Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Roberto jest na pewno najbardziej uniwersalny spośród naszych pomocników - jest pierwszym zmiennikiem Busquetsa, do tego może zająć zarówno pozycję Rakiticia jak i Iniesty. Póki co Lucho całkiem zręcznie rotuje minutami dla naszych pomocników i wątpię, żeby to się jakoś diametralnie zmieniło przez Ardę. Roberto i tak łapie więcej minut, niż podejrzewałem, że dostanie na tym etapie sezonu, do tego Lucho wspomina o nim przy każdej okazji i mówi o nim w samych superlatywach.
15
Bo chyba tylko na tej stronie panował taki hejt na niego i negatywne nastawienie, podkręcane dodatkowo przez część redakcji. Roberto nie został zajebistym piłkarzem z dnia na dzień, umiejętności miał od zawsze, po prostu nabrał sporo pewności siebie i dlatego teraz wymiata.
5
Niesmaczne? Myślę, że przesadzasz. Valencia może wystawiać w meczach drużyn młodzieżowych kogo chce, a dzisiejsze spotkanie może być czymś w rodzaju treningu pokazowego dla młodych, więc jak najbardziej mogą "zmusić" ich do obejrzenia tego meczu.
2
Z książek niekoniecznie mogę coś polecić, ale z filmów "Delikatesy" i "Miasto Zaginionych Dzieci" Jeuneta, bardzo klimatyczne i chyba trafią w Twoje... upodobania :)
1
No właśnie średnio wspomnieli, bo nic o tym nie ma. 65% akcji w defensywie Suareza to są właśnie wybicia (wg Squawka), więc warto o tym też wspomnieć :)
11
Warto jeszcze dodać, że Suarez przydaje się również w obronie podczas rzutów rożnych, często to on wybija piłki i rozpoczyna kontry.
3
Valencia ostatnio przegrała z Betisem i Sportingiem. Jutro nie będą grali właściwie o nic, a nasi zmiennicy są jednak lepszymi piłkarzami niż gracze tych drużyn, a ich motywacją będzie chęć pokazania się z najlepszej strony, więc czemu mieliby nie wygrać? :)
33
Mylisz się, często nawet znajomość ortografii nie jest wymagana :D
5
Mamy obecnie w składzie trzech najlepszych napastników na świecie, dwóch najlepszych pomocników i najlepszego środkowego obrońcę. Z takim potencjałem grzechem byłoby stawianie na młodych i nieogranych graczy w ważnych meczach, po prostu musimy wycisnąć z obecnego składu wszystko co się da, bo jak jesteśmy w gazie to żadna drużyna nie ma z nami szans.
A o to odmładzanie nie ma się co martwić póki co, średnia wieku koło 28-29 lat to wcale nie jest tak dużo, optymalny wiek dla piłkarza. Halilović czy Denis za kilka lat mogą wymiatać, Roberto już teraz prezentuje taki poziom, że pewnie w każdym innym topowym klubie grałby w pierwszej jedenastce, na szczęście u nas dostaje już całkiem sporo minut i pewnie nikt nie myśli o pozbywaniu się go.
4
Wątpię, żeby Bartra kiedykolwiek walczył o pierwszą jedenastkę - jego rola to bycie solidnym rezerwowym i tyle, jak wchodzi (przynajmniej grając od początku) to zwykle nie odstaje od reszty. Potrzebujemy kogoś takiego na ławkę, dlatego ja dalej jestem przeciwny sprzedaży Bartry.
Dodatkowo trzeba pamiętać, że niedawno urodziło mu się dziecko, co z jednej strony może powodować mniejszą liczbę minut dla niego, a z drugiej niechęć do przeprowadzki.
3
Emocje i nastawienie zawsze mają wpływ na oceny. Oceny nigdy nie są "obiektywne", bo to zawsze kwestia czyjejś opinii i interpretacji. I tak jak pisałem, moje sugerowanie powodu takich a nie innych ocen było raczej próbą wytłumaczenia i usprawiedliwienia oceniających, a nie dowalenia im. No i dalej uważam, że publikując coś w Internecie trzeba brać na klatę jakąkolwiek krytykę, a nie fochać się.
1
Nie załapałeś, co napisałem odnośnie oceny napastników i obrońców, więc w żaden sposób nie odniosłeś się na dobrą sprawę do mojego ostatniego posta.
I nie zamierzam nikogo przepraszać, bo nikogo nie obraziłem. Jeżeli ktoś publikuje swoje teksty w Internecie, to musi się liczyć z krytyką, a nie czuć się urażonym, gdy coś mu się wytknie i nadinterpretować zwykłe zwrócenie uwagi.
