1

W poprzednim sezonie ligowym Masche oddał 2 strzały, w tym 1 celny :)

3

A czy ja napisałem, że ma mi odpalać te 1500 miesięcznie? Tu chodzi o jego rodzinę, ja gdybym zarabiał taką kasę, to zapewniłbym całej mojej rodzinie, nawet kuzynom, których od 10 lat nie widziałem i takim, za którymi nieszczególnie przepadam, życie przynajmniej w godziwych warunkach. A pozwolenie, aby jego babcia żyła w ubóstwie, świadczy jak dla mnie, że to kawał bezdusznego skubańca. Jakoś po aferze z nieletnią nie miał problemu, żeby przeznaczyć sporo kasy na cele charytatywne, żeby sobie poprawić PR.

Nie dajmy się zwariować w pogoni za kasą, są ważniejsze wartości.

1

"W Realu na konto napastnika wpływa rocznie 4,5 miliona euro z tytułu pensji. - Prawdziwy milioner bez serca! Bardziej interesuje się swoim ferrari - huknął dwa lata temu „Bild". Poszło o to, że zarabiający fortunę Karim nie zgodził się bezwarunkowo pomóc żyjącej z 800 euro emerytury babci. Rodzina zgłosiła się o pomoc do rodzynka, prosząc o 1500 euro miesięcznej zapomogi, a ten - owszem - zgodził się, pod warunkiem wszakże, że pozostała rodzina zrobi zrzutkę. Miało dojść nawet do sprawy w sądzie, w każdym razie niesmak pozostał."

Generalnie Benzema nie wydaje mi się gościem, z którym bym chętnie poszedł na piwo...

1

W sumie to nic przy tym, za co zarzuty usłyszeli swego czasu Cristiano i przede wszystkim Benzema... Może de Gea by się przy nich zdemoralizował - zaczyna się od kradnięcia pączków, a kończy na...? ;)

11

Szacunek dla Godina, w City dostałby na pewno większą kasę, ale prawdę powiedziawszy, to w Atletico ma większe szanse na europejskie sukcesy i trofea :)

2

Alba czy zagra mecz słaby, czy przeciętny, czy zarąbiście dobry, to i tak dostanie od użytkowników i redakcji notę 6.5. Zawsze :D

2

Ale kto go wyróżnia? Narzekasz na Mathieu i nazywasz go "korzyścią doraźną", ale ta "korzyść doraźna" zapewniła nam zwycięstwa w dwóch spotkaniach ligowych, czyli transfer był dobry. Jak dla mnie proste, nie ma co sprowadzać samych przyszłościowych graczy, trzeba wycisnąć co się da z obecnego składu.

1

W sumie młody jest. Teraz najlepiej niech pomoże rezerwom powrócić do drugiej ligi i zobaczymy, ile naprawdę są warte te nasze perełki.

1

Przecież to jest to samo imię, tylko w różnej transkrypcji z cyrylicy :P Jak już mamy tak tłumaczyć, to niech będzie Eugeniusz Konoplyanka ;)

2

No i wszystko wyjaśnione, chociaż zobaczymy, jak to będzie z Pedrem i Adrianem. Cieszy mnie, że Samper pozostanie na razie w Barcy B - w końcu nie ma co mówić, że jest za mocny na 3. ligę, skoro Busquets i Pedro również właśnie stamtąd zostali wprowadzeni do pierwszego zespołu. Niech pokaże, że jest Barcelonistą z krwi i kości i pomoże w awansie!

5

Technicznie to nie była parabola, bo piłka w sumie nawet nie zaczęła spadać w dół :P

2

No, wczoraj ten "toporny" Mathieu też mi się bardziej podobał. No i dostając firmową piłkę od Messiego lepiej wiedział co z nią zrobić niż Jordi w poprzednim sezonie.

29

Albo o czymś zapomniałem, albo Mathieu i Neymar zaliczyli po asyście :o

6

Może Mathieu? Dzisiaj popisał się taką asystą, jakich Alba powinien mieć z 10 w zeszłym sezonie ;)

1

Miejmy nadzieję, że wicemistrz La Liga też będzie tak wyglądał w starciu z nami ;)

3

Według Rankingu FIFA, jakkolwiek dziwny i absurdalny on nie bywa, to jednak Argentyna :> Więc to wszystko względne!

