Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Ale chce go Sporting Gijon, drużyna prowadzona przez Abelardo - byłego Barcelonistę :)
1
W sumie Guardiola traktował mecze o SPH jak sparingi przedsezonowe, pamiętam, jak nasi praktycznie w klapkach i hawajskich koszulkach wyszli na Real w sezonie 2011/12 i graliśmy w pierwszym meczu straszny piach, ale wygraliśmy trofeum - zaczęło się od prowadzenia Realu, a przed połową jeszcze Villa i Messi strzelili dla nas tak z niczego.
4
Pewnie znowu Mathieu! :D
5
Niech najpierw udowodni, że jest coś wart i pomoże drużynie w awansie do tej drugiej ligi. Już nie przesadzajmy z tymi gwiazdeczkami ;)
2
Wiadomo, początek sezonu i daleko nam jeszcze do optymalnego przygotowania fizycznego. Liczę jutro, że zagra skład mocno rezerwowy, ale zwycięstwo raczej nie jest aż tak mało prawdopodobne, jak to piszesz - Bilbao też pewnie nie będzie jeszcze gotowe na 100%, no i nasi zmiennicy to też naprawdę dobrzy piłkarze.
1
Nie załapałeś. Barca pewnie zgodziłaby się na "dogadanie" nawet za te 30 milionów, jak Barca się zgadza, to nie jest płacona klauzula, tylko jest normalny transfer i jest inaczej opodatkowany. Zapłacenie klauzuli = formalne zerwanie kontraktu, wtedy klub nie ma nic do gadania.
3
Bo jak dadzą w sumie te 32 bańki po "dogadaniu się', to i tak wyjdzie taniej niż zapłacenie klauzuli 30 baniek z kolosalnym podatkiem.
2
Już nie przesadzajmy, że będziemy wyłapywać jakiś tekst ze zgiełku po zwycięstwie i chwytać Pique za język :P Skrytykowałbym, jeśli Pique napisałby tak na fejsbuku czy twitterze, bo jest osobą publiczną i nie wypada, ale w emocjach może sobie mówić co chce. Nie mów, że Ty nigdy podczas klasyku nie sklniesz przy piwku graczy Realu :P
1
Dalej na dobrą sprawę połowa pierwszej jedenastki Barcy to wychowankowie, więc już nie przesadzajmy. Mamy w tym momencie najmocniejszą drużynę na świecie i trzeba to wykorzystać w 100%, wykorzystać Messiego i tridente. Grać najmocniejszym składem i zdobywać trofea. To jest Barca na teraz, na dawanie szansy przyjdzie jeszcze czas. Młodzi niech tymczasem wracają do drugiej ligi. Dostają wystarczająco szans (Munir, Sandro, Samper, Gumbau).
6
A skąd wiesz, że Pique mówi o Realu tak właściwie? Przecież mówi tylko o "tych z Madrytu", może ma na myśli np. władze rozgrywek hiszpańskich, które rzucają nam kłody pod nogi? Jaja z kalendarzem na nowy sezon, hymnem podczas finału CdR, planowaniem jakiegoś strajku na 2 kolejki przed końcem ligi...
4
To tak samo jakby powiedzieć, że Xavi odszedł dla kasy do Kataru... 2-3 razy więcej niż w Barcy też mu raczej oferowali, bo wtedy zostałby chyba najlepiej zarabiającym bramkarzem na świecie. Jasno i wyraźnie mówił, że chce spróbować czegoś nowego, nowej ligi i kultury. Tylko dzięki prośbom i namowom Barcy odłożył decyzję o odejściu o rok, żebyśmy mogli spokojnie się zabezpieczyć - i przez to skończył przygodę u nas z kontuzją...
Śmiejecie się z kibiców Realu, że psioczą na Ikera, tymczasem sami wypisujecie podobne bzdury na temat Valdesa. Cieszę się, że udało się go zastąpić Bravo i Ter Stegenem, ale Victor to dalej klubowa legenda.
6
Zauważyłem, że przynajmniej od paru sezonów zawsze w tej samej kolejce są mecze Realu z Espanyolem co nasze z Atletico... Wie ktoś coś o tym może? To jakaś niepisana (albo pisana) zasada, że tak ma być?
