9

A Ty, Stopo, jesteś od prawej czy od lewej nogi? :)

5

Zwróć uwagę, że cały ten rejwach o usuwanie dyskusji i banowanie podnosi w kółko grupka tych samych 10-15 osób, towarzystwo wzajemnej adoracji, które się dziwi, że łamiąc co chwila regulamin wyłapuje bany. Tymczasem przez takich gości jak Stinger, Dorek, ViscaBarca123 czy innego Wiśnię jest coraz mniej ogarniętych użytkowników, którym po prostu nie chce się tutaj pisać - z Sojerem ostatnio gadałem ze 3 miesiące temu, Don się praktycznie nie udziela, Ciebie też widzę pierwszy raz od dłuższego czasu, Stopa, Pax czy Wpw tracą całą energię na prostowanie i wychowywanie tych dzieciaków, Cosinus napisze raz na jakiś czas.

Jak dla mnie to jak najbardziej w porządku, że moderatorzy starają się coś z tym zrobić, robiąc niejako ukłon wobec "bardziej zasłużonych" użytkowników, zamiast pozwolić na zrobienie tutaj jakichś klimatów cyrku i jarmarku.

1

Czyli takie, że Europa ma dług wobec krajów trzeciego świata, który właśnie mamy szansę chociaż po części spłacić? :)

3

Coś czuję, że Bronek Malanowski nie byłby specjalnie dumny z Twojej zawiłej dedukcji :)

4

Podoba mi się w Bravo ta jego pewność siebie, widać, że gość ma jaja ze stali. Nic dziwnego, że Luis Enrique i szatnia chciały sprowadzenia go.

2

Zrób z tego 0,7 jakiegoś porządnego whisky (może być bez popity) i wchodzę jak w masło :) Przetnie ktoś?

8

Coraz bliżej - jeszcze jakieś 2 metry i trafi w bramkę :D

3

A dlaczego nie możemy odpłacić się tym ludziom, uciekającym przed wojną, za fakt, że podczas zaborów, później podczas wojny i później w czasach komuny nasi rodacy znajdowali się w takiej sytuacji jak oni i znajdowali schronienie w ich krajach? Turcja chyba jako jedyne państwo nigdy nie zaakceptowała rozbiorów Polski, do tego przyjmowali naszych uchodźców i zbiegów "politycznych" (vide Józef Bem)? Dlaczego mamy się na nich wypinać teraz i nie widzieć niczego oprócz czubka własnego nosa?

Co do Ukraińców, to może chętniej są brani do pracy, bo bez narzekania pracują za niższe pieniądze? Tak się składa, że pracowałem niedawno z grupą Ukraińców, którzy naprawdę mieli śmieciowe umowy, rzędu 800-1000 złotych na miesiąc za wykonywanie ciężkiej i niebezpiecznej pracy po 10 godzin dziennie (i czasem w soboty). A niektórzy z nich byli wykształceni, mimo to wykonują pracę fizyczną.

2

Candreva to by bardziej do Realu Madryt pasował po tym, co ostatnio wywinął w meczu z... Maltą :D

http://www.mirror.co.uk/sport/row-zed/italys-antonio-candreva-takes-dive-6379598

2

Albo przynajmniej goście, którzy mogliby ich zagrać w jakiejś niskobudżetowej, bollywoodzkiej produkcji! :)

A ten Scolari to byłby taki bardziej uniwersalny archetyp trenera - krzyżówka Felipao z del Bosque!

2

Przecież Neymar właśnie to robi, niesie Brazylię na swoich barkach. Bez niego tej drużynie kompletnie brakuje ikry i jakiejkolwiek siły w ataku. Thiago Silva to gość, który płakał po wygranych karnych z Chile, po czym osłabił swój zespół przed półfinałem łapiąc kompletnie bezsensowną żółtą kartkę. Do tego nie muszę chyba przypominać, że ma pewne zamiłowanie do grania w siatkę we własnym polu karnym przy ryzykownym wyniku ^^ Obrońca świetny, ale psychę ma mocno niestabilną.

1

Jeżeli synek Hagiego odziedziczył chociaż ćwierć tych jaj, z których słynął Gheorghe, to w sumie nie ma się co dziwić, że jest kapitanem swojego zespołu :v

1

Rafinha prawie zdeptał kamerkę na dzień dobry. Zero poszanowania dla prawdziwej sztuki! :(

9

No cóż, może kwestia tego, że na graczach Realu można więcej zarobić jak się ich da do reklam drążka do ćwiczenia mięśni ust czy płatków śniadaniowych :D

Wg transfermarkt to Bale jest warty tyle co Suarez i Neymar, Ronaldo tyle co Messi, a Kroos i Modrić więcej od Busiego :D

5

Czy ja wiem, czy Lahoz na tak dużo pozwala - pamiętasz ostatni klasyk, gdzie jako jedyny sędzia od n lat miał jaja, żeby kartkować graczy Realu za wszystkie faule, które na to zasługiwały, a nie na zasadzie "grają z Barcą, to czasem muszą sfaulować"? :) Tam koło 60. minuty gracze Realu już bali się wstawić nogę przed Messiego czy Neya, bo to by mogło się skończyć drugim żółtkiem, stąd wchodziliśmy w ich obronę jak w masło (co prawda nic z tego nie wynikło). Jak dla mnie Lahoz to dobry sędzia na ten mecz, obym nie odszczekiwał tych słów za tydzień :)

4

Ale powiedz mi, dlaczego akurat taki trick jest ośmieszeniem przeciwnika? Próbuję zrozumieć Twój tok rozumowania, ale nie łapie. Trick jest trudny do wykonania, trzeba się postarać, żeby wyszedł dobrze, więc jak się uda, to znaczy, że gość się przyłożył do swojej roboty. Ośmieszeniem byłoby kopanie w przeciwnika z nadzieją, że się mu założy siatkę czy próby jakichś niechlujnych zagrań, albo klepanie na własnej połowie, albo podawanie głową do bramkarza, który będzie czekał do ostatniej chwili aż podbiegnie napastnik, żeby złapać piłkę - to uważam za brak szacunku, coś w rodzaju "przebiegniesz się, a i tak ci nie damy piłki!", ale nie stosowanie trudnych i efektownych sztuczek, man!

