5

Podałem to jako bardzo przerysowany argument na kompletnie absurdalne pytanie Kusco15 o te mniejszości. Odmienność kulturowa może być tylko i wyłącznie pozytywna, działa to oczywiście w dwie strony - imigranci nie mogą kompletnie nie asymilować się z rodzimym społeczeństwem i mieć gdzieś zasady. Ale "problem uchodźców" choćby w Niemczech jest w dużej mierze wyolbrzymiony - mam znajomą, która od wielu lat mieszka w Niemczech i opowiada, że w jej mieście wszystkie "biznesy" przejmują właśnie Turcy, którzy mieszkają tam już od dłuższego czasu - po prostu bogate dzieci właścicieli okazywały się zbyt rozwydrzone i leniwe, żeby w ich ręce to powierzać, natomiast pracowici pomagierzy lepiej ogarniali sprawę.

8

Śmiesznie, że podałeś tutaj Czechy w jednym szeregu z Polską i Węgrami, gdzie większość ludzi jest zadeklarowanymi ateistami i gdzie jeżdżą kobiety z Polski na bezpieczne aborcje ;)

I zapewniam Cię, że poziom życia w tych "kolosach na glinianych nogach" jest znacznie wyższy niż w Polsce, po prostu obecna polityka w naszym kraju polega na straszeniu jakimś rozpadem i przekonywaniu ludzi, że dyktatura może być dla nich dobra, a zatrważające jest to, ilu ludzi się na to łapie. No, pomijając może Grecję, ale tam problemem jest kryzys ekonomiczny i lenistwo samych Greków :P

Ten brak zróżnicowania społecznego i kulturowego mogę porównać w plastyczny sposób do chowu wsobnego, który w naturze nie jest niczym pozytywnym ;)

5

Polska. Jagiellonowie byli Litwinami, czyli mniejszością... Starczy, czy mam całą listę robić? :D

6

Oczywiście, że jest złe. Konserwatyzm blokuje postęp. To różnorodność jest kluczem do rozwijania się, nic byśmy nie osiągnęli siedząc i babrając się we własnym błotku. A patriotyzm nie ma nic wspólnego z tym, co odwalają prawicowe pseudobojówki wyznające zasady jakiegoś martyrologicznego poświęcenia za ojczyznę.

7

"-stosunek do uchodźców - Won
-wiara- Katolicyzm
-stosunek do homoseksualizmu- Stosowanie kary śmierci"

Poziom hipokryzji: Mourinho :D

7

Przerażające jest to, jakie poglądy mają młodzi ludzie w tym kraju, przynajmniej patrząc na odpowiedzi na Twoje pytania :( Zawsze wydawało mi się, że takie konserwatywne i zamknięte podejście do świata odejdzie razem ze starszym pokoleniem.

4

Hahaha, myślałem, że Twój pierwszy post to jakaś metafora tego, że jedni i drudzy grają toporny futbol i mają drewnianych zawodników, stąd sadzą drzewo... A tu na serio :D

4

No największym pozytywem dzisiaj jest to, jak Lucho potrafił świetnie zareagować na wydarzenia na boisku. Zszedł wyjątkowo elektryczny dzisiaj Verma w przerwie, Adriano dostał (o dziwo!) szansę na tyle długo, że mógł zanotować asystę, a wejście Rakiticia bardzo uspokoiło grę. Do tego przesunięcie Messiego z powrotem na skrzydło w drugiej połowie, w pierwszej to bardziej Suarez grał po prawej a Messi był fałszywą dziewiątką, co kompletnie nie zdało egzaminu. Lucho dzisiaj zawodnik meczu :)

2

No, dzisiaj w końcu można pochwalić sędziego głównego (chociaż liniowych niekoniecznie :D ). Duży plus za nieodgwizdanie sytuacji gdzie Masche wyłuskał piłkę w polu karnym i do tego pokazanie żółtej za symulkę, chyba pierwszy raz widzę w La Liga, żeby ktoś dostał za to kartkę :)

1

A to Pique nie będzie dostępny na Atletico? Przecież za 5 żółtych kartek pauzuje się tylko jeden mecz.

1

Jasne, byłby wdzięczny - chociaż nie wiem, czy wszystkie mi siądą - Quentin kiedyś strasznie wychwalał koreańskiego (?) Oldboya, którego ja kompletnie nie zakumałem.

