2

Znowu profesura, w pierwszej połowie razem z Messim robił całą grę, możnaby go w sumie nazwać Messim własnej połowy, bo ze 2 razy zaliczył świetne rajdy przy wyprowadzaniu piłki :)

2

W sumie Espanyol ma takie długi, że pewnie połowa piłkarzy Barcy mogłaby ich kupić - tylko komu by się to opłacało? :(

22

...Bez przesady z elitą? Odnośnie Iniesty, gościa, który ma tyle samo trofeów klubowych co Messi, do tego 2 ME i jedno MŚ, będąc kluczowym w każdej imprezie? Iniesta to spokojnie gracz z pierwszej 10 wszechczasów, niestety przyszło mu żyć w erze Messiego.

4

Na odwrót podzieliłeś dryblingi i sekundy :P

4

Właśnie też nie rozumiem tego płakania nt. wieku Nolito - za 2 tygodnie Arda, który dopiero dołączył do zespołu, też skończy 29 lat, Messi i Suarez w tym roku tak samo. Kiedyś faktycznie gracz z pola w wieku 30 lat myślał już raczej o emeryturze, ale obecnie to zwykle właśnie w okolicach 30 lat większość graczy dochodzi do szczytu formy. A mając obecnie niepowtarzalny i kosmiczny skład, myślę, że Barca w mniejszym stopniu powinna martwić się o przyszłość i wprowadzać młodych, a bardziej skupiać się na pełnym wykorzystaniu posiadanego potencjału, wyciśnięciu do ostatniej kropli trofeów.

11

Świetny tekst, Paxie! Wręcz poruszający.

30

Hehe, dokładnie - karłowatość przysadkowa Messiego i ciągłe kontuzje za młodu to nic w porównaniu do krzywych zębów, pryszczy i kręconych włosów u młodego Ronaldo, to cud, że madrycki heros sobie z tym poradził! :D

4

Powinieneś zaproponować Cristiano, że mu zrobisz kilka takich, zapłaciłby Ci tyle hajsu, że byłbyś ustawiony do końca życia ;)

2

Tak jak pisze Korbel, za Ramosa i Modricia powinni być Pique i Busquets. Akurat Marcelo ciągnął w sumie tę grę Realu, więc jego mogę jakoś "przeboleć"... Za to czy Suarez nie powinien się tam znaleźć zamiast Ronaldo mnie bardziej nurtuje, wiadomo, że to Ronaldo był w top 3 ZP, ale jednak tridente nie powinno się rozdzielać.

1

W Barcy grają kapitanowie reprezentacji Argentyny, Brazylii, Chile, Turcji, niewykluczone, że do przyszłego roku np. Iniesta, Suarez albo Rakitić też staną się kapitanami swoich drużyn i co wtedy? :)

1

Wydaje mi się, że akurat książe Ali Bin Hussein to jak najbardziej odpowiednia osoba na stanowisko prezesa FIFA. Gość ma forsy jak lodu, więc nie byłoby takich przekrętów jak za Blattera, jest wykształcony i generalnie tak jak jego ojciec jest raczej cenionym politykiem na zachodzie.

1

A może ocenzurowali, bo to jest "branie imienia Pana Boga swego nadaremno"? ;)

1

Może to po prostu protest, w którym udział biorą też kapitan i trener (o dziennikarzu nie wspominając) a nie jakieś odgórne zabronienie?

3

Może dlatego, że futbol ma promować właśnie takie postawy - czyli brak segregacji rasowej, równość ludzi (każdy może kopać piłkę czy jest z Afryki czy z Europy) etc? Czemu od razu dopisujesz do tego politykę?

10

W obecnej formie to on powinien być w podstawowej jedenastce reprezentacji.

3

Nie ma co się przejmować jakąś śmieszną jedenastką roku, którą chyba wybierał Perez, Karanka i Guti. Jakby FIFA miała być kompletnie obiektywna i bezstronna w tej kwestii, to by musiała wybrać całą jedenastkę Barcy, a wtedy ból dupy reszty świata byłby nie do opisania.

