1

W pierwszej wersji "Nowej Nadzieji" Jabba był po prostu grubym człowiekiem, dopiero później go zmienili na kluchę :D Nowe Gwiezdne Wojny moim zdaniem dają radę, bo są praktycznie zerżnięte z oryginalnej trylogii, postacie są dobrze napisane, do tego świetne zdjęcia i efekty. Teraz oglądając oryginalną trylogię jakoś te efekty biednie wyglądają, np. bitwa na Hoth gdzie sobie tupta te parę AT-AT Walkerów...

W ogóle w starych filmach Sci-fi rozwala mnie ta "naiwność" - mamy podróże w kosmos, jakieś latające samochody, laserowe giwery, a do tego dalej komputery z rozdzielczością kalkulatora i klawiaturą jak maszyna do pisania :D W sumie to jest klimatyczne, ale trochę groteskowo teraz wygląda.

3

Fajnie napisany tekst, ostrzej i z humorem, chociaż momentami nieco chaotycznie. Jedyne do czego bym się przyczepił to nazwanie Roberto "synem marnotrawnym" - tak można nazwać np. Fabregasa, który od nas odszedł i powrócił, ale nie Roberto, który nigdzie się nie ruszał :)

5

Napastnik nie dość, że spudłował, to jeszcze chyba spalił akcję :D A Roberto zawsze na propsie (y)

33

Benitez wiedział, co robi wpuszczając tego Czeryszewa, teraz mają luzy! Genialny taktyk, cóż za wizja.

1

Jako mechanik to możesz kręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara albo przeciwnie, ale nie w prawo albo w lewo... :P

3

Forlana sam chciałem jeszcze parę lat temu w Barcy w roli Larssona, kawał piłkarza, jeszcze na MŚ w 2010, gdzie był już po trzydziestce, brylował i walił bramy, że kopara opadała. Niestety Puchar Konfederacji w 2013 to był już jego łabędzi śpiew, tam zagrał na naprawdę słabym poziomie i chyba się skończył :(

4

Oj, uważaj, bo zaraz przyjdzie druga ViscaelBarca tutaj i nie będzie zachwycona postawą Maria... :D

7

O proszę, AS dla odmiany zamiast dawać na okładkę Real lub Atletico, daje ten trzeci klub z Madrytu... :D

4

Destro po prostu znowu przeczytał tylko tytuł artykułu, ale dawno nic nie komentował, to musiał zabłysnąć :D

2

Pewnie :) W więzieniach też siedzą sami niewinni :D

3

Ci następcy też nie powalają na kolana - Zidane, po którym nikt nie wie, czego się spodziewać, Victor Fernandez, który ostatnio wyleciał z będącego w strefie spadkowej Depor (które, jak się okazało, może grać całkiem efektywnie, co obecnie pokazuje) - to serio ten sam Fernandez?, Mourinho, który przez 3 sezony u królewskich osiągnął jeden CdR i jedną ligę a ostatnio poleciał z Chelsea w fatalnym stylu i Capello, który już 2 razy był trenerem Realu po jednym sezonie za każdym razem i chyba próbowałby nałożyć na graczy jeszcze większą dyscyplinę w defensywie niż Benitez (pewnie z podobnym skutkiem), a ostatnio z reprezentacji Rosji zrobił najnudniej grającą drużynę w Europie :P

3

Nie, ale mam wrażenie, że dla filmowców jest prostą drogą do tego, żeby ich film był uznany za dobry, nawet, kiedy daleko mu do tego - bo ludzie uznają go za patriotyczny. Tymczasem jaką gównoburzę wywołało "Pokłosie", które rzeczywiście moim zdaniem było filmem świetnym, dlatego, że poruszało temat niewygodny i kontrowersyjny?

6

To jest też najbardziej zastanawiające, że Polacy świętują swoje historyczne porażki, a zwycięstwa zostają przemilczane (vide te filmy o Powstaniu). Mamy piękną historię, byliśmy europejskim mocarstwem, krajem określanym praktycznie utopią przez największych myślicieli ówczesnej Europy (np. Erazm z Rotterdamu), a wolimy martyrologicznie robić z siebie "Chrystusa narodów" :/

5

A z drugiej strony powstaje 150 filmów o Powstaniu z tym typowo polskim graniem, które można rozpoznać na kilometr - sztuczne budowanie napięcia poprzez wymawianie górnolotnych sentencji z miną nazywaną przez Joeya w "Przyjaciołach" "wąchaniem bąka", z teatralną manierą i nie pasującą do sytuacji starannością dykcji :P Albo piąta część "Karola, człowieka, który został papieżem" - w której nasz bohater odpiera inwazję kosmitów na Ziemię :D

I takie filmy są "dobre", bo "patriotyczne"! :D

EDIT: zapomniałem pointy.

30

Busquetsa nie powinni powoływać, skoro ma drobną kontuzję i gra praktycznie wszystkie minuty w tym sezonie. Oby go nie posyłali do boju.

4

Może was to zdziwić, ale Neysi to jeden z najlepszych graczy haxballa w Europie.

