Ledsbourne
Dołączył/a: grudzień 2010
At the Heart of Winter
59 obserwujących
32 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Po meczu szłą jakaś bardziej rockowa wersja muzyki z "Requiem dla Snu", o to chodziło? Tutaj masz oryginał:
1
Już się chyba nauczyli, żeby nie zadawać mu idiotycznych pytań.
1
Liga angielska od dawna jest najbogatsza, ale co z tego, skoro kupują gwiazdy na boisko, a nie na ławę trenerską. Taktyka jest o wiele bardziej rozwinięta w lidze hiszpańskiej czy nawet włoskiej, stąd angielskie drużyny dostają manto w europejskich pucharach. Nawet Mourinho, mając skład pełen znakomitych graczy, stawia autobus przeciwko PSG mającemu porównywalną lub gorszą jakość czysto piłkarską.
1
Było. Ale po pierwsze, te mecze nie były co tydzień, nie ma takiej presji. Po drugie, faza grupowa to tak naprawdę rozgrzewka, bo chyba nikt się nie łudził, że Barca może w niej odpaść. Schody zaczęły się w fazie pucharowej. To samo z CdR, tam jedynym wymagającym rywalem do tej pory było Atletico. Rozgrywki w lidze wymagają moim zdaniem większej regularności i pewności u bramkarza.
1
A ja nie pamiętam sezonu, żeby tyle padło, właściwie mało goli z przewrotek ogólnie pamiętam w lidze. Ten sezon wyjątkowy, zwłaszcza, że Barca też dodała swoją cegiełkę, nawet dwie! :)
1
W sumie, to Suarez był uznaną marką i jednym z najlepszych graczy na świecie, więc jego cena nie może dziwić. Z kolei James był kotem w worku, więc jego cena była sporym ryzykiem, ale opłaciło się Realowi. Też dodałbym go do listy najlepszych transferów.
3
Stroje wyjazdowe naprawdę bardzo mi się podobają, chciałbym jeszcze zobaczyć wersję ze złocistymi spodenkami - tak czy siak, o niebo lepsze od obecnych żarówowych kompletów. Co do domowych, no cóż - na razie te poziome pasy nieco drażnią, ale raz-dwa się do tego przyzwyczaimy. Koszulki nie są brzydkie, po prostu nie pasujące, stąd wielu osobom nie podobają się. Wolałbym pionowe pasy, wiadoma sprawa, ale tragedii nie ma.
1
Mi się wydaje, że i tak Bravo by grał. Niemiec ma dalej problemy z językiem i rzucanie go od razu na głęboką wodę w lidze nie byłoby chyba najlepszym pomysłem. Dodatkowo Bravo zna dobrze te rozgrywki i jest bądź co bądź transferem samego Lucho, a nie Zubiego.
1
Deportivo 2 bramki wbiło, więc by sobie popsuł średnią - chyba, żeby to wyciągnął :P
2
No karne i tap-iny zwykle nie są pierwszej urody, nie? ;)
3
No i jeszcze jakbym miał wybrać moją jedenastkę sezonu, to wyglądałaby ona tak:
Bravo - Dani Alves, Pique, Otamendi, Marcelo - Busquets, Modrić, James - Messi, Neymar, Ronaldo. Rezerwowi Diego Alves, Gaya, Fontas, Bueno, Krychowiak, Griezmann, Suarez :)
11
Co do bramki sezonu, to właśnie obejrzałem wszystkie proponowane przez was trafienia i może nie jestem obiektywny, ale na pierwszych dwóch miejscach stawiam nasze gole z Levante i Sociedad :) Zawsze miałem słabość do przewrotek, które generalnie rzadko wchodzą w futbolu, a w tym sezonie razem z Atletico Barca nastrzelała trochę tego typu goli. Saul strzelił przeciwko Realowi - chwała mu za to, ale trochę nieczysto trafił w piłkę. Gola Griezmanna z Depor wcześniej jakoś nie widziałem, ale wykonane koncertowo, dla mnie trzecie miejsce w rankingu. Pedro drugie miejsce, może miał słaby sezon, ale ten jeden strzał wyszedł mu idealnie. Pierwsze Suarez - chyba najtrudniejszy strzał do wykonania, bo piłka była dośrodkowywana z boku i najciężej o właściwy timing, do tego chłop z Levante chciał go podeptać, ale po tym golu cieszyłem michę cały dzień.
