Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Czy ja wiem, czy od razu samotny? Może się zaprzyjaźnić z kulkami :)
1
Fajne podsumowanie, szczególnie ten filmik z "ciekawostkami"! Villarreal widzę, że chwyta się KAŻDEJ sposobności, żeby coś zarobić... Współczuję tylko temu nieszczęsnemu rogalikowi, takie towarzystwo musi być dla niego z pewnością gorszące i demoralizujące! :)
27
Liczę, że dostanie trochę wolnego od Taty (chyba, że sam będzie nalegał, żeby grać). Nie ma co się forsować w meczach o pietruszkę, Martino może dać szanse innym!
22
Suarez 4 miesiące bez gry, po kolejnych 5 miesiącach - 8. miejsce w kanadyjce w całej lidze :)
3
Nie wiem, czy stopera znowu aż tak pilnie potrzebujemy, w tej chwili Pique to pewniak, a obok niego może grać Mathieu, Masche, Bartra, niedługo wróci do tego Vermaelen... Zwłaszcza, że ciężko znaleźć kogoś o odpowiednim dla naszego zespołu profilu.
Dla mnie najważniejsza będzie obsada dwóch pozycji: prawego obrońcy i rezerwowego napastnika, kogoś na ławkę. Pedro niestety, ale nie prezentuje poziomu, jaki wymagany jest nawet od jokera w Barcy - jest zbyt chimeryczny, czasem zaliczy dobre wejście, a czasem grając od początku niewykorzysta trzech patelni na pustą bramkę. Wiadomo, że nie znajdziemy kogoś o porównywalnym poziomie do naszego tridente, bo takich graczy po prostu nie ma, ale fajnie by było znaleźć kogoś, kto potrafi dobrze wykańczać akcje. Osobiście jestem zwolennikiem Vietto, zwłaszcza, że możnaby go kupić w lecie i zostawić nawet na cały sezon na wypożyczeniu w Villarreal, wszyscy by byli zadowoleni z takiego stanu rzeczy.
Kontrakt z Alvesem trzeba bez dwóch zdań przedłużyć. Liczę też, że uda się przekonać Xaviego do pozostania na kolejny sezon i dumnego zawieszenia butów na kołku po skończeniu przygody z nami.
Całe szczęście, że te wszystkie domniemywania, o jakiej pozycji panowie będą dyskutować, to tylko pomysły prasy :)
7
Ciekawi mnie, czemu Alves jest konsekwentnie pomijany przez Dungę przy powoływaniach do reprezentacji Brazylii. Z jego formą w tym sezonie bywa różnie, ale ostatnio jest naprawdę pewnym punktem naszej drużyny i z pewnością tak czy siak jest lepszym graczem niż Danilo czy kogo tam Dunga wystawia na prawej obronie.
4
Real nawet bez formy to najlepszy (oprócz Barcy!) zespół w Europie i najgroźniejszy przeciwnik, z jakim możemy się mierzyć.
1
I Koke, który tam pasuje buty Alvesa do jego marynarki na fotce poniżej :P
2
http://www.fcbarca.com/62540-szesciu-pilkarzy-barcy-powolanych-przez-del-bosque.html
Tu masz Hiszpanię, Olu. Za Costę jest Juanmi z Malagi :P
2
Dziwne, że Fabs się jeszcze trzyma ;) Słyszałem w sumie z tych tylko o Diego Coście, co mnie specjalnie nie zdziwiło.
3
Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na dobrą pracę sędziego we wczorajszym spotkaniu. W sumie to powinno być coś normalnego, że sędzia nie wypacza wyniku spotkania, ale zdarza się to tak rzadko, że muszę to podkreślić - a wczoraj Lahoz zaprezentował się świetnie, to było chyba najlepsze sędziowanie meczu w Hiszpanii, jakiego byłem świadkiem. Mógł pewnie być mniej pobłażliwy w stosunku do graczy Realu, jeśli chodzi o kartki, ale i tak - wytrzymał presję spotkania. Dawał kartki za dyskusje i kłótnie, za symulkę Ronaldo, za brzydkie faule. Do tego jego asystent bardzo ładnie wyłapał spalonego przy nieuznanej bramce Bale'a.
Nie miałbym nic przeciwko, żeby ten pan sędziował teraz wszystkie klasyki.
2
W lidze angielskiej, gdzie ma całe połacie miejsca. Zresztą, przyszła wiosna, Fabregas wczoraj zanotował pierwszą asystę od stycznia i trzecią w tym roku...
1
Widzę, napisałeś już o tym parę postów tutaj... Ale i tak przecież wystawiasz oceny w postach, nie możesz tego zrobić w ten sposób?
11
Oceny dzisiaj wyjątkowo szybko się pojawiły, ale muszę pochwalić redakcję, bo są bardzo sprawiedliwe i rzetelne jak na mój gust. Właściwie, to praktycznie się pokrywają z moimi, więc trudno, żebym miał inne zdanie :D Stoperzy i bramkarz zdecydowanie byli najlepsi w tym spotkaniu.
Fajnie, że odcięliście się grubą kręchą od "ekspertów" z C+, którzy swoje "oceny" wystawili kompletnie na odwal się, uznając Mascherano za zawodnika meczu. I miło widzieć, że nie tylko ja zauważyłem świetne wejście Busquetsa, który wczoraj był jak balsam dla naszego zranionego środka pola!