4
Znowu bardzo dobry felieton spod Twojego pió... klawiatury, Challenger :) Naprawdę niedobrze mi się robi, kiedy widzę płacz tutaj i lamenty o słabej grze po meczach, gdzie Barca gra podstawową jedenastką na pół gwizdka i pomimo słabszej gry ma pełną kontrolę nad spotkaniem. Chociaż też bym wolał, żeby w takich meczach Lucho dał szansę jakiemuś Bartrze czy innemu Mathieu. Ważne, że nasi najlepsi gracze wychodzą w pełni zmobilizowani na mecze z mocnymi drużynami.
3
Moim zdaniem w ogóle rozpisywanie się o każdym "dziwnym" zagraniu w defensywie i wyliczanie takich błędów obrońcom jest nie na miejscu, bo w takim przypadku trzeba by w tym samym stopniu obniżać oceny napastnikom za każdą stratę etc. Alba zanotował bardzo dobre statystyki w defensywie - 4 odbiory, 2 zablokowane dośrodkowania, 4 wyczyszczone sytuacje, 2 razy był faulowany na własnej połowie. Do tego 91% celnych podań, tylko 1 niecelne na własnej połowie. Był kluczowy dla losów meczu, więc jak dla mnie zdecydowanie zasługuje na więcej niż na ocenę wyjściową, tym bardziej w sytuacji, kiedy Neymar dostał wyższą notę pomimo wyjątkowo samolubnej i irytującej gry z przodu.
Ale inna sprawa, że ja rozumiem, że oceny są SUBIEKTYWNE i powinny być jako takie traktowane - stąd dziwne jest obrażanie się redaktorów oceniających i taktowanie jako obelg wspominania o tym ;)
3
Co Ty masz z tymi minutami i opisami? :P Alba miał kluczowe podanie, o jakości nic nie pisałem i zaliczył bądź co bądź asystę - czyli zrobił więcej z przodu niż boczni obrońcy robią w większości spotkań w ofensywie (chociaż ostatnio to oczywiście lepiej wyglądało, bo wszyscy notowali sporo asyst). W defensywie nic nie zepsuł, czyli meczyk na plus, bądź co bądź jego asysta praktycznie uratowała nam 3 punkty.
1
https://en.wikipedia.org/wiki/2015–16_La_Liga Tutaj jest lista, wg niej tylko Duda z Malagi.
4
Połączyłem to przyczynowo-skutkowo, żeby usprawiedliwić słabą - moim zdaniem - jakość tych ocen. Poza tym po meczu inaczej się patrzy na wszystko, na świeżo, jak jeszcze emocje nie ostygną, a co innego później. Konkretniej mogę się na przykład przyczepić do tego:
- Jordi Alba tylko 5 - "w kreacji ponownie wypadł blado" - jedno kluczowe podanie i "asysta" przy samobóju to jest blado? Co taki Jordi miałby zrobić, żeby wypaść z przodu dobrze? Blado to on wypada, jak marnuje setki po podaniach Messiego, ale w meczu z Levante pokazał się z dobrej strony i był kluczowy z przodu, a z tyłu mieliśmy czyste konto, a akcje Levante szły generalnie prawą stroną.
Napastnicy (choćby Neymar), którzy irytowali grą, mają wyższe noty.
1
Może mieć silnego konkurenta w postaci Neville'a.
2
No cóż, Mourinho na ławce Barcy to byłoby kompletne sci-fi, zresztą kto chciałby się w niego wcielać? :v
10
Po zobaczeniu ocen aż jeszcze raz musiałem sprawdzić, jakim wynikiem skończyło się to spotkanie. Rozumiem, że nie wygraliśmy wysoko (powinno być 3:0 wliczając prawidłowego nieuznanego gola Messiego, to przecież nic dla Barcy!), nie graliśmy mega efektownie i nie mieliśmy 150 setek, ale fakt, że nikt ze składu nie dostał nawet oceny 7 wydaje mi się trochę dziwny. Jak dla mnie oceny ogólnie zbyt surowe. Skończyliśmy mecz z czystym kontem, a noty dla obrońców, jakby co najmniej któryś dostał czerwoną kartkę albo strzelił samobója. Myślę, że trochę redakcja przegięła tym razem, bo jak kiedyś nam się zdarzy faktycznie słaby mecz, to będzie trzeba wystawiać oceny na minusie.
