0

Czemu Villarreal - Celta miałby być w teorii mało ciekawy? Przecież obie drużyny grają naprawdę ciekawą, ofensywną piłkę i zawsze się na nich dobrze patrzy. A do tego w tym sezonie póki co jedni i drudzy są w gazie, więc zapowiada się ciekawe widowisko...

(...którego i tak nie obejrzę, bo mam za dużo roboty :( )

0

No zapomniałeś o dwóch najlepszych z '88, czyli Busim i Lewym :)

18

Czyli mamy kolejny - całkiem racjonalny do tego - powód, żeby kibicować przeciwnikom Realu w LM! :)

5

Przecież to jest w interesie wszystkich 3 stron (obu klubów i piłkarza), że takie wypożyczenie dochodzi do skutku, więc już nie przesadzajmy z wynagrodzeniami. A ze Sportingiem tak czy siak mamy dobre stosunki, choćby ze względu na przyjaźń pomiędzy naszymi trenerami (Abelardo i drużyna byli na jakimś treningu i meczu Barcy w poprzednim sezonie jako goście).

2

Włacha, po fazie pucharowej LM przejechaliśmy się jak walec, chociaż nie mieliśmy żadnego łatwego przeciwnika - w sumie to sami mistrzowie swoich krajów. Za Pepa zdarzało się więcej wpadek, zwłaszcza na wyjazdach. Teraz nie wygraliśmy w fazie pucharowej tylko meczu z Bayernem na wyjeździe, gdzie do przerwy byliśmy już w 100% pewni awansu i trzeba było się oszczędzać (a przy okazji umówmy się, że Pep musiał wyjść z twarzą z tego pojedynku i nikt nie chciałby go upokarzać).

2

Moje dzieci od małego będą szkolone do gry w tenisa. Na emeryturę nawet nie liczę :P

2

A może to im wystarcza? Może nie każdy ma ochotę przenosić się do obcego kraju, uczyć obcego języka i wyjeżdżać z dala od swojej rodziny i znajomych? Nie dla każdego futbol i kasa jest całym życiem? :)

A dostawać tyle dostają, przecież sytuacja finansowa wielu klubów z La Liga nie wygląda kolorowo (choćby biedne Elche), niektóre zalegają z wypłatami dla swoich zawodników i uregulowywują je dopiero gdy mają nóż na gardle w postaci groźby relegacji.

1

Klose byłby super transferem właśnie do roli takiego jokera-Larssona, ale parę lat temu - teraz już chyba jest na to za stary. Świetny piłkarz, napastnik kompletny, do tego z klasą (przyznanie się do strzelenia bramki ręką czy tego, że nie był faulowany przy karnym).

9

Fajnie widzieć więcej minut dla Roberto i to, że w końcu na tej stronie zmieniło się nastawienie do niego. Jeszcze na początku poprzedniego sezonu sam zastanawiałem się, co ten gość jeszcze u nas robi, ale później obserwując jego grę w kilku spotkaniach uznałem, że będą z niego ludzie i broniłem go tutaj przy każdej okazji - i jak widać opłaciło się!

Sergi jak mało kto rozumie naszą grę opierającą się o dominację w środku pola i dużą liczbę podań, to przede wszystkim. I w sumie to najważniejsze, bo mamy perspektywicznego pomocnika i obrońcę w jednym, który nie musi się od nowa adaptować do naszego stylu gry. Do tego po tej prawej flance Roberto goni aż miło i jak sam napisał, podoba mu się to, trzeba przyznać, że kondychę to on ma! :) Zobaczycie, że jeszcze zrobi u nas karierę.

2

No nie? Nie każdy jest Messim czy Busquetsem, żeby od kopa odpalić i być najlepszym na świecie na swojej pozycji mając ledwo 20 lat, choćby Xaviemu dojście na szczyt i zdobycie uznania jako jednemu z najlepszych rozgrywających zajęło kupę czasu.

