Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Gdyby postępował w ten sam sposób z Martino i dał mu zaufanie po nieudanym sezonie, to pewnie dzisiaj nie cieszylibyśmy się z trypletu. Lubiłem Tatę, fajny z niego gość, ale teraz mamy trenera od nas, który pokazał, że jest świetnym fachowcem i ma jaja ze stali.
4
Cesc udział przy pierwszym golu i strzelenie drugiego? Chyba dla niego zaczął się już kolejny sezon, że tak nagle odżył :P
6
Nie spodziewałem się, że nawet ktoś z redakcji jest w stanie posądzić naszych zawodników o jakieś ustawienie meczu, myślałem, że to tylko pieprzenie komentatorów. Dlaczego Xavi miałby odpuszczać jeden ze swoich ostatnich meczów w Barcelonie? Jaki Barca miałaby interes, żeby utrzymało się Depor? Rozumiem, że mecze mogą być ustawiane w niższych ligach, ale przy takiej kasie, jaka jest w PD i biorąc pod uwagę, że Depor raczej nie byłoby w stanie zaoferować nam kokosów, gadanie o jakimś przedstawieniu jest głupotą. Barca spuszczała z tonu w tym sezonie regularnie kiedy miała wynik pod kontrolą, to samo było w rewanżu z Bayernem. Mieliśmy dwa gole przewagi, więc wiadomo, że w nasze szeregi mogło wkraść się rozluźnienie, a Depor musiało gryźć trawę i im się udało - dwa w sumie dosyć przypadkowe gole.
3
Dani w obecnej formie wciąga nosem wszystkich Maiconów, Danilów i w sumie prawie każdego prawego obrońcę na świecie, niezależnie od narodowości. Mnie tam od jakiegoś czasu już dziwił ten brak powołań dla niego, zwłaszcza, że na MŚ akurat do niego ciężko było się o coś przyczepić tak jak choćby do Davida Luiza.
2
I tak lepsze to niż Figo kandydujący na prezydenta :)
3
Ale jako piłkarz był jednym z najlepszych w historii, więc faktycznie ciężko, żeby ktoś z TV uczył go piłki nożnej ;)
2
Raul Sanllehi nie jest "człowiekiem od Zubiego" tylko dyrektorem ds. administracji sekcji piłki nożnej w Barcy i nadal sprawuje ten urząd (no, albo sprawował do wtorku, skoro zarząd podał się do dymisji). Sanllehi negocjował Suareza, natomiast Rakitić to dzieło Zubiego.
9
Barcelona wygrała wszystko, co było do wygrania, Lucho i Dani Alves przedłużyli kontrakty, do tego pomimo bana transferowego kupili Aleixa Vidala...? Podtrzymajmy zarzuty wobec Messiego, żeby nie było tak różowo!
4
O proszę, no to w tym samym miejscu oglądaliśmy finał. Atmosfera faktycznie niesamowita, odnosiłem wrażenie, że 90% kibiców w mieście była za Barcą. Szkoda, że musieliśmy walczyć o stoliki, które teoretycznie były zarezerwowane, ale emocje podczas finału przeżywane wspólnie z kilkoma setkami innych cule i darcie ryja po zwycięstwie to świetna sprawa. Ale i tak plułem sobie w brodę, że nie mam biletu, w Mediolanie chcę obejrzeć ze stadionu, jak bronimy tej Ligi Mistrzów...
2
Miejmy nadzieję, że nie :P Jedyny plus dla organizatorów to zostawienie tych niemotów, którzy zgubili się w metrze, przynajmniej droga powrotna była spokojna...
2
Tę kasę byśmy płacili i tak dopiero po dwóch zdobytych przez Vermaelena Ligach Mistrzów, więc... zapłacimy ją za 2 lata :3
4
Najlepsza informacja dnia, lepsza niż przedłużenie kontraktu Alvesa. Lucho jest dla nas absolutnie kluczowy, mam nadzieję, że dostał przy okazji jakąś astronomiczną gażę, bo z pewnością na nią zasługuje! Do tego od razu przedłużenie na dwa lata - miodzio.
