61

Cristiano Ronaldo już naciska władze Realu na transfer Neymara.

5

Myślałem, że wrzucisz coś z "Kill Billa" po tej zapowiedzi :v

6

Czyli co byś tam podyktował? Wolny pośredni? Faul to faul, niezależnie czy lekko złapiesz gościa za koszulkę, czy mu połamiesz nogi - jak jest w polu karnym, to należy się karny, proste :P

4

Trenerami są dobrymi, owszem - nie użyłem określenia "miernota" odnośnie ich umiejętności trenerskich, uznałem ich po prostu za miernych ludzi. Obaj stosowali przeciwko Barcelonie tę samą taktykę - kopanie przy każdej okazji i kradnięcie czasu. To nie ma nic wspólnego z duchem sportu, ale i tak znajdą się tacy, którzy wychwalali Simeone, że walczak, że ma słabszy zespół. A wrzucając piłkę na boisko, żeby przeszkodzić drużynie przeciwnej - to już jest poziom pseudokibiców.

8

Mi to bardziej przypomina taką bardzo nowoczesną, hi-techową muszlę klozetową :P

4

Jak najbardziej powinien zostać zawieszony za to. Nie rozumiem tego, jak ktoś jeszcze może go podziwiać, Simeone to prawie taka sama kanalia i miernota jak Mourinho. Zero ducha sportu i fair play, tylko parcie na wygrane za wszelką cenę.

1

A co pisały o nim dzisiaj madryckie gazety...? :v

0

W 1992 to Abelardo mógł biegać w tym meczu w środku defensywy, ale jeszcze w koszulce Sportingu Gijon! :)

2

Myślę, że jakby była realna szansa, że mierdy go ściągną do siebie, to Atletico oddałoby go Barcy za worek gruszek :P

43

Pamiętam, jak Forlan szalał na MŚ w RPA, co jeden gol to ładniejszy od poprzedniego, zdecydowanie zasłużony tytuł MVP tego turnieju. No i stalowe nerwy, kiedy w meczu o 3. miejsce przy wyniku 3:2 dla Niemców podszedł do rzutu wolnego w 90. minucie i huknął w poprzeczkę... Strasznie mi wtedy szkoda było Urusów.

1

No, jak to przeczytałem, to już się przestraszyłem, że naszego sympatycznego łysola zwolnili, ale jednak Quini jest "ambasadorem" Sportingu, a Abelardo dalej trenerem. Jutro nie powinni sprawiać problemów :D

7

Suarez miał w tym meczu więcej asyst niż niecelnych podań :D

2

The Wretched End ma wydawać nową płytę niebawem :)

2

"Od wielkiej" lub "wielką" jest poprawnie, ale "z wielkiej" to rusycyzm :)

1

"House of Cards" wpisuje się chyba w Twoje wymagania ;)

7

"Jego występki były lekceważone (tak jak ostatnio, gdy zjawił się, by złożyć hołd Cruyffowi w okularach przeciwsłonecznych i czapce z daszkiem)."

Skandal... Że w ciemnych okularach?! No jak on mógł! Jeszcze pewnie ręce w kieszeniach trzymał! :P

2

Jak go ostatnio oglądałem, to jego wyprowadzanie piłki i dalekie podania naprawdę robią wrażenie, więc może coś w tym jest? Tak naprawdę bardzo ciężko o stopera, którego profil pasowałby do Barcelony i który prezentuje odpowiednio wysoki poziom, a BVB stara się grać bądź co bądź futbol podobny do naszego.

2

Słaba psychika.

7

Do tego muszą umieć mówić po katalońsku, mieć dobre relacje z obecnymi zawodnikami, znać ligę hiszpańską i mieć DNA Barcy! :D

45

I Pique z Arbeloą :D

6

Wczoraj nie wiem, czy w drugiej połowie było 30 minut faktycznej gry, jakby wyłączyć przerwy. To doliczenie tylko 3 minut było strzałem z liścia albo napluciem na buty przez sędziego wobec Barcy.

2

Miliony plusów za ten post! :) Po ostatniej madryckiej nagonce mamy dokładnie to samo co za Mourinho, sędziowie 10 razy się zastanawiają, zanim zagwiżdżą faul dla Barcy, a już żeby pokazać żółtą kartkę dla rywala, to musi przynajmniej nogę urwać...

1

Wątpię, żeby to był problem z motywacją - dzisiaj nasi zawodnicy wydawali się aż zbyt zmotywowani, szczególnie w drugiej połowie :o

24

Ale przecież ma rację - zależymy tylko od siebie i dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, Valencia miała po prostu tyle szczęścia co Chelsea parę lat temu w półfinale LM. Pierwszy gol z niczego po sześciu (?) świetnych zmarnowanych okazjach Barcy, do tego na koniec piłka meczowa Pique...

2

Najlepiej idź z tym do doradcy podatkowego, generalnie często są w okresie rozliczeń organizowane takie bezpłatne porady. To podobno nie jest specjalnie skomplikowane, ale ja sam nie mam pojęcia, jak to rozliczać, więc zostawiam tę sprawę mojemu consigliere :P

2

I tak są tylko marionetkami w rękach Reptilianów.

18

O nie, Czeryszew nam zawsze w tym sezonie przynosi szczęście! Szkoda, bo pewnei na Camp Nou znowu dostałby owację na stojąco :)

2

...a czemu Sergi Roberto miałby grać na telefonie Daniego Alvesa? :D

4

No, w końcu jakiś głos rozsądku pośród morza łez i gównoburzy, jakie ostatnio się tutaj obserwuje. Szczególnie to zdanie świetnie podsumowuje obecną sytuację:

"„Słaba”, „bezradna” Barça kontra „wielki”, „frunący” rywal i wynik na styku do ostatniej minuty?"

No właśnie, Barca bez formy to dalej poziom ścisłej europejskiej czołówki.

Świetny i na pewno potrzebny artykuł, patrząc na to, co się tutaj ostatnio dzieje. Śmieszy mnie to, jak po pokonaniu Barcy cały piłkarski świat (poza naszymi kibicami) jest uradowany i świętuje, bo udało się komuś pokonać tego mistycznego herosa, zespół prezentujący futbol o klasę lepszy od każdej innej drużyny.

Tylko nie zgadzam się ze zdaniem nt. życzeniu powodzenia Atletikowi - u mnie naprawdę bardzo dużo stracili swoją obecną strategią polegającą na wywieraniu presji na sędziach i kradnięciu czasu. Gdyby doszło do finału pomiędzy Atletico i Realem, to oczywiście kibicowałbym Atletico, ale w każdej innej sytuacji będę wspierał ich przeciwnika. Simeone powoli przekształca się w drugiego Mourinho (chociaż daleko mi jeszcze do tego, żeby go darzyć aż taką antypatią jak przykrego Portugalczyka).

2

Ahhh, Domi, ta gra słów jest tak cudowna i świeża, jednak jeszcze w tej Wielkiej Brytanii nie pozbawiono Cię resztek polskości! :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?