3

A branie czegokolwiek do ust prosto z czyjejś ręki, z której w dodatku wcześniej kilkadziesiąt innych osób brało coś prosto do ust, do wypaczenie dobrego smaku i jakichkolwiek zasad higieny. Chyba tylko w Polsce to jeszcze wygląda w ten sposób.

2

Mesut Ozil, gość znany z tego, że jak pobiega godzinę, to oddycha rękawami i nogawkami do Barcy, której gra opiera się na błyskawicznym pressingu. A w zamian Turan, który idealnie pasuje do koncepcji wprowadzonej przez Lucho. Sounds legit (y)

4

Jak puszczą powtórkę klatka po klatce, to się okaże, że strzelał lewą krzyżakiem :D

5

A co mają względy ekonomiczne do tego? Nawet gdyby stadion miał w nazwie jakiegoś sponsora (co zapewne i tak byłoby tylko kontraktem na kilkanaście lat) to i tak można go nazwać imieniem Johana Cruyffa. Jak dla mnie zasługuje na to jak nikt inny, bo to właśnie on przemienił Barcelonę z klubu bardzo dobrego na klub najlepszy na świecie.

9

Wstrząsająca wiadomość. Trzeba powiedzieć to jasno i wyraźnie - nie dlatego, że Cruyff właśnie zmarł ani dlatego, że był tak jak my Barcelonistą, tylko dlatego, że to taka jest prawda - że nikt inny nie miał tak znaczącego wpływu na to, jak obecnie wygląda piłka nożna, jak właśnie Johan Cruyff.

43

Nieważne, jaki będzie format rozgrywek, skoro i tak na końcu triumfować będzie Barcelona :)

5

Mascherano jest przez wszystkich ekspertów uznawany za jednego z najlepszych stoperów na świecie pomimo niskiego wzrostu i tego, że zaczynał jako DM, tylko na tej stronie przyczepiono mu łatkę "defensywnego pomocnika, który z konieczności gra na obronie" i są wielkie pretensje, że potrzeba kogoś lepszego. Tymczasem kogokolwiek nie kupimy, to nie będzie na pewno gość, który z miejsca wygryzie Masche ze składu, choćbyśmy mieli kupić pięciu Alabów, trzech Boatengów i siedemnastu Otamendich.

1

To nie jest błąd, po prostu taka jest konwencja podawania godzin choćby w programach telewizyjnych - np. program na czwartek masz od 5. rano w czwartek do 2.-3. w nocy z czwartku na piątek.

2

"Twin Peaks", stare ale jare :)

1

Sprawdź, z tego, co kojarzę, to gdzieś do końca lipca można.

4

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jego argumenty się kompletnie nie trzymają kupy, są po prostu nieprawdziwe :D "Kun nigdy nie traci piłek genialnie się zastawia, zawsze podaje celnie." - traci, nie zawsze podaje celnie :D Pomijając już pisanie o technice, Suarez po prostu nie ma szans się tak często wdawać w dryblingi jak gra na środku i ma na przeciwko siebie 2-3 graczy, ale choćby jego dwie bramy przeciwko PSG w ćwierćfinale w zeszłym sezonie czy to jak czasem się urywa na skrzydle pokazuje, że dysponuje świetnym dryblingiem. Jasne, że gość może mieć swoje zdanie, ale skoro je zamierza argumentować, to niech nie pisze bzdur :v

5

A powiedz mi, czy kiedykolwiek było inaczej? Czym innym są wojny, które toczą cywilizację od zarania dziejów, jak nie tym, że ludzie, którzy rządzą poświęcają życie innych ludzi dla spełnienia swoich interesów?

1

Też mi przyszło na myśl pewne zoologiczne porównanie po tym, jak przeczytałem trochę komentarzy o tym, jaka ta nasza Polska jest wspaniała i jakiej to nie ma "tożsamości narodowej" :)

Państwa jednolite kulturowo (jak Polska czy np. Irlandia jeszcze jakieś pół wieku temu) są jak rasowe psy. Mogą być dumne ze swojego rodowodu, prężyć się na konkursach "czystości rasowej" czy spoglądać z góry na kundle i mieszańce. Ale to nadal chów wsobny :)

1

Tak jak mówiłem, zakup Ardy to marketingowy strzał w 10, Turcy generalnie mają bzika na punkcie piłki nożnej, więc to jak najbardziej podatny rynek. Fajnie byłoby w przyszłym sezonie zobaczyć Paco Jemeza w Valencii, ciekawi mnie, jak poradziłby sobie z większym klubem, gdzie miałby kasę na transfery, a nie musiał uczyć swojej filozofii jakichś randomowych no-name'ów.

