5

Ponad półtora gola/asysty na mecz, coś niebywałego :) Dryblingi też robią wrażenie, szczególnie, że Messi zaliczał po 5-10 udanych dryblingów w tym roku ze wszystkimi silniejszymi rywalami, Atletico, City i Realem!

1

Coraz częściej, czyli raz na sezon? Biorąc pod uwagę, co rywale robią z nogami Messiego po kilka razy w każdym meczu i do tego jego styl gry, czyli dużo nagłych przyspieszeń, to Messi jest fenomenalny pod względem wytrzymałości na urazy. I oby tak zostało!

60

32 prawych obrońców w niecałe 15 lat? :D Niezły przerób tam mają. Całe szczęście, że w tym czasie to Barca wyciągnęła jednego, ale tego najlepszego - czyli Daniego Alvesa :)

8

Zaraz Cię tu zjedzą, że Mascherano powinien być pierwszym, drugim, trzecim i czwartym kapitanem, wszystko w jednym :D Ale zgadzam się, Pique jest mega ogarnięty i wypowiada się bardzo sensownie, dyplomatycznie, ale nie potulnie. Można było się śmiać, jak zapowiadał kiedyś, że chce być prezydentem Barcelony, ale prawdę mówiąc - czemu by nie? Wiadomo, że miałby pełno doradców od kwestii finansowych i prawnych, ale to prawdziwy cule i byłby doskonałym reprezentantem klubu.

31

"Nic, tylko przegrywać" - powiedziały jak co roku polskie drużyny :D

9

Fajnie by było, jakby udało się ściągnąć Auriera, ale wiadomo - szejki go łatwo nie puszczą, zwłaszcza, że pewnie oprócz samego wypożyczenia mają dogadaną opcję kupna go po sezonie. Kończy się kontrakt van der Wielowi, więc pewnie zachowają Iworyjczyka - swoją drogą, jak gra wytatuowany Holender? Pamiętam go parę lat temu na jakiejś międzynarodowej imprezie, gdzie zrobił na mnie świetne wrażenie, ale z tego, co widziałem, PSG się niespecjalnie kwapiło, żeby przedłużać z nim kontrakt.

Piszczek, Darmian, czy Johnson to jak dla mnie średnie kandydatury. Gaspar to po Aurierze druga najlepsza opcja. A za parę lat - Bellerin, oby tylko się odpowiednio rozwinął w Arsenalu, bo na razie sporo mu brakuje. Ale ma nasze barcelońskie DNA i nawyki, których tutaj nabył, niech tylko ogarnie się taktycznie i nabierze doświadczenia.

1

Dał się nabrać na Danilo bądź co bądź ;)

5

Wow, Mundo Deportivo aż tak jednoznacznie i w sumie ostro wypowiedziało się na temat zwolnienia del Bosque?

4

Na oparach zdobyła MŚ i ME...? Myślę, że grubo przesadziłeś. Aragones to zaczął, ale największe sukcesy przyszły przy del Bosque. Niestety teraz powoli przemija ta generacja zawodników, a ich następcy zdecydowanie nie spełniają oczekiwań.

6

Przecież to holenderscy kibice go wygwizdali i nie za słabszą grę, tylko właśnie za to, ze strzelił im gola w finale i pozbawił szans na Mistrzostwo! Tak czy siak, głupie zachowanie kibiców, co do tego nie ma wątpliwości.

2

Wiesz... Prawdziwy facet LUBI być w różowym ;) Ale czcionka do bani, oczopląsu od niej dostaję - tutaj redakcja przegięła, pierwsza zasada Internetu = ŻADNEGO Comic Sans!

7

30 baniek za Danilo to zdecydowanie za dużo, dlatego ja tam się cieszę, że Real go zwinął. Tylko Porto by za takiego gracza krzyknęło taką sumkę.

5

Do Liverpoolu by jak najbardziej pasował, przyda im się silny box-to-box, do tego Gerrard zrobi miejsce. A u nas już kariery nie zrobi, więc skoro można na nim zarobić...

1

Napie... Ups, a nie, to nie tutaj :D

Pozostaje nam tylko Gaspara przekonać, że Vietto to lepsza opcja niż goście z rezerw! Ja za nim jestem rękami i nogami.

4

Brać Vietto! Gra w mocniejszej lidze i to w Villarrealu, który próbuje grać podobną piłkę do nas. Do tego w pierwszym sezonie w Europie widać, że gość jest bez żadnych kompleksów! Fajnie byłoby go kupić w lecie i zostawić jeszcze na wypożyczeniu w Villarreal. Gość w sam raz na czwartego u nas, ma dobrą skuteczność, co najbardziej szwankuje u takiego Pedro.

1

Brawo Deulofeu, szczególnie akcja na 4:0 wygląda znakomicie. Z drugiej strony, po tym, co widziałem na tym skrócie, białoruscy obrońcy nie okazali się zbyt wymagającymi rywalami...

Ale dalej go nie widzę w Barcy i wątpię, żeby powrócił w chwale do nas - chyba, że rzeczywiście będzie bida jeśli chodzi o rezerwowego napastnika na ławie. Karierę może gdzieś zrobi, ale to nie jest gracz pasujący do nas moim zdaniem.

8

Fajnie, że w końcu sam Xavi się do tego odniósł i zapowiedział wyjaśnienie całej sytuacji. Teraz nic, tylko czekać i trzymać kciuki, żeby chociaż został do stycznia 2016...

3

Pewno na BeIN Sports puszczają, czyli pewnie da się znaleźć gdzieś w Necie.