2

Równe 2 lata temu* ;)

1

Mi się wydaje, że byłby uznany - skoro gole w sytuacji, gdy bramkarz sobie podrzucał piłkę i wykopywał ją (jak ten wpuszczony przez Kuszczaka z Kolumbią) były zaliczane, to czemu nie bezpośrednio ręką?

1

U Leone nie ma zwykłych scen ;) Ale jak ostatnio pooglądałem trochę starszych westernów, to widzę, skąd Tarantino i Rodriguez czerpali wręcz garściami do swoich filmów.

1

Mówisz, że przed seansem warto sobie zrobić szybki kurs ekonomii? Po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków "House of Cards" musiałem obczajać, o co chodzi ze spikerami i whipami w kongresie na Internetach :)

4

Tarantino to Tarantino, on potrafi ze wszystkiego zrobić dobry film - chociaż mnie się bardziej podobały Bękarty i Pulp Fiction. A co do westernów, to polecam dolarową trylogię Sergio Leone, szczególnie "Za kilka dolarów więcej" :)

4

Przecież jego ojciec jasno powiedział, że to tylko plotki i są zmęczeni tematem, tylko prasa i hala dzieci wymyślają, że może jednak Floro wybuli 500 baniek i Neymar coś kombinuje.

3

Czyli ktoś uraził jego męską dumę? :)

12

Hahaha, jak ten Chen chciał klubu w Lidze Mistrzów, to chyba nikt mu nie powiedział, że inwestuje w nie ten klub z Barcelony, w który powinien... Albo może w nie ten klub z Madrytu? :)

6

Czy ja wiem, czy w tamtym sezonie z ich defensywą było aż tak źle? Akurat na mecze z nami byli w stanie się naprawdę spiąć, bo chyba żaden inny rywal nam nie postawił tak ciężkich warunków (0 bramek w dwóch meczach?!), naprawdę perfekcyjnie zrealizowali "filozofię" autobusu, taktycznie wyglądało to bardzo dobrze.

2

"Wyspa Tajemnic" spoko, ale znając zakończenie i oglądając drugi raz można trafić na tyle luk w fabule, że masakra :P

3

Bez dwóch zdań najlepszy polski serwis o Stoke :)

21

Oby mu się udało. To już się naprawdę robi śmieszne, skoro Masche miałby siedzieć za podatki, a domniemany szantażysta Karim B. sobie hasa wesoło :v

2

Akurat Lahoz jest jednym z lepszych sędziów jak na Hiszpanię. Miał choćby jaja, żeby kartkować piłkarzy Realu w ostatnim klasyku na Camp Nou albo wyrzucić Gorkę ostatnio.

53

Mogliby zamiast niego kupić Aduriza. Nawet, jakby kompletnie nic nie grał, to przynajmniej przestałby nam strzelać te gole :v

1

A najśmieszniejsze, że zwykle trzeba go naprawdę mocno sfaulować, żeby odebrać mu piłkę, bo często po prostu dalej się utrzymuje na nogach po faulach. Sędzia dzisiaj ze 2-3 razy nie zagwizdał fauli na Inieście :(

2

Iturraspe za zagranie, za które złapał żółtą mógł spokojnie od razu wylecieć, bo wjechał Neymarowi już chwilę po tym, jak ten oddał piłkę, w ogóle połowa tych chamskich fauli na Neymarze (i parę tych nieodgwizdanych) to były zagrania wynikające z frustracji i jako takie powinny skończyć się przynajmniej żółtą. A drugi to San Jose, który po wejściu koło 60. minuty zdążył z 5 razy faulować zanim zobaczył żółtą, do tego wytarmosił Munira. Sędzia znowu kompletnie nie ogarniał co się dzieje na boisku, mam wrażenie, że on nie był przeciwko Barcelonie, bo mógłby np. podyktować karnego po symulce Williamsa, tylko po prostu był słabiutki.

2

W pierwszej połowie świetnie, asysta przy drugim golu i kilka naprawdę ładnych podań z przodu, w drugiej nieco zgasł, chociaż to była też trochę kwestia brutalnej gry Bilbao i sędziego, który gwizdał dosyć przypadkowo.

3

Oj, wracaj do tej matmy może lepiej... :v

9

Przynajmniej Messi nie będzie sam oglądał meczu, Suarez wbije na seansik :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?