8
Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale on tak praktycznie zawsze robi na tych przedmeczowych fotach, czy to w Realu, czy w reprezentacji, już dawno się z tego śmiali :P
0
Komentarz usunięty
4
Na razie, to są co najwyżej OSKARŻENI, więc nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Domniemanie niewinności, słyszałeś o czymś takim? Jak zostaną skazani prawomocnym wyrokiem, to będzie można powiedzieć, że złamali prawo, teraz można mówić, że są podejrzani, bo nikt z nas nie wie, co się dokładnie wydarzyło.
25
"Madrycki dziennik pisze też, że zespół Ancelottiego lepiej grał w piłkę i był bardziej zmotywowany, ale Barça wykorzystała stały fragment gry i kontratak."
Strzały 17 - 13
Celne strzały 5 - 4
Udane dryblingi 19 - 12
Kluczowe podania 14 - 12
Skuteczne odbiory bezpośrednie 41% - 33%
Faule 9 - 13
Punktacja całych zespołów za mecz wg Squawka.com 254 - 42...
Rozumiem, że Real dominował przez ostatnie 15-20 minut pierwszej połowy, ale to wszystko. Mecz mógł się zakończyć zwycięstwem każdej ze stron, ale w przekroju całego meczu to Barcelona grała lepiej i zasłużenie wygrała.
3
W sumie przerwa może mu dobrze zrobić, bo ostatnio dleikatnie mówiąc nieco odstaje poziomem od pozostałych naszych graczy. Busquets akurat sę wykurował, Mathieu na obronie radzi sobie bardzo dobrze, Masche od dłuższego czasu pod formą.
10
Gdyby Barca wczoraj zremisowała lub przegrała, to zapewne prokurator zarządałby niższych kar... Mam nadzieję, że nawet jak socio Realu Pablo Ruz wyda niekorzystny wyrok, to Barcy i prezydentom uda się odwołać i trafią na sędziego, który nie będzie się kierował sympatiami sportowymi :)
1
Zgadzam się co do straty bramki - wina przede wszystkim Alby (spóźniony powrót) i Masche (odpuszczenie? Ronaldo). Pique nie miał w sumie szans przewidzieć takiego zagrania Benzemy, Alves robił co mógł i ewentualnie minimalna wina tej dwójki, ale nie obniżałem im za to ocen.
Co do gry Masche na DM, to właśnie chodziło mi o to, co napisałeś - dlatego dałem "bezpiecznie" w cudzysłowiu. Dla mnie dużo lepiej na pozycji DM spisał się z Eibarem Sergi Roberto (pomijając klasę rywala - ale pamiętajmy, że z Granadą Masche grał dokładnie tak samo, za głęboko, i też były problemy przez to). Zbyt niska gra DM w Barcy to prawie, że samobójstwo, bo trzeba się bronić głębiej, co jest przy naszych graczach bardziej niebezpieczne. No i odpuszczamy wtedy środek pola, tak jak wczoraj.
1
A wg statystyk Squawka był dzisiaj zdecydowanie najsłabszym graczem Barcelony i drugim (po Carvajalu) najsłabszym zawodnikiem w ogóle na boisku.
2
Jak dla mnie, to nie on sam sobie tę pozycję wymyślił - albo nie do końca. Jak Masche gra na stoperze, to jest fajnie, przynajmniej póki Pique czyści wszystkie górne piłki. Ale daje nam wtedy dużo płynności tymi wyższymi wyjściami i praktycznie wymiennością pozycji z Busim, tylko z drugiej strony traci na tym asekuracja lewej strony.
Na pozycji defensywnego pomocnika jest gorzej, bo Masche gra dużo niżej i "bezpieczniej", przez co musimy bronić się głębiej.
2
To samo można po tym meczu powiedzieć na dobrą sprawę o dwóch innych transferach, czyli Mathieu i Bravo! :>
1
...Ancelotti nie wiedział, że chodziło o głowę Jeremiego Mathieu! :)
19
Krótko mówiąc, tym meczem się zwrócił. Pamiętam prześmiewcze obrazki, gdzie na półce z "dobrymi obrońcami" był Kompany czy Benatia, a Mathieu był starą i zużytą zabawką - ostatnie dwa mecze dobitnie pokazują, że w tym sezonie Francuz jest lepszy od tej dwójki. Dzisiaj jak dla mnie zawodnik meczu, fenomenalne zawody Jeremiego! :)
5
Oglądałem chwilę studia po meczu, ale jakoś tego nie wyłapałem i ciężko mi uwierzyć, że ktokolwiek oglądający to spotkanie mógł uznać Masche graczem meczu, jak dla mnie był jednym z najsłabszych graczy na boisku dzisiaj. Do tego żenująca symulka zupełnie nie w jego stylu po akcji z Cristiano i Carvajalem. Dobrze, że Busquets wyzdrowiał, bo dzisiaj jego wejście uspokoiło grę w nerwowej końcówce.
2
To nie tyle chodzi o czyszczenie, co o problem z czytaniem gry. U nas najważniejsze jest, żeby bronić jak najwyżej i jak najwcześniej odbierać piłkę. Javier to zajebiście inteligentny zawodnik, ale tutaj wychodzi kunszt Busiego - z Masche ten odbiór jest i tak spóźniony średnio o jakieś 20 metrów, przez co musimy bronić głębiej. Sergio jest geniuszem pod tym względem, ja go zawsze chwaliłem, ale szczerze mówiąc, to dopiero dzisiaj się przekonałem, że jest AŻ TAK kluczowy.
1
Wina liniowego, ale fakt, dobrze, że przypomniałeś.
7
To może zagadaj do tej Izy, skoro Ci wpadła w oko i tak się w nim kręci, co? ;)