2

A czemu zaskakuje 8 dla Iniesty? Wykręcił w końcu świetne staty (co u niego jest rzadkością, nawet, jak gra naprawdę zarąbiste zawody), do tego cały czas nakręcał naszą grę. Dla mnie po pierwszej połowie był najlepszym graczem na boisku.

5

Do Atletico się zagoi. Ostatecznie pewnie Adriano też się wykuruje, ale jakoś w tym momencie Roberto wydaje się pewniejszą opcją.

3

Po zobaczeniu pożegnania Raula Garcii, jakie zgotował mu klub, trzeba stwierdzić, że Real zdecydowanie powinien uczyć się od Atletico tego, jak traktować zasłużonych graczy. Klasy nie można kupić ani wygrać gwiazdkami w składzie :>

1

Thiago urodził się we Włoszech, bo tam grał wtedy Mazinho, a w wieku 5 lat zamieszkał w Hiszpanii. W Brazylii był jeszcze mając 10-14 lat i tyle. Jak dla mnie jest bardziej Hiszpanem niż Brazylijczykiem :)

7

Barcelona w tym okienku w ogóle nie mogła sprowadzać piłkarzy na dobrą sprawę... Zresztą, my nasze transfery załatwiliśmy sprawnie, szybko i bez zbędnego szumu i mieliśmy kompletną kadrę jeszcze przed rozpoczęciem treningów, do tego ściągnęliśmy jednego z najlepszych pomocników La Liga i absolutną gwiazdę tureckiej piłki, marketingowe złote jajo - podczas gdy Real kupił "tylko" Kovacicia, czyli podrzędną gwiazdkę Serie A.

7

Okładka MD absolutnie genialna, świetny pomysł, a do tego akurat ci goście naprawdę pasują do takiego obrazka (szczególnie Lucho i Masche)! :)

A co do Realu, nie pozostaje nic innego niż śmiać się z nich. W sumie Navas i de Gea to na dobrą sprawę podobny poziom, ale po całej tej sadze transferowej zakończenie tego w tak żałosny sposób... :D Szkoda tylko de Gei, który pewnie teraz przesiedzi najbliższe kilka miesięcy na ławce rezerwowych/trybunie. A potem nie wiadomo, czy Real będzie go chciał ani czy jego ewentualny transfer w ogóle wyjdzie mu na dobre...

5

Przecież spalony jest sygnalizowany sędziemu głównemu przez liniowego i tak naprawdę arbiter musi polegać na swoich asystentach w takich sytuacjach, więc to nie Lahoz zabrał nam mistrzostwo, tylko któryś z jego liniowych (nawiasem mówiąc, to liniowi w Hiszpanii są chyba na jeszcze niższym poziomie niż arbitrzy główni).

Co do samego Lahoza, to bardzo dobrze, że będzie sędziował to spotkanie, bo to chyba najlepszy sędzia w Hiszpanii (nie, żeby to był jakiś specjalny powód do dumy, bo konkurencja też raczej mierna). W ostatnim GD przynajmniej pokazywał kartki piłkarzom Realu wtedy, kiedy trzeba, a nie czekał, aż komuś urwą nogę.

1

Ale przecież Nepal zdementował, że Cristiano przekazał te 7 milionów, więc za co masz go szanować w tym momencie? Ja też mogę powiedzieć, że zabuliłem miliard, ale nikt tego nie potwierdzi - też mam Twój dożywotni szacunek? Tutaj masz newsa na ten temat: http://pl.blastingnews.com/sport/2015/05/cristiano-ronaldo-pomogl-ale-nie-ofiarowal-pieniedzy-dla-poszkodowanych-w-nepalu-00395535.html

4

Masche musiałby się bardzo szybko starzeć, żeby za 3 lata mieć 35 :P Ale mówisz teraz o tym, co będzie za 3 lata, do tamtej pory na pewno kogoś sprowadzimy. Tylko po co teraz, kiedy i tak nie dostałby odpowiedniej liczby minut?

7

O moich też mogę pogadać - CHCIAŁBYM zarabiać tyle co Neymar! :)

4

Po co chcesz jeszcze więcej obrońców, skoro na obecną chwilę mamy trzech pewniaków i dwóch mocnych rezerwowych? Odmładzać będzie można wtedy, kiedy znajdą się młodzi lepsi od Masche czy Vermaelena, ale na razie o takich ciężko, trzeba wyeksploatować to, co mamy obecnie. Nasi kluczowi zawodnicy są w tym momencie w optymalnym dla piłkarza wieku 28-30 lat.

3

Pewnie chodzi tylko o mamę i tatę Jamesa :)

2

W końcu Valencia wyeliminowała w eliminacjach LM jego były klub, Monaco - wiedział, na co się pisze :)

3

W Arsenalu chyba każdą kontuzję każą rozbiegać :D Tam szklankami byli oprócz Vermy również Fabregas czy van Persie. A teraz dalej ten problem mają Wilshere, Ramsey, o Diabym nie wspominając. Verma fizycznie prezentuje się naprawdę świetnie i wszystko wskazuje, że to była po prostu kwestia zaniedbań służb medycznych.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?