Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Jak masz na imię Iñaki, to będziesz Baskiem nawet, gdy Twoi rodzice pochodzą z Ghany i Liberii :)
41
Jeśli strzeliłeś dwie bramki i zostałeś sfaulowany na czerwoną kartkę, a kibice i tak mają pretensje do twojej gry, to wiedz, że jesteś piłkarzem Barcelony! :D Przy tych dwóch kontrach faktycznie koncertowo popsuł i pokazał boiskowy egoizm, ale mimo to zagrał dzisiaj dobre spotkanie. Wiadomo, że ma parcie na króla strzelców CdR, a wynik dzisiaj był i tak przesądzony od 3. minuty.
1
To na Mestalla w nas rzucali butelkami, na San Mames akurat Barca była niespodziewanie ciepło przyjęta i gdyby grała z Espanyolem, to na pewno Baskowie wspieraliby "separatystyczną" Barcę ;) Zresztą, na Mestalla to prawie co roku jest grany finał CdR. Jeśli Espanyol zgodziłby się na Camp Nou, to byłoby najlepsze rozwiązanie, oczywiście bilety po połowie. Ewentualnie to Montjuic.
8
A Henrique, Keirrison i Hleb? Mamy podziękować panu Txikiemu?
2
Przecież na fotce w tym artykule jest na boisku...
5
Jak będzie mniej zawodników do grania w środku pola, to powinien wrócić. Profil ma bardziej zbliżony do Xaviego czy obecnego Iniesty, czyli odpowiadałby głównie za utrzymanie się zespołu przy piłce.
1
Ale Real z Lucasem w składzie gra w 10., juz nawet komentatorzy na C+ się z niego śmiali podczas meczu z Villarrealem. Real po prostu ostatnio nie ma szczęścia do defensywnych pomocników :P
6
Tylko wypożyczenie wchodzi w grę! Po obiecującej jesieni w wykonaniu Sergiego liczyłem, że będzie dostawał więcej szans, ale niestety ich nie dostaje, więc powinien iść gdzieś i złapać trochę minut, powiedzmy na rok, a później wrócić jak Xavi będzie kończył karierę.
4
Gdybyśmy rzeczywiście mieli grać finał na Bernabeu, to taka zmiana papieru toaletowego na mięciutki i rumiankowy byłaby jak najbardziej wskazana - bo zapewne w Realu mieliby po tym spotkaniu ból pewnej części ciała :)
3
A Real ma Lucasa Silvę, czyli gracza na takim samym poziomie jak Douglas, ale 6 razy droższego :)
3
Fajnie, jakby Danilo trafił do Realu. To gracz dużo słabszy od Carvajala, więc raczej nie byłby wzmocnieniem (chyba, że grałby tylko z "ogórkami"), a nuż by nam sprawił jakiś prezent ;)
5
Alba i kto jeszcze? :D
1
Jak dla mnie Villarreal jest w tym momencie lepszą drużyną od Sevilli, bardziej poukładaną taktycznie, chociaż nie mają tak głośnych nazwisk. Sevilla dobrze sobie radzi w lidze, ale od nas czy od Atletico (w pierwszej rundzie) dostała srogie lanie, tymczasem Villarreal lepiej radzi sobie z tymi mocniejszymi drużynami. No cóż, zobaczymy, wkrótce to zweryfikuje ich dwumecz w Lidze Europy :)
1
Kupilibyśmy go dopiero w 2016, można by jeszcze wypożyczyć gdzieś, spoko! Ale to jak na mój gust cały czas niezła opcja, potrzebny jest dobry grajek na ławkę, a nie jakieś Muniry i Sandro, co sobie w Barcy B nie radzą. A dla mnie to lepsza opcja od tej pozostałej dwójki, bo jednak liga hiszpańska > liga włoska i francuska.
5
Solidny rezerwowy napastnik nam się na pewno przyda w najbliższym czasie, szczególnie, jeśli mielibyśmy się wkrótce pozbyć Pedro. Gość jest młody, gra w Villarrealu, czyli jednej z najlepiej poukładanych taktycznie drużyn w Hiszpanii. Żółtej Łodzi Podwodnej ciężko będzie utrzymać go na kolejny sezon u siebie, ale z drugiej strony starają się też walczyc o europejskie puchary, więc pewnie nie chcieliby się osłabiać tak od razu - i tutaj nasza przewaga, jeżeli dogadamy od razu kontrakt i zostawimy go na kolejny sezon w Villarrealu, powinni na to pójść, dobry deal dla wszystkich. Do tego ma dopiero 21 (!) lat, więc może być również realnym wzmocnieniem, jeśli dalej będzie się tak rozwijał. Brałbym, na pewno lepsza opcja niż jakiś Dybala czy Ben Yedder.
31
Suarez nawet, jak nie strzela, robi na boisku robotę, samym swoim ustawianiem się i robieniem miejsca pozostałej dwójce napsuje mnóstwo krwi obrońcom rywali! Ale dobrze, że zaczął strzelać, skończy się medialna nagonka na niego.
1
Wg moich danych Busi dostawał kartki w meczach z Bilbao, Cordoba (pierwsza runda) i w obu meczach z Levante. Czyli są 4.
4
Wypożyczenie dobrze by mu zrobiło, chociaż może lepiej do La Liga niż do BPL... Z drugiej strony, z umiejętnością rozgrywania i przeglądem pola wyjętymi z La Masii, a do tego niezłymi warunkami fizycznymi, w BPL zrobiłby pewnie niezłą karierę. Xavi wkrótce skończy karierę i znowu będziemy mieli wakat na pozycji ŚP, więc może powrót z wypożyczenia wtedy byłby dobry? Nie chciałbym go sprzedawać, bo to młody zawodnik i ciągle wierzę, że będą z niego ludzie, jak już wychodzi na boisko, to gra dobrze.