A na koniec mam satysfakcję z rankingu trenerów. Pamiętam, jak po pierwszej połowie sezonu zachwycaliście się Ancelottim, a Lucho brakowało w ogóle w zestawieniu, chociaż mieliśmy drugie miejsce w lidze... Teraz z kolei brak Carletto, jednak wyszło na moje i Włoch zajechał skład, a rotacje Luisa Enrique przyniosły oczekiwany efekt i ogień w drugiej części sezonu! :D
17
Jonathas trochę zaskakuje na pierwszym miejscu listy napastników. Ciągnął to Elche, ale znowu moim zdaniem przesadzona jego pozycja w rankingu.
Dalej, trochę dziwne i nielogiczne wydają mi się zestawienia najlepszych transferów - brakuje na nich tego Jamesa, który chyba zrobił robotę, skoro został uznany najlepszym ofensywnym pomocnikiem. Powątpiewałem w ten transfer Realu, ale jednak przekonuje. A Modricia to rozumiem, że brakuje na liście pomocników ze względu na długą kontuzję, bo jak już grał, to był chyba najlepszym piłkarzem Realu, uznając całą piłkarską klasę Kapitana Grzmota :)
No i jedenastka sezonu też taka trochę zbyt "poprawna politycznie". Barca wygrała tytuł, więc na dobrą sprawę przynajmniej połowa składu powinna być wypełniona jej graczami. W ogóle proponowałbym dodanie rezerwowych, bo sezon długi i zbyt wielu graczy zasłużyło na wyróżnienie. Alves, którego będzie nam brakowało, jeśli zdecyduje się odejść, zaliczył kapitalny sezon, co prawda bez gola, ale asyst mu się trochę nazbierał no i liczba jego bezpośrednich odbiorów w meczach z silnymi rywalami robi wrażenie.
18
Prawdę mówiąc, trochę dziwne te rankingi. Rozumiem, że trzeba docenić graczy słabszych zespołów, którzy się wyróżniali, ale tutaj to trochę podpada pod te śmieszne nagrody LFP za poprzedni sezon, gdzie zapomniano o Messim i nagrody zgarniali Bacca czy inny Vela. Krychowiak świetnie wkomponował się do Sevilli i okazał się bardzo dobrym transferem, kibice i dziennikarze go pokochali, ale Busquets pokazał mu choćby w bezpośrednim pojedynku swoją wyższość. O ile Sergio początek sezonu miał przeciętny/dobry, tak po kryzysie, jaki go złapał w meczach z Realem i Almerią rozbłysnął swoją najlepszą wersją, tylko niestety jest Busquetsem i ludzie zwracają uwagę tylko na jego błędy. W meczach z Atletico, z Bilbao czy w LM był absolutnie kluczowy, a jak wiele znaczy dla zespołu mogliśmy się przekonać, gdy zabrakło go w klasyku i nasz środek pola nie istniał. Jak dla mnie absolutnie jest w top 5 najlepszych piłkarzy na świecie i w sumie dziwi mnie to, że nawet na naszej stronie pozostaje niedoceniany.
Podobnie z Pique, który obecnie jest bez dwóch zdań najlepszym stoperem na świecie, a do gry defensywnej dołożył kupę bramek. W tym sezonie odzyskał koncentrację a do tego poprawił szybkość i zwrotność, trzymał w ryzach bezsprzecznie najlepszą linię defensywną ligi. Otamendiego trzeba docenić, ale to nie ten kaliber gracza, nie ta półka. Chociaż jego forma dobrze rokuje na Copa America dla Argentyny. No i proponowałbym osobną kategorię dla bocznych obrońców, zwłaszcza, jeśli robimy 3 kategorie na pomocników.
5
We Włoszech też się jak na mój gust większą wagę przywiązuje do taktyki i dzięki temu choćby taki Juventus zaszedł wyżej. Piłka nożna już od dawna szła w fizycznym kierunku, dopiero Barca Guardioli pokazała, że nie tędy droga i potrafiła rozklepywać tych byków mając dwa razy mniejszych graczy :P
Tak czy siak, piłka nożna pozostaje jedynym takim mainstreamowym sportem drużynowym, gdzie nie trzeba mieć świetnych warunków fizycznych, żeby się wybić :)
Mayhem jest OK jak najbardziej, chociaż z surowych rzeczy wolę Bathorego. Ale Emperor to klasa dla siebie, oni naprawdę umieją grać na swoich instrumentach :)
4
Wygląda prawie jak kondolencje, ale w sumie razem z odejściem Xaviego z Barcy jakaś jej część na zawsze odchodzi.
