Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Bez dwóch zdań Pique. Gość zawsze miał potencjał, by być najlepszym ŚO na świecie, ale faktycznie różnie z tym bywało. Na szczęście po poprzednim sezonie ciężko mieć jeszcze jakieś wątpliwości :)
1
Głosowałem na tego gola jak był plebiscyt na bramkę wszechczasów. Niesamowite uderzenie, fajnie, że je tutaj przypomnieliście :)
3
A ja tam jestem zadowolony, że Madryt wydał tyle kasy na Danilo, bo teraz pewnie Brazylijczyk posadzi na ławie o klasę lepszego Carvajala :>
2
Grimaldo jest dalej trochę niepewny w obronie, ale jeśli chodzi o grę do przodu, to pasowałby idealnie do naszego stylu gry. No i jego stałe fragmenty - mógłby spokojnie ładować na zmianę z Messim wolne jak jest na lewą nogę.
2
Pomyśl sobie, że jeszcze nie tak dawno ten sam zespół, który spadł do trzeciej ligi, zajmował miejsca premiowane awansem do pierwszej (do której z wiadomych przyczyn awansować nie może). Wiadomo, że tam co roku zmienia się pół kadry, bo na tym polega specyfika rezerw - najważniejsza jest dla nich nauka!
3
Ca jest przez większość czasu kontuzjowany, a Ie, który dostawał szanse nawet w pierwszej drużynie w zeszłym presezonie, jest tragicznie słaby - co wyżej dosyć ostro, ale w sumie w punkt opisał kolega CriminalFCB.
1
A jesteś pewien, że tak się w ogóle da zrobić? Bo z tego, co mi się wydaje, to do drużyny rezerw mogą dołączyć gracze maksymalnie w wieku 24 lat. Na razie tym liderem w szatni jest zapewne Juste, który jest najstarszy i nawet pomimo nie bycia podstawowym zawodnikiem, dostał opaskę kapitańską. Co do samego przesiewu, myślę, że należy definitywnie pożegnać graczy, którzy zdecydowanie nie mają szans na przebicie się do pierwszego zespołu, a w drugiej kolejności myśleć o wypożyczeniach. Samper, Grimaldo czy Adama niech póki co pokażą, że stać ich na bycie liderem w drugiej drużynie i awans do Segunda. Przed nowym trenerem ciężkie zadanie na początek, ale przynajmniej to od niego będzie wszystko zależało i nie będzie miał w razie czego wymówek.
2
Tak, właśnie też miałem o tym napisać :) W przypadku klauzuli trzeba zapłacić dużo większy podatek (nie wiem, czy tak jest tylko w przypadku transferów międzynarodowych, czy na krajowym podwórku też), stąd bardziej opłacalne dla obu stron jest dorzucenie tych 2,5 milionów ekstra (sic!) i normalny transfer.
2
Ie i Ca razem przyszli do klubu, mają dwuliterowe nazwiska i są ciemnoskórzy, więc to bardziej kwestia przejęzyczenia u Dominatora niż pomylenia zawodników ;)
14
"Nie będę pisała z kimś kto ma słabe pojęcie o klubie i takie krótkie. Tylko takimi wypowiedziami się błaźnisz."
"Najwidoczniej musisz uzyskać większą wiedzę o klubie bo nie masz chyba pojęcia o czym tutaj piszemy."
Czasem mam wrażenie, że "Indyczka" to zdrobnienie od "Indolencja" :v
1
Może w lidze Iniesta nie błyszczał tak, jak nas do tego przyzwyczaił, ale w meczach LM, szczególnie z tymi mocniejszymi rywalami, wchodził na bardzo wysoki poziom i pokazywał, że dalej jak chce, to potrafi.
1
Według danych, które tutaj ostatnio się pojawiały, najwięcej fanów na portalach społecznościowych ma Barcelona, dalej jest Real Madryt... A zakup Ardy, za którym szaleje cała Turcja, zapewne tylko nam tej popularności doda. Kwestia tego, ile United dostaje od Chevroleta i ile my od QA to bardziej wynik tego, że my negocjowaliśmy umowę o te parę lat wcześniej, kiedy warunki na rynku były inne. Myślę, że przy dobrych negocjacjach bylibyśmy w stanie wynegocjować podobne warunki do United.
3
Całe to rzekome powiązanie QA z organizacjami terrorystycznymi to była przecież plota wydumana przez przeciwników Barcy/Bartomeu, Marku! Jaki sens miałoby sponsorowanie przez linie lotnicze terrorystów... Zmniejszenie obrotów? :D
6
Mi się wydaje, że w kwestii potencjalnej obrony trypletu/LM mamy tę przewagę nad poprzednimi zwycięzcami LM, że zdobyliśmy te trofea na początku, w pierwszym sezonie po dosyć gruntownej przebudowie i wręcz rewolucji zespołu. Ta drużyna pozostaje głodna sukcesów i nie wypalona, do tego maszyna coraz bardziej trybi. Tymczasem ostatni zwycięzcy LM raczej zamykali cykle - Real na oparach po Mourinho, Bayern i łabędzi śpiew Heynckesa, Chelsea... no, oni po prostu mieli nieziemskiego farta, Inter - który od tamtej pory gra piach. Ale wiadomo, że na koniec dnia i tak decydują detale - z Pepem dwa razy byliśmy blisko obrony, ale zbiegi okoliczności w półfinałach okazywały się dla nas zgubne. Zobaczymy za 11 miesięcy!
