Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Pedro się mimo słabiutkiego meczu przytrafiła jakaś asysta do Messiego (w sumie tylko tak pro forma to jest asysta, ale ok). Mnie po dzisiejszym meczu najbardziej martwi postawa Mascherano, zwłaszcza przy widmie absencji Sergio na klasyka. Javier dzisiaj zagrał chyba najsłabszy swój mecz na pozycji defensywnego pomocnika i oby to ofensywnie grające Rayo miało na to wpływ, ale potrzebujemy większej kontroli na tej pozycji. Rakitić byłby chyba jednak lepszą opcją na ważniejsze spotkania.
2
Nie zepsuje im kariery, trafią do Barcelony, gdzie jest o niebo większa szansa na rozwój, trofea etc. To jest marzenie każdego piłkarza. Oczywiście, że nie wygryzą nikogo z tridente, bo w tym momencie żaden napastnik by nie wygryzł - ale na ławkę się przydadzą, swoje minuty dostaną.
4
Dośrodkowań udanych w wykonaniu Alvesa też dzisiaj nie było ;) W sensie celnych, chociaż po jednym chyba zawodnik Rayo wybił na róg, z którego Pique strzelił gola. Dla mnie 5,5-6 to byłaby ocena OK, gdyby nie akcja z karnym. Rozumiem, że karny dyskusyjny i czerwona kartka niesłuszna, ale to było kompletnie bezsensowne zachowanie, nie potrzeba tyle agresji przy wyniku 5:0 w osiemdziesiątej którejś minucie. I za to mu obniżyłem ocenę do 4.
1
A odkąd Ty obchodzisz takie święta, hę? Lepiej nie zapomnij czekoladek i goździków do pracy w poniedziałek, bo znowu "Florian" wyjdzie na bohatera! :D
1
Fryzurę skopiował poniekąd od Gutiego, teraz zaczyna też grać jak Guti :)
2
Też bardzo lubię Paco Jemeza i Rayo, ale nie wiem, czy poradziłby sobie w lepszym klubie. Grają przyjemnie dla oka, "na tak", ale czasem ciężko stwierdzić, czy słaba defensywa (momentami tragiczna) jest winą zawodników, czy jednak złego ustawienia przez trenera. Jakby brakowało czasem pomysłu, wszystko na jedną modłę. Oczywiście, marzę o tym, żeby wszystkie drużyny grały przeciwko nam tak jak Rayo, bo wtedy gwarantowane mistrzostwo co sezon :)
6
"Na dzień dzisiejszy obecni stoperzy nam wystarczają ale w przyszłym sezonie będzie narzekanie i hejtowanie przez 3/4 osób (w tym i mnie), że nie mamy żadnego konkretnego, pewnego stopera."
Serio? :D Podobno Ty krytykujesz zawodników tylko, jak na to zasługują, tymczasem już teraz potrafisz przewidzieć, że będziesz "hejtował" stoperów (ewentualnie zarząd, jeśli o to Ci chodziło) w przyszłym sezonie?
W ogóle oceniasz wszystkich, znowu, bardzo jednowymiarowo i czarno-biało. Bartra ma 24 lata, czyli jest dalej młody jak na stopera, wcale aż tak mało nie gra, jest Cule z krwi i kości i chyba mu się tutaj podoba, ale Ty uznajesz to za naiwne i przewidujesz jego odejście? Może niektórzy mają inne priorytety niż bycie podstawowym stoperem w średniaku, zwłaszcza, że Bartra i tak otrzymuje powołania do reprezentacji będąc u nas rezerwowym.
A Pique już od prawie pół roku prezentuje bardzo równą i wysoką formę, utrzymuje koncentrację na wysokim poziomie, już od paru miesięcy tutaj nie widziałem na niego hejtów - ale Ty znowu przewidujesz, że nagle zacznie grać słabo, żeby podtrzymać jakąś absurdalną tezę.