I druga sprawa - skoro piszecie, że oceny pojawiają się najwcześniej po 24h po zakończeniu spotkania, to powinniście się tego trzymać, bo pewnie sporo osób nie zdążyło wystawić ocen. W końcu to nie powinien być problem napisać artykuł i wstrzymać się trochę z publikacją go. Albo napisać go z bardziej chłodną głową, co w tym przypadku wyszłoby może bardziej rzetelnie :)
5
Z drugiej strony też nie przesadzałbym odnośnie tych męczarni Barcelony - zobacz na tytuł w Asie, "kłamliwe zwycięstwo"? :P Sędzia nie uznał nam zupełnie prawidłowej bramki w 2. minucie, właściwie przez cały mecz mieliśmy kontrolę nad spotkaniem, wygraliśmy pewnie 2:0 - Levante coś próbowało, mieli jedną bardzo dobrą okazję, a my może nie mieliśmy 150 setek, ale byliśmy skuteczni. Nie był to najlepszy mecz Barcy, ale dużo lepiej i pewniej wyglądaliśmy niż choćby z Malagą czy z Espanyolem.
3
Przypomniał mi się taki kawał: w jednej celi w więzieniu siedzi trędowaty i przygłup. Przygłup próbuje jakoś zagaić rozmowę i nawija różne głupoty, w końcu zdenerwowany trędowaty chce go obrzydzić - odrywa sobie nos i wyrzuca przez okno. Następnie odrywa sobie ucho i wyrzuca przez okno... Na to przygłup, przyglądając się z fascynacją, wypala:
- O, uciekasz!
Właśnie z tym mi się kojarzą teorię o "inwazji przez imigrację do Europy" :D Ciężko o większą głupotę, serio. Zwłaszcza, że celem ISIS, który dosyć jasno wyrażają we wszystkich swoich PR-owych materiałach, nie jest żadna inwazja na Europę, tylko stworzenie silnego państwa islamskiego na Bliskim Wschodzie, zatem w ich interesie jest to, żeby ludzie NIE uciekali do Europy, tylko zostawali tam...
1
Olu, przecież jaja sobie z tym Bojanem i Albą robiliśmy! (...A co do Deco, to sama się przyznałaś! :P ).
4
Newsy o Floro i Neymarze robią się coraz bardziej absurdalne - niedługo dowiemy się, że Perez porwał ojca Neymara, żeby ten podpisał kontrakt, albo wynajął Lukę Brasiego i powiedział, że na kontrakcie znajdzie się albo podpis Neya, albo jego mózg.
Nie ma co się obawiać, że Real zapłaci klauzulę, bo łącznie z podatkiem z tych 190 milionów robi się 440 milionów, a wiadomo, że Barca nie zaakceptuje żadnej innej oferty. Tyle za sam transfer, do tego kasa dla zawodnika za podpis pod umową, pieniądze na jego zarobki, koszty poboczne - to nie jest operacja, która może zamknąć się w 400 milionach, tylko trzeba lekko liczyć 700, a tyle nawet Real nie jest w stanie wydać.
3
Wybierają. Najwięcej uchodźców z Syrii przyjęły państwa arabskie, dalej Turcja. U nich jednak się wszyscy nie pomieszczą, stąd uciekają dalej. Zresztą obecnie cały Bliski Wschód to rejon zagrożony wojną, więc nic dziwnego, że nie uciekają dalej.
43
Haha, znając życie, to Carragher nie przyjechał dla samych kolegów, ale głównie po to, żeby się pośmiać/strollować Neville'a po wczorajszej porażce :D Ci dwaj się uwielbiają niczym Pique i Arbeloa :)
1
Ostatnio "Negocjatora" oglądałem, naprawdę ppodręcznikowy thriller, do tego z Kevinem Spacey i Samuelem L. Jacksonem. Nie ma nadmiaru efektów, do tego fabuła nie jest zbytnio naciągawa ani dziurawa.
2
Ozil się urodził w Gelsenkirchen, czyli w Niemczech. Benzema faktycznie się nie urodził w Niemczech, tylko we Francji, konkretnie w Lyonie :v
3
Akurat Ozil, Benzema, Khedira czy Zidane (też muzułmanin) urodzili się w krajach, dla których grali... Pewnie dlatego właśnie te kraje reprezentowali? :) Nie rozumiem, jak można mówić, że są w mniejszym stopniu Niemcami czy Francuzami, niż Hansowie i Jean-Pierre'owie.
2
O nie, całe 7 tysięcy! To prawie tyle, co wszystkich ludzi na moim osiedlu. Nie wyobrażam sobie, jak nasz naród to przetrwa!
Co do uchodźców w pracy (jeżeli to jest praca fizyczna), to tak, są tańsi i to sporo, a do tego zwykle wykonują swoją pracę dużo bardziej rzetelnie niż Polacy i siedzą od rana do nocy, bo i tak nie mają co robić z wolnym czasem. Więc to akurat dobry biznes...