Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Dobrze, że gościa najpierw sprawdzili :) Nie potrzeba nam wannabe-gangsterów w zespole. Tak samo dobrze, że pozbyliśmy się Icardiego, zanim zaczął podrywać żony kolegów :P
1
Sama końcówka:
Oczywiście na filmiku mamy już powtórkę, bo jest wynik 3:2, a po golu Jamesa nawet nie wznowiono gry, więc to było moment wcześniej.
1
No co do Ronalda to się zgodzę, że specjalnie za dużo do gry Realu nie wnosi, do tego jak mu parę akcji nie wyjdzie, to zaczyna ładować na bramkę z każdej pozycji. A karny sam przyznajesz, że nie jest ewidentny, myślę, że sędzia mógł mieć akurat problem z zauważeniem tej sytuacji po prostu - już bardziej bym dał karnego w tej akcji z końcówki, gdzie Bale główkował w czyjeś łapy z bardzo bliska, bo karne tego typu widziałem już w La Liga.
2
Właśnie obejrzałem tę sytuację (na Youtube znalazłem cały mecz, jakość średnia) i ciężko mi ocenić - na żywo w ogóle nie widać, żeby piłka się odbiła, a i na powtórce nie jest to jednoznaczne. Jeżeli była ręka, to piłka tylko się o nią otarła i nie zmieniła toru lotu, nie jest to klarowna sytuacja na pewno, do tego ciężko to było wychwycić. Ja bym nie gwizdnął, a w La Liga w ogóle ostatnio niechętnie gwiżdżą karne za jakiekolwiek ręce w polu karnym (vide akcja Suareza z Getafe, gdzie ręka była ewidentna).
Tymczasem jeszcze takie coś znalazłem - czyli Krycha kontra Krycha:
15
Sergio Ramos powinien dostać jakąś nagrodę fair play. Wczoraj strzelił przepiękną bramkę przewrotką, która otwarła wynik meczu - ale jako, że był to gol przeciwko jego byłemu klubowi, to nie celebrował - ba, nawet płakał! :) Wzór.
4
A skąd Ci w ogóle przyszło do głowy, że miałem na myśli akurat Ciebie? Czyżbyś już tak bardzo identyfikował się z tym pseudoobiektywizmem, że jak tylko wspomniałem o tym Stopie, od razu uznałeś, że chodzi o Ciebie? :) Akurat wytykanie błędów na korzyść Barcy uznaję za dziedzinę madryckich podszywek i trolli, które się tutaj błąkają.
3
Oprócz 3 kartek dla Barcy za dyskusje i paru dosyć frywolnych decyzji odnośnie gwizdania/niegwizdania fauli. Ale liniowi w końcu stanęli na wysokości zadania, chociaż tyle dobrze.
2
Z Celtą Messi grał.
6
Ojjj, uważaj, bo zaraz ktoś Ci przypomni wszystkie najdrobniejsze błędy sędziów na naszą korzyść wprost z magicznego kajecika :v
1
Verma grał w LM, Pique i Mathieu odpoczywali, o teraz na nich kolej. Najważniejsze, żeby Pique miał formę na klasyk, obok niego może zagrać Verma lub Masche.
1
U nas nawet na ławce go nie było, więc i tak jest progres :P
1
Ta, tylko pewnie jakby Sandro czy Samper poszli do któregoś z tych klubów, to by się okazało, że wymiatają w pierwszym składzie :P
2
Sam fakt, że to bardziej matematyka niż fizyka już wiele mówi na ten temat... :P
1
To chyba odwrotnie proporcjonalna do formy ta sympatia :P
3
Przecież jedno nie ma z drugim nic wspólnego... Do tego temat homoseksualizmu jest dalej tabu w piłce nożnej (no... przynajmniej męskiej piłce nożnej) i w sumie ogólnie w sporcie, więc nie rozumiem, co to ma do rzeczy.