4
27 razy się kiwał na 16nastce. Tak w przybliżeniu, +/- 5. Busquets to przez cały sezon zaliczył może z 7 takich głupich strat, za które zgarnia tutaj całą masę hejtów i wiadra pomyji, ale jasne, łatwiej zapamiętać takie sytuacje niż jego świetne i na pozór bardzo proste odbiory czy przecięcia akcji rywala, wynikające z doskonałego czytania gry.
17
Chciałbym zobaczyć Sergiego Roberto na pozycji defensywnego pomocnika, tym bardziej w takim spotkaniu jak z Rayo nasz wychowanek powinien dostać jakieś minuty! W odbiorze radzi sobie dobrze, potrafi rozegrać piłkę szybko i stara się grać do przodu, do tego zaangażowaniem i gonieniem za przeciwnikami nadrabia to, że nie czyta tak dobrze gry jak bardziej doświadczeni koledzy. Może z nim na pozycji defensywnego pomocnika gra byłaby płynniejsza niż z Masche? Rayo to dobra okazja, żeby przetestować taki wariant, jestem jak najbardziej na tak! :)
3
W Realu klub pobiera chyba 15-20% z praw do wizerunku. U nas tego w ogóle nie ma, piłkarze mają 100% praw do wizerunku, my się w to nie bawimy :) Oczywiście inną sprawą jest występowanie w reklamach sponsorów, co zapewne mają zapisane w kontrakcie z klubem - vide reklamy QA z naszymi crackami.
8
3/3
Odnośnie samego sedna artykułu - owszem, Bartra powinien dostawać więcej szans. I w sumie wcale tak mało ich nie dostaje, chociaż zwykle z ogórkami. Ale całe dorabianie teorii na temat jego wyższości nad Mathieu to nonsens. Takie szukanie na siłę argumentów do swojej tezy. Mathieu faktycznie często gra nie w stylu Barcy, wybija na chama czy niedokładnie podaje - znaczy po prostu częściej niż nasi pozostali stoperzy. Ale jego odbiór, szybkość i siła są o wiele lepsze niż u Bartry. Bardzo podoba mi się u Francuza to zaangażowanie, czasem jest brutalny i kasuje akcje przeciwników nawet faulem, ale ktoś taki był u nas potrzebny. Bartra popełnia o wiele więcej groźnych błędów niż Mathieu, możemy to zwalać na doświadczenie, ale jednak w tej chwili to Jeremy jest lepszym zawodnikiem. Marc jeszcze się rozwinie i miejmy nadzieję, że będzie filarem naszej obrony, ale potrzeba spokoju i cierpliwości.
9
2/3
Osobnym przypadkiem jest kwestia Busquetsa i jego absencji. Nawet najzagorzalsze trolle na tej stronie przeraziły się widmem jego absencji. Też mnie denerwują sporadyczne kiwki i straty Busiego na własnej połowie, jasne, ale to tak naprawdę jedyne, do czego się można przyczepić w jego grze. Z Granadą widzieliśmy, o ile mniej daje Masche na pozycji defensywnego pomocnika. Busquets o wiele lepiej czyta grę i o wiele lepiej rozprowadza piłkę, jest absolutnie kluczowy i nawet w słabszej dyspozycji daje zwykle więcej niż Jefecito. Inną sprawą jest, że Marcelino chyba rozgryzł dobrze Busiego, bo o ile mecz pierwszej rundy La Liga z Villarrealem był w jego wykonaniu świetny, tak ewidetnie dwa poprzednie mecze z Villarrealem, w których zagrał, mu ewidentnie nie wyszły - był po prostu zwykle skutecznie omijany i wyłączany z gry przez piłkarzy Żółtej Łodzi Podwodnej. Lucho to zauważył i postawił na Masche w pierwszym spotkaniu CdR, niestety w rewanżu zagrał Busi co skończyło się tragicznie. Nie wyobrażam sobie absencji Sergio na klasyka.
9
1/3
Muszę też niestety "przychylić się do nieprzychylnych" komentarzy odnośnie tego artykułu. Mam wrażenie, że koledze Mateuszowi o wiele lepiej wychodzą artykuły mniej analityczne i konkretne, a oddające po prostu emocje Cules. A co mi się tutaj nie podoba - już tłumaczę.