4

Ale mi się smutno zrobiło przez tego Bowiego... Jeden z najbardziej oryginalnych artystów zarówno pod względem muzycznym jak i wizerunku, do tego jeden z nielicznych muzyków, któremu (dosyć epizodyczna) kariera aktorska wyszła na dobre, bo w każdym filmie z nim, jaki widziałem, był świetny, od Labiryntu po Prestiż. Szok.

1

Przecież remis był :)

4

Też mam wrażenie, że Verma gra za mało, Masche świetnie wyprowadza piłkę, ale jak gra po lewej, to czasem drażni jego przekładanie na prawą nogę przed każdym podaniem, do tego faktycznie popełnia sporo błędów. Kluczowe moim zdaniem w jego roli jest to, że potrafi utrzymać w ryzach całą formację, jest jakby przedłużeniem trenera (wczoraj wskazówki odbierał Pique z tego co widziałem). Verma może technicznie trochę odstaje od Pique, Masche i nawet Bartry, ale w kwestiach czysto defensywnych to naprawdę klasa światowa.

11

Dobra robota przy ocenach, fajnie, że nie obniżyliście za bardzo Suarezowi, który nawet pomimo marnowania setek wykręca świetne statystyki - w ogóle nie rozumiem tej fali krytyki na nim, miał chyba 12 meczów z przynajmniej jednym golem pod rząd, zrównał się golami w 2015 z Messim, po czym po 3 meczach bez gola, ale z asystami, na gościa poszło wiadro pomyji, że gra piach :D

No i fajnie, że doceniliście Roberto, wczoraj zagrał na poziomie Busquetsa, był wszędzie, 7 bezpośrednich odbiorów i do tego kluczowe podania, strasznie mi się jego gra podobała :)

6

Verma mi bardzo zaimponował przed golem na 2:0, gdzie Granada wychodziła kontrą 2 na 2, Verma nie odebrał co prawda piłki, ale wypchnął Penarnadę spod pola karnego gdzieś do połowy, potem chyba Roberto odebrał piłkę i poszła akcja z golem dla nas.

Hehe, co do niedzielnych kibiców - uderz w stół, a nożyce się odezwą :D

4

Wolałbym, jakby Stoiczkow się teraz odniósł do medialnej gównoburzy, jaka aktualnie panuje wokół Barcy, w takich momentach potrzebujemy kogoś, kto nie musi się liczyć ze zdaniem "miękkich" kibiców ani samego klubu i pojedzie po bandzie z papużkami i Realem :)

1

Podałeś skrajne przykłady w piłce. Zresztą Barca wtapiała jeszcze niedawno z Valladolidem i Granadą. Reprezentacja USA w koszykówce zawsze rozgromi każdy inny zespół, nawet mając zły dzień. W siatkówce liczy się parę-parenaście ekip na świecie, ale jakby Polska zagrała z jakimś ogórem, to wynik można z góry przewidzieć na 3:0. W piłce podczas MŚ Kostaryka doszła do 1/4 finału i wyeliminowała Włochy i Anglię.

1

No chodziło mi o to, że jakby Polska w piłkę osiągała takie wyniki, to też byś się tak tym emocjonował pewnie :v

1

Ale w innych sportach w 99% przypadków wygrywa po prostu zespół lepszy, w piłce detale mają największe znaczenie, bo jako jeden z nielicznych sportów zdecydowana większość akcji NIE kończy się zapunktowaniem.

2

Że co? Chyba kpisz :D Przecież właśnie to jest najlepsze w piłce, że jeden najdrobniejszy błąd w 90. minucie może kosztować wygraną. Siatkówką się emocjonujesz, bo grali Polacy...

1

Chyba bardziej "bratanica" po naszemu, nie? ;)

1

Skąd te pojedynki powietrzne wziąłeś, na Squawka ma zero w całym meczu :v

2

Ej, tylko nie wafel!...

1

Wiesz, zawsze po przyjściu nowego trenera zawodnikom "bardziej zależy", gryzą trawę, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Tak jak po przyjściu do nowej pracy człowiek bardziej się stara ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?