Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
31
Jeśli chodzi o Hiszpanię, to w tej chwili bez dwóch zdań najlepszy sędzia... Tylko pytanie, czy to naprawdę można traktować jako jakieś specjalne wyróżnienie, to trochę jak bycie najmądrzejszym wśród głupców...
2
O ile jeszcze mogę zrozumieć branie autografów od piłkarzy, aktorów, muzyków, pisarzy etc... To na co komu autograf przedsiębiorcy?! :D
Na obiadku na pewno pojawił się temat finału CdR na Bernabeu. Ciekawe, jak ta historia się skończy.
1
Pamiętam tego klasyka ze względu na osobę Figo, ale jakoś debiut Casillasa w tym meczu mi umknął. Oby dzisiaj Lucho znowu był górą! Może podpowiedział Neymarowi i Suarezowi parę trików, jak pokonywać Ikera :)
5
No nic, to kupiłem bilet lotniczy, lepsze to niż użerać się z marnej jakości streamem w Internecie :D Bonus: ominie mnie polski komentarz!
1
Ciekaw jestem, czy Busi dostanie szansę dzisiaj od początku. Wiadomo, że jest ryzyko odnowienia się kontuzji, ale jednak jeśli tylko ma formę, to mógłby zrobić różnicę w tak ważnym spotkaniu, wiadomo, że daje Barcy dużo więcej od Masche na pozycji defensywnego pomocnika.
1
A jak chciałbyś to odmienić? "Sergiego Roberta"? Jakoś koślawo brzmi
1
Ciężko mówić, że obrona jest najsłabszą formacją, kiedy tracimy tak mało bramek i widać tak znaczny postęp w stosunku do poprzednich sezonów. Chociaż inna sprawa, że największa w tym zasługa fenomenalnej formy Pique, to jednak pozostali obrońcy też sobie dobrze radzą. Najważniejsze, żeby udawało nam się bronić wysoko i szybko odbierać piłkę dzisiaj.
1
To i tak bardzo konserwatywne wyliczenia. Wiadomo, że brany był początek sezonu i teraz pewnie ta różnica jest o wiele większa na naszą korzyść - Ronaldo spuścił z tonu, Bale jest bez formy (a Neymar do tego zjada go popularnością i wartością marketingową).
9
Obejrzałem skrót i to jest tragedia, co wyprawia cała formacja obronna, począwszy od defensywnego pomocnika. Piłki od bramkarza (!) przechodzące przez całe boisko i stwarzające sytuacje praktycznie sam na sam? Za każdym razem jak oglądam rezerwy w tym sezonie, to w obronie panuje totalny chaos i przede wszystkim z tym coś trzeba zrobić, oby Vinyals miał pomysł, jak ich poustawiać z tyłu. Barca B ma ten komfort, że nie gra właściwie o nic, ale jednak pasowałoby się utrzymać w tej drugiej lidze, bo inaczej naprawdę ciężko może wyglądać sytuacja dla wychowanków, którzy nie będą odpowiednio rozwijali się w niższej lidze, a wypożyczenie połowy składu też się mija z celem.
Z pozytywnych aspektów, no cóż - bramka Gumbau naprawdę przedniej urody, to robi wrażenie!
6
Przypomnę, że jak Lucho przychodził do Romy, to od razu zapowiadał, żeby nie spodziewać się wyników po pierwszym sezonie. Na pewno popełnił tam jakieś błędy, ale kto wie, jakby wyglądał jego kolejny sezon na stanowisku trenera tej drużyny, potencjał zapewne był, tylko zabrakło czasu. W Barcy też część osób go chciała zwalniać po paru miesiącach, a tutaj proszę - gramy bezsprzecznie najlepszą piłkę od sezonu 2010/11 i wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie jest szczyt naszych możliwości!
3
Najlepsi, bo nie oglądamy ich przeciwko Leo Messiemu :P
4
Wiesz, można tutaj dyskutować, czy zawodnicy byli dobierani pod taktykę, czy taktyka pod zawodników. Ale dziwi mnie, że Ty nie dostrzegasz różnic w ich zadaniach i w ogóle w grze prawej i lewej strony w Barcy. Co do gry defensywnej, Alves częściej może liczyć na asekurację Pique, którego ma po swojej stronie (chociaż Pique zwykle łata dziury w każdym miejscu obrony ostatnio, to jednak najbardziej na tym korzysta Alves). Alba z Mascherano nie ma takiej możliwości, bo Masche gra inaczej, prawie jako drugi defensywny pomocnik, więc na swojej stronie Alba jest głównie skazany na siebie. Wcześniej Alves jak wychodził miał do tego asekurację Rakiticia, teraz mniej więcej to się wyrównuje, bo Iniesta też więcej robi w defensywie i głębiej wraca. Tak jak napisałeś, Messi robi więcej miejsca na skrzydle Alvesowi, Alba musi grać w większym tłoku i w takich sytuacjach dośrodkowuje bardziej na aferę, już z obrębu pola karnego. Alves często ma cały pas startowy po swojej stronie, szczególnie przy autobusach, a nawet te jego "celne" dośrodkowania są tylko teoretycznie celne, bo kończą przy drugiej linii bocznej na boisku.
