4

Czyli mamy wymawiać również "MasHerano", "Pikłe", "Ksawi"...? :)

2

Hehe, no właśnie ci piewcy BPL teraz tracą kolejny argument, że w ich lidze każdy może wygrać z każdym - w La Liga aktualnie już też :)

1

W jedenastce kolejki czwórka wychowanków Barcy (no, Halilović może nieco naciągany)! :)

2

Świetnie się patrzy na grę Halilovicia, przy drugiej bramce pokazał waleczność i super zagranie piętą, a przy drugiej przegląd pola. Będziemy z niego mieli jeszcze sto pociech :')

W ogóle fajnie się patrzy na grę Sportingu. W defensywie generalnie są solidni, a w ataku mają polot. Widać barcelońską rękę Abelardo w tym wszystkim!

9

„Neymar prosi o Coutinho" - serio? Kazali mu wskazać kogoś, to palnął w sumie pierwsze nazwisko z brzegu, a nagle okazuje się, że połowa osób też go chce, bo na pewno się zgra z Neymarem? :D

A grafik Marki dzisiaj troll level hard, albo tylko ja mam dziwne skojarzenia z tą okładką... :D

4

Ups, czytanie ze zrozumieniem mi się kłania... Dzięki za sprostowanie, gafę palnąłem! :)

2

Jak oba zespoły będą prezentowały taką formę, jak dzisiaj, to Real srogie baty zbierze... Chyba, że sędziowie też będą w takiej formie jak obecnie :D

1

20 lat, najlepszy strzelec Almerii, który w barwach spadkowicza trafił 15 razy do bramki w debiutanckim sezonie - nieźle! Przyda się w końcu jakiś kozak na szpicy, który może będzie w stanie strzelać bramki w drugiej drużynie. Oby tylko w styczniu była jeszcze szansa na awans do Segunda A!

16

Niech grają, póki mogą, FIFA już szykuje na wszystkich jakieś haki i zakazy na parę lat! :/

6

Ter Stegen miał wczoraj dokładnie JEDNO niecelne wybicie piłki. 4 dokładne dalekie podania, z czego jedno było kluczowym podaniem do Messiego, po którym ten miał dużo miejsca i jednego czy dwóch obrońców do ogrania i oddał strzał. Więcej kluczowych podań od Neymara wczoraj :)

1

Czemu cyrk, czemu Cię wkurza i czemu "dobrowolnie" poddajesz w wątpliwość? :)

2

A Messi to urodził się najlepszym piłkarzem na świecie? Ronaldo może sobie trenować po 20 godzin dziennie, ale tak czy siak to Messi miał trudniej i bardziej pod górkę, mając karłowatość przysadkową jako dziecko. Zostając pomimo tego najlepszym piłkarzem w historii, to jest sukces!

2

Myślałem, że to jest jasne, że w Barcy pozycja nr 4 to defensywny pomocnik/cofnięty rozgrywający, jak Guardiola czy Busquets :)

43

Chyba lepszą opcją byłoby pozostawienie Busquetsa na pozycji "4" i ewentualne wystawianie Sampera wyżej na "6", skoro młody sam mówił, że wolałby tam grać.

1

W sumie nie wiem co gorsze. Akurat Święcickiego mi się póki co dobrze słuchało, chociaż Kosecki powinien mieć bana na komentowanie tak samo jak Dudek. Orłowski w tamtym sezonie się kompletnie zepsuł i jedyne, co robił, to cytowanie dawno zdementowanych plotek o Barcy, a Laboga... Olaboga!

3

Ostatnio też dyskutowaliśmy z paroma użytkownikami stąd możliwość ustawienia Daniego w środku pola, gdzie nie miałby takiej odpowiedzialności w defensywie, a mógłby bardziej uskuteczniać swoje główne atuty - wizję gry, umiejętność grania na małej przestrzeni i stosowanie agresywnego pressingu wysoko. Fajnie, jakby Lucho też wziął pod uwagę taką możliwość :)

Co do Adriano, to chyba trochę przesadzasz - ostatnio grał mało i faktycznie nie wyglądał najlepiej, Alba jest o wiele lepszy, ale jako zmiennik na LO on i Mathieu powinni w zupełności starczyć. Douglasa też bym w sumie w obecnej sytuacji sprzedał.

3

Włacha, kontuzja i pauza Nainggolana mogłaby pewnie ocalić nogi kilku innym graczom, którzy nie mieliby z nim kontaktu. Z drugiej strony, nawet zawieszenie na jakiś czas by pewnie też zrobiło podobną robotę, a nikomu by się krzywda nie działa. Za trzecie ugryzienie ban na 4 miesiące, za n-te połamanie nóg... żółta kartka?