...a w Realu kolejne maszyny wyrastają! :D

1

Naparzanie po 10 godzin dziennie na budowie mija się z celem, bo człowiek jest po tym tak styrany, że nie ma na nic siły ani ochoty.

15

Powiedział, że nie chce wracać do Barcelony, więc ja tam na niego nie liczę. Gość jest szybki i pasowałby do naszego stylu gry z przodu, ale w defensywie kuleje, a my mamy dalej Alvesa, który pomimo wieku zwłaszcza w najważniejszych meczach pokazuje klasę, a do tego Vidala i Roberto. Trzeba się skupić na lewej stronie obrony, a nie rozmieniać na drobne z jakimiś wychowankami marnotrawnymi...

6

Dobry gust filmowy! :)

21

Dopóki nie dostaniemy kolejnej wypłaty :D

3

Średnie tłumaczenie. W sumie byłem świadkiem gorszych, ale tu też im sporo sensu ucieka, w ogóle dziwnie to wygląda z lektorem... Jak się zna wszystkie dialogi na pamięć w oryginale :P

1

Powiedz to członkom IRA :)

4

Macie racje, cała "poprawność polityczna" to od zarania dziejów jedna wielka polityczna hucpa! Powinniśmy powrócić do czasów, kiedy czarni byli niewolnikami, a kobiety siedziały w kuchni i nie miały praw wyborczych. Z łezką w oku wspominam, jak moi przodkowie, zamiast zajmować się głupotami, od rana do nocy orali pole swojego pana, przynajmniej mieli zapewnioną stałą pracę, a i nie było problemu z niżem demograficznym, bo trzeba było narobić sobie mnóstwo dzieci, żeby miał kto pomagać w pracy. Ateistów i homoseksualistów palono na stosach i mieliśmy przynajmniej porządne, prawe społeczeństwo. A tu nagle się komuś zachciało zrównywać prawa osób różnych ras czy płci i samo zło z tego wyniknęło!

Disclaimer: Nie, nie myślę tak naprawdę :)

2

Właśnie o tym pisałem :) "Spotlight" uważam za fenomenalny film, a do tego ważny właśnie w kontekście tego, że nagłaśnia ten problem. To cała zbrodnicza siatka funkcjonująca jak organizacja przestępcza i zapewne niewielu z nich jest całkiem "czystych".

1

Komentarz usunięty

9

Problemy z ISIS jest taki, że to nie jest jakaś "oficjalna armia" o konkretnej strukturze, tylko nadal oddziały partyzanckie. A z takimi walka nigdy nie będzie taka prosta i bezpośrednia, przecież nie walną atomówką i rozwalą pół Bliskiego Wschodu, zawsze pozostaną poukrywani bojownicy funkcjonujący jak zwykli obywatele...

17

Patrząc na grę i wyniki United, to tam chyba dieta w stylu nutella/chipsy jest wręcz zalecana dla wszystkich graczy przez sztab :D

1

Też się tego najbardziej boję, nie zamachów, ale paniki wywołanej zamachami i takich konsekwencji, jakie przytoczyłeś. Jeśli większe "bezpieczeństwo" będzie oznaczało zwiększoną kontrolę i mniej wolności osobistej, to poniesiemy porażkę. Jeśli przez zamachy Unia zamknie granice na uchodźców, to ISIS odniesie zwycięstwo. Trochę patowa sytuacja...

2

Jak Trump wygra to Amerykanie wejdą z misją pokojową do Europy, a ich gospodarka pewnie padnie tak jak jego finanse :P

1

Tak. I w sumie dalej studiuje, 3. stopień wtajemniczenia :)

1

Jak masz zamiar iść na zaoczne budownictwo, to lepiej od razu daj sobie spokój :P Przynajmniej na mojej uczelni zaoczne to była przepaść w stosunku do dziennych, goście na trzecim semestrze na konstrukcjach stalowych nie ogarniali jak rysować wykresy na prostych belkach i na moment zginający mówili, że to skręcający - ja bym takiego gościa do pracy nie przyjął raczej :P

A co do tej firmy budowlanej, to w Polsce mało opłacalny biznes jak nie masz pleców, lepiej się zajmować albo jakimiś pierdołami, albo "outsourcować" zagraniczne biura projektowe, które płacą w prawdziwych pieniążkach :v

1

Rekompensatą pienieżną jak rozumiem zajął się Villarreal? W końcu to na ich stadionie do tego doszło :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?