Do czego zmierzam - jesteśmy Barceloną i to generalnie przeciwnicy ustawiają się pod nas, nie my my dopasowujemy grę pod sytuację na boisku. Stąd raczej jestem skłonny twierdzić, że to ustalona taktyka, wynikająca również z możliwości zawodników, niż kwestia tego, co robi rywal.
3
W sumie Khedira nawet bez formy gra lepiej od Illarry czy tego nowego "madryckiego Douglasa za 30 baniek". Wiadomo, że oni też raczej na boisko nie wyjdą, tak tylko mówię :) Szkoda trochę, że z jeszcze niedawno świetnie rokującego pomocnika, jakim był Khedira, zrobił się tak chimeryczny grajek, który nawet zdrowy nie jest raczej wykorzystywany przez Carlo. Z tego, co pamiętam, miał jakieś syfy z nowym kontraktem w wakacje chyba i od tamtej pory wydaje się, że jest na wylocie i ani on się nie pali do gry, ani klub się nie kwapi, żeby mu tę grę zapewnić.
2
"To jest mój główny "zarzut", ale widzę, że tutaj wszyscy starają się jakoś uciekać od tego, wykręcać... jakoś mi się nie chce po raz dziesiąty tego pisać, będę po prostu ignorował takie "wybiegi"."
Chłopie! Ale w sumie, to po co TY tak się tutaj naparzasz, z poświęceniem godnym lepszej sprawy, skoro cała dyskusja dotyczy Paxa, który już chyba dawno sobie z tym dał spokój? Do Paxa mam duży szacunek za to, co robi i ile czasu na to poświęcia, i pewnie tak samo ma ten szacunek redakcja, ale to nie znaczy, że się zwykle jestem w stanie w 100% zgodzić z ocenami jego bądź redakcji.
A co do tego Rayo, to widzisz - ja dałem takie same noty Messiemu i Suarezowi, ale Suarezowi ZM, czyli podobnie jak Ty ;)
1
Mają szansę się odkuć za ostatnie 4 porażki :)
4
CD
W kwestii tego, że "Pax to tylko statystyki" Robertinhowi chodziło pewnie o to, że Pax często wydaje się nie dostrzegać szerszej perspektywy. Nie znaczy to, że jest nierzetelny, bo akurat tego mu na pewno zarzucić nie można, bardzo pilnie odwala swoją robotę i za to czapki z głów, tak samo jak za poskramianie hejterów Alvesa. Ale nawet wypisywanie poszczególnych sytuacji nie do końca oddaje obraz gry zawodników w spotkaniu i ten "szerszy kontekst" i trzeba sobie z tego zdawać sprawę - o czym choćby dyskutowaliśmy razem z Mekstonem z Paxem po meczu z Rayo.
8
Z tym Albą i Alvesem to trochę odleciałeś tutaj, stary, aż jestem w lekkim szoku, co Ty tu wypisujesz. Przecież to widać, że inna jest rola każdego z bocznych obrońców tak samo, jak inna jest rola Rakiticia czy Iniesty, którzy teoretycznie grają na tej samej pozycji, tylko po różnych stronach boiska. Ba! Nawet Pique i Mascherano mają inne zadania, gdy razem tworzą parę stoperów! Co do tych wrzutek, to skoro mówiłeś na początku dyskusji, że liczy się tylko efekt, to obaj mają po 4 asysty w tym sezonie (w La Liga i LM), więc tu nie widzę różnicy - co z tego, że Alvesa wrzutki są bardziej dokładne, skoro nie dają bardziej wymiernych efektów (inna sprawa, że co najmniej 2 asysty Alby i 1 Alvesa to były prostopadłe podania - Alba miał za to jeszcze asystę z "wrzutki" w CdR z Atletico).
W tej dyskusji muszę zgodzić się trochę z redakcją. I oni, i Pax inaczej patrzą na oceny i pod innym kątem analizują grę zawodników. Nie można mówić, że czyjeś oceny są błędne, można się nie zgadzać, ale nie można zrobić błędu w czymś, co jest stricte subiektywne (pomijając błędy merytoryczne, np. zapisanie asysty złemu zawodnikowi, co się rzadko zdarza). Ja na przykład nie zgadzam się ani z Paxem ani z redakcją z oceną Sergiego Roberto za to spotkanie, ale nie mam zamiaru z uporem maniaka o tym gdziekolwiek dyskutować.
27
Hehe, pamiętam, jak przed tamtym meczem wygraliśmy 8:0 z Almerią i Ronaldo ironicznie wypowiedział się do prasy "ciekawe, czy nam też strzelą 8 bramek?" :D
16
Bez Alvesa już ich raz ograliśmy, prezentując najbardziej kreatywne ustawienie w tym sezonie. Co do absencji Ibrahimovicia, to nie zdziwię się, jak znowu mu anulują karę na mecz z nami, tradycyjnie już. Ale jeśli nie, to absencja tej dwójki jest bardzo dużym osłabieniem dla Paryżan, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że pierwszy mecz (bez nich) grają u siebie.