2

A pamiętasz newsy o Montoyi w połowie sezonu? To dopiero była telenowela! :D

7

Jak Roberto podrasuje grę w obronie, szczególnie 1 na 1, to jak najbardziej się nada. Bardzo uniwersalny gracz, na boku obrony potrafi się podłączyć, poklepać, dobrze dośrodkować, do tego dobrze asekuruje swoją stronę i ma warunki fizyczne pozwalające na gonienie tam i z powrotem. W sumie wiadomo, że presezon o niczym nie przesądza, ale pokazał się lepiej nie tylko od Douglasa i Adriano, ale też od... Alby, jeśli chodzi o pozycję bocznego obrońcy. Oczywiście Jordi w formie to topowy LO, ale póki co do tej formy mu trochę brakuje.

2

Douglasa, który pewnie przez połowę czasu będzie kontuzjowany... Problem z Brazylijczykiem nie jest taki, że jest za słaby, tylko nie jest w stanie zagrać 90. minut bez złapania kontuzji :(

2

Ale nie masz nawet pojęcia jakimi czynnikami kierują się zawodnicy przy wyborze kapitana. Nie chodzi o to, kto potrafi głośniej krzyknąć albo kto dostaje wskazówki od trenera przy linii. Może na przykład to wszystko się rozstrzyga w konkursie podbić piłeczki na paletce do ping-ponga, i co wtedy? :) Też tak śmiało krzykniesz, że Masche na pewno lepiej podbija od pozostałych, chociaż nigdy tego nie widziałeś? :D

1

Ale nie ma obowiązku posiadania 3 bramkarzy w kadrze, tylko jeśli chce się mieć w pierwszej kadrze 25 zawodników, to trzech z nich (numery 1, 13 i 25 - nie wiem, czy to jakaś reguła, ale tak to wszędzie wygląda) musi być bramkarzami.

2

Z tego, co o Busquetsie mówią wszyscy koledzy, to jest jedną z najważniejszych i najbardziej szanowanych osób w szatni, poza tym taktycznie to chyba najinteligentniejszy piłkarz świata, do tego zwykle to on dyskutuje z sędzią - jak dla mnie świetny wybór.

5

Do Wolverine'a to mu daleko, bardziej jak Bestia... ;)

3

I tak połowę tańszy niż Lucas Silva :D

18

Przecież jeszcze podczas pracy Lucho w Romie było najpierw głośno o jego konflikcie z Tottim, ale potem sam Totti przyznał, że jednak to trener miał rację i sobie wszystko wyjaśnili. Wiadomo, że obaj to mocne charaktery, więc pewnie dali sobie po przysłowiowych ryjach najpierw, ale potem się dogadali!

7

Akurat wczoraj Roberto był jednym z pozytywnie wyróżniających się graczy na boisku, pomimo, że grał dopiero trzeci? mecz na boku obrony. Żadnych Dissblasterów czy innych trolli bym nie brał za wyrocznie w sprawach futbolowych, bo zwykle bajdurzą pod publiczkę, więc to oczywiste, że są uprzedzeni do graczy takich jak Roberto.

4

A ile sytuacji bramkowych zrobiła sobie Fiorentina idąc stroną Roberto? Albo Chelsea?

5

Verma dobrze się prezentuje indywidualnie, fizycznie - ale widać, że brakuje mu ogrania, zgrania z drużyną, zrozumienia, stąd jeszcze zdarzają się głupie błędy, ale trudno od niego wymagać, żeby wymiatał po roku przerwy. Parę razy co wyczyścił, to aż miło się patrzyło :)

3

Sergi jeszcze wydaje się trochę zbyt statyczny przy bronieniu, ale jego gra na boku obrony do przodu, a do tego asekuracja i powroty, robią bardzo dobre wrażenie. A wczoraj wrzutki też na świetnym poziomie! Do tego okazuje się, że może z powodzeniem występować na każdej pozycji w pomocy i do tego na boku obrony.

6

Nie mów, że w finale LM 2013/14 nie kibicowałeś Atletico :> Ja tam mogę przyznać otwarcie i bez bicia, że w meczach Realu choćby w LM zawsze kibicuję ich przeciwnikom, z prostego powodu - po prostu nie chcę, żeby wygrywali trofea. W tym roku w półfinale byłem za Juventusem, gdyby do finału dotarł Bayern i Real, to byłbym zdecydowanie za Bayernem, w tamtym roku się ostro wkurzyłem o gola Ramosa w doliczonym czasie.

Dlatego mogę zrozumieć zachowanie kibiców Fiorentiny, skoro nie lubią Juventusu, to normalne, że nie chcą, żeby tamci wygrali tryplet. Sport ma łączyć, jasne - dlatego nie biegam w kominiarce i z maczetą, ale też naturalna jest rywalizacja (nie żadna dyskryminacja, czy co tam jeszcze wymyślicie) i darzenie antypatią największych rywali swojej drużyny. Kibicowanie musi mieć coś z tego prymitywnego, barbarzyńskiego instynktu!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?