2

Bo cała sytuacja wyglądała, jakby Digne złapał kontuzję po krzywym stanięciu czy czymś, dlatego się zwijał. Ale Messi nie miał na to żadnego wpływu. Pech i tyle, do tego ładne zachowanie Messiego, że najpierw sprawdził, co z nim. Rozumiem, że mając sytuację na zdobycie gola, powinni zachować się fairplay i wybić piłkę poza boisko, żeby Digne mógł wstać i się ogarnąć? :P

4

Hehe, a pamiętasz takiego legendarnego golkipera jak David Seaman, co chyba jeszcze po czterdziestce bronił w Arsenalu i reprezentacji? Ten to miał nosa do puszczania dziwnych goli z dziwnych miejsc na boisku, jak wolny Ronaldinho z okolic połowy na MŚ 2002 czy ten strzał "rozpaczy" w ostatniej minucie dogrywki, prawie pionowa świeca, dający zwycięstwo Saragossie w finale Pucharu Zdobywców Pucharów:

1

Szczęsny nie złapał piłki, piłka była dalej na ziemi, więc była w grze. Nie wina Suareza, że Szczęsny ma śliskie paluchy. Swoją drogą, to ten Wojtek w każdym meczu z Barcą sobie połamie palce...

1

Jak go przedeptał? Też zwróciłem uwagę na tę sytuację i Digne albo sam się potknął i przewrócił, albo widząć, że nie dojdzie do piłki i źle się ustawił, zasymulował, że obrywa od Messiego łokciem :D Już bez jaj...

2

Dlatego nie mówię, że jest bez winy, bo jeśli mamy kogoś z graczy obwiniać, to oczywiście Ter Stegena. Strzał życia Florenziego i za dalekie wyjście/zbyt późne ogarnięcie sytuacji przez Marca, ale nie można wieszać na nim psów.

21

Propsy dla Lucho za zdejmowanie odpowiedzialności z Ter Stegena. Takie bramki to niestety ryzyko wpisane w nasz styl gry, chociaż Marc też nie jest bez winy w tej sytuacji... Ale gdyby poszła piłka na dobieg za obrońców do wbiegającego napastnika, ten by przejął i zdobył bramkę, bo Marc stał na linii i nie zdążył wyjść i skasować akcji, wyszłoby na to samo.

No i dobrze widzieć, że w końcu nasz trener delikatnie napoczął temat niedyktowania karnych dla Barcy w tym sezonie. To już chyba 6 ewidentny karny w tym sezonie, którego sędziowie nie widzieli... Dochodzi do paradoksu, że więcej słusznych karnych dla nas nie jest gwizdanych, niż Real dostaje niesłusznych :D

2

Nie ma co płakać po remisie, i tak obstawiam w ciemno, że wyjdziemy z pierwszego miejsca w grupie. Wolę ten remis w fazie grupowej LM, niż gdybyśmy mieli stracić punkty w lidze :>

1

Pepe po skopaniu Casquero powinien być zawieszony na jakieś pół roku i przejść szczegółowe badania psychiatryczne. Co z tego, że się pilnuje i gra czysto, jak od tamtej pory zdarzyło mu się naskoczyć wyprostowaną nogą na Alvesa w półfinale LM, przespacerować po palcach Messiego, skopać Arbeloę (myśląc, że to gracz Valencii - to moja ulubiona akcja :D ) i przylutować Mullerowi na MŚ (akurat tu go trochę rozumiem, ale w tej sytuacji popisał się poziomem inteligencji przeciętnej ameby).

4

Za oba wejścia czerwo i parę meczów zawieszenia, to by się gość może nauczył trochę szacunku dla kości przeciwnika. Ale czego się spodziewać po typie, który ma fizjonomię randomowego zbira z akcyjniaka z lat '80? :/

2

I dlatego nie powinno być czerwonej kartki dla Szczęsnego, ale jedenastka się należała. Jakby Suarez mógł dobiec do piłki, to karny i czerwo :)

2

Nieudolnie to wczoraj Ramos się kładł... :D

6

Jakby to był Real, to oprócz karnego by było czerwo dla bramkarza i jeszcze bonusowo dla jednego randomowego zawodnika z pola, np. za protesty :D

2

Nie no, Busquets jest o tyle doceniany, że trenerzy rywali wypowiadają się o nim w samych superlatywach, a on ma jedną z najwyższych pensji w klubie... Ale i tak zasługuje na więcej, jestem przekonany, że gdyby Sergio był tak medialny jak Pogba (zrobiłby se dziwną fryzurę, pojawiał się na elitarnych imprezach) a do tego trochę częściej strzelał gole (bo niestety większość kibiców przede wszystkim na to patrzy), to co roku byłby w trójce do ZP. Moim zdaniem obecnie najlepszy pomocnik na świecie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?