Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Komentarz usunięty
2
Nie przesadzałbym z tym najcięższym, Sevilla sobie wyraźnie nie radzi z lepszymi drużynami, a od nas regularnie dostają bęcki u siebie.
2
Ta seria 100 rożnych ciągnęła się jeszcze od poprzedniego sezonu, stąd tyle wyszło. Za to teraz każdy stały fragment pod bramką rywala to spora szansa na gola :)
11
A może trenerowi chodziło o to, żeby Busquets sprowokował czerwoną kartkę dla rywala? :D W końcu bądź co bądź, to też mu się udało!
11
Przepłacać ponad wartość rynkową? Przepłacony to był James, który po 4 udanych meczach kosztował 80 baniek. Suarez był najlepszą dziewiątką poprzedniego sezonu, a Neymar marketingowo jest złotym jajem...
3
Gdyby Messi strzelił nawet 150 bramek w lidze, a nie zdobylibyśmy mistrzostwa, to co nam po tych bramkach? Byłyby tylko pustą statystystyką. W lidze każda bramka jest strzelana po to, żeby na koniec wygrać, a nie, żeby bić jakieś rekordy. Taka bardzo ceerowata postawa moim zdaniem, on by pewnie wolał mieć 100 bramek niż mistrzostwo :P
5
Świetny mecz Busquetsa wczoraj, tym razem nasze defensywne trio (+ Bravo) okazało się decydujące. Sergio musiał wczoraj pomagać w defensywie, wyprowadzać piłkę, przetrzymywać ją i rozgrywać...
Swoją drogą, gracze Celty popełnili wczoraj 26 fauli i dostali jedną (!) żółtą kartkę za faule (jedna za dyskusje dla Nolito i czerwo za niesportowe zachowanie)... 26 fauli, to jest średnia 2 fauli na każdego gracza z pola łącznie z trójką rezerwowych. Sędziowie naprawdę są zbyt pobłażliwi dla rywali Barcelony, bo wczoraj przynajmniej połowa składu Celty powinna kończyć mecz z żółtkiem na koncie jak nie gorzej, a wtedy grałoby się nam zupełnie inaczej. Chyba z 5 zagrań ręką, na serio wszystkie były takie przypadkowe, nic celowego? :/
2
Busi świetnie dał się wykartkować wczoraj - nie dość, że w "pacyfistyczny" sposób, bo przeciągając grę w końcówce, to jeszcze do tego sprowokował Orellanę do dostania chyba najbardziej absurdalnego czerwa w historii :) Swoją drogą, co gość musiał mieć w głowie?! "Niech to, przegrywamy, a ten opóźnia grę! Hmmm, rzucę w niego kępką trawy, to z pewnością podziała mobilizująco na niego! Ożesz, dostał..." :D
3
No proszę, czyli w środę czeka nas pojedynek dwóch starych kumpli Lucho i Sergiego! Obyśmy wyszli z niego zwycięsko, ale skoro Barjuan jest szkoleniowcem Almerii, to życzę im utrzymania w Primera Division (chociaż będzie o to bardzo ciężko). W przyszłym sezonie zapewne również Sporting Gijon z Abelardem awansuje do najwyższej klasy rozgrywek, fajnie byłoby zobaczyć 3 kluby trenowane przez naszych byłych graczy :)
3
W sumie ze 4 takie dyskusyjne (delikatnie mówiąc, dyskusyjne!) spalone w jedną i w drugą stronę, a szanowni eksperci (komentatorzy) z C po 10 powtórkach z różnych ujęć nigdy nie byli przekonani i nie mieli pojęcia, czy to była prawidłowa decyzja... Oj, chyba dzisiaj cały dzień ostro świętowali!
2
Dzisiaj ze 3 spalone niesłusznie odgwizdane przeciwko Barcy (w tym jeden przy golu) i 1 przeciwko Celcie (ale nie przy golu akurat, na szczęście). Nie wiem, za co płacą tym gościom z chorągiewkami...
5
Jak mawia klasyk, Ronaldo czterema zwodami mija jednego zawodnika, Messi jednym zwodem mija czterech zawodników ;) Przekładanie nóżek nad piłką to nie jest dobry drybling, co z tego, że jest efektowny, skoro jest o wiele mniej efektywny niż Messi mijający całą obronę w pełnym biegu i kończący akcję strzałem albo kluczowym podaniem?
6
Szermierz Montoya nie dostaje szans, bo jest po prostu za słaby. A najgorsze, że boi się zagrać tak, jak powinien grać boczny obrońca w Barcelonie, gra zbyt asekurancko, a jak już pójdzie do przodu, to kompletnie nie w tempo i później ma problemy z powrotem. Zobacz sobie jego heatmapy i to, gdzie podawał i porównaj z Alvesem czy nawet z Douglasem - tego, jak się ustawiać na boisku powinniśmy wymagać od zawodnika, bez jaj. Do tego mam wrażenie, że w grze 1 na 1 też się pogorszył, jeszcze niedawno był w tym aspekcie jednym z lepszych naszych bocznych obrońców, a teraz go wkręcają w ziemię różne Canalesy.