Jeśli Autor pisze, że "spuści zasłonę milczenia na...", to rzeczywiście powinien to zrobić, a nie rozpisywać się przez prawie pół artykułu (!) o tych aspektach. No i przy tej "niechlujnej grze nogami" Ter Stegena, pasowałoby jednak dokładniej sprawdzić statystyki, bo 15/27 do liczba celnych DALEKICH podań, natomiast ogólnie nasz portero wykonał 48 (jestem przekonany, że to rekord w tym sezonie jeśli chodzi o bramkarza) podań, z 75% celnością. No i tu nie chodzi o niechlujność, tylko Villarreal stosował wysoki pressing, a obrońcy nie zawsze posyłali mu łatwe piłki. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego nasz młody bramkarz zbiera tyle krytyki po tak świetnym meczu w swoim wykonaniu.
3
Dziwne, że w rankingu brakuje choćby Iniesty, Xaviego czy Suareza, którzy mają wysokie kontrakty i są na tyle rozpoznawalni, że zapewne koszą sporo na reklamach (zwłaszcza Iniesta, który dodatkowo jest głównym (?) udziałowcem klubu piłkarskiego ze swojego miasteczka i ma winiarnie).
4
Mecze z Granadą i Villarrealem były po prostu zagrane tak, żeby wygrać spokojnie i najmniejszym nakładem sił. Gra nie porywała, jasne, ale skończyło się na dwóch pewnych zwycięstwach.
3
A ja tam jestem zadowolony, bo Danilo jednak za słaby na Barcę, przynajmniej jeśli chodzi o grę z tyłu. Ale zgadzam się, że Realowi to może nie wyjść na dobre, bo Carvajal jest jednak lepszym zawodnikiem.
6
No tak, ale teraz nie ma bramkarza rezerwowego i podstawowego, tylko dwóch równorzędnych - więc trener zrobił tak, żeby mieli mniej więcej porównywalną liczbę meczów. Bravo też przytrafiały się błędy, do Stegena o bramkę nie można się przyczepić, po jego niecelnych wybiciach też chyba nie było groźnych akcji. Do tego 48 (!) podań z 75% skutecznością... Teraz uwaga, ocenę 5.5 dostał od redakcji Claudio Bravo za mecz z Villarrealem w lidze (3:2), gdzie miał podań (wszystkich, nie długich czy coś - wszystkie podania nogami!)... 3 celne na 7 prób! Do tego w tym spotkaniu puścił 2 gole, z czego przy drugim mógł się lepiej zachować.
Ogólnie podoba mi się gra nogami Bravo, to jest tylko taki przykład, bo wcale aż tak nie odstaje od Ter Stegena pod tym względem. Po prostu o ile z notą Busquetsa czy Neymara (i zwłaszcza jej uzasadnieniem) za to spotkanie się nie zgadzam do końca i uważam, że są nieco za niskie, tak bardzo niska nota dla Ter Stegena, który był najlepszym graczem pierwszej połowy - kompletnie nietrafiona.
7
Ocena dla Ter Stegena jak dla mnie kompletnie nie oddaje mu sprawiedliwości. Gdyby nie on, juz po pierwszej połowie mogło być 3:1 dla Villarreal. A to, że miał sporo niedokładnych zagrań - zdarza się, ale pokażcie mi spotkanie, gdzie bramkarz ma 48 (!) podań w sumie. Jak dla mnie był jednym z najlepszych graczy w tym spotkaniu (w sumie osobiście dałem mu tytuł ZM), obok Messiego i Suareza.
3
Douglas nie gra w ogóle, ale podejrzewam, że zaprezentowałby się i tak lepiej niż ostatnio Montoya :(
50
Jeśli ktoś był w stanie wyprowadzić Unzue z równowagi, to naprawdę musiał przegiąć! Ten gość to chodząca (w sumie w trakcie meczów zwykle siedząca) oaza spokoju i analityczny mastermind naszego sztabu :)
2
A ja gościa pamiętam, Gerard Lopez? Swego czasu, jak moje zainteresowanie piłką było w powijakach, to liczyłem na niego podobnie jak na Xaviego, ale jak widać zupełnie inaczej się ich kariery potoczyły!
