Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
No ruscy komentatorzy tak samo stwierdzili, że "krasnoja kartoczka" się należy... Tak czy siak, Espanyol nawet z taką pomocą sędziego nie był w stanie wyjść z piłką za połowę ani nawet doprowadzić do kontuzji kogoś z naszych, co chyba bardziej im po łbach chodziło. Ten zespół kompletnie odstaje poziomem od reszty ligi...
2
Sędziowanie dzisiaj tragedia nawet jak na standardy hiszpańskie. Nie wiem, czy ten gość myśli, że może pokazać tylko ograniczoną liczbę kartek dla graczy Espanyolu, czy jak. "Spalony" przy golu, brak karnego na Messim jak go typ kopnął z cynicznym uśmieszkiem na ryju, brak czerwa (albo jakiejkolwiek kartki!) za wjazd wyprostowaną i podniesioną nogą w Masche na początku meczu, brak odgwizdania ze dwóch fauli jak Suarez i Messi wychodzili do podań/z piłką... Kryminał.
1
Tylko na twarzy widać, ile nerwów i zdrowia kosztuje go prowadzenie drużyny - myślę, że każdy facet chciałby mieć w jego wieku taką sylwetkę!
5
Wow, cóż za głęboka analiza! "Najlepiej będzie pierwszemu strzelić gola!", "Espanyol wygrywa jak pierwszy zdobędzie bramkę, chociaż ostatnie dwa takie przypadki skończyły się pogromami dla Barcy"... W tym ASie to już naprawdę muszą się tragicznie nudzić :D
1
To raczej Ty z kolegą się spinacie, ja tylko zwróciłem uwagę. To tak jakbyś tłumaczył "fast food" na "szybkie jedzenie" albo grę w blackjacka na "czarnego kubusia" :P
4
Majerr, proszę Cię, nie tłumacz związków frazeologicznych, bo to wychodzi paskudnie. Wszyscy wiedzą, co oznacza "enfant terrible", natomiast przetłumaczenie tego na "okropne dziecko" wypacza cały sens tego wyrażenia, bo ujmuje je dosłownie.
4
"Zainwestować" to najbardziej elegancki, subtelny i wyszukany eufemizm do "spuścić w kiblu" w stosunku do tych 100 milionów Chena Yanshenga :v
7
Sporting Gijon, RSSS i Athletic Bilbao zapewne, bo to Kraj Basków, pewnie Celta i Depor i zdaje się po jednym klubie z Valencii i Sevilli (chyba Valencia CF i Sevilla, ale głowy sobie uciąć nie dam) podobno "trzymają" z Barcą.
4
W Anglii prawie wszystkie zespoły grają wirtuozerską strategią "dzida i do przodu", więc nietrudno zgłębić ich taktyczne niuanse... :P
5
"Nazywa przy tym doniesienia angielskiej prasy odnośnie potencjalnych wzmocnień Barcelony jako „kolejne strzały w powietrze”." - oho, przyganiał kocioł garnkowi :P Jakby chociaż co 10 piłkarz awizowany do Barcy przez MD do nas trafiał, to mielibyśmy kadrę na 50 graczy...
10
Strasznie bzdurny artykuł. Kogo Barca nie sprowadziłaby na obronę, to i tak będzie tylko trzecią opcją do rotacji z podstawową dwójką, czyli Pique i Mascherano. Nawet najlepszy obrońca nie byłby w stanie z miejsca się zaadaptować do tak trudnej gry defensywnej, jaką stosuje Barca.
10
O proszę, akurat kumulacja w lotto jest, mógłbyś się podzielić, jakie numerki padną? ;)
2
Ej, ale pseudo...? :(
1
A odpowiadając na pytanie w temacie, skoro żarliwą dyskusję już wywołałem:
1) Luis Enrique
2) Pep Guardiola
3) Frank de Boer
Byli piłkarzami, których podziwiałem w dzieciństwie, grali dla Barcy, a dzisiaj są świetnymi trenerami.
1
Nawet lepiej, Urugwaj może wygrać Copa America i dopiero wtedy jego szanse wzrosną ;)
25
A Simeone za co? Za wrzucanie piłek na boisko podczas akcji rywala, agresję w stosunku do członków swojego sztabu czy ogólnie za przeniesienie na ławkę swojego buractwa z czasów kariery piłkarskiej? :v
7
Nauczył się już języka, to teraz chce iść do BPL, żeby podszkolić angielski - proste! :D
11
Co ma do tego ateizm? Można sobie wierzyć, w co się chce, tego nie potępiam, natomiast religie pojmowane instytucjonalnie mają przede wszystkim właśnie taki cel i naprawdę nie trzeba być oświeconym, żeby to dostrzec.