A Roberto jak dostał szansę z Eibarem na nieswojej pozycji, to zagrał świetny mecz, on jakoś mimo braku minut świetnie ogarnia, co ma robić na boisku, czasem za bardzo się podpali, ale jego czytanie gry i ustawianie się a do tego umiejętność gry gdziekolwiek w pomocy robi świetne wrażenie.
5
Tak samo jest z Mathieu - wszyscy czytają Matje, a jak jeden kiedyś na TVP czytał poprawnie Matju, to się tutaj śmiali z niego :( Mnie jeszcze rozwala Dirk "Kałt" Kuyt, skąd oni tego kałta wzięli? Zwłaszcza, jak mówią tak byli zawodnicy, którzy grali w lidze holenderskiej, wiec powinni znać język (vide Rząsa).
A co powiecie na przekręcanie nazwiska "Messi" na... "Maradona"? :D
3
Tak, zgadzam się co do Roberto! Wypożyczenie na sezon, tylko do jakiegoś klubu La Liga - Villarreal, Sevilla czy nawet Rayo. Ten gość ma zakodowany barceloński system gry jak mało kto, do tego może grać z powodzeniem na każdej pozycji w pomocy. Za kilka lat (maksymalnie 2) na niego bardzo liczę w naszej drużynie, bardziej niż na Rafinhę, Halilovicia czy Denisa Suareza :)
5
Z Realem 5 udanych dryblingów na 8 prób. Z Atletico w lidze 12/16 (!!!). Z City 10/12 na wyjeździe i 11/16 w domu. Z PSG 7/10 na wyjeździe i 6/9 w domu.
6
Jak widzę takie zestawienia, to mam wrażenie, że Messi w wolnych chwilach ślęczy nad różnymi statystykami i wyszukuje sobie nowych rekordów do pobicia :)
"Być może Messi nie jest najwspanialszym dryblerem, jakiego widział piłkarski świat" - na pewno jest najbardziej efektywnym. Messi nigdy nie kiwa się dla samego kiwania, zawsze jest z tego pożytek, tutaj nikt nie ma do niego startu.
2
A czemu mam go nie brać pod uwagę? To świetny obrońca, który dochodzi do pełni sprawności po ciężkiej kontuzji, więc w przyszłym sezonie będzie realnym wzmocnieniem jak wszystko dobrze pójdzie.
4
Daleko mi do bycia zwolennikiem teorii spiskowych, ale w tej całej historii z Neymargate za dużo jest przypadku, zwłaszcza, że tego typu akcje robią wszystkie większe kluby (tak samo zresztą z zakazem transferów za coś, co robią wszyscy). Nie wiem, czy stoi za tym Perez, Laporta, Illuminaci czy Reptilianie, ale Floro wydaje się całkiem prawdopodobnym kandydatem. Skoro Moratti mógł, to czemu on nie? ;)
4
A ile razy w Ameryce Południowej dostał gola za kołnierz? Z połowy to sobie można strzelić na pustą bramkę, ale nikt nie trafi w okienko, a jak piłka wejdzie w kozioł, to obrońca, który zostanie, ją opanuje... W Ameryce Południowej po prostu mają większe jaja, żeby pozwalać strzelać bramkarzom, stąd taki Rogerio Ceni a wcześniej Chilavert nazbierali bramek od groma (Chila nawet z połowy z wolnego :D ). Ba, Chilavert to nawet na MŚ w '98 prawie strzelił z wolnego gola Bułgarii! A zawodnicy jadą do Europy choćby dlatego, że czeka tu na nich dużo większa kasa...
Swoją drogą, żeście się z destro dobrali w tej dyskusji :P
1
Tylko Masche na tym stoperze radzi sobie lepiej od Bartry :D Do systemu gry Guardioli pasował wręcz idealnie na tę pozycję. Niestety u Tito i u Taty już nie było tak różowo, stąd pojawiły się wątpliwości, ale teraz Masche w formie to nadal chyba najlepsza opcja do uzupełnienia w parze z Pique. Tylko Masche po prostu tej formy nie ma od dobrych paru tygodni. Nie przesadzajmy, że nie jest stoperem, skoro gra na tej pozycji od 5 LAT! A na defensywnego pomocnika u nas się kompletnie nie nadaje, zwłaszcza w spotkaniach z mocniejszymi rywalami.
37
Cały czas media karmią nas tymi plotkami transferowymi, jedna bardziej absurdalna od drugiej. Myślałem, że przez te sankcje trochę stonuja, a tu wręcz przeciwnie - plotki się jeszcze bardziej nasiliły!