No i kto komu każe oglądać stosunki seksualne dwóch facetów, wtf?! :D
2
Skończyłem wczoraj oglądać House of Cards (przynajmniej do premiery kolejnego sezonu...) i myślę, za co się dalej zabrać. Generalnie mam czterech kandydatów: Boardwalk Empire, Sons of Anarchy, True Detective i Breaking Bad. Filmweb podpowiada, że najbardziej w "moim guście" jest True Detective, ale generalnie wszystkie prędzej czy później zamierzam zobaczyć. Breaking Bad wszyscy zachwalają, właściwie nie znam osoby, której by się nie podobał. Sons of Anarchy mnie najbardziej korci, ale też jest najdłuższe, więc chyba jednak zostawię sobie na później... Co byście polecali? :)
3
Dla niektórych wszystko może być polityką, jasne - jeżeli robią rzeczy pod publiczkę i tylko po to, by zgarnąć dla siebie dobry PR. Ale akurat dla mnie sprawa jest prosta - albo pomagamy ludziom, którzy uciekają przed wojną, albo wierzymy w stereotypy i nie mamy jaj, bo ktoś z nich może się okazać terrorystą. Ale chyba za bardzo odchodzimy od tematu newsa.
2
Deus Ex: Human Revolution. Pod względem fabularnym mistrzostwo świata, do tego można przechodzić na sporo różnych sposobów.
7
Wiadomo, że nas nie wyrzucą z rozgrywek, bo za dużo kasy by na tym stracili - jesteśmy zbyt uznaną marką, wyrzucać to sobie mogą Legię Warszawa :P
2
Nie, kwestia pomocy dla uchodźców to nie sprawa polityki, tylko to samo co każda akcja charytatywna. To samo "No to racism" - chodzi o zwalczanie stereotypów, które są złe bez względu na przekonania polityczne.
2
Ja tam na szczęście nie mam sobie absolutnie nic do zarzucenia :) I to chyba dobrze, że się blisko trzymam z ludźmi, którzy dzielą ze mną pasję i miłość do tego klubu, a do tego mają podobne wyobrażenie pojęcia "kibicowanie". Rozumiem, że Ty możesz lubić być rebel i pod prąd, ale czasem naprawdę szukasz spiny i drążysz tematy jakby to stanowiło cel Twojej egzystencji :)
1
Icardi u nas zaczynał karierę, a zdecydowanie wydaje się gościem, którego po prostu nie można lubić. Zawsze, jak są o nim ploty transferowe, to liczę, że nigdy do nas nie wróci.
1
Jak dla mnie cała pomoc i Munir za nisko. Pomoc Barcy w zestawie Busi - Roberto - Iniesta zagrała chyba najlepsze spotkanie od długiego czasu (a Busi zagrał mecz kompletny) i była naszą najlepszą formacją. Neymar ciągnął grę i za to należy mu się wysoka ocena, ale dla mnie równie kluczowy był Busquets, bo to przede wszystkim pressing i dominacja zapewniły nam łatwe zwycięstwo w tym spotkaniu.
A Munir w końcu dał jakieś efekty swojej gry - wywalczony rzut karny po indywidualnej akcji, który otworzył wynik meczu, to zawsze spora wartość dodana!
4
Jakie były te namacalne i niepodważalne efekty ich działań? Że prezes Getafe, będący socio Realu, się obruszył? I że Getafe sobie wymaziało szatnię czerwoną farbą, zwalając to na naszych, żeby zrobić więcej szumu? Rzeczywiście, skandal!
A przy Benzemie się smród narobił o kasę dla babci i wyszło to nie z jednego źródła - akurat coś takiego pewnie było łatwo zamieść pod dywan, dał hajs dla rodziny i się rozeszło. Tak samo jak z nieletnią prostytutką - później dla ratowania wizerunku płacił kasę organizacjom charytatywnym. A teraz znowu wychodzi, że prawdopodobnie odwalał jeszcze gorsze akcje - jak dla mnie taki człowiek zasługuje tylko i wyłącznie na potępienie już za samą aferę pedofilską, więc mam nadzieję, że posłuży za przykład (lub może nawet kozła ofiarnego) w kwestii narkotykowej - bo posłanie za kratki głośnego nazwiska jest zawsze dobrym PR dla policji i wymiaru sprawiedliwości - bo już dawno na to zasłużył.
A co do Ciebie, to ostatnio mam podejrzenia odnośnie tego, czy szczerze jesteś kibicem Barcy, czy kolejną "podszywką", bo właśnie w ten sposób się zachowujesz (chociaż przetłumaczyłeś swego czasu zarąbisty artykuł o Messim, więc to Cię ratuje). I to nie jest tylko moje zdanie :)
5
Czyli z jednej strony mamy, że cały smród robi ciotka Helena, a z drugiej, że ta sama ciotka ma sparaliżowaną w 80% córkę, a Benzema chce, żeby też się dorzucała. Może po prostu Karim nie lubi swojej ciotki, tak czy siak, jego image jest co najmniej wątpliwy.
