2

To Kaptoum taki despotyczny jest? :o No kto by pomyślał! ;)

8

Stóweczka, Donie! :) Takie wydarzenie zasługuje przynajmniej na wspomnienie w kalendarium na dole strony, a najlepiej w ogóle na osobnego newsa! :)

0

Miałem to samo napisać po zobaczeniu tej fotki, widać, że del Bosque też sobie znalazł własnego Jannigera :D

8

Śmiesznie wygląda wynik "2:1" wśród 3 największych wygranych Realu :'D Rozbili nas, przejechali się po nas jak walec!

1

Błąd bramkarza. Swoją droga, kto by pomyślał, że Petr Cech puści takiego farfocla... :D

1

"● Barcelona w historii Europejskich rozgrywek mierzyła się z 17 różnym drużynami."

Czegoś mi tutaj brakuje (nie mówię o "i" na końcu słowa "różnymi" :) ), bo tych drużyn było z pewnością parę razy więcej... Jakieś kryterium chyba połknąłeś :)

2

No tak, wiadomo. 3 razy nawet, ostatnio 13. sierpnia :P

2

Już od dawna się w kilka osób głowimy, gdzie wcięło Sojera, ostatni raz mi pisał po finale LM, więc liczę, że ma naprawdę potwornego kaca po świętowaniu trypletu. Sporo z nim pisałem kiedy był bardziej aktywny, więc jestem przekonany, że to nie kwestia bana ani nowego konta, zwłaszcza, że nikt nic nie wie. Od tamtej pory parę razy mu coś napisałem, ale cisza. Oby to po prostu była kwestia braku czasu :(

3

Jak zawsze fajnie się czyta. Nie wiem, czy robisz to świadomie, ale zawsze nasycasz swoje teksty miodnością i klimatem rodem z Sin City :) Do tego zaspokoiłaś tym zdaniem: "Ich pierwsza Barcelona rozpłynęła się, jednak pasji nie są się wykorzenić." moje zapotrzebowanie na nitpicking :D

2

Jak już zaczęliśmy gadać o Higuicie, to zaraz tu wpadnie Don i wtrąci swoje 3 grosze :D Dzisiaj zapewne taki Benzema marzy, żeby być gangsterem pokroju Higuity - co tam jakieś błahe szantaże, lepiej się od razu zakręcić przy porwaniach córek bossów karteli i narkotykach!

3

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_goalscoring_goalkeepers

Nie wiem, na ile aktualna jest ta lista, ale raczej nikt z drugiego miejsca nie strącił Chilaverta, który w dodatku ma najwięcej goli w reprezentacji spośród bramkarzy i jako jedyny bramkarz zdobył hat-tricka :D

Z obecnie grających wychodzi na to, że ten gość: Johnny Vegas Fernández, ale w Europie raczej nieznany. Z tych, których kojarzę i jeszcze grają to rzucił mi się w oczy Nigeryjczyk Enyeama.

A Cenio raczej zakończył karierę "ze starości", 42 lata na karku...

2

Na DM bym u nich widział Krychowiaka i jeżeli kierowalibyśmy się logiką, to to jest Polak, po którego Real powinien sięgnąć :P Co do boków obrony - Carvajal i Marcelo to naprawdę dobrzy zawodnicy, po prostu muszą przyznać się do tego, że Danilo okazał się kompletnym niewypałem.

Jeśli chodzi o atak, to Benzema zapewne zostanie pożegnany, bo narobił smrodu, niezależnie, czy pozostanie Benzemą czy Karimem B. Sprzedanie teraz Cristiano, póki jeszcze dadzą za niego kosmiczną kasę, też byłoby najlepszym wyjściem, ale Bale'a bym zostawił, bo na kimś trzeba oprzeć się (no i do tego James). Co do napastnika, to wątpię w Lewego, ale pewnie spróbują z kimś z BPL - może Aguero?

4

Bayern w tym top 5 też z pewnością jest, obecnie za Barceloną to chyba najmocniejszy klub na świecie. Nie wiem, czy trollujesz czy rzeczywiście tak dramatycznie bronisz swojego klubu na stronie największego rywala, ale prestiż i rozpoznawalność Lewy ma takie same w Bayernie jak w Realu (być może nawet większe w Bayernie, bo w Niemczech więcej Polaków, którzy są na niego bardziej nakręceni). Kasę pewnie dostanie taką samą u Niemców. Szanse na trofea ma zdecydowanie większe w Niemczech. Hiszpania to konieczność nauki kolejnego języka dla niego. No i w końcu - kto by przechodził z poukładanego Bayernu do bajzlu w Realu, gdzie w dodatku będzie miał na sobie 10x większą presję i każdy jego błąd będzie wywlekany na 10. stronę?

