2

To samo pisałeś w zeszłym roku, chciałeś niewiadomo jakich transferów, a tutaj Barca wygrała tryplet i uciszyła Cię na jakiś czas. Teraz znowu średnio wygląda nasza forma, bo jeszcze dobrze w sezon nie weszliśmy i mamy pół składu kontuzjowane, ale oczywiście Ty byś już najchętniej wymienił cały zespół. Pamiętam, jak kupowałeś Mangalę czy Benatię, tymczasem w zeszłym sezonie nawet Mathieu przykrył ich obu czapką.

1

Wkalkulowane ryzyko, Masche też nie jest orłem w powietrzu. Potrafi za to grać zarąbiście w odbiorze, przepchnąć dwa razy większego od siebie typa, wyprowadzeniem piłki by nie odstawał od Masche i dostosowałby się do naszego stylu, bo ogarnia taktycznie. Do tego byłby opcją 2 w 1.

1

Dla mnie jedynie Marquinhos z tej trójki by się wpasował do naszej gry. Atletico broni za blisko własnej bramki, przed poprzednim sezonem pisało się o Godinie i Mirandzie, ale nikt u nas nawet nie rozważał transferu tych graczy, bo brakuje im cech potrzebnych do grania na pozycji stopera w Barcy - wyprowadzania piłki, bronienia wysoko i czytania gry na najwyższym poziomie. Gimenez tak samo by się nie wpasował, do tego nie darzę go specjalną sympatią jak pewnie większość kibiców Barcy po tym, jak skasował nogę Neymara w zeszłym roku w meczu z Atletico.

Uważam, że pozycję stopera mamy dobrze zabezpieczoną na kolejne 2-3 sezony, a do tamtej pory wyrosną jeszcze nowe możliwości, które by nam pasowały. Do tego cały czas mam nadzieję, że uda nam się sprowadzić Verrattiego - który oprócz bycia oczywistym wzmocnieniem w środku pola, mógłby również stać się naturalnym następcą Masche na środku obrony - profilem najbardziej przypomina Argentyńczyka, tylko jest lepszy w grze kombinacyjnej... Kto wie, co jeszcze wymyślą nasi trenerzy i dyrekcja sportowa w tej sprawie? :>

1

Zgadzam się z częścią odnośnie Gimeneza, ale nie wymieniłbym Masche na nikogo obecnie. Tym bardziej na Laporte, którego kariera trochę siadła w ostatnim czasie - do tego Bilbao go nie sprzeda poniżej klauzuli.

4

No proszę, nawet Masche bierze się za pisanie "poradników pozytywnego myślenia" :) Ale samo zdanie Messiego o nim ciekawe!

4

Co to się podziało, że więcej emocji i niepewności budzi kwestia kto Złotą Piłkę wręczy, niż to kto ją dostanie...

1

Czyli robi to, o czym myśli większość kibiców podczas meczu, który Iwański komentuje. Może następnym razem dostanie się Żewłakowowi :P

0

Ostatnie podrygi telewizji w obecnej formie, niedługo wszystko będzie przez Neta ;)

17

Może Messi strzelał więcej bramek mając u boku Pedro i Villę dlatego, że oni strzelali mniej niż Neymar i Suarez? Teraz nasze bramki rozkładają się coraz bardziej po równo pomiędzy ofensywne tridente, Suarez ma w obecnym sezonie chyba tyle samo bramek co Leo a Ney niewiele mniej, tymczasem w czasach Villi i Pedro to Messi ich odstawiał po dwóch spotkaniach w klasyfikacji strzelców :P

0

To jeszcze nic - mi wczoraj i dzisiaj fejsbuk proponuje dołączenie do grupy odnośnie pewnej gry na telefon komórkowy... Problem jest taki, że w tę grę nie gram ani nawet jej nie mam, ale niedawno mnie koleżanka o nią pytała na fejsbuku... :x

2

A ja aż musiałem po tej focie sprawdzić, co to jest ta Cabreiroa (okazało się, że woda gazowana), bo widząc taką flachę i postawione obok piwko, przeszło mi przez myśl, że to coś mocniejszego :P

0

O rety, to Given w ogóle jeszcze gra? Pamiętam tego gościa sprzed +/- 15 lat, gość jest nawet starszy od Buffona, który też gra od zawsze :o

0

Cesc chyba odszedł od nas, bo wiedział, że u Lucho sobie nie pobumeluje przy pressingu :)

4

Hehehe, a ktoś tutaj zaraz i tak wyskoczy, że "Pique jest drewniany". Mało który środkowy obrońca na świecie ma taką kontrolę nad piłką jak Pique. Oby nasz Gerard się trochę ogarnął z formą i koncentracją z powrotem i wszedł na poziom, jaki reprezentował w poprzednim sezonie, bo w formie z miejsca może być najlepszym ŚO na świecie.

8

Verratti nie tylko zapewne tańszy od Pogby, ale i lepszy. To jest chyba jedyny zawodnik, którego brałbym w ciemno do środka pola u nas, niestety w praktyce nie do wyjęcia z PSG :( Ale wpasowałby się w taktykę Lucho w 100%.

2

Gdzie tutaj masz orzeczenie skazujące sądu najwyższej instancji? Domniemanie niewinności póki co.