2
"...największy umysł w historii ludzkości..."
"...Z wykształcenia był inżynierem elektrykiem, więc jest moim kolegą po fachu..."
:D
6
Oby na spotkanie z Realem był gotowy. Z Rayo i Eibarem poradzimy sobie bez niego, z City mieliśmy korzystny wynik na wyjeździe, więc też damy radę, ale obecność Sergio na klasyk jest absolutnie obowiązkowa.
3
Widząc hardkorowo wyglądającą kontuzję gracza, w dobrym guście byłoby przerwanie gry i pozwolenie na udzielenie mu pomocy. Chociaż rozumiem, że Villarreal akurat nacierał, ale Busi dobrą chwilę leżał zanim była szansa go zebrać.
2
Wydaje mi się, że po prostu rola Iniesty zmieniła się w tym sezonie, może nawet już od poprzedniego sezonu. Ludzie ciągle oczekują od niego, że będzie ofensywnym pomocnikiem, tymczasem teraz Andres gra podobnie do Xaviego i ma inne zadania - dlatego w tym sezonie już praktycznie nie grają ze sobą, w 2015 roku zagrali wspólnie ile, 45 minut? Obaj są bardziej odpowiedzialni za utrzymanie posiadania piłki niż za ciągnięcie akcji do przodu. Wczoraj Andres miał 92 podania (drugi wynik w zespole po Albie) - nie wnikam, czy były do przodu czy do tyłu, ale nie można powiedzieć, że "przeszedł obok meczu". Dalej bardzo ciężko odebrać mu piłkę. W tym aspekcie Andres sprawdza się naprawdę dobrze, problem polega na tym, że kibice wymagają od niego asyst i bramek, zapominając, że mamy Messiego, który asystuje lepiej niż jakikolwiek piłkarz na świecie.
11
Co to jest w ogóle za idiotyczna argumentacja, że "piłkarz Barcy by nie dostał za to kartki"? Faul na czerwoną kartkę to faul na czerwoną kartkę, niech w takim razie znajdzie przykład, gdzie piłkarz Barcy w ten sposób wykasza przeciwnika i nie dostaje czerwonej kartki. Piłkarzom niektórych drużyn w La Liga już się w głowach poprzewracało od tego fatalnego sędziowania, chociaż akurat Borbalanowi ciężko cokolwiek zarzucić za wczorajszy mecz (poza sytuacją z Busquetsem ewentualnie).
9
Ale zakładając się sam ze sobą jednocześnie wygrałeś i przegrałeś... Czyli równie dobrze umieszczenie herbu Barcelony w avatarze możemy potraktować jako nagrodę za wygraną. Dalej nie rozumiesz całej idei zakładów, którą Endless tak pięknie Ci wyłożył. Albo nie chcesz zrozumieć.
A zakładanie się ze świnią to chyba podpada już pod jakiś paragraf :)
16
...założyłeś się sam ze sobą i do tego przegrałeś ten zakład? Co jest z wami nie tak, czy wszyscy kibice Realu na tej stronie mają osobowość wieloraką, najpierw był Whatis z pięćdziesięcioma kontami, a teraz zostałeś Ty i zakładasz się sam se sobą? :/
W sumie to by wyjaśniało np. słynny fotomontaż Marki czy tam ASa z presezonowego meczu Realu z United, gdzie przemalowali kibiców z czerwonych na białych - może po prostu chcieli wyrazić właśnie WEWNĘTRZNĄ siłę Realu? :)
4
Kolega Czechu ma przecież rację, Donie, jesteś jeszcze większą legendą tego forum niż słynny Gaspar! ;)
1
E tam, gość podobno urodził się w kraju Basków, czyli jest Baskiem! A mieli przecież Lizarazu czy teraz Laporte, czyli francuskich Basków :o