca w zeszłym sezonie pod tym względem, pokonując mistrzów Anglii, Francji, Niemiec i Włoch w fazie pucharowej, Atletico nawet tego nie wyrówna w tym sezonie ;)

2

Ja planuję wybrać się do kina, ale przeraża mnie, że na wszystkich zwiastunach jest pełno Lawrence i w dodatku cały czas Mystique jest w ludzkiej postaci... O ile postać Magneto jest na tyle złożona i dobrze napisana, a do tego McKellen i Fassbender wymiatają w tej roli, więc zrobienie z niego nie do końca złego bohatera i jedną z głównych postaci jest jak najbardziej zrozumiała, tak zrobienie z randomowej trzecioplanowej Mystique tak ważnej postaci mnie nieco denerwuje...

1

No właśnie, Adriano to świetny przykład, że nie dla każdego piłkarza priorytetem jest gra w każdym meczu, gość widać, że ma świetne relacje z naszymi piłkarzami, robi dobrą atmosferę w szatni, jest zadowolony z mieszkania w Barcelonie, może trenować z najlepszymi i wygrywa trofea. To samo w sumie Douglas, popatrz, ile gość nazbierał już trofeów :P

8

"Lucho dużo osiągnie, ale miejcie na uwadze, że to mój kolega z boiska, więc nie wypada mi powiedzieć czego innego" :D

15

Po naszemu - po prostu kac.

4

Też tak myślę i liczę, że to jednak Bartra zostanie. W sumie ma tutaj przyjaciół, kocha nasz klub, cieszy się wygrywanymi trofeami - a do tego i tak jest powoływany regularnie do kadry. Gdyby grał w jakimś słabszym zespole La Liga, nawet regularnie, to pewnie o powołanie miałby dużo ciężej. Po prostu jego "szczęście" jest rozpatrywane stereotypowymi kategoriami przez media, co się udziela kibicom.

1

Alves co sezon jest spakowany, Adriano w każdym okienku, Bartra też już od paru lat co chwila odchodzi - zobaczymy, czy tym razem rzeczywiście go sprzedamy.

3

"(...) zawodnik ma pewne problemy z operowaniem piłką" - jak dla mnie to jedno zdanie go skreśla, to, że jest młodym i dobrym obrońcom nie znaczy, że odnajdzie się w naszym wyrafinowanym systemie gry, a koleś robiący babole i lapsusy podczas finezyjnego wychodzenia spod pressingu to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy. Może po prostu lepiej dać szansę Bartrze?

40

Jak poprzednio Suarez wrócił po kontuzji w trakcie wielkiego turnieju, to od kopa odesłał Anglików do domu :D

0

To i tak wydaje się prostszym i bardziej logicznym sposobem na przeprowadzenie zamachu, niż porywanie samolotów i wbijanie ich w wieżowce w taki sposób, żeby się zawaliły... Albo może po prostu ja nie myślę jak terrorysta - co chyba tylko dobrze o mnie świadczy :P

1

Nie przesadzaj z tą Iniestocepcją, można też powiedzieć, że jakby sędzia dawał żółte kartki za wszystko, za co się należało, to Atletico każdy mecz kończyłoby w 9 zawodników i też by się inaczej grało. Nie dostaliśmy karnego, który nam się należał i tyle, Barca była w słabszej formie, ale gdyby wtedy udało się przejść Atletico, to absolutnie nikt nie mógłby mieć pretensji, że wygrała niesłusznie, bo po prostu dwumecz był i tak bardzo wyrównany.

13

W ogóle przeciwnicy Barcy są zbyt rzadko kartkowani. Wczoraj dopiero przy którym, przy 15? faulu Sevilli dostali pierwszą kartkę? Jak raz Mateu Lahoz kartkował Real (rok temu na Camp Nou) za każdy faul na kartkę, to w 60. minucie cały blok defensywny miał na koncie żółtko i bali się ostrzej atakować naszych graczy, przez co wchodziliśmy bardzo łatwo w ich obronę. Na Barcy jest po kilka razy więcej fauli niż na jakiejkolwiek innej drużynie, co jest prostym następstwem największego posiadania piłki, a kartek dla jej przeciwników jest zwykle tyle co w każdym innym meczu :v

1

Akurat nie trzeba być Sherlockiem, żeby się domyślać, że USA na Bliskim Wschodzie chodzi o ropę, a nie o żadną broń. Kwestia tego, żeby mieć posłusznych sobie dyktatorów. Nie wnikam w to, czy zamachy na WTC były ukartowane przez służby, niedopilnowanym i celowo przeoczonym zamachem terrorystycznym, czy po prostu zamachem.

Ale inżynierowie inżynierom nierówni. Wiadomo, że zawsze się znajdzie ktoś, kto zacznie snuć swoje teorie - ale z oficjalnych ekspertyz nic nie wychodzi takiego, konstrukcja się posypała ze względu na pożar i lawinowe zawalanie się kolejnych kondygnacji. Swoją drogą, moim zdaniem całkiem racjonalnym dowodem na to, że jednak to były po prostu zamachy jest nietypowy sposób, w jaki to zostało przeprowadzone - służby raczej zrobiłyby to w najprostszy sposób i po prostu podłożyły ładunki wybuchowe, co nie pozostawiłoby żadnego pola do popisu dla teorii spiskowych. Natomiast rozwalenie w sposób, którego jak widać większość społeczeństwa nie rozumie - no bo jak to, samolot uderza gdzieś w środek wieży, a ta się cała zawala?! - to najlepsze potwierdzenie, że to jednak był po prostu zamach...

Te same wnioski można teraz ekstrapolować do sytuacji z katastrofą smoleńską - czy gdyby naprawdę był to zamach, nie łatwiej byłoby po prostu zwalić winę na terrorystów, zamiast "wymyślać" teorie o brzozach i robić budzące podejrzenia, niechlujne śledztwo? ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?