16

Przecież mecz z Malagą przerwał zwycięską passę, która była po meczu z RSSS, ale wtedy już nikt nie kwestionował Lucho, bo 3 razy zjadł taktycznie Simeone.

0

Może dlatego, że na innych forach zwykle większość kibiców to właśnie ci bezstronni i nie zadeklarowani? :D

Zresztą, w moim komentarzu akurat piłem do ewidentnej podszywki, jaką jest Fernando Riviera vel Carletto vel Bajeczka, który aktualnie chyba nie wychodzi z nory po tym, jak go z Mariem troszkę przyszpililiśmy. Ale dobra, bo zapomniałem, że Ty nie rozumiesz pisania nie do końca wszystkiego dosłownie, więc obszerne sprostowanie:
- ankieta pod felietonem Majerra była beznadziejnie sformułowana (czyli nie odbiegająca poziomem od samego felietonu);
- niektórzy głosowali na randomowe opcje tylko po to, żeby zobaczyć wyniki (osobiście wiem o 2 takich przypadkach spośród 5 osób, z którymi o tym gadałem);
- pod felietonem o tak jednoznacznym wydźwięku wiadome jest, że spora część owieczek zagłosuje, jak im zagrają;
- spora część użytkowników to dzieciaki, umówmy się; i spora część z nich pewnie zagłosowała przeciwko Pique, żeby pokazać, jacy to oni nie są dojrzali i w ogóle;
- więc moja "większość" odnosiła się w rzeczywistości do zbioru, do którego należą bardziej rozgarnięci użytkownicy i podszywane trolle i dalej utrzymuję, że tych trolli było więcej niż wasza trójka (Majerr, Ściah i Korbel), czyli to dalej jest większość :)

22

Fajny artykuł i tłumaczenie, na pewno potrzebny tutaj po tym, jak Iniesta był krytykowany w poprzednim sezonie. Tymczasem wystarczy popatrzeć, jak Andres wypadał w bezpośrednich starciach z innymi wielkimi pomocnikami - wybrany na piłkarza meczu w finale LM przeciwko Pogbie i Vidalowi, po meczach z City Nasriego i Toure porównywali do fiata a Iniestę do Ferrari, z PSG zakrył czapką Verrattiego i Matuidi. A ostatnio z Realem ich "mózg" Modrić przy 3 bramce nie wiedział, gdzie biec za Andresem :D

Rządzisz, Sylwio Rule (jak wskazuje nazwisko), kimkolwiek jesteś! :P

5

Jak obliczyłeś to z taką dokładnością?

3

Gdzie widzisz tę "falę niechęci", raptem 4 komentarze z 16 przed Twoim! Znów wyolbrzymiasz, tworzysz równoległe rzeczywistości i się wywyższasz! Niczym smerf Maruda! Hiperbolizujesz, uogólniasz i wrzucasz wszystkich do jednego worka!
...
There you go, oszczędziłem Ci jednego Korbela. Nie musisz dziękować :D

3

E tam, z tego, co widze, ma 5 dziurek na przybicie, więc jak nie masz na ścianie z jakiegoś powodu warstwy paru centrymetrów zmielonego papieru z plasteliną, to powinno wytrzymać :P

6

Wygląda fajnie, a 7 dyszek to żadna kasa, więc jak pasuje Ci do wystroju pokoju, to pewnie :)

2

Wiadomo, że Lucho nie zgodzi się na oddanie Sergio, a Bartomeu to nie Perez i nie wtrynia się w sprawy drużyny. A jakby City zaoferowało cokolwiek poniżej 100 baniek za niego, to przecież trzeba byłoby ich wyśmiać :v

5

Jak Platini grał w piłkę, to piłkarze nie zarabiali jeszcze takich pieniędzy jak dzisiaj - może po prostu im pozazdrościł i uznał, że też zasługuje? ;)

4

Za wszystkim stoi ktoś znany jako Najwyższy Wódz Snoke. Ale jego będzie można postawić przed sądem dopiero po kolejnym epizodzie, kiedy się okaże, kim właściwie jest :)

1

Jeżeli mówisz o tęczy jako o starotestamentowym symbolu przymierza boga z ludźmi, to się może zgodzić, że wartości, jakie reprezentuje nie są zbyt korzystne :)

12

Przecież już jak schodził to zamienił słówko z Lucho i go poklepał po plecach, więc ja tam jakiegoś wkurzenia czy niezadowolenia nie widziałem :)

3

Może ten jeden brakujący puchar to ten, który spadł im pod koła autobusu i się zdeformował...? A nie, czekaj, to nie był Pique tylko magister Ramos :D

A tak serio, to przecież Pique w barwach Barcy zdobył 21 pucharów, nie 26! Chyba, że ogólnie - to nie wiem, jeszcze MŚ i ME, do tego z United Liga Mistrzów i jakieś duperele pewnie? Liczyłeś to?

49

Pique kasuje madryckich krzykaczy samymi emotikonkami, to dopiero klasa! :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?