Swoją drogą, zniesmacza mnie fakt, że jako kibic Barcy jechałeś równo po naszych graczach za halloweenową zabawę po meczu z Getafe, a bronisz Benzemy, gracza Realu, który jest oskarżany o szantaż i przemyt narkotyków...
5
"Cash. Czyli forsa, czyli mamona, czyli zarobki. W Realu na konto napastnika wpływa rocznie 4,5 miliona euro z tytułu pensji. – Prawdziwy milioner bez serca! Bardziej interesuje się swoim ferrari – huknął dwa lata temu „Bild”. Poszło o to, że zarabiający fortunę Karim nie zgodził się bezwarunkowo pomóc żyjącej z 800 euro emerytury babci. Rodzina zgłosiła się o pomoc do rodzynka, prosząc o 1500 euro miesięcznej zapomogi, a ten – owszem – zgodził się, pod warunkiem wszakże, że pozostała rodzina zrobi zrzutkę. Miało dojść nawet do sprawy w sądzie, w każdym razie niesmak pozostał."
"Benzema, który w Madrycie zarabia ponad 700 tysięcy euro miesięcznie, odmawia pomocy swojej 80-letniej babci, która żyje za 800 euro miesięcznie.
Rodzina Benzemy zwróciła się do niego z apelem o pomoc finansową dla babci w wysokości 1500 euro miesięcznie. Gwiazdor zgodził się, ale pod pewnym warunkiem - do tej kwoty muszą się dorzucić także jego ciotka Helena i jej córka Selima - widocznie strata 1500 euro miesięcznie jest dla niego zbyt bolesna.
Problem jednak w tym, że ciotka Benzemy żyje w ubóstwie z zasiłku, a jej córka Selima jest w osiemdziesięciu procentach sparaliżowana..."
Wpisz w googlach "Benzema babcia" i wyskoczy pełno wyników. A na stronie z tym pierwszym cytatem, gdzie był "alfabet Benzemy" znalazłem jeszcze coś takiego: "Gangsterskie porachunki. Uwielbia mocne, męskie kino, szczególnie filmy gangsterskie. – I najlepiej jeśli są oparte o autentyczne historie – podkreśla 27-latek." - też lubię filmy gangsterskie, ale śmiesznie to teraz brzmi w przypadku Karima :D
6
Gość, który uprawiał seks z nieletnią prostytutką, nie chciał płacić marnych 1500 Euro miesięcznie na utrzymanie swojej babci, która go wychowała - pomimo zarabiania kupy forsy - teraz jest oskarżony o szantażowanie kolegi i do tego wyłazi sprawa z przemytem narkotyków. No tak, z pewnością Karim znowu wybuli kupę hajsu na randomową organizację charytatywną i się rozejdzie po kościach.
3
W stronę mężczyzn też możnaby obrócić ten żart - zamiast Always byłyby jakieś chusteczki higieniczne/papier toaletowy, dojrzewający chłopcy bez tego się nie obejdą tak samo jak dziewczynki bez podpasek... ;) (Oczywiście z powodu wiecznego kataru!).
4
Przynajmniej Roberto będzie świeży na Real :) VdB może i jest doskonałym trenerem, ale woli zdecydowanie stawiać na sprawdzone rozwiązania niż próbować czegoś nowego, strasznie ciężko u niego dostać to pierwsze powołanie, potem zwykle jest już z górki (Bartra). Sergi w ostatnim ligowym meczu zaliczył więcej asyst niż Cesc od początku sezonu, ale powołany i tak jest nasz były gracz.
7
To nie jest "idealna jedenastka" tylko "gracze ze swoich pozycji, którzy zdobyli najwięcej bramek i bramkarz, który zachował czyste konto/miał dużo roboty", jak zawsze :P Busquets zagrał idealne spotkanie i został tradycyjnie olany, bo nie było zwieńczone golem. Już widzę, jak Sven Kums rozgrywa choćby 5 takich minut jak Sergio.