1

Ups, to sorki, za dużo tych ViscaElBarca napisanych różną czcionką z różnymi numerkami i ciężko się skapnąć tak w biegu, kto jest kim! Może zapamiętam :PDobra, teraz łapię, że o takie zbiory chodzi - może po prostu kwestia tego, że ja jakoś nigdy tak na nie nie mówiłem, a może dlatego, że już zmęczony jestem - ale jakoś skojarzyło mi się tylko ze zbiorami w sensie pojęcia matematycznego...(Ale... ale tak patrzę teraz i nawet na Krysickim pisze "podręcznik"! :( )

0

Że co? Nie załapałem kompletnie, co napisałeś, man :v

0

Podręczniki do matematyki nie gryzą. Gdybym ja był nauczycielem, to bym łapy ucinał jakby ktoś nie umiał matematyki :P

5

Przestanie finansowania lekcji religii z budżetu państwa, opodatkowanie kościoła i duchowieństwa oraz konfiskata dóbr kościelnych.

5

Brendan Rodgers wolny, będzie jak znalazł :D

6

Hahaha, Rakitić jednym z najsłabszych? A kto otworzył wynik finału LM? :v

A Nolito nie tyle nie sprawdził się u nas, co nigdy tak naprawdę nie dostał szansy. Kluczem do sukcesu Celty jest świetna gra zespołowa, ale Nolito to kawał zawodnika, do tego pogodziłby się u nas z rolą rezerwowego.

2

...Ale w Barcy przed rokiem Mathieu opowiadał, że nie lubi grać na LO i że była drobna sprzeczka na treningu pomiędzy Lucho i Messim! :v

Media to wywlekały przez dobrych parę miesięcy wtedy. Ciekawe jak będzie ze słowami Ramosa, czy media je zmiotą pod dywan w ciągu kilku dni.

6

Roberto niekoniecznie z łatwiejszymi, obecnie spośród naszych pomocników to obok Busquetsa ma najlepszą formę.

0

Korbel? Ty tak na serio teraz piszesz? Co to się podziało z Tobą? Przecież jeszcze nie tak dawno, jak częściej pisaliśmy, miałem zupełnie inne poglądy na temat religii :o

A poza tym, nie zgadzam się z tym. Co do tego zalewania Europy islamistami i "inwazjach przez imigrację" (które to określenie mnie zawsze rozwala), to myślę, że nie do końca tak wygląda. Zakładacie, że ci ludzie muszą być gorsi, bo pochodzą z gorszego, mniej cywilizowanego świata - i będą tylko leniuchować i żyć z zasiłków... Tymczasem popatrzcie choćby na drużynę Niemiec z ostatnich MŚ - na 23 piłkarzy 6 "imigrantów zarobkowych" (Ozil, Khedira, Mustafi, Boateng Podolski i Klose - ok, tych ostatnich możemy nie liczyć, bo w końcu Polacy). A teraz jeszcze lepsze - Francja z '98, gdzie połowę składu stanowili gracze z byłych tudzież obecnych kolonii, z Zidanem-Algierczykiem na czele.

Do tej kwestii o Kościele i ostatniego akapitu się nawet nie odniosę, bo nie wiem, co powiedzieć... :x

12

Może nie starczyło im farby - musieli sobie nasmarować te niebieskie paski na swoich całych białych koszulkach, bo inaczej za bardzo budziliby podejrzenia! ;)

2

Zaraz zaraz, czyli naprawdę wierzysz, że istnieje wielkie lobby, które pakuje gigantyczną kasę w "propagandę homoseksualizmu", żeby rozwalać rodziny i religie, żeby... no, właściwie, to po co tak naprawdę? Nie wszystko, co napisane w Internecie i mające etykietkę "WOLNEGO" i "NIEZALEŻNEGO" jest prawdą, poważnie. Śmieszy mnie, jak na każdym kroku nazywasz ludzi "lemingami", tymczasem sam łykasz każdą, nawet najbardziej irracjonalną i nieprawdopodobną teorię spiskową :)

A z tą filozofią grecką i rzymskim prawem to wyjątkowo tutaj niefortunnie wyskoczyłeś, biorąc pod uwagę, że w tamtych kulturach homoseksualizm był czymś zupełnie powszechnym i na porządku dziennym.

I tak jak prosiłem, staraj się stosować w dyskusji język odpowiedni dla publicznego forum, a nie dla pogaduszek z kolegami pod blokiem, bo widzisz, co się dzieje. O tyle dobrze dla mnie, że edytowałeś posta, bo miałem okazję przeczytać, co napisałeś.

1

No cóż, ja uważam, że normalny człowiek nie ma problemu z tolerancją i akceptacją homoseksualizmu, a homofobia świadczyć może najwyżej o strachu/kompleksach i braku pogodzenia się z własną tożsamością. Jak postać Chrisa Coopera w "American Beauty".

1

Prosiłbym o zachowanie kultury wypowiedzi tutaj, bo nie chciałbym, żeby usunięto mi dyskusję. I uzasadni, skąd masz doświadczenie, które pozwala Ci wypowiadać się w tak kategoryczny i ostry sposób na kwestię, która w istocie leży w ludzkiej (i nie tylko ludzkiej) naturze?

3

Pytanie nie jest o to, czy ktoś lubi osoby homoseksualne. A co do sytuacji, którą przedstawiłeś, to jak na mój gust każde przesadne "okazywanie uczuć" w miejscach publicznych jest trochę nie na miejscu, na przykład osoby dowolnej płci (w sumie par homoseksualnych nie widziałem w takiej sytuacji) namiętnie całujące się na środku supermarketu... No i osoby homoseksualne chyba mają prawo czuć się pokrzywdzone, bo takie są w istocie - sam fakt, że ujawnienie homoseksualizmu osoby publicznej (i w sumie nie tylko publicznej) może jej zniszczyć karierę już o tym świadczy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?