2

Nawet do 2021 :)

1

Przed pierwszym ligowym klasykiem na Bernabeu w tym sezonie obstawiałem równie ostrożnie jak wszyscy, niewielką wygraną Barcy. Natomiast w dzień samego meczu od rana czułem, że może się skończyć pogromem i tak też się stało. Teraz też coś mi podpowiada, że nie zostawimy na Realu suchej nitki, wczoraj obstawiłem wynik 6:0 dla Barcy i weszło, oczywiście jeszcze wiele się może wydarzyć, ale jestem wyjątkowo spokojny.

3

Chyba każdy kibic Barcy trzyma kciuki za Rayo, które gra swoją ubogą wersję futbolu totalnego i Sporting Gijon, który jest związany z Barcą choćby postaciami Alena i Abelardo. I każdy chce spadku merdorezerw w postaci Getafe i Espanyolu :o)

1

Wydaje mi się, że obecnie są jakieś ograniczenia - nie wiem, czy to kwestia odgórnych przepisów, czy "życzenia" samych klubów. Generalnie w sierpniu, na początku sezonu, jest chyba mniejsza frekwencja ogólnie na stadionach, miejscowi kibice są powyjeżdżani na urlopy, stąd największy szlagier ligi raczej jest odsuwany. Swoją drogą, ciekawe jest, że przynajmniej od paru lat zawsze w tej samej kolejce są mecze Barcy z Atletico i Realu z Espanyolem, nie wiem, czy to też jakieś odgórne ustalenie.

17

Ja tam liczę na Real w kolejnej fazie LM, każda okazja do dokopania im jest dobra, a jakby przypadkiem doczłapali do półfinałów, to mogliby złapać wiatru w żagle. Czuję, że Barca w tym sezonie nie będzie miała litości dla Realu i w najbliższym ligowym klasyku zobaczymy prawdziwą rzeź (chyba, że do tamtej pory coś się diametralnie zmieni, ale to tak o 180 stopni w każdym zespole). Więc kolejny dwumecz pewnie wyglądałby podobnie.

2

Bez dwóch zdań najlepsza sportowa reklama w historii, kiedyś miałem ją na dysku, ale już dawno mi się "zgubiła" :)

1

Z 1982 roku, oczywiście! Remake praktycznie zawsze jest słabszy od pierwowzoru ;)

2

Tak jest, ten sam Doberman :D Oglądałeś? Uwielbiam ten film, pod płaszczykiem kina akcji (bardzo klimatycznego swoją drogą) znajduję w nim prawdziwą głębię :)

2

Polecam "Przełamując Fale", naprawdę ciężki i wzruszający filmior. Daje do myślenia.

3

Też właśnie zobaczyłem i jestem rozczarowany. Sam pomysł może fajny, ale to taka typowa "superprodukcja" dla nastolatków - ckliwe, do tego wzięli jakichś drewnianych aktorów, którzy są zapewne bożyszczami dziewcząt. No i Jennifer Lawrence - to jest dopiero fenomen, że laska, która gra dwoma minami i cały czas ma to samo, tępe spojrzenie, zgarnia takie laury. Chociaż myślę, że Harvey Weinstein w tej jej nachalnej promocji... maczał palce :P

7

Walczyli o korzystny rezultat, ale szkoda, że dopiero po przerwie sobie przypomnieli, którym przyciskiem się strzela :D

16

35 punktów w kanadyjce na 18 spotkań, to prawie 2 na mecz :o Najlepsze jest to, że w grze Messiego widać, że ciągle chce więcej. Jak w maju dalej jego forma będzie tak rosła, to aż strach pomyśleć, co będzie wyrabiał na boisku :D

1

Arda w ogóle świetny mecz dzisiaj, chociaż na tle tak miernego przeciwnika jak Getafe to może nie jest do końca miarodajne.

2

A "Dobermana" widziałeś? :) Tam może samo śledztwo nie jest na pierwszym planie, za to klimat... :o

2

Jestem przekonany, że Alvaro Pereira miał wśród swoich przodków w linii prostej maksymalnie do trzech pokoleń wstecz jakiegoś karpia :v

10

Nie zgodzę się z akapitem odnośnie zależności Busquetsa od gry całego zespołu - moim zdaniem jest na odwrót, mylisz skutek i przyczynę. Raczej to wygląda tak, że gdy Busi ma słabszy dzień, to reszcie zespołu nie idzie. Np. klasyk na Camp Nou z zeszłego sezonu - mieliśmy okrutną lukę w środku pola (nie mówię tutaj o Modriciu! :P ), co prawda wygrywaliśmy z Realem, ale mecz był wyrównany i generalnie nie najlepszy w wykonaniu Barcy, przynajmniej w stosunku do tego, czego spodziewali się kibice. Dopiero wejście Busiego, świeżo po kontuzji, uporządkowało grę.

1

Może klasyka? Zależy, co chcesz konkretnie zobaczyć w tym horrorze: "Obcy" albo "Coś", naprawdę schizująca atmosfera, podsycana przez klimatyczną muzykę, takie klaustrofobiczne. Do tego zachowania bohaterów są racjonalne (!), co rzadko się zdarza w horrorach - szczególnie Kurta Russella w "Cosiu". Ewentualnie "Szczęki", świetnie zrealizowane, pomimo upływu lat trzyma poziom.
Typowe slashery - "Koszmar z Ulicy Wiązów" - trochę przerysowane i makabryczne, ale bardzo mi się podobało, filmy "Grindhouse" Tarantino i Rodrigueza - stylizowane na filmy klasy B, dużo elementów komediowych i specjalnego pastiszu, ale świetnie zrobione - i "Wyrmwood" sprzed paru lat o zombiakach, który jest chyba hołdem dla tych dwóch.
No i na koniec coś od mistrza body horroru Davida Cronenberga - z jego horrorów widziałem tylko "Muchę", ale też spokojnie mogę polecić.