Jedynym atutem PSG może być ciężki terminarz Barcy w tym okresie.
1
Paradoksalnie najbardziej się obawiam spotkania z Valencią z tych czterech, chociaż gramy u siebie.
0
Ale Marcelo już nie tak łatwo :P
4
Nie szybszy w sensie szybszego biegania, ale w rozegraniu - jak napisał Cosi - i w odbiorze. Z Busim pressing działa szybciej piłka jest odbierana szybciej i wyżej, co jest bardzo ważne dla naszej gry.
6
Masche jest dobry jako motywator czy łącznik z trenerem podczas meczu, fajnie, że pokrzyczy czy poklepie po plecach, ale jak dla mnie wszyscy czterej kapitanowie bardziej zasługują. Xavi i Iniesta mają niepodważalnie pozycje dowodzących w szatni (szczególnie Generał), Messi to najlepszy piłkarz na świecie. A Busiego pomimo młodego wieku wszyscy szanują i słuchają, to chyba najinteligentniejszy piłkarz, zwróć uwagę, że zawsze to on dyskutuje z sędziami przy spornych sytuacjach, ale jak ktoś inny zaczyna przeginać podczas dyskusji, to Busi go od razu uspokaja. Zawodnicy wybrali Sergio, chociaż w kolejce przed nim był teoretycznie jeszcze Pique.
6
Ja zawsze powtarzam, że Pique ma potencjał, żeby być najlepszy na świecie na swojej pozycji - super warunki fizyczne połączone z dobrą techniką, wyprowadzanie piłki chyba najlepsze na świecie, czytanie gry. W ostatnich latach brakowało mu tylko koncentracji, ale od paru dobrych miesięcy gra wybitnie. Poprawił się w pojedynkach powietrznych (albo może inaczej - zawsze jest dobrze ustawiony w swoim polu karnym i ściąga wszystkie piłki), poprawił szybkość i zwrotność (starczy obejrzeć, co wyprawiał w meczu z Bilbao, gdzie co chwila musiał łatać błędy swoich kolegów z obrony). No i bonus, potrafi się świetnie znaleźć pod bramką rywala i ma fenomenalne wykończenie.
W tym momencie dla mnie również jest najlepszy na świecie, zgadzam się z Tobą! :)
2
Wszystkie ciekawostki Orłowskiego możesz sobie przeczytać na tej stronie, w newsach sprzed paru miesięcy. Ciekawostka: większość tych ciekawostek została dawno zdementowana :P
0
A ja biorąc Twoje noty, z którymi się mniej-więcej mogę zgodzić, policzyłem jeszcze średnią ważoną na podstawie tego, ile dany zawodnik kosztował - czyli Rafinha był wzięty x0, a reszta x ilość wydanej kasy na nich. Wyszło mi 7,214, bo oczywiście 2 najgorsze transfery to te 2 najtańsze ;)
0
Jak dla mnie lepiej wygląda na obronie w tym sezonie (chociaż akurat w ostatnich meczach, kiedy tam grał, zdarzało mu się dużo błędów) - ale teraz dobrze się uzupełnia z Pique, który ściąga wszystkie górne piłki w naszym polu karnym tak czy siak na dobrą sprawę. Jako stoper Masche daje więcej opcji, jest taki bardziej uniwersalny - czasem wymienia się pozycją z Busim czy robi za drugiego defensywnego pomocnika. Do tego świetnie czyta grę, wyprowadza piłkę i jest bestią w pojedynkach 1 na 1... Jego mankamentami jest oczywiście gra głową i czasem to zbyt optymistyczne wychodzenie "na raz" na wyprzedzenie.
10
Trochę słabo, jak w meczu, który mógł przegrać z 5:0 liczył na odwrócenie losów karnym z kapelusza na 15. minut przed końcem :P
18
Z Busquetsem na boisku jestem dużo bardziej spokojny, zwłaszcza, jeśli rywal jest lepiej ułożony taktycznie w defensywie niż City. Mascherano zagrał niezłe spotkanie wczoraj, ale jednak do poziomu Sergio mu sporo brakuje w środku pola w Barcy. Nic, tylko życzyć zdrowia naszemu wychowankowi!
5
Wczorajsza gra pary środkowych pomocników Iniesta - Rakitić jasno pokazała, że to ta dwójka powinna stanowić część once de gala. A Mathieu zagrał chyba najlepszy mecz w barwach Blaugrany wczoraj, zwłaszcza biorąc pod uwagę klasę ofensywną naszych rywali. Pique w sumie ściąga jak magnes wszystkie górne piłki w polu karnym, więc nie jestem pewien, czy rzeczywiście potrzebujemy dwóch wieżowców na stoperach, ale jak już Masche ma być w środku pola, to to chyba najlepsza opcja.