Swoją drogą, to jest Kiko Narvaez, nie Navarez ;)
9
Chyba w BPL - i zobacz, co się z ich zespołami podziało w Lidze Mistrzów? Hiszpania ma najlepszą ligę na świecie, bo tutaj nawet słabsze zespoły potrafią się dobrze ustawić taktycznie i nie grają na pałę.
29
"Szkoda tylko, że Rosell nie pójdzie siedzieć na długie lata." - że co?! Czyli okaże się niewinny, ale i tak chcesz mu dowalić i posłać go za kratki? Co z Ciebie za kibic, gościu?!
12
"Natychmiastowe obejrzenie powtórek z meczu"? Sędziom w Hiszpanii by się to zdecydowanie przydało, może znaleźliśmy w końcu jakieś rozwiązanie! Nie wiesz czy odgwizdać karnego? Sprawdź na komórce!
2
Zwłaszcza po dwumeczu z Bayernem Monachium :)
87
"Momentami centymetry dzieliły Busquetsa od fatalnej utraty piłki." - przecież na tym polega cała gra Sergio z przetrzymywaniem piłki, na nabieraniu przeciwników, że już są o krok od odebrania mu piłki i wychodzeniu z tego obronną ręką. To pozwala choćby na odciągnięcie przeciwników z ich pozycji. Skoro tej piłki nie tracił, to nie rozumiem, czemu to zostaje uznane za minus. Jakby Messi strzelił gola od słupka, to też byście napisali, że to na minus, bo prawie nie trafił? :P
PS.
Z tego, co widzę, poznikały użytkownikom oceny wystawione za to spotkanie.
2
Wyśmiać może nie, bo Pique w czołówce zawsze był. Gość zawsze miał potencjał, żeby być najlepszym, po prostu nie zawsze potrafił go wykorzystać, zwykle nawalała koncentracja. W tym sezonie ciężko się o cokolwiek przyczepić, pokazał, że oprócz warunków fizycznych i techniki potrafi też świetnie czytać grę, poprawił swoje ustawienie, szybkość i zwrotność. Boateng, Kompany czy Silva - wszyscy wypadli przy nim blado w bezpośrednich starciach.
7
Podobno Daily Mail mu płaci, bo dzięki temu, że utrzymuje wszystkich w niepewności, oni mogą sobie snuć ploty :P A tak serio, to Lucho to mądry gość i wie, że nie ma co się deklarować, jeśli przegrałby dwa pozostałę tytuł w finałach. Jak wygramy tryplet, to bez wątpienia zostanie.
44
Tylko dzisiaj 8 fauli na Messim, sędzia nie był zbyt hojny z tymi kartkami. A Gabi to chyba dopiero przy 6. faulu zobaczył żółtko. Jakby sędziowie normalnie dawali kartki rywalom Barcy w sytuacjach, gdzie na to zasługują, to albo kończyliby w 9-10 każdy mecz, albo Barca miałaby przez ostatnie 30 minut takie luzy z przodu, jak z Realem, gdzie Lahoz pokazywał kartki kiedy się należało i w końcówce obrońcy byli zaszachowani.
8
W sumie nie trzeba dopisywać, że defensywny ;)
2
Dobre podejście, z szacunkiem dla rywala i bez żadnego podkładania się, w duchu fair play. Oby piłkarze Atletico również zachowali się w ten sposób, co ich prezydent i nie robili podczas meczu polowania na nogi naszych graczy.
1
Ronaldo nastrzela we wrześniu karniaków z ogórami w lidze i zaraz znowu będzie faworytem wśród kapitanów reprezentacji Jemenu i Sri Lanki :v
1
Ja sam nie miałem wtedy co do tego wątpliwości i cały czas czułem, że coś ugramy, więc spoko :)
1
O ile nic się nie zmieni w kwestii sztabu szkoleniowego, to możemy nawet trafić na drużyny dobre i bardzo dobre w grupie, a będę spokojny o śrubowanie rekordu :>
1
A co by było, gdyby piłkarze którejś z drużyn wyłamali się ze strajku? Bądź co bądź, liga to rozgrywki prowadzone przez LFP, nie? Czyli co, dostaliby walkowera? :D Barcelonie ani jej piłkarzom strajk wyjątkowo nie jest na rękę w tym momencie, a gdyby wyłamali się z tego, reszta drużyn poszłaby za nimi jak domino...