2

Don-Corleone, czy to Ty? :D

2

I Danilo, swój chłop :)

1

Jak dowiedziałem się o pomyśle wypożyczenia kogoś, to Soriano był pierwszym, który mi przyszedł na myśl. OK, to austriacka liga, ale ten gość tam wykręca naprawdę kosmiczne staty, do tego grał już u nas w rezerwach, więc nie będzie potrzebował pół roku na adaptację.

3

Wątpię, żeby więcej osób zapamiętało Luisa Suareza z czasów, kiedy futbol nie był tak łatwo dostępny do oglądania niż Luisa Suareza z dzisiejszych czasów.

2

Hehehe, bramki 0:0, strzały 0:0, wrzuty z autu 832:791 :D

3

W obecnej formie i patrząc na osiągnięcia z poprzedniego sezonu, można śmiało powiedzieć, że Bravo był najlepszym bramkarzem na świecie :)

3

Rakitić po prostu mniej ryzykuje od Iniesty, wczoraj Chorwat zagrał w sumie wcale niezły mecz (Iniesta lepszy moim zdaniem). Ale większość groźnych akcji wczoraj szła lewą stroną, gdzie Neymar był w gazie, Alba raz po raz groźnie wchodził i do tego Iniesta klepał po swojemu. Rakitić na prawej nie daje tego i Messi zostaje sam z Alvesem, ale z kolei Rakitić wczoraj się przydawał parę razy pod naszą bramką.

Iniesta też się zrobił trochę bardziej Xaviowy, tak jak piszesz, tylko bardziej zadziorny, przez co i więcej daje w pressingu, ale też więcej fauluje, jak bierze się za odbiór zbyt głęboko, to zawsze się boję, że coś popsuje. Wczoraj miał 3 faule, kiedyś to było dla niego nie do pomyślenia :P

Tak czy siak, mam nadzieję, że po wyzdrowieniu to Roberto wykoleguje ze składu Chorwata, bo pomoc Busi - Roberto - Iniesta najlepiej w tym sezonie wyglądała.

2

Jeden celny strzał, a oprócz tego przestrzelone setki Messiego, Neymara, Suareza 2x w pierwszej połowie :)

1

Abdennoura wczoraj co pokazywali, to był w pozycji leżącej, więc nie dziwne, że ktoś go w końcu nadepnął :P

18

Ta relacja to nic w porównaniu do szczególnej relacji Cristiano Ronaldo z pewnym marokańskim kickbokserem :)

10

"...a na dodatek nie potrafi wyprowadzić piłki" - byłem przygotowany na to, że po stracie punktów przy obecnej formie Barcelony przeczytam tu różne głupoty, wynikające zapewne z frustracji i smutku po remisie, ale aż takich herezji się nie spodziewałem :P Przecież Masche akurat w wyprowadzeniu piłki z obrony jest chyba najlepszy na świecie, wychodzenie spod wysokiego pressingu Barcelonie ogólnie jako drużynie wychodzi świetnie i Masche jest do tego kluczem, bo jak ma piłkę to napastnik właściwie nie ma po co podbiegać.

Co do gry głową, to faktycznie jego wzrost nie pomaga, ale akurat dzisiaj 100% wygranych pojedynków i parę wybić z pola karnego głową, w ogóle Valencia nie wygrała ani jednej górnej piłki w okolicach naszego pola karnego...

2

Jeszcze wyjazd na przeklętą Anoetę nas czeka ;)

3

Jeśli Benzema kiedyś grał w Eurobiznes, to w kolejnym meczu na pewno nie strzeli dwóch bramek, bo za dwa dublety pod rząd się idzie do więzienia :)

5

"Keylor (70, szósty z bramkarzy za Neuerem, De Geą, Courtois, Cechem i Buffonem)" - Bravo znowu olali, z kolei mamy rezerwowego bramkarza Chelsea :(

7

Bartra przygwiazdorzył niczym Bon Jovi, panny zdzierają majtki przez głowę :D

2

Na zdjęciu/filmiku Munirowi robią tzw. "polski korytarz" :D

2

No właśnie - z tym chyba do końca nie jest tak, bo przecież Paco Jemez był obrońcą, a wygląda na to, że defensywe kompletnie zlewa :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?