3

Na dzisiejszy mecz okropnie się patrzyło, zwłaszcza, jak człowiek jest przyzwyczajony do gry Barcy. To był mecz na poziomie drużyn walczących o utrzymanie w BPL, czyli dzida i do przodu... Polacy w drugiej połowie chyba tylko raz wymienili więcej niz 3 podania pod rząd, Irlandczycy grali na aferę i udało nam się, że mieli fatalną skuteczność pod bramką, do tego Glik robił co mógł, żeby łatać dziury w obronie...

Ale to, że nie potrafiliśmy kompletnie utrzymać się przy piłce mając korzystny wynik, to skandal. Dawno nie widziałem tak fatalnego meczu biało-czerwonych.

1

Silva płaczący po wygranym w karnych meczu z Chile na MŚ? Silva zachowujący się jak ostatni idiota i zbierający żółtą kartkę z Kolumbią, która eliminowała go z półfinału? W końcu Silva płaczący do prasy, że Neymar mu zabrał opaskę? :P No sorry, ale nie :D Neymar jest gościem, na którym koledzy mogą polegać, cała gra się na nim opiera, widać, że ma większy autorytet od Silvy.

Zresztą jest ten trend robienia największych gwiazd kapitanami. Wiadomo, że oni potrafią lepiej niż ich koledzy poradzić sobie z presją, a kapitan obarczony jest największą odpowiedzialnością. Messi jako kapitan strzelił karnego z Holandią, gdzie spoczywała na nim ogromna presja. Fajnie, że Mascherano go wspiera i krzyczy na kolegów czy podpowiada bramkarzom, ale zastanówmy się, kto byłby dla nas większym autorytetem w szatni: Messi/Neymar czy Mascherano/Silva...? :D

2

No, jakby Masche był na boisku, to na pewno by też coś strzelił! ;)

5

Bale dwie bramy i asysta z Izraelem, nieźle. Gdyby to zrobił w listopadzie, to byłby poważnym kandydatem do Złotej Piłki! :D

A cał ten rzekomy transfer Xaviego do Kataru brzmi coraz bardziej jak kolejna plota wyssana z palca. To samo było w zeszłym sezonie, jak Petrescu już oficjalnie ogłaszał, że mają z nim kontrakt. Ci goście chyba nie potrafią trzymać języka za zębami i zachowują się kompletnie nieprofesjonalnie, Xavi pewnie powiedział, że rozważy ofertę, a oni entuzjastycznie napalają się, że przyjdzie do nich.

1

Powinni w końcu odpalić. Szkoda, że na MŚ mieli takiego pecha i do tego kompletnie zawalili decydujące spotkanie z Meksykiem.

4

Dziwi mnie, że spośród trenerów reprezentacji jest tam właśnie Capello, a nie Vicente del Bosque czy Loew. Znaczy rozumiem, że to za pracę u ruskich, no ale cóż, Capello odwala tam raczej średnią robotę, delikatnie mówiąc.

A rodzynek w postaci Svena-Gorana Erikssona mnie na tej liście rozbawił i zaskoczył, nawet nie wiedziałem, że ten gość jeszcze pracuje!

Co do Lucho, nic tylko życzyć mu awansu o kilkanaście pozycji na tej liście w przyszłym sezonie, bo to będzie świadczyć o dobrze wykonanej robocie i trofeach!

1

Moyes dostał z marszu 7, a ciężko mu uznać na plus to, że prowadził United :)

2

Akurat Real Sociedad, jako jeden z nielicznych klubów w Hiszpanii, może sobie pozwolić na niezłe wydatki, bo nie jest na skraju bankructwa.

3

Ale bzdury pleciesz, Mith, aż Cię nie poznaję :P

1) Przecież ta kłótnia to było nic innego jak drobna sprzeczka na treningu po tym, jak Messi domagał się faulu na nim na treningu, a Lucho to olał :P
2) Pomoc cały czas gra tym samym schematem, tylko teraz to w końcu zaczęło trybić, bo każdy wie, co ma robić na boisku.
3) Obrona dużo szybciej zatrybiła, a potem również stałe fragmenty gry - to na pewno nie było "z meczu na mecz".

...Jak można widzieć w tym jakiś przypadek i dotknięcie magicznej różdżki? Jak w Twoim mieście budują nowy budynek, przyjedziesz jednego dnia i widzisz pusty plac, a po wizycie w tym miejscu po roku zobaczysz gotowy budynek, to co, też uznasz, że tam nagle wyrósł? ;)

3

Kto wywala Busiego z Barcelony? Kibice? Poczytaj sobie, co mówią o Busim Guardiola, del Bosque czy nawet Arsene Wenger - każdy z nich zachwyca się jego boiskową inteligencją i dwaj pierwsi przyznają, że od niego zaczynają ustalanie składu. A gra Barcy bez Busiego - sam widziałeś ostatnie mecze, z Realem kompletnie brakowało dominacji w środku pola. Zresztą na turniejach, gdzie grali razem z Alonso jako dwójka DM, zdecydowanie bardziej podobała mi się gra Sergio (może dlatego, że bardziej "miał z kim grać", bo większość pomocy była barcelońska).

3

Widzisz, też mi to nie pasowało, że zamiast Raula trener wziął no-name'a Guizę. Faktycznie, Raul całą swoją karierą zasłużył choćby na ten jeden sukcesik z reprezentacją, wygraną na Euro i szkoda, że "wyleciał" z kadry zanim ta zaczęła wygrywać.

Pytanie tylko, czy taki gracz jak Raul zgodziłby się być zmiennikiem? Może to jednak była dobra decyzja trenera, skoro udało się wygrać turniej (i kilka kolejnych).

2

Jeżeli mówimy o legendarnej jedenastce, to Busquets też by się w niej znalazł. Z całym szacunkiem do Xabiego Alonso, jak dla mnie jednak to Busi jest lepszym graczem i bardziej fundamentalnym dla drużyny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?