1
W tym sezonie Pedro ma w Lidze 16/33 udane dryblingi, w LM 4/11. Ostatni drybling (udany) zanotował w 59' minucie w meczu z Levante, po prawej stronie ich pola karnego, w starciu z niejakim Moralesem. Squawka nie boli.
29
"Luis Enrique zostanie w Barcelonie – Bartomeu i Braida przekazali mu, iż powinien stanąć na czele nowego projektu." - i oby tak było, nawet, gdybyśmy jakimś cudem nie wygrali żadnego trofeum w tym sezonie. Gra sięw końcu ruszyła po ponad dwóch latach stagnacji i klepania, potrzebna jest stabilizacja na pozycji trenera, nie ma sensu robić zmian co roku!
4
...żeby to jednego :D
2
Dopóki nie możemy robić transferów, to nie ma sensu się go pozbywać. Wiadomo, że obecnie miejsce w pierwszym składzie jest zapewnione dla naszego tridente, ale kogoś na ławie też trzeba mieć, choćby na takie sytuacje jak najbliższy ligowy mecz z Rayo, gdzie Neymar będzie pauzował. Pedro fatalnie zaczął sezon, ale teraz jest solidnym zmiennikiem i taka rola chyba mu pasuje, nie ma co łapać go za słówka z jakiejś konferencji prasowej. I tak wnosi więcej od Munira, Deulofeu, Adamy a nawet Sandro.
11
Zapewniam was, że o ile znam Endlessa, to z pewnością nie brakuje mu dystansu i poczucia humoru, to jeden z inteligentniejszych gości na tej stronie. Ale to nie znaczy, że ma być dla niego OK plucie na symbole związane z jego klubem, że się tak dosyć brutalnie wyrażę.
Kibicowanie nie polega na tym, żeby być fajnym i fraternizować się z kibicami przeciwnych drużyn. Miło, że jesteś tutaj i starasz się być obiektywny, chcesz podyskutować i nie plujesz jadem, jak to miało w zwyczaju sporo kibiców Realu (albo może jeden, ale wyjątkowo uparty ;) ). Dla mnie jednak to jest niepojęte, na cholerę zakładać konta na stronie klubowi, który jest rywalem "mojego" zespołu. No chyba, że to kwestia techniczna, bo ta strona w porównaniu do tzw. "fioletowej" to różnica kilku klas.
1
Deulofeu się nie nadaje do Barcy niestety, też z nim wiązałem większe nadzieje, ale widać, że to nie ta psychika i z takim podejściem gość futbolu nie zwojuje. Co do Tello, to jak teraz czasem zdarza nam się grać z kontry, to mógłby być niezłym zmiennikiem do ataku, jeśli zgodziłby się na grzanie ławy przez znaczną większość sezonu. Mamy żelazne tridente, którego żaden napastnik na świecie by nie wygryzł, to wiadomo, ale na rezerwę też się przyda ktoś więcej niż Pedro. A Tello to cały czas opcja na przyszły sezon.
1
Marcelo więcej daje w ofensywie, szczególnie w Realu, gdzie napędza spory procent ich akcji. Ale w defensywie cały czas jest chaotycznym Brazylijczykiem i daleko mu pod tym względem do Alby (który też idealny w tym aspekcie nie jest, ale zwykle i tak nadrabia szybkością).
10
Wszyscy chyba za bardzo roztrząsają wypowiedź Rexacha, wydaje mi się, że powiedział to bardziej w ramach żartu, nie do końca na poważnie.
Co do Villarrealu, to z nami tak naprawdę mają bardzo nikłe szanse na awans do finału CdR, więc nie wiem, jaki jest sens oszczędzania zawodników na ten mecz. W lidze ciągle walczą o europejskie puchary i powinni spróbować zaszkodzić Realowi, który wcale taki mocny ostatnio nie jest...
1
Lucho podsumował kolejne kartoflisko celnie i zwięźle. Nie ma się co dziwić, że ciężko było przez większość meczu o płynną grę, na szczęście udało nam się przystosować i wygrać dosyć pewnie. I dobrze widzieć, że nawet przy słabszej* formie Messiego, Rakitić i Suarez byli w stanie pociągnąć wózek z bramkami.
*słabszej - która dla 99% innych piłkarzy i tak byłaby prawie nieosiągalna.
1
Akurat oceny na whoscored zwykle nie są zbyt wymierne i dają raczej mylne wrażenie, ale na Squawka też Messi zebrał jedną z wyższych not. Po prostu dzisiaj mu sporo zagrań nie wychodziło, a przynajmniej nie na poziomie takim, jakiego byśmy od niego oczekiwali - i tak zebrał chyba 6 udanych dryblingów, strzelił gola i wystawił patelnię Pedro.
1
Z City we wtorek też zagrał świetnie, ale nie było tak wymiernych efektów jak tym razem, cały "fejm" zebrali Suarez, Messi i Pique ;)
3
Ręka bramkarza wydaje się ustawiona w linii z Messim, więc albo nie ma spalonego, albo jest minimalny i niedostrzegalny dla ludzkiego oka. Jeśli liniowy by w tej sytuacji podniósł chorągiewkę, zachowałby się bardzo asekurancko, to nie była by decyzja zgodna z duchem gry.