No i ogolony wygląda dużo młodziej, przypomina się jego fryzura za najlepszych czasów kariery zawodniczej :)
6
Krytykowany przez cały rok Iniesta, który miał "taki słabiutki sezon", również zaliczył 5 asyst w tej edycji LM. I został wybrany piłkarzem meczu w finale. Wygrał tryplet. Jest może 10 piłkarzy na świecie (z czego 9 gra u nas), którzy mogliby wydziwiać po takim "słabym" sezonie :)
3
Myślę i mam nadzieję, że cała ta "niepewność" Lucho wynika tylko i wyłącznie z kwestii wyborów i możliwego nowego zarządu, który teoretycznie może mieć swojego kandydata na miejsce trenera - chociaż nie wyobrażam sobie oczywiście, żeby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach zwalniał trenera zdobywającego tryplet po roku pracy. No i że chce dostać więcej kasy, wiadomo - z pewnością na to zasługuje!
Odejście Lucho byłoby 10x gorsze niż odejście Xaviego i Alvesa razem wziętych. Ten sezon dobitnie pokazał, ile nowy i zdecydowany szkoleniowiec znaczy, że mając nawet najlepszych piłkarzy żaden zespół nie jest samograjem. Lucho się sprawdził w 100%, pokazał, że jest nie tylko doskonałym trenerem, ale też twardym i niezłomnym gościem, który potrafił sobie wytresować i ustawić prasę, pomimo bycia gnojonym po pierwszej części sezonu.
6
3 pytania o to, jak powstrzymać Messiego. Ci dziennikarze chyba bardziej boją się naszego cracka niż sam Allegri :P
3
A czego się spodziewać po klubie, który przed sezonem musiał robić zrzutę, żeby w ogóle dostali pozwolenie na grę w La Liga? Eibar to malutki klubik, który w dodatku był o krok od utrzymania, bo tylko fakt, że Barca pozwoliła sobie wyrwać zwycięstwo z Depor w ostatniej chwili sprawił, że się nie utrzymali. Ja tam byłem trochę zły, że zostaje Deportivo a nie Eibar, Elche to zespół kompletnie bezpłciowy dla mnie i jakoś ich przeboleję, Eibar jednak cośtam grał.
10
A ja tam zadowolony jestem z tej decyzji. Fajnie, że jednak beniaminek i kopciuszek Eibar zostaje w najwyższej klasie rozgrywkowej, zwłaszcza, że był bardzo blisko utrzymania kiedy Barca niefortunnie wtopiła remis z Depor w ostatniej kolejce. No i bonus - Sergi Roberto dostanie przynajmniej te 2 mecze w sezonie :)
3
Ostatni mecz z Realem, co prawda wygrany przez nas, nie może stanowić żadnego odniesienia, bo nie grał tam Busquets i nie mieliśmy przez to na dobrą sprawę środka pola. Ten gość jest dla nas absolutnie kluczowy zarówno dla defensywy, jak i dla ofensywy.
2
"Barça ma z przodu trzech fenomenalnych graczy, Messiego, Suáreza i Neymara, ale myślę, że w pomocy i w obronie bardzo cierpią, kiedy nie są przy piłce lub kiedy rywal zaskakuje ich kontratakiem."
"Mogą wykorzystać swoją przewagę w grze powietrznej, zarówno w ataku, jak i w obronie."
"Przewagą Juventusu jest także jego siła mentalna, ma zawodników, którzy byli mistrzami świata, jak Buffon, Pirlo czy nawet Barzagli, jeśli zagra."
Boniek chyba dawno Barcelony nie oglądał i zapomniał, kto w 2010 wygrywał MŚ czy Euro w 2012... Oby Allegri miał takie same pomysły dotyczące naszej gry, to będzie lajtowa przeprawa :>
3
Zapomniałeś o Del Piero, który moim zdaniem był lepszym graczem od Figo bez dwóch zdań.