Co do terminarza, to widać, że jedyna nadzieja naszych rywali (ekhem... Realu znaczy się) na wygranie z nami ligi to fakt, że na początku nie będziemy gotowi na 100%. To jest zresztą zrozumiałe, bo Barca miała masakrycznie wykańczającą końcówkę poprzedniego sezonu, do tego Copa America dla niektórych piłkarzy, a kolejną sprawą jest znany fakt, że drużyny Lucho grają lepiej w drugiej części sezonu. Wczoraj też nie wyglądaliśmy zbyt świeżo fizycznie i pewnie to też poskutkowało utratą trzybramkowego prowadzenia, na szczęście mamy jeszcze taki pazur, że nawet tracąc 4 gole umiemy wygrać. W lidze początek może być trudny i nie zdziwię się, jak zdarzy nam się jakieś potknięcie - ale pamiętajcie, żeby nie oceniać i nie zwalniać trenera po paru niepowodzeniach, bo w czerwcu znowu czuję, że nam kopary opadną! :)
1
Przecież odszedł od nich oprócz Ardy jeszcze Miranda i Mandżukić... Miranda był zmiennikiem, OK, ale nie wiem, czy Jackson od razu będzie w stanie się tak super zgrać z zespołem. Mandżukić nie sprawdził się w 100%, ale ja uważam, że i tak zagrał na wysokim poziomie w zeszłym sezonie i świetnie pasował, oni potrzebują chama w pierwszej linii.
1
Czekaj, czekaj, Jachu, czyli Bartra ma prawo zrobić fatalny błąd zaraz po wejściu, po którym tracimy gola i prowadzenie, a Roberto jest słaby, bo zagrał... solidnie? Przy rożnych był cofnięty, bo przecież ktoś musi, a mieliśmy wysokich obrońców - zwykle Masche, Alba albo Alves zostają. Co do podań, zaliczył jedno kluczowe podanie, 1/1 udane dośrodkowanie, 91% celnych podań, zaliczył podobną liczbę kontaktów z piłką co Rafinha. W defensywie zaliczył 4 odbiory bezpośrednie i 2 przejęcia (nie wiem, czy wszystkie były skuteczne, bo mam tylko staty z whoscored, a tam nie wyróżnia), 1 strata piłki. Jak dla mnie zagrał przyzwoicie, zwłaszcza, że wszedł w momencie, kiedy drużyna słabła i głównym celem było utrzymanie wyniku. Przy żadnym golu nie zawalił.
1
Akurat Roberto dał wczoraj bardzo solidną zmianę. Potrzebowaliśmy więcej spokoju i siły w środku pola.
21
Dzisiaj obok Leo najlepszy na boisku był Sergio Busquets. Zresztą nie zdziwię się, jak ten trend pozostanie w Barcy przez cały sezon - to nasi dwaj najbardziej kluczowi zawodnicy. Sergio harował dzisiaj przez cały mecz, pressing wyglądał śpiewająco, do tego Busi dołożył jeszcze kapitalny odbiór i asystę przy golu Suareza.
6
Już w przyszłym sezonie: Kapitan Grzmot i Antygrawitacyjny Sergio Ramos!
1
W sumie Bilbao pewnie też by mogło wydawać na transfery, bo są przynajmniej stabilni finansowo, ale nie robią tego, bo nie ma tylu Basków na sprzedaż :v Z drugiej strony, jak to świadczy o BPL, skoro klub hiszpański bazujący praktycznie tylko na szkółce by na 90% przewiózł z 15/20 drużyn ich ligi? :D
A co do Sevilli, to dziwi mnie to, że jeszcze żaden milioner w nich nie zainwestował. Z takim gościem jak Monchi, to byłoby jak łowienie ryb w beczce, gdyby Sevilla miała porządny budżet, to mogłaby naprawdę rywalizować z najlepszymi. Szkoda, że co roku muszą wyprzedawać najlepszych piłkarzy (chociaż z drugiej strony, jako kibica Barcy mnie to cieszy, bo ci najlepsi przechodzą zwykle do nas :D ).
4
Ale wcześniej wyglądał jak MexiCAN, a teraz trochę jak MexiCAN'T... :( Chociaż to chyba bardziej kwestia braku wąsa w stylu Danny'ego Trejo.
7
Biedactwo, całe 7 dni odpoczynku od komentowania tutaj - co on zrobi ze swoim życiem? :(
Ta strona jest po to, żeby porozmawiać z innymi kibicami Barcelony, głównie na tematy związane z naszym klubem i piłką nożną, ale wiadomo, że nie koniecznie. Tylko z umiarem. Narzekacie na poziom komentarzy, a bronicie gościa, który sobie tutaj dla poleconek uprawiał jakieś bajkopisarstwo i ściemniał, po czym w marnym stylu próbował się z tego wykręcić, jak go przycisnęli. Sorry, ale to nie jest strona, na której się szuka akceptacji...