1
"Zdaje sobie sprawę,że City wygląda gorzej jak Roma czy Wolfsburg" - że co? Chyba na odwrót :D
24
Każda religia została stworzona po to, żeby omamiać umysły innych ludzi, więc żadna nie może być nazywana "religią pokoju". A co do pozostałych Twoich cytatów, to właśnie odnoszą się do takich ludzi jak ten Murtaza i jego rodzina - biedni ludzie i dzieci, którzy uciekają przed wojną i prześladowaniami.
3
A ja czuję, że Atletico wyjdzie na Real tak agresywnie jak na Bayern i Barcę i w pierwszych 15-20 minut zrobią sobie wynik, a potem będą stawiać autobus i wcisną może jeszcze coś z kontry.
9
Alves niepotrzebny? :o Co ja tu czytam!
2
Wczorajszy mecz to kolejny dowód na to, że zasada bramek na wyjeździe, która w zamierzeniu miała promować "ofensywny futbol", kompletnie się nie sprawdza i jest niesprawiedliwa i krzywdząca. Powinni to czym prędzej znieść, bo dobre drużyny grające ofensywny futbol tylko na tym cierpią, a beneficjentami są cwaniaki nastawiające się na granie na 0 u siebie pokroju Chelsea i Atletico, prezentujące marny poziom grania w piłkę jako taką.
1
Dobrze mówisz, to nie jest nagroda dla "największego grzeczniutkiego sztywniaka bez jakiejkolwiek ikry" tylko dla gentlemana - Gerard zachowuje profesjonalizm na boisku, a poza nim jest błyskotliwym i inteligentnym gościem. Coś jak James Bond - nawet brodę zapuścił jak Connery :)
1
Może zasłużyli? :D Nie podajesz żadnych detali, więc jak ktokolwiek ma się wypowiedzieć, nie znając kontekstu? Co jeśli ci goście uratowali świat przed asteroidą lecącą prosto na nas albo co? :D
2
Myślę, że przede wszystkim zgrana taktyka zamiast kopania się po czole i brytyjskiej grze na pałę :P Jak widziałem kilka ich spotkań, to pressing wyglądał świetnie, do tego dobra defensywa i stałe fragmenty gry. Chociaż szczęścia też sporo mieli w tych meczach, które widziałem.
1
Ewentualnie Godin prezentuje podobny poziom. Hummels za często łapie kontuzje, Silva może kilka lat temu - jednak on kompletnie nie umie grać pod presją i popełnia błędy w najważniejszych momentach. A Ramos nigdy nie był na takim poziomie jak Pique. Wiadomo, że każdemu zdarzają się błędy, ale to są pojedyncze zdarzenia - Barca gra najtrudniejszą piłkę dla stoperów, bronimy się wysoko, więc to zdecydowania wymaga więcej umiejętności niż choćby autobusy. Od dwóch lat, czyli odkąd ogarnął się pod względem koncentracji, Pique to absolutny top.
3
Owszem, widzimy. Myślałem, że jako kibice Barcelony podzielamy pewną wspólną wizję futbolu, polegającą na grze piłką w piłkę, a nie murowaniu własnej bramki i gardzimy klubami stosującymi te tchórzliwe i brzydkie strategie...
2
Jeśli zrobisz misterne wyliczenia na podstawie statystyk, napiszesz skomplikowany algorytm do porównywania zawodników, zbierzesz dane od kilku różnych źródeł i wyjdzie ci, że na pierwszym miejscu w rankingu stoperów jest ktoś inny niż Pique, to znaczy, że musiałeś się gdzieś machnąć w doborze kryteriów.
5
Dla mnie powiedział to, co myśli każdy kibic Barcelony nie silący się na obiektywizm będący kompletnie nie na miejscu. Atletico muruje się jak zespoły Mourinho, to jest typowy antyfutbol i nikt nie zdzierżyłby, jakby Barca grała w ten sposób. A Real Madryt wygrał z nami w tym samym stylu co Valencia czy inny Sociedad - stawiając na taktykę, która jest jedynym wyjściem dla małych i biednych klubików, natomiast która nie wypada zespołowi mającemu taki skład i potencjał jak Real.