6
Wy byście na pewno taniej wybudowali :D Wzięlibyście Mietka, Zdzicha i Ziutka i za flachę by postawili nowy stadion i centrum treningowe.
Rozwala mnie jak paru randomowych gości, nie potrafiących sobie pewnie nawet wyobrazić 600 milionów, bierze się za krytykowanie polityki finansowej jednego z największych i najbogatszych klubów na świecie.
6
Busquets ma chyba klauzulę ze 150 baniek i Barca go za mniej by nie sprzedała, a sam Busquets też nie chce odchodzić, bo po co. Plotki transferowe dotyczące akurat tego zawodnika są chyba najbardziej bezsensownymi, jakie sobie można wyobrazić.
2
Pique też się babole zdarzały, patrz mecz z Villarrealem w lidze na CN :D A co do reszty wypowiedzi, to nic dodać, nic ująć. Jeżeli Real chce w wyjściowej jedenastce umieszczać słabszych graczy, to nie dziwne, że mają taką super ławkę (Danilo - Carvajal, nie wystawianie Isco kosztem przemodelowania pierwszej i drugiej linii).
3
W meczu z LA Galaxy jak najbardziej, z Chelsea za dużo nie pokazał i głównie zapamiętamy objechanie przez Hazarda. Ale Roberto wyglądał naprawdę nieźle jeśli chodzi o aspekt fizyczny (czyli gonienie tam i z powrotem) no i szybka wymiana piłek i podłączanie się do akcji.
6
W sumie Roberto na tej prawej obronie wyglądał lepiej niż Douglas i Adriano w presezonie. Musi tylko poprawić grę... obronną :D
18
Moment... Czyli Danilo będzie podstawowym prawym obrońcą Realu, a Carvajal jego zmiennikiem? :D Neymar musi być z tego niezwykle zadowolony...
30
No co Ty, Getafe nie płaci 30 milionów za wypożyczenia piłkarzy!
2
Niech jeszcze dojdzie Turan i będzie TMNT - Teenage Mutant Ninja Turtles!
1
Za to sobie pofolgował ostatnio z Realem, gdzie wpuszczał wszystko :v
5
Zgadzam się. Masche to świetny przecinak, ale w Barcelonie potrzeba czegoś innego na pozycji defensywnego pomocnika, przede wszystkim zapewniania płynności w grze i wywierania pressingu bardzo wysoko, a niestety z Masche musimy bronić się o paredziesiąt metrów głębiej niż z Busim albo Roberto. Paradoksalnie Masche u nas dużo lepiej spisuje się na pozycji stopera, gdzie często musi odbierać 1 na 1 a w tym praktycznie nie ma sobie równych no i ma doskonałe wyprowadzenie piłki i przerzuty na nos. Z kolei Roberto to bardzo uniwersalny gracz, który może zagrać na każdej pozycji w pomocy, nie jest może w żadnym aspekcie gry genialny, ale w każdym jest dobry albo przynajmniej solidny - gra na jeden kontakt, odbiór, wychodzenie na pozycje, ustawianie się na boisku, dośrodkowania.
24
Spotkania towarzyskie, czyli nieoficjalne, nie wliczają się do bana Luisa Suareza - ma być 9 oficjalnych spotkań... A z drugiej strony, nasi "niezarejestrowani" nowi piłkarze nie mogą grać nawet w spotkaniach towarzyskich, bo są one na tyle oficjalne, że jest protokół sędziowski.
2
W poprzednim sezonie mieliśmy nawet 4 komplety strojów! ;)
16
Wybaczcie moją bezczelną autoreklamę, ale wspólnie z Razorkiem i paroma innymi użytkownikami wpadliśmy na tę doskonałą ideę mającą na celu udoskonalenie FCBarca.com - zachęcam do zapoznania się z pomysłem!
https://fcbarcacom.uservoice.com/forums/239347-beta-fcbarca-com/suggestions/9032587-obserwacja-dyskusji
3
Cristiano to przecież jest SKRZYDŁOWY, nie żaden tam napastnik! ;)
24
Jeżeli tylko byłaby taka możliwość, to Barca powinna być gotowa zapłacić nawet więcej niż te 7 milionów, by zespół rezerw powrócił do Segunda Division. Gra w trzeciej lidze zmusi nas do wypuszczenia wielu utalentowanych zawodników, których potem możemy nie odzyskać bądź zapłacić za nich znacznie więcej. Fajnie, jakby się udało wrócić w ten czy inny sposób!
3
Chyba załatwił gola na 2:1, świetnie asystując do Rafinhi... ;)