A swoją drogą, za taki płacz po czyimś banie i darcie sukni, jakie tutaj odstawiacie, też powinien być przykładowy ban. Ja jakoś nigdy tutaj nie dostałem bana, a już spory czas siedzę, więc może jednak się da?
6
"Sumując cyfry, które dotychczasowo widniały na koszulce z moim nazwiskiem (numery 2 i 22 - przyp.), także otrzymamy „6”." - Illuminati jak nic! :D
15
Odegaard widzę zainspirowany przez Claire Underwood z serialu House of Cards: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/8e/e4/96/8ee496f7b5de46392de558900a7f07ac.jpg
8
"Przed rokiem, kiedy wystukiwałem na klawiaturze te słowa, nie sądziłem, że okażą się one aż tak prorocze."
Ciężko nazywać słowa autora proroczymi, jakkolwiek daleko posunięta byłaby to przenośnia, biorąc pod uwagę, że jego poglądy zwykle są zmienne jak chorągiewka i właściwie w swoich felietonach przepowiadał już każdy możliwy scenariusz poprzedniego sezonu. To bardziej zgadywanie i to w stylu tej sceny ze znakomitego skądinąd filmu:
7
Dalej oczywiście tradycyjny i bezzasadny pocisk na Sergiego Roberto. Ja rozumiem, że to jest w modzie, ale od naszego wychowanka dziwnym trafem oczekuje się więcej niż od podstawowych zawodników, których zastępuje, nawet, jak nie gra na swojej naturalnej pozycji. Jeszcze rok temu mnie też Roberto kompletnie nie przekonywał, ale zaczął grać odważnie, do tego lepiej odnalazł się na pozycji defensywnego pomocnika i z nim gra wygląda o niebo płynniej niż z Mascherano na tej pozycji (nie musimy tak głęboko schodzić do defensywy), do tego teraz Sergi pokazał wcale nie najgorszą grę na boku obrony - ma dobre warunki fizyczne i potrafi poklepać, a jakość jego dośrodkowań mnie zaskoczyła, chociaż oczywiście w grze defensywnej musiałby sporo poprawić. Tak czy siak, to piłkarz uniwersalny i bardzo pasujący do filozofii Lucho, znający barceloński styl i taktykę od podszewki oraz będący fizycznie kombajnem. Samperowi też oczywiście kibicuję, ale spadając z Barcą B do trzeciej ligi pokazał, że nie jest jeszcze piłkarzem na pierwszy zespół Barcy i w tym sezonie powinien pozostać w rezerwach i pomóc im się wspiąć z powrotem. Albo po prostu ma wyjątkowo wkurzający charakter i żaden trener nie może go zdzierżyć.
8
Po pierwsze, nie wiem, czego autor artykułu oczekiwał po Vermaelenie, który przez rok leczył kontuzję. Jasne jest, że na tę chwilę podstawową parą stoperów powinien być Pique i Masche, bo Belgowi brakuje przede wszystkim ogrania i zgrania z zespołem oraz lepszego zrozumienia taktyki defensywnej. Natomiast fizycznie i technicznie wygląda on zaskakująco dobrze i nie zdziwię się, jeśli poważnie zagrozi Jefecito w nadchodzącym sezonie. Jeśli zaś chodzi o Mathieu, to mając właściwie jeden mecz na lewej obronie pokazał dużo lepsze zachowanie przy firmowej piłce Messiego niż Alba przez cały poprzedni sezon (asysta do Neymara) i wcale tak topornie nie wyglądał, jakby mogło się wydawać, ale z tego, co pamiętam, autor był już jakiś czas temu dosyć uprzedzony do Francuza.
0
Komentarz usunięty
2
No ma uraz, ale może pojechać. Neymara nie bierze dlatego, żeby się spokojnie wykurował, z kontuzją mięśniową Alba nie musi siedzieć w wyrku :P
15
Bez przesady, przy takiej opiece medycznej, jaką dostanie Neymar, raczej nie ma szans na jakieś powikłania ;) Pojechałaś z grubej rury z tym postem, Olu!
7
Ivan coś ostatnio stał się rzecznikiem prasowym zespołu, co chwile z nim jakiś wywiad albo konferencja!
1
Byli na liście, siedzieli na ławce podczas spotkań, dostali medale. Tylko sama UEFA, wg jakichś swoich dziwnych widzimisię, nie uznaje im tych tytułów.