4

Przecież to sam Santos sobie strzela w stopę w tej sytuacji. Jakby coś takiego przeszło, to żaden poważny klub nigdy z nimi nie będzie chciał robić interesów i skażą się na sami na niebyt. Nikt nie będzie ryzykował robienia biznesu ze skarżypytami, którzy zaraz wszystkie detale wywloką na wierzch :P

1

Żeby jeszcze ten Arsenal z grupy wyszedł ^^

1

Ja tam lubię w postach Marka te pociskin a tutejszych hejterów, szczególnie, że są uzasadnione. Zresztą przecież Pax robi to samo i to w bardziej ostentacyjny sposób i czepiając się często do konkretnych osób, odnośnie np. ocen zawodników. Marek ciśnie po sezonowcach, bo na to zasługują, goście jak Destro, którzy wynurzają swoje nochale tylko wtedy, kiedy w Barcy źle się dzieje, po czym siedzą cicho, jak ich katastroficzne i apokaliptyczne teorie okażą się błędne, a Barca triumfuje. Poprzedni sezon idealnie oddzielił ziarno od plewów, więc teraz Marek jako gość, który zawsze stał po "jasne stronie mocy" może się do woli "wyżywać" i piętnować płaczków.

0

"Nikt nie jest jasnowidzem i każdy się myli, ja też czasem miewałem błędne zdanie na różne tematy."

Nieprawda, ja się nie mylę :)

2

Busquets to powinien być w top 3 :)

1

A widzisz, o Kahnie zapomniałem. I jego i Chilaverta uwielbiałem za dzieciaka, ale obiektywnie Kahn był chyba jednak lepszym bramkarzem (za to Chilavert... strzelał więcej goli :v ).

3

A może właśnie dobrze go wychowuje, skoro pozwala mu na kibicowanie Barcy i Messiemu? Złym ojcem byłby, gdyby na siłę kazał mu wielbić siebie...

2

Czyli mieliby powołać 22 zawodników, bo Messi ma kontuzję? Ktoś z tą "10" musiał zagrać...

1

Nie jest tylko ciekawostką, bo według niego ustalane jest rozstawianie podczas eliminacji do turniejów i samych turniejów. W ten sposób Rumunia i Szwajcaria, używając drobnego fortelu, zostały rozstawione odpowiednio w eliminacjach do MŚ i w ostatnich MŚ.

12

Mówimy o Anglii, tam Andy Carroll kosztował 35 milionów funtów...

0

Dzisiaj chyba też myślał, że gra w Turcji - nawet pomógł im w awansie... :D

5

Hihihi, właśnie sobie zdałem sprawę, że United za Martiala dali 10 razy więcej (16 razy jeśli wliczą się zmienne) niż dostali za Pique od nas :P

6

Ostatnio Messiemu coś średnio idzie strzelanie karnych, więc ciężko w jego przypadku mówić o "idealnej jedenastce"! :)

3

Chilavert - Puyol, Nesta, Pique, Alba - Busquets, Xavi, Iniesta, Zidane - Messi, Suarez.

O zgrozo, toż to prawie sama obecna Barcelona! :)

11

No to Grimaldo nie zdał testu charakteru :P Ciekawe, jak sobie poradzi Samper. Zobaczcie, ile Sergi Roberto musiał czekać na wejście na dobre do pierwszej drużyny, był miliony razy sprzedawany przez połowę kibiców, a teraz jest wyróżniającym się piłkarzem. Nie od razu Rzym zbudowano. Roberto też miał status wielkiego talentu i gwiazdy w drużynie B, ale pokazał charakter i mimo ton pomyj i lat grzania ławy się przebił.

3

Warto też dodać, że Polska zdobyła najwięcej bramek spośród wszystkich drużyn grających w eliminacjach i to mając sporą przewagę nad resztą. Co tam, że prawie połowę nastukała z Gibraltarem, i tak fajnie widzieć, że w końcu gramy ofensywny futbol! Dość powiedzieć, że dwóch naszych graczy w eliminacjach zdobyło więcej goli od Ronalda.

0

Jedna drużyna wchodzi bezpośrednio i pewnie będzie to Chorwacja lub Norwegia. W sumie jeszcze niewiadomo ani jakie będą pary ani kto w ogóle zagra w barażach, ale patrząc na obecne zestawienie, to chciałbym awansu Chorwacji, Ukrainy, Turcji, Danii i Szwecji.

1

Biorąc pod uwagę, że według profilu jesteś niepełnoletnia, to wcale nie taka grzeczna... :>

3

Jeżeli głosujący rzeczywiście patrzyliby na formę i osiągnięcia, to Lewy rzeczywiście powinien się znaleźć w trójce... ale obok Messiego i kogoś z dwójki Neymar/Suarez :)

0

No tak. Verratti na ŚO i uważam, że się sprawdzi, bo Masche się sprawdził. A Ty teraz napiszesz, że Masche jest za niski i się nie nadaje na stopera jak znam życie :) :) :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?