Alabę to chyba pół Europy by chciało, ale gość jest nie do wyjęcia z Bayernu. Boateng też nie do wyjęcia zresztą, więc bez sensu o tym pisać.
Pytanie tylko, czy rzeczywiście potrzebujemy kolejnego stopera? Pique w życiowej formie jest nie do wygryzienia, Masche ostatnio trochę obniżył loty, ale gdy ma w środku pola Busiego, to na obronie radzi sobie zwykle nieźle, Mathieu w ostatnich meczach pokazuje, że się opłacało wydać 20 baniek, Bartra gra za mało, ale w nim też drzemie potężny potencjał i jeśli tylko nabierze więcej doświadczenia, to będzie z niego świetny obrońca... Do tego niedługo wróci Vermaelen, czyli mam 5 zawodników na dwie pozycje! Rozumiem, że można zacząć szukać młodych zdolnych obrońców, którzy zasililiby naszą kadrę za kilka lat, gdy na emeryturę będą odchodzić Mathieu, Verma i Masche, ale w tej chwili nie uważam, że potrzebujemy kolejnego stopera. Prawy obrońca, rezerwowy napastnik i ewentualnie ktoś do pomocy (ale z naprawdę najwyższej półki) to powinny być priorytety.
30
Ostatnio, po 9 latach, została wyjaśniona afera Calciopoli we włoskiej piłce. Jak się okazało, praktycznie wszystkie kluby wywierały presję na władzach federacji odnośnie wyboru sędziów na swoje mecze, zaś Juventus, który najbardziej w całej sprawie ucierpiał, został oczyszczony z zarzutów. Cała sprawa została nakręcona przez Massimo Morattiego, prezydenta Interu Mediolan, oraz "podłegłe" mu media Telecom i La Gazetta Dello Sport. I Inter na tym najbardziej skorzystał, bo na kilka lat zmonopolizował ligę.
A co teraz? Juventus domaga się przywrócenia im dwóch odebranych mistrzostw krajowych oraz odszkodowania za poniesione straty w wysokości 443 milionów Euro. Od federacji.
Dlaczego o tym piszę? Cóż, mam przeczucie, że ostatnie afery dotyczące Barcelony - sankcje transferowe i "Neymargate" są oparte na równie silnych poszlakach, co Calciopoli. Nas nie relegują do niższej ligi ani nie odbiorą mistrzostw, ale nie zdziwię się, jak za parę lat cała ta akcja odbije się rykoszetem w stronę Pereza czy kogokolwiek, kierującego tą "białą ręką", a Barca nie zarząda kosmicznego odszkodowania :>
Więc zanim osądzimy zarząd, to poczekajmy na oficjalny werdykt i odwołania.
0
Pewnie kontekst historyczny, bądź co bądź to nie czarnoskórzy przez wieki traktowali nas jak zwierzęta ;)
4
Przynajmniej na konferencjach prasowych nie duka z kartki ;)
1
A może po prostu wolą nosić okulary, niż pakować sobie do oczu soczewki?
1
Przy Arbeloi Neymar nie nurkuje, bo nie musi... Wkręca go w ziemię na tyle skutecznie, że gość nawet nie zdąży sfaulować! ;)
A tak na poważnie, to sensowna wypowiedź. Fajnie, że nie prowokuje, bo Arbeloa wydaje mi się jednym z tych gości w Realu, który byłby do tego zdolny - w sumie zawsze go miałem za takiego małego Karankę.
3
Na wypożyczenie jak najbardziej. Douglas to raczej nie jest poziom Barcelony, ale myślę, że w takim Porto, gdzie Tello trzaska hattricki, spokojnie by się sprawdził. Tutaj się go traktuje jak jakiegoś Olkowskiego, ale to nie jest słaby zawodnik przecież. Nie prezentuje poziomu Barcelony, owszem, tak samo jak Montoya i 99% dostępnych na rynku prawych obrońców, ale w słabszym europejskim klubie powinien sobie spokojnie poradzić.
10
Liga Mistrzów, a La Liga i Puchar Króla jakoś rzutem na taśmę same wejdą po drodze, no nie? :) Nie ma co się ograniczać!
4
Neymar też nabrał masy i już nie jest co chwila kontuzjowany jak w poprzednim sezonie - z Atletico nawet pokazał, że ma jaja i grał z krwiakiem na kostce (i to grał bardzo dobrze). A Leo chyba się nauczył grać przeciwko gościom, którzy go kopią, on wcale taki szczupły nie jest! I potrafi się utrzymać na nogach i tak padać, żeby mu się nic nie stało. Problemem była poważna kontuzja po meczu z PSG, z którą grał przez pół roku, ale teraz na szczęście wszystko jest ok, spuchnięty paluch to małe piwo, po prostu nie było sensu ryzykować w towarzyskich meczach kadry.