3
Po co podpisuje na 3 lata, skoro i tak za rok jego głowa też poleci? :)
6
Pomijając już to, co napisałeś o Xavim, jeśli jakoś by zaakceptować to twoje pokrętne tłumaczenie, to pisząc, że czas Busquetsa w Barcelonie się kończy odleciałeś jak typowy "destro" :P
2
Taki urok rzutów karnych, że strzela się je z pola karnego - więc Messi na pewno ma przewagę :P
3
Dla mnie cała ta burza jest niezrozumiała. Zgadzam się z Tobą, że ciśnięcie przeciwnika do końca bez taryfy ulgowej jest większym okazaniem szacunku niż choćby to, jak Niemcy "odpuścili" Brazylii w drugiej połowie półfinału - i tak ich "upokorzyli" wynikiem, a dodatkowo tym, że w drugiej części spuścili z tonu, nie chcąc... bardziej ich upokorzyć? :)
Ale co do sztuczki Neymara, to mam kompletnie odmienne zdanie. Dla mnie "stop" należy powiedzieć już przy jakimkolwiek obwinianiu go za zachowanie graczy Bilbao, bo tak jak wspominałem, to jest retoryka podobna do obwiniania ofiar gwałtu, że założyły za krótkie spódniczki, oczywiście z zachowaniem odpowiedniej proporcji. Zobacz, jak autor tego felietonu stara się usprawiedliwiać Basków, że to dumny naród, twardo stąpają po ziemi i nie pozwolą sobie na coś takiego. Cała ta "polityczna poprawność", jakkolwiek nie lubię tego określenia ze względu na osoby, które najczęściej się nim posługują w negatywnym znaczeniu, jest trochę przesadzona w piłce. Tak samo, jak kilka lat temu na Thiago były wieszane psy, że celebrował bramkę na 7:0 przeciwko Rayo - to był zdaje się jeden z jego pierwszych występów i pierwszy gol po kontuzji, więc cieszynka jak dla mnie zrozumiała. Przecież to jest piłka nożna, tu nie chodzi o upokorzenie kogokolwiek, tylko o pokazanie piękna gry! "Sombrero" w wykonaniu Neymara jest takim samym trikiem jak przepuszczenie piłki między nogami czy inna przekładanka. Może za brak szacunku uznałbym, gdyby Neymar nie próbował obejść rywala, tylko wbiegł z piłką w niego i liczył, że ten po prostu ustąpi mu miejsca, ale wykorzystanie niekonwencjonalnego triku pokazuje, że jednak jakiś szacunek jest, bo musiał się wysilić, żeby go przejść.
3
Ale gdyby normalny, ogarnięty sędzia sędziował, to osiągnąłby rzut wolny z bardzo korzystnej pozycji i pewnie kartkę dla rywala. Czyli cała ta akcja jednak miała sens :P
1
Czy ja wiem, czy trudno... O ile odpowiedniego gracza, który wkomponuje się w naszą filozofię, jest bardzo ciężko znaleźć na rynku transferowym, tak o odpowiedniego trenera dla Barcy chyba jeszcze ciężej. Na początku sezonu śmiali się z tego "DNA", ale teraz widać, że człowiekowi z zewnątrz o wiele trudniej wejść w tę rolę, a o ile zawodnikowi można dać nawet sezon na aklimatyzację, o tyle trener musi zdobywać tytuły od razu. Trenerzy rodem z Barcy są ze swoimi drużynami mistrzami Hiszpanii, Niemiec, Anglii (tak...), Francji, do tego 2. miejsce w Holandii - to robi wrażenie!
8
Na liście tych goli brakuje mi jeszcze choćby pierwszego trafienia Messiego z tego spotkania:
A osobiście wybrałem gola z Realem w półfinale LM. Bądź co bądź, przy tym golu objechał topowych obrońców, którzy w dodatku chcieli go przynajmniej wykosić. Do tego to była bramka przeciwko Realowi, dająca nam awans do finału LM... Gol z Getafe i wczorajszy to też klasyki. Gość jest z innej planety, co tu dużo mówić!
3
Niech to, mam nadzieję, że jednak Atletico nie kupi Vietto i ich uprzedzimy, widziałbym tego gracza u nas, potrzebujemy porządnego rezerwowego napastnika, który wchodząc z ławki albo zastępując kogoś z tridente będzie dawał odpowiednią jakość. Kupienie go teraz i wypożyczenie do końca kolejnego sezonu do Villarrealu byłoby świetną opcją. Nie wiem, czy w Atletico rozwinie się w odpowiednim kierunku, czy Simeone zrobi z niego po prostu kolejnego walczaka.
5
Co drugi tekst Żewłakowa wywołuje u mnie i u kumpla, z którym oglądam mecze, porozumiewawcze spojrzenia na siebie i uśmiechy z politowaniem. To jest człowiek-truizm, który gada po to, żeby gadać. "Zobaczymy, która drużyna bardziej chce wygrać to spotkanie", "Chcą za wszelką cenę pokonać golkipera rywali"... Że co? :D
96
Mówienie, że Neymar kogokolwiek prowokuje, lekceważy i ośmiesza tymi trikami i to będzie jego wina, jak ktoś go skosi i dojdzie do kontuzji przez to pieprzenie podobne do obwiniania kobiet, które zostały zgwałcone, że miały za krótkie spódnice albo same chodziły po zmroku. Piłkarze są dorosłymi ludźmi, profesjonalistami, więc jak nie potrafią trzymać nerwów na wodzy, to albo powinni iść do specjalisty z tym, albo zająć się wyplataniem koszyków.