Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
"Nie panuje wśród nas euforia" - eufemizm roku.
3
W sumie w latach 90' co drugi niemiecki piłkarz był takim szczekaczem, huncwotem i skandalistą. Kahn gryzący przeciwników i nawalający kolegów za błędy w defensywie, Basler, którego Bayern wyrzucił za złe sprawowanie (!), Lehmann odlewający się podczas meczu czy wreszcie mistrz nad mistrze, Effenberg, podrywający żonę kumpla z reprezentacji, pokazujący faki do kibiców i robiący najbardziej bezczelną cieszynkę po golu w historii :D
16
Ostatni raz do poprzedniej kolejki, kiedy trafił Vela.
7
Nie no, wczoraj Messi jak na siebie nie grał jakoś spektakularnie, nie bądźmy już takimi fanboyami. Nie mówię, że grał źle, grał dobrze, ale Ney go przyćmił swoją postawą i to on był jak dla mnie ZM bez dwóch zdań.
10
Nie no, wczoraj akurat to Ney miał palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o kreację. Do tego jego gra w pressingu/odbiorze wczoraj to był jakiś kosmos, 8 odbiorów, w tym 4 bezpośrednie, to chyba jakiś rekord jeśli chodzi o napastnika :o
2
Dzisiaj przynajmniej liniowi trzymali poziom i nie było spalonych z kosmosu, chociaż pewnie przy pierwszym golu i przedłużeniu podania Messiego przez obrońcę RSSS niejednego pana z chorągiewką zaświerzbiłyby ręce :P
1
To nie byli bliscy, to był Douglas, Munir i spółka ;)
3
Dzisiaj fenomenalny mecz Neymara, nie chodzi tutaj tylko o bramkę, ale stworzył kolegom sporo sytuacji, do tego bardzo dobrze spisywał się w defensywie/pressingu. Zdecydowanie zawodnik meczu.
4
Ale zarząd i tak zły, bo Laporta zatrudnił Pepa.
2
W rewanżu z Realem w lidze, który wygraliśmy, brakowało u nas kluczowego piłkarza - Busquetsa - i dlatego środek pola u nas kompletnie nie funkcjonował, ale i tak udało się wygrać. Z Busim w takiej formie przewieziemy ich na lajcie ;)
4
Lucho na razie nie mówi na konferencjach o pozostaniu na kolejny sezon, bo cały czas stosuje politykę "niekarmienia dziennikarskich trolli", na razie ma na głowie inne rzeczy w stylu wygrywania trofeów. Po sezonie wszystko się okaże, ale na ten moment jestem przekonany, że zostanie z nami na lata. Gość ma psychikę ze stali.
2
Tym się różni Guardiola od Luisa Enrique. Pep uważa, że "najlepszą formą obrony jest posiadanie piłki", a dla Lucho to bardziej "najlepszą obroną jest atak" :) Wczoraj, chociaż byłem ledwo przytomny oglądając mecz, nasza gra wywarła na mnie ogromne wrażenie, chyba największe od czasów manity - graliśmy z przeciwnikiem z naprawdę najwyższej półki i udało nam się wygrać, grając widowiskowo, agresywnie, pewnie... Bayern, który dwa lata temu nas rozwalił dominując w walce fizycznej, wczoraj nie potrafił wyjść spod pressingu spod własnej bramki!
3
A Busquets to w tym momencie najlepszy pomocnik na świecie, bez dwóch zdań - i to nawet nie bawiąc się w podziały "defensywny", "ofensywny" czy inne "box to box". Guardiola wiedział co robi, skupiając się na próbie wyeliminowania go wczoraj z gry, zresztą wystarczy popatrzeć, jak diametralnie różni sie nasza gra z nim i bez niego na boisku, zwłaszcza z mocnymi przeciwnikami (ze słabszymi Roberto daje radę jeszcze). Prawdziwy człowiek pająk, oczy dookoła głowy i te długie kończyny, a do tego rozsyła piłki jak sieci po całym boisku :D
3
Rakitić zrobił pressing przy pierwszym golu na dobrą sprawę. Najlepsze spotkanie Chorwata u nas.
1
Bez kasy to żaden klub na świecie by nie istniał :P Ale co innego być Manchesterem City, gdzie przynajmniej stawiają na ofensywną grę, a co innego Chelsea, z Hazardem, Ceskiem, Diego Costą, Willianem, Oscarem... ustawiające autobus przeciwko zespołom o słabszej kadrze.
2
Simeone nie będzie patrzył na sympatie, Atletico to nie jest Espanyol. Będą z nami gryźć trawę tak czy siak.
3
Podanie świetne, ale tak samo wyjście Suareza do tej piłki perfekcyjne, obrońcę zgubił i utrzymał linię spalonego po profesorsku!
4
Poprzedni sezon był pierwszym Neymara w barwach Barcy i w ogóle w Europie, do tego miał sporo kontuzji, a i tak wykręcił wcale nie najgorsze staty. Alexis był dobry, ale bez przesady, bo każdy z tercetu go wciąga na lajcie. Skuteczność Neymara czasem irytuje, ale i tak robi dużo więcej dla zespołu od Chilijczyka.