8

Żaden z nich nie jest typowym rezerwowym bramkarzem, obaj dostają swoje minuty i mają zapewnione, że sporo pograją, do tego są częścią najlepszej drużyny w historii, co roku trofea praktycznie jak w banku - absolutnie bez sensu byłaby chęć odejścia gdziekolwiek.

4

Oby Deschamps jednak pokazał, że ma jaja i odpuścił sobie powoływanie Benzemy. Giroud to może nie ten sam poziom, ale spokojnie może go zastąpić, natomiast ostatnie, czego reprezentacji Francji potrzebuje, to kolejny ferment w szatni podczas dużej imprezy.

1

Jakbyś to pokazał socios Realu, to zechcieliby Cię zrobić dyrektorem sportowym swojego klubu. A Perez by Cię na stosie spalił :P Na szczęście i tak pewnie skończy się na tym, że kupia De Geę (najlepiej, jakby oddali Navasa i dopłacili :P ), Hazarda i/lub Aubameyanga i pozbędą się CR7 (oby nie!), Benzemy i Isco.

5

Fatih Terim to prawdziwa legenda tureckiej piłki - już chyba trzeci raz jest trenerem reprezentacji. Wśród fanów Galaty tak samo jest chyba traktowany jak pół-bóg.

3

Getafe niech lepiej zajmie się kręceniem filmów dla dorosłych z zombiakami, bo to im chyba lepiej wychodziło niż granie w piłkę :P

4

Akurat Gwyn właśnie to zrozumiał i wypunktował nieudolne wytykanie tego "błędu" w komentarzach przez randomowych użytkowników, którzy nie przeczytali artykułu, tylko po zobaczeniu tytułu się do tego doczepili, bo akurat wczoraj na majcy mieli :P

19

O proszę, Barca, Bartomeu i Rosell nie są już oskarżeni w sprawie Neymara, no kto by się tego spodziewał? :) Tutaj oczywiście połowa użytkowników już fantazjowała o tym, jakie katusze nasi dwaj prezesi będą wkrótce przeżywali pod więziennym prysznicem, a tu nic z tego, bo znowu wyszło na to, że to tylko ktoś chciał nam zrobić zły PR i całe te oskarżenia można było od razu o kant... krzesła rozbić :) Szkoda tylko, że jest o tym ledwie wzmianka na okładkach katalońskich gazet, podczas gdy w czasie wypływania tych "afer" dzienniki pastwiły i pławiły się w tych bzdurach ile wlezie (szczególnie madryckie). Liczę, że wrzucicie jakiegoś dokładniejszego newsa na ten temat, żeby idący z prądem użytkownicy skazujący z góry Barcę i jej prezesów mogli się oficjalnie uderzyć w pierś i przyznać do błędu :)

Co do okładki Marki - ależ mnie rozbawiło zestawienie "robienia transferów przez Real" i "wyczucia taktu" :D O ile nie dostaną bana, to pewnie znowu wyłożą grubą kasę za De Geę (podczas gdy Navas jest ich najlepszym graczem w tym sezonie), Hazarda czy innego Aubameyanga... Powodzenia, już zacieram rączki na kolejny udany sezon w wykonaniu Barcy! :D

46

Pique i Puyol... :>

1

Dla mnie najlepszy jest nasz Pique, szczególnie ostatnio, kiedy praktycznie zawsze potrafi utrzymać na boisku koncentrację. Warunki fizyczne, umiejętność czytania gry, gra w powietrzu, technika, podania i wyprowadzanie piłki, do tego świetne wykończenie. Potwierdzają to trofea :3

8

Bo to była tylko modernizacja samego stadionu, a tutaj mamy kompletną rozbudowę samego stadionu (przekrycie nad całością trybun, do tego również zapewne możliwość zadaszenia boiska!), plus również budowę całego zaplecza sportowego.

Ale jasne, jak to opisał wyżej destro, guru w kwestiach ekonomii, doktor honoris causa kilku znanych uczelni w kraju i za granicą, który od podszewki zna sytuację polityczną w klubie, gdyż była przez niego zatrudniany wielokrotnie w roli doradcy i specjalisty, a który ostatnio również zgłębił stan swojej wiedzy na temat budowy stadionów i obecnego rynku nieruchomości, to może być po prostu wina nieudolnego zarządu :)

1

Przecież od dobrych paru tygodni Sport ma styl okładki polegający na tym, że jest tam jedno porządne zdjęcie zamiast brzydkiego kolarza, jaki robią inne gazety - mieliby to specjalnie zmienić i wkleić gdzieś ładnie wyciętego Cristiano z łapkami w górze, żeby zadowolić kibiców Realu? :'D

2

Nie przesadzaj już, bo przecież nie nabijał się z ofiar katastrofy w Smoleńsku, tylko z całej szopki, jaka jest robiona wokół tej sytuacji. Jak Chris Rock na gali wręczenia Oscarów cisnął humor po bandzie, to wszystkim się podobało, bo tak powinny wyglądać żarty na tego typu galach.

1

http://www.squawka.com/news/12-players-who-werent-given-a-proper-chance-at-real-madrid/614950 - tymczasem Squawka zrobiła listę 12 bezsensownych transferów dokonanych przez Real, które były udziałem skądinąd dobrych grajków :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?