13
"Katalończycy chcą podpisać z Francuzem sześcioletni kontrakt, gwarantujący mu wysoką pensję (wyżej znajdowałby się tylko Messi) oraz znaczące dodatki za wygrane trofea." - że co?! Przecież mamy ustaloną jakąś drabinkę, gość jest niezły (chociaż zdecydowanie wolałbym u nas Verrattiego), ale powinien znajdować się w hierarchii na swoim miejscu, czyli za Busquetsem gdzieś.
3
Ale obrońcom jest łatwiej odebrać piłkę przeciwnikowi, jeśli ten jest np. podwajany przez pomocnika czy też jak akcja nie wyjdzie w pierwsze tempo i jest czas na organizację w tyłach. Zwolnienie akcji rywali we wczesnym etapie, jeszcze na ich połowie, nawet, jak nie zakończy się odbiorem, to pozwala wrócić się np. bocznym obrońcom i nie mamy kontry, tylko przeciwnicy muszą wyjść atakiem pozycyjnym, większą liczbą graczy. Busquets też nigdy nie śrubował niewiadomo jakich statystyk odbiorów, a teraz nawet na tej stronie każdy docenia jego wspaniałą grę. Lepsza gra w defensywie pomocy jako kolektywu to jest coś, co można zobaczyć oglądając mecze, a nie patrząc na suche statystyki. No i należy tutaj jeszcze wspomnieć o wysokim pressingu, przez co słabsze drużyny mają problemy z wyjściem z własnej strefy obronnej.
6
Ale to statystyki tylko z ligi. Trzeba dodać do tego LM i krajowe puchary, Arsenal wtopił w LM, Barca ma w pucharach 10/10 zwycięstw i w sumie mamy średnią 2.71 punktamecz. W dodatku Twoje statystyki są błędne i nieaktualne, bo w samej lidze mamy obecnie 15 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki, co daje średnią 2.56 punkta/mecz.
27
Jakoś mnie to specjalnie nie dziwi, że Franco chce, aby to Real zdobył Mistrzostwo... :D
2
Nie przesadzaj, czerwona kartka powinna obniżyć ocenę o maksymalnie 2-2.5 oczka, a po pierwszej połowie Jordi był jednym z najlepszych na boisku obok Suareza i Messiego i spokojnie zasłużył na 8.
4
Katalońskie gazety jednak bardzo płytko patrzą na te nasze mecze. Messi i Neymar zagrali świetne spotkanie i zdobyli po bramce, ale równie ważnym zawodnikiem (albo nawet ważniejszym) był Suarez, mający udział przy obu golach i do tego 4 kluczowe podania. Świetnie było w końcu zobaczyć całe śmiercionośne tridente w formie w jednym spotkaniu!
5
Świetna wiadomość! Można było psioczyć po tym transferze na Zubiego, ale Verma to nasz zawodnik i trzeba go wspierać, a w formie to bardzo dobry stoper i na dodatek jeden z nielicznych, którzy odpowiadają naszemu profilowi na tej pozycji. W tym sezonie nie będzie jeszcze wzmocnieniem drużyny, ale jak tylko się zaaklimatyzuje i przepracuje presezon, to może być podstawowym graczem na ŚO obok Pique w przyszłym sezonie. Oby tylko omijały go kontuzje, ale z drugiej strony, nasi fizjoterapeuci i trener od przygotowania fizycznego wykonują fantastyczną robotę w tym sezonie i raczej nie zdarzają się kontuzje nie wynikające z jakichś konkretnych urazów.
2
Właśnie coś mi nie grało z tymi 96. asystami i miałem wzywać na pomoc Paxa, ale widzę, że czuwasz :)
7
W ogóle to gadanie o samej lidze jest bezsensowne, skoro Andres mimo wyraźnie słabszej formy w tym sezonie ma 4 asysty w LM i tym samym jest jednym z topowych asystentów tych rozgrywek. Jego 2 ostatnie mecze mogą napawać dużym optymizmem, z PSG przeszedł pół boiska i wyłożył patelnię Neymarowi, a dzisiaj miał duży udział przy drugiej bramce, nie mówiąc o umiejętności utrzymanai piłki i wyjścia spod pressingu.
11
Z tego, co wyczytałem z ruchu warg na powtórce, to chyba Jordi powiedział "Twoja matka jest astronautą". W Hiszpanii to obelga z gatunku ciężkich...
16
Idiotyczna kartka, ale póki Jordi był na boisku, to grał chyba swój najlepszy mecz w tym sezonie. Świetne ofensywne wejścia, w tym asysta i trochę przypadkowe dogranie do Suareza na strzał z bani na samym początku, bardzo dobrze się go dzisiaj oglądało. W pierwszej połowie jak dla mnie był w trójce najlepszych na boisku.
7
Bardzo dobrze, że Barca nie zamierza go sprzedać. Ostatnio w końcu dostaje więcej minut i je w pełni wykorzystuje, idealny zmiennik dla Busquetsa i w sume jedyny, który może go zastąpić na DM na tyle dobrze, żebyśmy nie musieli bronić się za głęboko. Do tego może zagrać na każdej pozycji w pomocy, dobrze czyta grę i ogarnia naszą taktykę. Takich zmienników potrzebujemy teraz, za parę lat to może być nasz kluczowy gracz.